BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Je to nesmysl. Dokumenty patří do složky "Dokumenty" v profilu a nevidím důvod, proč by měly být na jiném oddílu disku. To platí možná pro lidi, kteří nezálohují a/nebo si z počítače dělají binární střelnici a OS reinstalují každý třetí pátek.
Druhá věc jsou bulk data typu MP3, videa apod., ty by samozřejmě měly být přístupné všem.
Určitá výjimka jsou SSD, tam se kvůli nízké kapacitě SSD asi nic jiného, než mít osobní data bokem, dělat nedá.
Jedná sa o stovky GB dát - disk je rozdelený klasicky na "C" a "D", pričom ale disk "D" má veľkosť len niečo okolo 1 GB...Prospieva systémovému disku také veľké množstvo dát? Pri práci s nimi sa asi aj podstatne rýchlejšie fragmentuje, nie?
Klasicky se disk nerozdeluje, D ma velikost 1 GB heh to je opravdu klasicke rozdeleni.
veď to je na tom to "neklasické"...
pravidlo je jen jedno ZALOHUJ,, a muze ti byt jedno kde mas dokumenty.
OK, otázka inak.
Môže byť problém dostať sa k dokumentom zo systémového disku po páde systému?
Nie všetci a nie vždy majú možnosť zálohovania.
Pak je to ale špatně. Pokud se jedná opravdu o cenná data, pak je jedno, jestli to máš na jednom nebo na milionu diskových oddílů, pokud je to všechno fyzicky na jednom disku.
Věc názoru.
Já vždycky disky rozděluji, a to více než na 2 logické. Momentálně mám v hlavním PC 3x fyzické HDD, takže rozdělení je ještě rozsáhlejší.
HDD 1
1. XP
2. Vista
3. data (účto - 16bit aplikace i data, dokumenty)
4. volný oddíl, rezerva na Linux
HDD 2
5. hry
HDD 3
6. multimédia - foto, video atd.
7. zálohy (data, Acronic TrueImage: OS)
K ostatním poznámkám, co zde byly uvedeny:
a nemusíme se tlačit u společného.
- defragmentaci neřeším
- OS nepřeinstalovávám, oba systémy běží bez přeinstalace 5 let, od sestavení PC
- záloha OS (Acronis) by s obsaženými daty byla zbytečně rozsáhlá. A protože se pochopitelně nedělá každý den, data by byla stejně zastaralá.
- cpát mp3 či filmy na systémový disk mi nepřijde 2x rozumné
- na různé profily (uživatelů) v PC si doma nehrajeme. Na 2 lidi máme 4 PC, tak snad se o ně nějak rozumně podělíme
Ale každý má svobodnou volbu. Výhody rozdělení pozná při nutnosti nenadále přeinstalovat systém po sw havárii bez (rozumné) možnosti se k souborům na systémovém disku dostat. Ano, existuje možnost disk z PC vytáhnout, připojit jinde a začít zachraňovat - mít data jinde je ale praktičtější.
problém takové sekaniny je ten, že většinou někde dojde místo
To je pravda, tohle mě trápí na XP particii. Nastavil jsem ji před 5 lety na 25GB a to je (z mého dnešního pohledu málo). Vyřešil jsem to tak, že nejnenažranější program (databáze zákonů) jsem z ProgFil přeinstaloval na jiný disk.
Do tohodle jsem se zatím neodhodlal. Třeba mi manželka v dohledné době povolí nový PC (Velociraptor na W7+XP + 2x2TB), kde už budu chytřejší