Elektronická publikace, jak?
Zatím je to přeběžnej a ne akutní dotaz.
V čem se dá udělat elektronická publikace? Hledám nějaký free sw pro vytvoření el. publikace běžící ve Win. Půjde o obrázky, text, audio a (možná) video. Chtěl bych něco jednoduchýho, co se nebudu muset učit 14 dní používat; s rozumnou podporou různých formátů (text, obrázky), nějakou tu hypertextovou provázanost, malou náročnost na výpočetní výkon PC, snad i rejstřík - snad toho nechcu tak moc. Zběžně jsem se koukl na info (tj. nezkoušel jsem) o Zoner Context Lite.
Pavel
Ještě jsem narazil na tohle www.athelas.tk (je to česky).
Pavel
K tomuhle všemu bych viděl bezva HTML. Pokud by se s tím člověk nechtěl "kódit" a udělat to rychle, bez ohledu na kvalitu kódu, možná by se šiknul nějaký WYSIWYG editor (NVU - Nvu), nebo to rovnou spáchat v Open Office a dát uložit jako HTML stránku.
Na web by to ale fakt asi vůbec nebylo, dokázal bych si použití představit třeba na CD.
edit://mohl by sis sem dát nějaký avatar, abys nebyl pouze "nick ve stínu".
avatar je na nic :o)
Já mám speciální avatar "bez avataru" Proč to chceš, abys odhalil moje duševno?
HTML samotný se mi k tomu účelu neudá až tolik vhodný. Chtěl bych aby to bylo na drobátko vyšší úrovni.
Pavel
Nechci odhalovat tvé duševno, ale avatary zpřehledňují, kdo co psal. Není přeci problém, vyrobit si bílou kostičku 50x50 px a nastavit bílou barvu průhlednou ne?
Tak třeba *.PPS, tam jdou vkládat obrázky, zvuky také, a text si můžeš udělat přilétnuvši z rohu.
PowerPoint nechci, do toho se dá vrtat a já bych to chtěl mít jako kompletní balík, něco do čeho se nedá vlézt. Jestli se do toho dám, pak tomu věnuju spoustu času a úsilí a nechtěl bych, aby si z mé práce někdo kopíroval ve velkým rozsahy obrázky a text a vydával to za svoje. Proto bych chtěl "ucelenej obsah" ve formě nějaké elektronické publikace ala Zober Context nebo ten Athelos.
Pavel
Vrtat se dá téměř do všeho. Škoda, žes podmínku "znesnadnit vrtání" nenapsal v původním dotazu.
Ono by to tedy chtělo něco, co vyplivne třeba *.exe soubor co? Že by to tam všechno člověk naházel a dal příkaz "vyplivnout" a ono by to udělalo jeden spustitelný exáč. také by se mi občas něco takového šiklo.
Nojo, nenapsal jsem to v úvodním dotazu, to je fakt. Asi mi to přišlo jako automatický. Nemusí to vyplivnout jeden exáč to ne, ale prostrě bych chtěl nějaký "udělátko" na el. publikaci Ještě pohledám na netu.
Pavel
Docela príma to dělají v "Jak na počítač". Dostalo se mi do ruky CD 13-14/06, kde je plná verze "Rozum do kapsy" v el. podobě a mj. tam mají videonávůdky, ne moc velké a je to jeden exáč. Docela by mě zajímalo, v čem to dělají. Jeden je na ukázku na
http://krata.bubakov.net/ruzne/jnp/06-13_access_vid eo.exe (1 597 KB)
Jinak nějaká ochrana už mne dávno nebere, takže na to vůbec nemyslím a Print Screen má na klávesnici každý.
Nakonec například "Jak psát web" je celé v HTML, dokonce i ke stažení a je to mnohem obsáhlejší, než nějaký návůdek na jednu konkrétní věc.
Přesto bych rád vytvořil něco "navíc", co přesahuje htm. Na ten odkaz hned kouknu, jak se mi stáhne. Díky za tip ohledně Rozumu do kapsy, zkusím to sehnat abych viděl jak to vypadá.
Pavel
Už jsem viděl nějaký videonávody dělaný v tom samým sw, ale pořád nevím co je to zač. Je to trochu podobný výsledku vytvořenýmu ve Winku, ale tohle se zdá lepší. Kdybys přišel na to, v čem je to dělaný, dej mi vědět (a obráceně).
Pavel
Konkrétně tady prirucky.html
Pavel
Stačí kliknout ve videonávodu na ikonku Info.
http://www.digitalmedia.cz/adobe/software/captivate /
Díky, poslední dobou jsem evidentně mimo, ptám se na spoustu věcí který se dají tak snadno zjistit
Pavel
Jak vypadá
? Taky by mě to neakutně zajímalo, v mém případě se do vzniklého celku může i vrtat
Znamená to, že to nehoří a teprve sháním info a rozhlížím se, je to s výhledem do budoucna. Asi tak, stačí?
Pavel
to Pavel: promiň, to nebylo rejpnutí na způsob dotazu, ale ne průběh - zajímalo mne a nadále zajímá, jak to pokročilo?
Jestli ještě někdy z životě budu mít nějakej volnej čas
tak bych si chtěl udělat něco jako knihovničku na cédéčku - stránky s podstránkama (autor, žánr a co já vím), hledání, informace a na konci uložený knihy v palmovským formátu, který by se daly spustit. Nejlépe tak, jak to bylo v Norton Commanderu pod DOSem - kliknu na knihu a nabídne se mi více možností - číst na PC, odeslat do Palmu, nebo jiná. To ale není podmínkou.
Taky to nehoří, kdysi jsem se ptal na něco podobnýho na mrtvě. Na podobný projekt, v čem bych to asi měl dělat obecně (free redakční systém / blog / outline editor / html editor / nějakou šablonu a textový editor) a konkrátně bych už si třeba něco vybral a naučil se, jen jsem nechtěl ztrácet čas špatnou cestou.
- znamená, že by mi bylo jedno, kdo si s konečnou podobou co udělá, já to budu mít na cd a kdo si to bude chtít vopálit, nebo předělat, ať si poslouží.
Kdysi jsem si koupil od nějakýho nadšence databázi rockových kapel, včetně historie, pokeců a diskografie, dělaný v Zoneru. A nedalo se do toho vlíst, aby si to člověk doplnil, nebo cokoliv. Psal jsem mu, že bych dokoupil další, jím předem slibované knihovny. Nic. Prostě když s tím skončíš, nebo třeba umřeš - nic po tobě nezůstane. Nepřeji ti smrt, jen to v té souvislosti uvádím - jsou lidi, co by rádi, kdyby po nich něco a tak.
Uff, to byla dlouhá ranní káva, du "něco" dělat
Inu, stáhl jsem si Zoner Context 4 Lite (nedaří se mi ho registrovat a Zoner neodpovídá na mail, proč?), vypadá to slušně, je to free, omezení není nijak zásadní (ve verzi Lite), umí to i export do htm.
Pavel
Pro videonávody se hodí výbornej program Wink. Je zdarma a dá se s ním dosáhnout srovnatelnejch výsledků jako s finančně nákladným "etalonem" v této oblasti, programem Camtasia. Wink se dá najít na www.debugmode.com - fakticky dobrá věc.
Elektronická kniha jde pěkně, jednoduše a s dobrým výsledkem udělat v programu eBook Maestro: www.ebookmaestro.com
Dá se kromě textu použít i obrázek, video (macromedia flash), animovanej gif, atd. (vše je "na bázi html").
Pár info o el. knihách (jen malý infíčko) mám na svým webu, jehož adresa je v mým podpisu
Pavel