Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Elektronická publikace, jak?

Zatím je to přeběžnej a ne akutní dotaz.

V čem se dá udělat elektronická publikace? Hledám nějaký free sw pro vytvoření el. publikace běžící ve Win. Půjde o obrázky, text, audio a (možná) video. Chtěl bych něco jednoduchýho, co se nebudu muset učit 14 dní používat; s rozumnou podporou různých formátů (text, obrázky), nějakou tu hypertextovou provázanost, malou náročnost na výpočetní výkon PC, snad i rejstřík - snad toho nechcu tak moc. Zběžně jsem se koukl na info (tj. nezkoušel jsem) o Zoner Context Lite.

Pavel

to Pavel: promiň, to nebylo rejpnutí na způsob dotazu, ale ne průběh - zajímalo mne a nadále zajímá, jak to pokročilo?

Jestli ještě někdy z životě budu mít nějakej volnej čas ;-)
tak bych si chtěl udělat něco jako knihovničku na cédéčku - stránky s podstránkama (autor, žánr a co já vím), hledání, informace a na konci uložený knihy v palmovským formátu, který by se daly spustit. Nejlépe tak, jak to bylo v Norton Commanderu pod DOSem - kliknu na knihu a nabídne se mi více možností - číst na PC, odeslat do Palmu, nebo jiná. To ale není podmínkou.

Taky to nehoří, kdysi jsem se ptal na něco podobnýho na mrtvě. Na podobný projekt, v čem bych to asi měl dělat obecně (free redakční systém / blog / outline editor / html editor / nějakou šablonu a textový editor) a konkrátně bych už si třeba něco vybral a naučil se, jen jsem nechtěl ztrácet čas špatnou cestou.

Taky by mě to neakutně zajímalo, v mém případě se do vzniklého celku může i vrtat

- znamená, že by mi bylo jedno, kdo si s konečnou podobou co udělá, já to budu mít na cd a kdo si to bude chtít vopálit, nebo předělat, ať si poslouží.

Kdysi jsem si koupil od nějakýho nadšence databázi rockových kapel, včetně historie, pokeců a diskografie, dělaný v Zoneru. A nedalo se do toho vlíst, aby si to člověk doplnil, nebo cokoliv. Psal jsem mu, že bych dokoupil další, jím předem slibované knihovny. Nic. Prostě když s tím skončíš, nebo třeba umřeš - nic po tobě nezůstane. Nepřeji ti smrt, jen to v té souvislosti uvádím - jsou lidi, co by rádi, kdyby po nich něco a tak.

Uff, to byla dlouhá ranní káva, du "něco" dělat :-p

Pro videonávody se hodí výbornej program Wink. Je zdarma a dá se s ním dosáhnout srovnatelnejch výsledků jako s finančně nákladným "etalonem" v této oblasti, programem Camtasia. Wink se dá najít na www.debugmode.com - fakticky dobrá věc.

Elektronická kniha jde pěkně, jednoduše a s dobrým výsledkem udělat v programu eBook Maestro: www.ebookmaestro.com
Dá se kromě textu použít i obrázek, video (macromedia flash), animovanej gif, atd. (vše je "na bázi html").

Pár info o el. knihách (jen malý infíčko) mám na svým webu, jehož adresa je v mým podpisu :-)

Pavel