Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ake sluzby na pc.poradna.net by ste uvitali v buducom roku?

Tim poradna.net planuje zaviest v roku 2011 viacere novinky na zlepsenie kvality portalu a zvysenie spokojnosti uzivatelov. V pripade, ze mate nejaky napad, alebo vam nieco na poradni chyba mozete do konca roka prispiet a je mozne, ze prave vasa myslienka sa tu v buducom roku zjavi ako nova sluzba alebo vylepsenie. Budeme vdacni za akekolvek pripomienky, aj tie kriticke;o).
Momentalne zvazujeme (nie je to iste) zavedenie tychto sluzieb:
1. Serverhousing formou vityualnych serverov
2. Komercny webhosting + registracia domen
3. Komercne poradenstvo pre firemnu klientelu a narocnejsieho uzivatela (vasemu problemu sa bude venovat "len" tim expertov stojacim za projektom www.poradna.net = 99% istota vyriesenia vaseho problemu)
4. Predaj vlastnych vyrobkov (orientovane najma na pc)
5. Predaj cez vlastny eshop (garancia kvality + bezplatne predpredajne a popredajne poradenstvo)
6. Novy system hodnotenia odpovedi a zlepsenie vyhladavacieho enginu
7. Financne odmenovanie kvalitnych clankov
8. Financne odmenovanie moderatorov

Na zaver chcem upozornit, ze sucasne sluzby, ktore vam bezplatne poskytujeme zostavaju zachovane v plnom rozsahu a nedojde k ziadnemu spoplatneniu. Vsetky komercne sluzby budu poskytovane len v pripade zaujmu zo strany uzivatelov.
Akykolvek napad z vasej strany je vitany, pripadne napiste, ktora sluzba sa vam paci a ktora napriklad nie..

JA to mam takto:
1. Zajimave, ale dost zalezi na cene a sluzbach, konkurence v tomto je obrovska
2. viz 1
3. viz 1, nekdy je lepsi zaplatit, nez nekde nekolik dnu neco resit. Jen si neumim predstavit, jakym zpusobem by se na dalku resily pripadne problemy. Podobna vec, zalozena ale na dobrovolnosti, se praktikuje uz dyl, na tady nenavidenem foru viry.cz
6. Hodnoceni me nezajima, lepsi hledani by byt mohlo, ale jako zasadni problem to nevidim

Co bych ja uvital, je konkretni a korektni reseni konkretnich problemu a ne prazdne tlachani u velkeho mnozstvi dotazu, kde se autor pta na A a dostava se mu opdovedi na B nebo se vytvori diskuze na C anebo se celkem casto tazateli dava najevo, ze je tak trosku debil (tim se nezastavam opravdu debilnich dotazu). Zase dam priklad na forum viry.cz, kde se tohle temer nedeje. Od toho je tam pak nejakej pokec nebo neco podobnyho. Takto mne to tady pripomina obcas zive.cz

zbyle body me nezajimaji a jsou mne jedno.

Ale to asi daji, jenze ne kazdy si ho bude umet nainstalovat nebo stahnout portable. No a za dalsi, pokud bude pc treba zavirovanej, tak se to pomerne tezko resi pres TV, protoze musis pc casto restartovat a neni jednoduchy to nekomu vysvetlit. Pak musis volat bud ty nebo on a v tom pripade se takova rada muze jeste poradne prodrazit, ale to nema cenu resit. To me jen tak napadla jedna vec, ktera nebude asi nejjednodussi. No a posledni nevyhoda tohohle je pripojeni k netu. Ne vsichni maji UPC apod. Ale jak rikam, nic tim nesleduju. Jen me to napadlo, ze to nebude prilis jednoducha varianta a taky si myslim, ze to nema cenu ted v tomto threadu resit.

Neumim si predstavit, ze zkuseny uzivatel potrebuje nejak casto placenou radu, ale to je jedno. Ja to nechci resit. To je vec lidi, kteri to tady chteji nabizet. Ja jsem jen chtel napsat, ze si myslim, ze to nebude jen tak jednoduche. Navic s prislovecnou ceskou vycuranosti. O viru jsem psal jen nahodne, protoze jsem psal o foru viry. Nejde jen o vir, ale o cokoli jineho.

No a na rovinu, ty si myslis, ze tady v cesku najdes nekoho, kdo ti bude mesicne/rocne platit takovy sumy? Predtim jsem nevidel ten obrazek. Tim chci hlavne rict, ze klientela k necemu takovymu jako je expert-exchange se dost tezko bude hledat tady na poradne.

Jeste aby to nevyznelo nejak blbe, ze neco takovy rovnou zavruhuju. To ne. Spis by me ale vyhovovalo neco treba jako je na webtrhu, kde si treba zadas poptavku nebo nekomu opdovis na jeho nabidku v tom, co hledas. Takovy veci bych treba ja celkem casto vyuzil a nemam problem s tim za neco zaplatit (ja konkretne treba spis z oblasti tvorby webu apod., nez nekde zebrat na foru, radsi zaplatim nekomu spolehlivymu a mam to za chvilku hotovy). Webtrhu se ale vyhybam, na zaklade predhozich i soucasne zkusenosti.

Neříkám takovýhle sumy - jsme přeci jen chudší. ale abych se vrátil zpět k ee - pokud hledáš odpověď na specifický problém - velmi často narazíš na prvním místě ne e-e (nejsou to běžné dotazy). e-e je prostě prestižní server a mají dost members. řeší se tam často problémy (a vyřeší), které nevyhledáš- nikdo na to nepřišel. na poradně je takovýhle záležitostí taky pár.

no, a určitě sis všimnul, že pokud hledáš něco na google z pc problémů v češtině, velmi často je odkazován tento server - z pohledu google je prestižní.

takže, ať do toho jdou.

Jo ja proti tomu nic nemam. Bude to hlavne o cene, jak jsem psal. A taky jak jsem rikal, tak treba ja bych pomerne casto neco takovy vyuzil prave z oblasti web stranek, nejakyho malyho programovani v HTML, PHP apod. Mne by se mimo tuto pomoc (oprava HW, SW chyb apod.) libilo prave neco ve stylu Shanim praci - nabizim praci v XXX.
Ale mam obavu, ze zpusobem jako jede e-e to nepujde, z nekolika duvodu. Nechodi sem tolik odborniku, odbornici se casto neptaji a porad si myslim, ze cesi jsou vycurani a nebudou chtit platit. Nevim, jestli tady maji nejaky statistiky jak stari lidi a jaky profese sem chodi, ale celkem o tom pochybuju. Myslim, ze struktura tady je jasna, jako skoro jinde po forech - 90% frikulinu, zbytek coolmenu a ti neplati za nic. No a rodice jim na to asi nedaj. Podobny model jako ma e-e by se treba chytl v mensich firmach (tam tomu i celkem verim, proste obcasna pomoc s necim za prachy), ale to by jim to nekdo musel nabidnout. Jinak videls tady nekdy otazku od Tacuda, JaFiho, JR, flega apod.? Daly by se asi spocitat na prstech jedne ruky. Sazmorejme se ale muzu plest, rikam jen svuj nazor, kterej jsem stejne rikat nechtel. Jen jsem se chtel vyjadrit k flegovi.
No a dal sam pises, ze se tam (e-e) resi veci, ktery se casto neresi, tim min by se takovy veci resily tady. Kdezto tady se casto resi uplny blbosti, ktery tady vetsina ze znalych zna, ale vetsinou je znaji i na jinych forech/poradnach zdarma.

jistě i na takových serverech je: nabízím xxx za yyy - a hmatatelná práce (kód, obrázek apod) se dá dobře doložit. ovšem by bylo vhodné "cejchování" rádců (pomohl 100x, vyřešil 1000x, či podobně).

Jinak videls tady nekdy otazku od Tacuda, JaFiho, JR, flega apod.? Daly by se asi spocitat na prstech jedne ruky.

tak někdo sem chodí pro radu, někdo radí a někdo obojí.

blbosti se tu řeší, ale velmi dobré thready se tu taky najdou.

To nie je blbost, uz sme nad tym uvazovali davnejsie, ono pytat sa pocas otazky usera aky ma OS, dosku, procesor a pod je dost otravne aj ked maju jasne uvedene, co maju uviest ake udaje a ako sa pytat, ale ludia su proste nepoucitelni.
Zaroven by to vsak bolo otravne pre ostatnych keby sa pytali na nieco co s tym nesuvisi a museli by vyplnat taketo polia pred polozenim otazky, takze zatial sme od toho upustili.
Aj ked teraz ma napadlo, zeby si to user mohol naklikat do profilu a tieto polia by sa mu automaticky vyplnali na zaklade udajov z profilu.

Pomoc zde hledají často uživatelé, kteří mnohdy ani nedokáží - objektívně - formulovat otázku na svůj problém. Přesto si pomoc zaslouží. Je to věc nadhledu těch, kteří jsou ochotni pomoci. Pohybovat se směrem k elitářství nebo selekci ve stylu "Made in China", je cesta ke "kůlu v plotě".

Pohybovat se směrem k elitářství nebo selekci ve stylu "Made in China", je cesta ke "kůlu v plotě".

Ale to tady nikdo netvrdí. Poradna bude nadále založená na reciprocitě a dobrovolnosti. Jenom bude nabízet navíc placené služby.
Já si třeba využívám technickou pomoc mého dodavatele systémových řešení. Vzhledem k objemu obchodu ji mám "zadarmo". Nemít technickou podporu v tom formátu, ve kterém ji dnes mám, určitě bych hledal na netu něco podobného, jako se chystá portál poradny nabízet.
A podotýkám, že valná většina technické podpory kterou čas od času potřebuji (AD, MS SQL, Exchange, CAD atp.) probíhá písemnou formou mailem nebo po IM.

Navrhuji mírnou úpravu formuláře pro vkládání dotazů - konkrétně políčko pro výběr kategorie by mělo umožňovat výběr více kategorií, protože jak to tu tak pozoruju, tak se relativně často stává, že noví uživatelé vloží stejný dotaz vícekrát do různých kategorií.
Spíše než výběr přes Ctrl+myš bych si představoval checkboxy s úvodní větičkou "Vyberte alespoň jednu z vhodných kategorií".

služby mě nenapadají, jen něco k úpravě engine:
občas někdo resuscituje starší příspěvek, protože ho tam navede vyhledávač. někdy to řešení je k věci i po letech, přesto by nebylo špatné kdyby na to bylo upozorněno nad editačním polem jak při vložení komentáře ("od založení/posledního komentáře uběhlo víc než půl roku"), tak při zobrazení - např. text bude poněkud zašednut, vlevo v seznamu příspěvků se objeví ikonka s rakvičkou.

a když si někdo náhodou potřebuje nastavit či změnit avatar, mohl by tam být připsaný formát který poradna vezme (typy souborů, rozlišení).

Necital som vsetko, ale snazil som sa prebehnut vsetky reakcie...

3. Dobry napad, ak by bola dobre riesena platba - odmena, mozno aj pre beznych uzivatelov, tu je par napadov, aj reakcia na odpovede:

- odmena jednorazovo prevodom, alebo aj sms-kou
- odmena az po vyrieseni problemu (tu by ale bolo potrebne doriesit kedy je problem vyrieseny, to je na dlhsiu diskusiu)
- niekto navrhoval TeamViewer, niekto iny napisal ze by to bezny uzivatel nevedel nainstalovat, tak po prve, klient potrebuje len stiahnut a spustit, alebo priamo spustit / otvorit jeden maly subor, to dokaze kazdy, staci pripravit odkaz, potom uz len klient posle 2 cisla, lenze - po druhe TeamViewer je bezplatny len pre nekomercne pouzitie, inak je strasne drahy, takze by bolo nutne najst rovnaky intuitivny program zadarmo

4. O co konkretne by islo?

5. Eshop je dobry napad, je ich vela, ale rady a info ku konkretnym produktom sa zistuju tazsie, tu by mohla byt diskusia priamo na stranke produktu, mohlo by tu byt aj hodnotenie, prip. vyhody / nevyhody, len opat problem, ludia by si tu zistili co potrebuju a produkt by si kupili v mieste bydliska - ziadne postovne, jednoduchsia reklamacia, mozno aj nizsia cena...

6. Vyhladavanie potrebuje vylepsit, urcite, hodnotenie mozno pomoze, mozno aj hodnotenie uzivatelov, myslim ze by stacili plusove body, ak niekto pomoze, minusove by neboli objektivne, ale plusove by dali uzivatelovi predstavu ako vazne ma brat prispevok. Ti co sem nechodia pravidelne ani nevedia kto je admin, mod a pod.

- odmena jednorazovo prevodom, alebo aj sms-kou
- odmena az po vyrieseni problemu (tu by ale bolo potrebne doriesit kedy je problem vyrieseny, to je na dlhsiu diskusiu)
- niekto navrhoval TeamViewer, niekto iny napisal ze by to bezny uzivatel nevedel nainstalovat, tak po prve, klient potrebuje len stiahnut a spustit, alebo priamo spustit / otvorit jeden maly subor, to dokaze kazdy, staci pripravit odkaz, potom uz len klient posle 2 cisla, lenze - po druhe TeamViewer je bezplatny len pre nekomercne pouzitie, inak je strasne drahy, takze by bolo nutne najst rovnaky intuitivny program zadarmo

Uzivatelia by mali predplateny kredit, vsetky ostatne sposoby platby ex su prilis drahe a nerentabilne (napr z sms si operator strhavia desiatky percent). Platit az po vyrieseni problemu je takisto zbytocnost, poradna funguje uz niekolko rokov, stoja za nou stale ti isti ludia, takmer vsetci su IT profesionaly = 99% sanca vyriesenia problemu (to cislo som si nevycucal, ale vychadza z empirickych skusenosti z praxe).
Pomoc by prebiehala vylucne ako na nekomercnej vetve, nasadenie remote desktopu sa zatial neuvazuje, ja sam sice taku sluzbu ponukam, ale vyhradne firemnym zakaznikom a vo forme pausalu = sluzba by bola nepredajna pre beznych uzivatelov.

4. O co konkretne by islo?

Mat vlastne portfolio pc zostav pod znackou poradna.net, zostavy by boli vyladene na zaklade nasich predajnych skusenosti = 100% kompatibilita komponentov a co najvyssia zaruka kvality. Myslim, ze ludom co predaju rocne 1000 zostav sa uz da doverovat pri vybere pc.

5. Eshop je dobry napad, je ich vela, ale rady a info ku konkretnym produktom sa zistuju tazsie, tu by mohla byt diskusia priamo na stranke produktu, mohlo by tu byt aj hodnotenie, prip. vyhody / nevyhody, len opat problem, ludia by si tu zistili co potrebuju a produkt by si kupili v mieste bydliska - ziadne postovne, jednoduchsia reklamacia, mozno aj nizsia cena...

V podstate si vymenoval klady a zapory eshopu, opat poradenstvo priamo pri produkte, resp na poradni, predpredajna a popredajna podpora v cene vyrobku, jasne, ze ked si uzivatel anjde dany vyrobok lacnejsie tak si ho asi kupi tam, ale stale existuje ista skupina, ktora by nakupovala prave u nas z vyssie spominanych dovodov. Ja osobne velmi rad nakupujem v obchodoch, kde sa o mna staraju podla mojich predstav. Ty nie? Cena nie je vsetko.

6. Vyhladavanie potrebuje vylepsit, urcite, hodnotenie mozno pomoze, mozno aj hodnotenie uzivatelov, myslim ze by stacili plusove body, ak niekto pomoze, minusove by neboli objektivne, ale plusove by dali uzivatelovi predstavu ako vazne ma brat prispevok. Ti co sem nechodia pravidelne ani nevedia kto je admin, mod a pod.

Toto by mala vyriesit sekcia kontakt, kde bude zverejneny cely tim + moderatori jednotlivych vetiev s emailovymi kontaktmi na nich. Nad bodovym hodnotenim uzivatelov stale uvazujeme.

4. Toto je dobry napad, z prveho prispevku sa to dalo len uhadnut. Ja osobne si nekupujem celu zostavu, prenasam si zo starej zvukovku a TV / sat. kartu, takze ak by sa nejak osetrilo aj toto, napr. by sa mohla pridat lubovolna karta k zostave a "vypocitala" by sa kompatibilita, prip. by tam mohli byt urcite pridavne karty ktore su kompatibilne.

5. Eshop - ja som mal na mysli hlavne reklamaciu a nutnost posielat PC postou, potom sa predlzuje aj doba reklamacie. Ak by bola moznost, prip. aj po dohode, vybrat pokazeny HW, ak by bolo jasne ze tam je chyba a zakaznik s tym ma skusenosti, dal by sa poslat na reklamaciu len ten kus, bola by to vyhoda, ale opat tu je nevyhoda s "kamennymi eshopmi", tam mi hned daju napr. nahradny router, postou by sa to riesilo tazsie.

Inak oblubeny obchod som mal, uz neexistuje. :(

Ak by ste mali niekoho aj v inych mestach, tak by to mozno tiez pomohlo, prip. ze by ste sa dohodli s mensim eshopom ktory je vo vacsom meste. Potom by sa vyriesili niektore z problemov ktore som uviedol, ale samozrejme aj zisk by sa delil, aj ked by bol mozno vacsi. Toto ma len tak napadlo, asi je to nerealne.

6. Ak nebude moderator oznaceny v prispevkoch, vacsina ludi to vediet nebude a klikat na Kontakt tiez nebudu. Na jednom fore som videl zaujimavy sposob zvyraznovania moderatorov, pozadie prispevku bolo inou farbou, toto by sa mohlo este vylepsit, napr.

admin - cervene pozadie*
moderator - zelene
registrovani - modre
neregistrovani - biele

Mozno este ludia ktori casto prispievaju by mohli mat inu farbu

Na dalsom fore kde sa hodnotili prispevky, bolo tam cierne pozadie a ak dostal prispevok minus, bolo pozadie sede - horsie citatelne, ak viac minusov, tak este viac sede, aj toto nie je zly napad, naopak tie co by dostali plus by boli zvyraznene, ale farby by sa zachovali. na tom fore prispievali aj *** (domyslite si, nenapada ma slusne slovo) a takto sa to riesilo a fungovalo to.

* samozrejme boli by pouzite jemne farby aby nerusili

Inak ja Vam fandim, snazim sa poradit, som zvedavy ako to dopadne.

Ak by ste mali niekoho aj v inych mestach

Jsme z celého Československa. Z jakého města jsi nenapsal. Třeba tam zrovna někdo je. :-)

Ty jiné barvy adminů a moderátorů nejsou špatný nápad. Registrovaným a neregistrovaným bych to ale neměnil.
Dokonce by právě nebylo špatné, místo statusu, kdyby byly pouze kladné body ve stylu "tato odpověď mi pomohla" a rádce (jedno jestli moder či reg - moderátor se nemusí vyznat třeba v sítích - zatímco někdo registrovaný excelentně), co by získal určitý počet bodů by měl jinou barvu.

No tak treba s tim hodnocenim bych ja byl opatrny. Muselo by se to dobre udelat. Na jednom foru, kde tohle maji, je to udelano tak blbe, ze cim vic prispevku, tim lepsi hodnoceni a tim lepsi radce. Takze staci clovek, co se denne 5x na neco zepta a do mesice je z nej podle bodu odbornik a pritom nic nevi.
Ty barvy pozadi nebudou tak jendoduche nebo jo? Nezapomen, ze tady je nekolik skinu a asi by to k sobe jaksi nesedlo.

barvy u módů je dle mě špatný nápad- osobně mám zkušenosti, že uživatel (úplný začátečník) se móda zalekne. tahle "anonymita a dvojakost" u některých je výhodný způsob.

ratting uživatelů (všech) určitě pomůže v rozhodování- rattingy se dají přeci odlišit i podle kategorií (hw, sw, prog. apod.)

No ja bych se ratingu celkem bal. Muselo by se to promakat. Pred nedavnem jsem se stal "odbornikem" na jednom foru, kde se pravidelne pouze ptam. Maji to blbe udelany a kdyz prijde nekdo novej a neco o otm vi, tak je srandovni, kdyz radi "zelenac" "odbornikovi". Psal jsem to uz o neco vys.

No nejak by to chtelo udelat, ale to oni si asi poradi. Jde o to, aby tazatel nedostaval "body/hodnoceni" za pokladani dotazu. Je to tam jak u blbejch, staci polozit spoustu dotazu, ke kazdymu prispevku napsat par kecu a je z tebe profik. HOdnoti to totiz pouze podle poctu prispevku, coz je blsot. Jen jsem na to chtel upozornit. Jinak ja tam netlacham. Jen se ptam na veci, ktery jsem nikde nenasel. Zacinam ale tlachat tady. Jen doufam, ze je to proto, ze su nemocnej a lezim.

Samozrejme ze hodnotenie nemoze byt podla poctu prispevkov, ale podla "karmy" (tak to volaju na jednom fore), uzivatelia by klikali na plus, prip. aj minus, ak klikne mod na plus, mohli by sa pripisat aj 2 body, alebo viac.

Rozdelovat to na kategorie nema zmysel IMHO, lebo ked je niekto expert na jednu oblast, nebude radit (zle) v inej oblasti.

K tym farbam, mozno by sa mohli pouzit pruhy nazvu prispevku, nie cele pozadie.

Tak jedno forum ktore som spominal nie je phpBB urcite a dokonale nie je ani nahodou, ale ma niekolko dobrych napadov ktore som uviedol - a to druhe neviem, prevadzkuju ho Rusi (AIMP).

Edit: Aha, tak to nebola reakcia na moj prispevok, ale aspon ma napadlo dalsie vylepsenie, napisem ho dole, nech sa tu lahsie orientuje.

Dalsi navrh, bolo by to nieco medzi eshop-om a bazarom. Pouzite PC kupene u Vas, alebo aj ine, by ste mohli predavat so zarukou, povedzme 3 alebo 6 mesiacov, niektore aj bez zaruky. PC by ste prekontrolovali, prip. vycistili vnutro, naformatovali HDD. Vy by ste rozhodli ci PC prevezmete alebo nie. Mali by ste za to samozrejme aj proviziu.

Pomohlo by to vsetkym - predavajucemu, ktory by sa nemusel starat o predaj, kupujucemu, ktory by mal urcitu istotu ze PC je v poriadku a aj Vam v podobe provizie.

Dalsi napad, v tej stromovej strukture sa niekedy tazko orientuje, mohlo by sa to sprehladnit...

Namiesto "Re: nazov temy" by sa mohol pouzivat zaciatok z textu prispevku, alebo/aj - ak by to bola reakcia na reakciu, tak meno uzivatela na ktoreho prispevok je dana reakcia, napriklad:

Nazov pre reakciu na tento prispevok by mohol byt:

"Re: Dreamer: Dobry napad :)"

Ad 4.
To je určitě dobrý nápad. Když se člověk podívá na nabídku značkových PC, tak tedy žádná sláva. Navrhuji poskládat do každé kategorie (samohrajka, kancelářský PC, multimediální PC, herní PC apod.) jeden až dva kousky, které by se v průběhu času aktualizovaly, aby byl dodržen poměr cena/výkon. Nemyslím poskládat jako mít schovanou bednu někde v koutě a při objednání hned expedovat, prostě stavět "na zakázku" s instalací OS a třeba nějakými službami na přání (odhlučnění).

Řešení počtem hvězdiček apod., byť v textové podobě není zárukou vyřešení problému uživatele. Mě osobně je jedno jestli mi dobře poradí náhodný kolemjdoucí přispěvatel nebo někdo s max. počtem hvězdiček. Akorát by bylo dobré označit moderátory nebo adminy u nicku uživatele, které ale nebudou mít žádnou souvislost na počty odpovědí. Další věci jako karma apod. nesmysly jsou zbytečnosti.

- A co třeba vylepšit soukromé zprávy ve stylu zobrazování vláken na poradně? Něco na způsob, jako třeba používají mobily Sony Ericson u SMS, tj. formou zobrazení emailu. Když něco řešíme přes SZ, tak pokud se nepoužije citace, musí se rozklikávat předchozí zprávy a je to poněkdu otravné a zdržující. Tohle bych opravdu ocenil.
- Zelená fajfka, co tady je na označení vyřešeného příspěvku je fajn nápad, ale je to trochu nevýrazně uděláno. Mnohdy na to sám zapomenu již vyřešený dotaz takto označit.
- Označení symbolem křížku archivního a obnoveného příspěvku, jak navrhuje lední brtník a zešedivěním nadpisu takového příspěvku je určitě bezva nápad.
- Pokud se v původním dotazu začne řešit něco jiného, co nemá s původním dotazem nic společného, automaticky by z těchto příspěvků měl moderátor vytvořit nové vlákno s příslušným názvem, což umožňuje většina fór a na původním místě by byl pouze automaticky vytvořený odkaz na založené nové vlákno, aby ten odkaz nemusel moderátor vkládat ručně.
- Jinak vyhledávání je tady na poradně oproti fórum phpBB zlaté.
- Někdy jsou reakce některých rádců dosti rozmrzelé, ale chápu, že častokrát něco opakovat nikoho nebaví. Mnohdy by stačilo takovému tázajícímu dát pouze odkaz na již vyřešený problém, na který se táže a dále to nekomentovat a obě strany budou určitě spokojeny.

Webhosting:
- Dát sem do polí reklama odkaz na nabídku na webhostingový program s možností i zvýhodnění aktivních a kvalitních rádců zde na poradně, což může být pro mnohé inspirativní.
- U webhostingových služeb mi vadí zejména to, že mnohé mají funkční helpdesk pouze po-pá a o so-ne se na nikoho nedovoláte, akorát čekáte až se vám někdo ozve aspoň na email, což už jsem ne jednou zažil. Murphyho zákony totiž platí vždy a všude ;-)

* Ještě mě napadlo, co takhle vytvořit prostor pro psaní recenzí, (stačí i formou předvyplněného formuláře na různé výrobky, (neomezovat to pouze na pc), ale pouze vytvořit kategorie. Sám mnohdy takové recenze před zakoupením různých věcí hledám a mnohdy je to pouze ve stylu odborných recenzí, nebo zda vůbec nějaká je. Takový příspěvek obyč. uživatele je mnohdy k nezaplacení. Prostě koupím si výrobek, bude to šmejd, tak to napíšu. Nebo naopak kvalita, tak jej pochválím, stačí několik věcných řádku, nemusí to být román na několik stránek. Při dnešní záplavě nekvalitních výrobku z Číny, které mnohdy prodávají i pod zvučnější značkou to bude určitě zajímavé :-D

Co se týče enginu, moc by se mi líbilo, kdyby nešel přepisovat předmět vlákna (nikde jsem to neviděl, pouze tady), protože když někdo odebírá reakce e-mailem, třeba z dvaceti vláken a u tří někdo změní předmět, neví se k čemu to patří.
Místo zpřehlednění je změnou předmětu větší guláš.

Akorát by bylo dobré označit moderátory nebo adminy u nicku uživatele,

Proč? Moderátor není zárukou nejlepší rady, protože se třeba dobře vyzná v jiné oblasti IT. Pokud by diskutoval někdo označený jako moderátor, lidé by se jednak "báli", že s nimi diskutuje z pozice moderátora a druhak by jeho příspěvek nevědomky brali jako ten nejlepší.
Moderátor fora (jakéhokoli) nemusí být odborníkem v dané onlasti (samozřejmě musí mít přehled), ale musí mít především jakýsi cit pro nevhodné příspěvky (flame - zamknout), doplnit/upravit předmět typu !!!POMOC!!!, umět poradit s ovládáním enginu etc.

musí se rozklikávat předchozí zprávy a je to poněkdu otravné a zdržující. Tohle bych opravdu ocenil

Přesně tak. Prostě a jednoduše, aby byla zpráva s jedním předmětem stále jedna a byla v ní zachována historie.

Ma pravdu v tom, ze admini a moderatori by mali byt viditelni, ja keby som radovy a novy uzivatel tohto platku tak ani neviem kam sa mam obratit s pripadnym problemom. Navyse oznacenie admin alebo mod dava aku taku zaruku lepsej odpovede, pretoze su to vsetci IT odbornici (samozrejme nikto nevie vsetko), co sa hodi napr pocas nejakeho flamu s Jirkom777, ktory sa bude tvarit ako najvacsi borec.

Nie nejde o to. modi a admini by tu mali byt idemtifikovani z 2 dovodov.
Prvy dovod je ked potrebuje user nieco napriklad cez PM riesit s niekym z poradne a to bud s modom alebo adminom. Na koho sa ma obratit?
Druhy dovod je taky podruzny, ale suvisi s prvym. Pocas diskusie dostane uzivatel 2 dajme tomu odislne nazory. Jeden od uzivatela Jirka777 a druhy od nicky s priznakom mod. Obaja tvrdia nieco odlisne. Kto z nich ma pravdu? Nemusis byt velky psycholog, aby si dopredu vedel, ze uzivatel bude viac inklinovat podvedome k nazoru moda(admina), ktory bude velmi pravdepodobne spravnejsi ako ten od neznameho Jirku777, pretoze vsetci modi ci admini su minimalne velmi IT zdatni uzivatelia ak uz nie experti na rozne odvetvia.

Také mám dva důvody.
1) O tom, že by se měla udělat stránka, kde by byl vypsán tým a u každého info, "co má v míse" jsme se bavili snad přede dvěma lety.
2) Pokud jako tazatel uvidím u někoho vysoký rank za dobré rady, dám rozhodně na něj, než na otrapu bez ranku a je mi jedno, jestli ten s rankem je mod či ne.
Tady na poradně je spousta kvalitních rádců, co modi nejsou a dejme tomu v sítích poskytnou 100x kvalitnější radu než mod, který se sítím nevěnuje.

Ale to uz odbocujes. Kontaktne udaje je nieco co je treba (sam dobre vies ako casto ro presadzujem), ale nakolko sa stale nic nedeje, je lepsie mat priznak mod(admin) pri nicku ako nemat ziaden. Navyse ak bude aj dobudovana sekcia kontakt je dobre, ked uzivatel vidi priamo pri nick kto je admin a kto mod a nemusi to hladat v inej sekcii.
O rankoch uzivatelov sme sa bavili uz mnohokrat a neprisli sme zatial na ziaden idealny system, takze ano ranky by mohli byt prinosom, ale pokial nebudu staci oznacit aspon modov a adminov. Je to vzdy lepsie ako sucasny stav.

je lepsie mat priznak mod(admin) pri nicku ako nemat ziaden

Podle mě není. Jednak z toho důvodu, který tu papouškuji stále dokola - mod nemusí poskytnout nejlepší radu - není to záruka. A také když to označíš, leckterý tazatel nebude zakládat vlákno, ale bude psát rovnou někomu z módů. Dobře. Označit, ale aby to viděli pouze platící, jinak budou mít modi tunu pošty denně s dotazy typu "nejde zvuk".

Znak mozderatora (admina) je standardna vlastnost kazdeho fora, ja teraz nehovorim o tonach zbytocnych PM, alebo mailov, s tymi sa uz musis vyporiadat sam, ak ta to otravuje a nechces sa s tym zaoberat mozes sa vzdat funkcie moderatoera, je predsa dobrovolna nie?
Lenze momentalny stav je taky, ze ked chce niekto kontaktovat moderatora (admina) s nejakym problemom (napr nemoznost sa prihlasit na poradni, obtazovanie inym userom na PM a pod) nema okrem mailovej schranky ziaden kontakt. V tomto sme negativne vynimocni.

To by potom moderátor nechtěl být nikdo. Představa, že přijdu ze školy/práce a první, co mě čeká, je milión dotazů v emailu, mě děsí. Souhlasím s Kráťou.

napr nemoznost sa prihlasit na poradni, obtazovanie inym userom na PM a pod

Pro tento účel bych založil FAQ stránku s kontakty na příslušná místa.

Co jsem si všiml, tak je to pouze u phpBB a jeho odvozenin. U sebe na foru to také nemám a ani tady to není.
Co ti brání v tom, dát si to do avatara aby to bylo vidět?
Asi by bylo dobré znát názory druhých. Zatím o tom diskutujeme pouze my dva a jsme na opačných pólech.
Je fakt, že by mohla v liště položka "napište nám" a otevřel by se formulář.
Pak ale sežeň a plať sekretářku, co bude denně ráno vyřizovat tři hodiny poštu. :-)

[http://pc.poradna.net/file/view/4464-mod-gif]

Moderátor není na fóru od toho, aby byl nejlepším znalcem problematiky, ale aby moderoval. Tedy usměrňoval diskuzi, pokud se zvrtne, mazal warez, přetřiďoval kategorii a název threadu (typicky Hééééélp), případně rozdával banány nenapravitelným návštěvníkům.

Za označení MOD někde u avataru bych se nestyděl; zásahy moda jsou stejně viditelné
zásah moderátora (L-Core)
tak co ;-)

Moderátor není na fóru od toho, aby byl nejlepším znalcem problematiky, ale aby moderoval. Tedy usměrňoval diskuzi, pokud se zvrtne, mazal warez, přetřiďoval kategorii a název threadu (typicky Hééééélp), případně rozdával banány nenapravitelným návštěvníkům.

To přeci tvrdím od začátku, jen jsem se neuměl tak trefně vyjádřit.
V označení se skrývá "nebezpečí", že jednak nebudou brát ostatní diskutující takto označeného jako sobě rovného a navíc si může spousta tazatelů myslet, že odpověď od moderátora je ta nejodbornější, což nebude.
Nejlepší by byl ten rank, kdy by tazatelé přidělovali body u odpovědí, které jim pomohly. Je přeci jedno, jestli je kvalitní rádce mod či ne. Vůbec nejde o stydění se, ale o "jednání z pozice nadřízeného" vůči ostatním diskutujícím ve vlákně.

[http://pc.poradna.net/file/view/4475-rank-radce-gi    f]

Tak hele. Nech už si ty svý žvásty, nebo dostaneš banána jen to fikne. (LaKr) (Kráťa)

Nadřízenost moderátora je v té oblasti, kterou jsem popsal (usměrňování, mazání, banování). V odborné stránce je naprosto jedno, kdo je admin a kdo neregistrovaný uživatel. Předpokládám, že naši návštěvnící to vidí (v naprosté většině) stejně.

Ředitel Škodovky taky nemusí být nejlepší svářeč - ani to po něm nikdo nechce. Teoreticky by mohl moderátor (="manažer") moderovat jakékoliv fórum, třeba i o štrykování či prostatě.

To mas sice pravdu, ale jeste je nutny, aby to vedeli navstevnici. Ver tomu, ze vetsina z nich nebude vedet ani videt ten rozdil v adminovi a v navstevnikovi. No a jak uvidi admin, tak si podle meho bude vykladat jeho "hodnost" jako vseumelectvi, kdyz to trosku prezenu. Proste ho budou brat jako odbornika. Je to celkem logicka vec. Kdyz jsem se zacal pohybovat po ruznych forech, tak jsem si taky dlouho myslel, ze admin/moderator je osoba, ktera tomu rozumi a netusil jsem, ze to je ve skutecnosti pouze drab, ktery nemusi umet z problematiky, kterou moderuje vubec nic. Proste mne prislo logicky, ze clovek, ktery se na neco takovy da, tak by o tom mel i neco vic vedet. Spis hodne vedet. Samozrejme se to lisi forum od fora, ale obecne bych rekl, ze plati, ze jak laik uvidi nekde u jmena sluvko admin nebo moderator, tak si bude myslet, ze je to odbornik.
Ja bych takovy blbosti neresil. Nekam bych dal kontakt nebo bych vypsal na nejakou stranku lidi, kteri jsou admini, moderatori a rozepsal i co maji na starosti, proste co dela treba moderator apod. Stejne tyto stranky/u vyuzije 1 ze 100.

Napiš to flegovi. Já to přeci tvrdím celou dobu. To on píše, že označený moderátor napíše relevantnější odpověď než nick, co tak označen není.
A jak píše kolega. Spousta lidí si myslí, že když je někdo moderátor, že je zároveň i největší expert. Že tomu tak není, na to přijde až časem, nebo dokonce nikdy. :-)

Krato NIKDY som nenapisal to co tvrdis. Napisal som, ze okrem faktu, ze uzivatel vie na koho sa ma obratit v pripade nejakych problemov MOZE byt priznak mod, admin aj znakom kvality odpovede, pretoze je tu ista PRAVDEPODNOST, ze mod, admin je IT profesional. Dovolim si tvrdit, ze VSETCI modi a admini na pc vetve su obornici.
Oznacenie mod, admin sa netyka len phpbb for, ale kazdeho fora, na ktore chodim. Pekne prepracovanu strukturu maju rozne podporne fora pre webove hry (admin, boardadmin, gameoperator, supergamoperator a pod).

Ok sobre tak si minimalne zdatny uzivatel;o).
Prvoradou funkciou moda je moderovanie a riesenie problemov uzivatelov (namtkou spomeniem napr odomknutie prispevku, vymazanie casti vlakna,upozornenie na urazlive prispevky, problemy s prihlasenim...atd), predovsetkym platiacich ak tu taki budu v buducnosti, a preto si myslim, zeby mali byt modi a admini jasne oznaceni pri nickoch svojou funkciou.
Ak niekto bude riesit cez PM nejake pc problemy uzivatela je to jeho vec, ja to robit nebudem na to tu mame verejnu poradnu, PM je na riesienie veci, co som spominal vyssie).

Ani já se za IT odborníka nepovažuji. Vůbec tě nechápu. Na problému může přeci každý napsat, když klikne nahoře na liště na slovo "kontakt" a je jisté, že mu odepíše někdo z týmu poradny a ne nějaký jouda777.
Nicméně aby bylo po tvém a všichni viděli že jsi odborník a mohou se na tebe obrátit s čímkoli ohledně IT a taktéž kdykoli, bylo by možná fajn, kdyby bylo zobrazení u nicku "jsem mod" volitelné v nastavení.
Je to velký problém, když si někdo koupí to placené, poslat mu seznam adres, kam se může obrátit? Ale osobně se domnívám, že i to je zbytečné a otravné, že jsme se bavili o nějaké aplikaci, kam budou mít platící přístup a řešit bude ten, kdo bude mít službu či tak nějak.

edit://navíc každý máme svoji parketu v něčem jiném a jeden je třeba na grafiku, druhý na sítě, třetí na hardware etc.

Ona to provokacia ani byt nemusela. Moja kamoska ma 17 rocnu dceru a vazne mi tvrdile, ze pre dnesnu mladez je slovencina rovnako cudzi jazyk a nezrozumitelny jazyk ako je nemcina alebo anglictina.
Pravdupovediac nejde mi to do hlavy, odhadom mame 80-90% slov rovnakych alebo velmi podobnych, ak sa vynecha diakritika je to este vypuklejsie, na ostatne sa da pouzit logika a zvysok sa opytam (aj ja nerozumiem par ceskym slovickam niekedy).
Takze som z toho zmateny, ci su ti mladi naozaj tak lenivi a blbi alebo maju vazne problemy porozumiet slovencine.
Btw ty mas tusim tiez tak pomenej rokov a nemam pocit, zeby som si na strestnutie s tebou musel zobrat tlmocnika;o).

Moje zkušenost je, že všichni Slováci rozumí česky, ale mladí Češi mají se slovenštinou občas problémy. Mně navíc příjde skoro nepochopitelné, když Čech nerozumí polštině (důsledek 23 let života v prostředí, kde jediný komunikační jazyk je "po našymu" :-) )

Tieto udaje povazujeme za klucovu informaciu, a preto nie je verejna. Musia ti stacit informacie, ze som uz 3x zvysoval limit sql spojeni na servri (kolko ma mysql defaul si najdes na googli) a ze navstevnost pc vetve dosahuje denne 5 ciferne sumy (merane 4 nezavislymi servermi).

možná by bylo dobré tu udělat chat pro registrovani,jinak hodnoceni radcu by urcite bylo dobre, a pride mi ze casto tazatele neoznaci vlákno za vyřešené možná by pomohlo napsat na to nekam upozorneni

a jeste ty virtualni servery by byly placeni nebo by byl i nejaky free program?

Ak uzivatel neoznaci vlakno za vyriesene, ci uz z dovodu, ze si to nevsimne alebo nie je registrovany moze to urobit moderator a casto sa tak aj deje.
Virtualne servre ak budu, budu samozrejme platene. Poskytovanie free hostingov a free sluzieb je cesta pokazit si renome a dobru povest. Treba si uvedomit, ze nakup zeleza stoji nemale prostriedky, ze za housing serverov sa mesacne platia tiez nemale sumy a ze podpora tiez nie je zadarmo. Ak chces problemovy free hosting urcite nieco najdes na nete, ak budes chciet platenu kvalitu bez vypadkov, s podporou co sa ti bude venovat 7 dni v tyzdni tak sa obratis na poradnu.

Mal by som otázku k bodu 6:

Chcete možno vylepšiť vyhľadávací engine. Chcem sa spýtať skôr teoreticky. Používate fulltextový index alebo hľadáte pomocou like? Pýtam sa to preto, lebo podľa toho čo čítam o fulltexte, tak by mal byť dokonalý, lebo vie odhaliť aj prípadné preklepy a podľa toho zoradiť výsledky. Tam by teoreticky nebolo čo vylepšovať. Čiže, ak chcete vylepšovať, asi fulltext nemáte. Prečo ho teda nepoužívate? Je problém v InnoDB?

Prečo mám toľko otázok?

Ide o to, že raz som na jednej stránke chcel skúsiť zapnúť fulltext index a zapracovať podľa toho vyhľadávanie, ale databáza mi žiaľ nespolupracovala, hoci motor bol MyIASM a zaujíma ma, či je ten fulltext ozaj taký "neprekonateľný" ako ho všade opisujú, keďže sa mi ho nepodarilo rozbehať. Zaujíma ma to teda ohľadne fungovania fulltextu, či je lepšie sa mu vyhýbať alebo ozaj je schopný a použíteľný, resp. dokonalý.

Možná by stálo za to mít možnost editovat vlastní příspěvek i poté, co na něj někdo reagoval. Ne měnit původní text, jen tam něco dopsat. Engine poradny by k tomu doplnil datum a nějakou hlášku.

bla bla 1

editováno uživatelem  21.11.2010 12:34

bla bla 2

Já bych přidal,V Regristraci Možnost měnit Uživatelské Jméno,Potom Levely třeba 1.Level Začátečník,2.Level Pomocník .... aby věděl kdo mu radí dobře a třeba za každou dobrou radu +30 bodu kterých musí bejt třeba 1000 do dalšího levlu,špatná rada -30 bodů.

Změnit uživatelské jméno ani náhodou. Proč? Aby se ztratil přehled kdo je kdo? Stálí návštěvníci nemají důvod je měnit. Nepřihlášený může uvádět pokaždé jiné.

Osobně bych byl i pro zákaz změny avataru (i když vím, že budu v tomhle osamocen) - právě pro přehlednost.

Jak chceš posuzovat dobrou a špatnou radu? Vždyť tohle je hrozně individuálnía často neposouditelné.

Změny avatarů klidně, změna jména (nicku) registrovaného respondenta nikoliv. Problémem číslo jedna jsou ovšem anonymizéry, přes které se může prudič a mamlásek "sebedeterminovat" beze strachu z banu. Bylo mi ovšem řečeno, že ošéfování (blokace) přístupu z anonymizéru je technicky neproveditelné.

Nie je nepreveditelne, je skor tazke a vzdy budes o krok za nim. Kenedz k nam chodil po bane este cez zopar anonymizerov, ale tie sme postupne vyradili z hry a jemu robilo pravdepodobne coraz vacsie problemy zohnat dalsi a dalsi funkcny a tak sme ho vlastne odpilili. Boj proti anonymizerom je tazky, ale da sa kvazi vyhrat.

Je to o tom, kdo to déle vydrží. Jestli otrapa hledáním nových a nových, nebo poradna, zabanováním dalších. Každý další pak má ztíženou pozici o ty již zabanované.
Ale to jsou anonymizery na webu. Jak je to s programy v počítači, co přidělí IP a už se browsá netuším.

Zmena používateľského mena by určite mala byť povolená. Človek sa vyvíja a nemali by sme ho nútiť, aby žil 5 rokov s rovnakou prezývkou. Navyše, registrovaný by nemal mať menej možností ako neregistrovaný. Zmenená prezývka by sa mohla mesiac po zmene zobrazovať s tou starou, aby si to ostatní používatelia mohli všimnúť.

Tiež neregistrovaný by mal mať možnosť použiť aj obsadenú prezývku, aby sme zbytočne nestrácali používateľov, ktorí sa chcú spýtať jedoduchú vec, ale najprv musia vymyslieť unikátnu prezývku. To ale vyžaduje vymyslieť iný sposob odlíšenia registrovanej a neregistrovanej prezývky.

Já povolení změn nicku zažívám na jednom fóru o GTA. Někteří už měnili 5x, někteří vícekrát. Spolu s častou změnou avataru je to idální základ pro vznik naprostého chaosu, kdy už nikdo neví, kdo je kdo. A to tady chodí mnohonásobně více lidí.

Dovedeš si představit, kdyby všichni moderátoři třeba co dva měsíce měnili nicky a avatary? Pamatoval by sis, kdo opravdu je kdo?

Ja jsem treba nikdy v zivote nepouzil nicku k tomu, abych zjistil na koho reaguju. Pro me je nick naprosta zbytecnost vhodna akorat pro frikuliny. Takze i kdyby je nekdo zakazal, tak se pro me nic nemeni. Kdyz na neco chci reagovat, tak reaguju na jeho nazor a ne na nick a pak tomu pripadne prizpusoboval odpoved.

Toto je pekna blbost co si napisal. Identita cloveka na fore je dost podstatna vec, ked s nieky, debatujem tak proste chcem, aby som vedel s kym sa prave bavim a na koho pripadne reagujem. Ano nick mi umozni byt aj subjektivny a reagovat pripadne nereagovat na mojich oblubencov, ci ludi, s ktorymi sa nemusim, ale to nie je ta podstatna funkcia.
Pri beznom zivote sa tiez bavis s ludmi a divas sa im pritom do oci, nemame na hlave kapucne a cez oci cierne pasky, takze jednoznacna identifikacia ludi na fore je uplne prirodzena vec prenesena z realu.

Dá sa predpokladať, že stabilní používatelia si svoju prezývku nezmenia, pretože na to nemajú dôvod. Okrem toho, pri každej zmenenej prezývke by sa nejaký čas zobrazovala aj pôvodná, takže by bolo dosť času si zvyknúť na tú novú.

V súčasnosti ak si niekto veľmi chce zmeniť prezývku, tak sa môže pod tou novou zaregistrovať a tú starú prestať používať. Síce tým príde o históriu a súkromné správy, ale efekt pre ostatných bude rovnaký. Nevidím teda dôvod na to, prečo by sme mu to nemohli umožniť zmeniť normálnym spôsobom tak, aby bol spokojný aj on, aj my.

ještě jeden nápad doufám že mi za něj nedáte ban, bylo by dobrý změnit postoj k těm kteří tu jdou pro radu třeba se stáhnutou hrou, u win a takovích věcí souhlasim že by takove dotazy meli byt lockovani protoze os je zaklad a aspon ten by mel byt legalni ,ale proc tu zamykate kazdy dotaz ktery se tyka stahnute,vypalene,nebo dokonce i vypujcene hry? kdyz se to nekomu nezamlouva tak ho prece nikdo nenuti tazateli poskytovat radu ale proc hned uzamknuti vlakna?

Mimo jiné důvody (morální) je jeden hlavní - zákony ČR, neboť zákony nedovolují obcházení ochran, užívání nelegálních kopií či poskytování návodů k tomu. Poradnu mají na sebe zapsánu konkrétní lidé a ty by pak potahovali policajti, přičemž by zánik poradny byl tím méně bolestivým následkem pro ty osoby.
Jako bys byl majitelem hřiště a na něm bys nechal bandu feťáků, aby děckám rozdávali pervitin.

A když jsi načal legálnost operačního systému, s čímž souhlasíš, ty máš ty svoje ultimátní Win 7 legální? To si moc lidí nekupuje, 99% lidí si doma vystačí s verzí Home Premium - proč solit prachy za Ultimate, když to stejně nemá doma využití? Naopak u warez - když už, tak už! Nebo ne?

já mám ty win orig

No jen aby. V neděli choděj čerti a ti všechno viděj.

To jen tak na okraj a off-topic. Co bych uvítal? V Poradně bych rád viděl některé staré doyeny, co jim asi už došla energie reagovat na stále stejné stupidity. Trochu méně zapšklosti, trochu více šťávy a humoru. Dokázat se povznést "na nás sprosté lidi, kurva", pokud máte IQ a profesní znalosti výrazně vyšší než většina populace je snad výsada a vlastnost Bohů, ne? To je možná můj těžce subjektivní pohled a nedá se to přikázat befelem, ale už jsem na odkaz, jak jeden TJJNBV moderátor někoho zpucoval na jedné z větví Poradny, narazil na úplně jiném fóru. Bylo to bráno jako odstrašující příklad, jako "tudy ne, přátelé". Někdo musí být pionýrem slepých uliček, ale ty už snad prošlapal Jára, nebo ne?
Třeba to, že expertní služby zpoplatníte, bude řešení pro obě strany. Flegu, držím palce, a přeju hodně energie.

Moderovanie je velmi subjektivne, ja sam sa povazujem za umiernenu vetvu v moderovania na rozdiel od radikalov typu Karel, ci MM (aj ked ja na Karlovom style nevidim nic zavadne), ale tiez som sa uz parkrat pristihol ako nemam nervy na opakovanie tych istych veci, ako som uz niektore vlakna zmazal, ci zamkol a dokonca som uz dal aj ban (co je u mna malo vidany jav;o)).
Co je objektivne a co subjektivne tazko urcit, ale urcite dochadza po rokoch drilu u nas k "vyhoreniu paliva", takze mozno by to chcelo novych moderatorov;o).
Na druhej strane z teorie riadenia vieme, ze najlepsie uspechy dosauje autoritativny styl a za mna mozem povedat, ze radsej tu budem mat 100 normalnych userov ako 1000 blbcov.

Na Karlově stylu taky nevidím nic špatného, naopak se mi líbí jeho osobitý humor. Ta narážka patřila na moderátora jiné větve než počítačové.
Vyhoření je správný termín, není to jednoduché a chápu to. Pozoruju to i u sebe, při své práci, donekonečna opakuji userům ty samé věci, o kterých jsem si myslel, že už dávno patří do obecného povědomí, a napadá mě cosi o hrachu a zdi.
Ale nějak se odtud vytratil humor a nadhled, pokec, ten mi tu chybí, stejně jako někteří lidé.

Nečetl jsem to tady celé ale možná by to chtělo barevně či nejkou ,,značkou,, odlišit staré články a příspěvky. Stane se zde občas že někdo napíše něco do dotazu z roku 2008 a což je celkem zbytečné. Možna by to chtělo nejak odlišit

Teď mě napadla jedna věc - když si můžu kliknutím na tlačítko Moje vyjet svoje dotazy, bylo by možný si takto kliknutím vyjet dotazy i jiných uživatelů? Po najetí do profilu uživatele (samozřejmě registrovanýho) by tam bylo další tlačítko "Dotazy tohoto uživatele" a po kliknutí by se zobrazily jeho dotazy, který založil.

O dalsich poradnach sa samzrejme uvazuje, ale jedna vec je zalozit si poradnu, kde bude milion otazok a druha vec je zohnat ludi, co na tie otazky budu aj kvalitne odpovedat. Neviem, ci tu mame dostatocne mnozstvo audio-video expertov. Navyse mne sa nezda, zeby tych otazok na audio-video bolo tolko, zeby to chcelo hned samostatnu poradnu.