BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
NTFS
Pro FAT32 uz dnes nevidim prazadny duvod.
na www.fat32-ntfs.wz.cz je dávkový soubor, který stačí spustit a FAT32 se změní na moderní NTFS


No to je "úžasný" udělátko! To jsi programoval sám?
Neni to program
, pro někoho je lepší spustit jeden soubor ze smečky .BAT než něco psát do příkazový řádky.
NTFS, kvoli suborom >4GB a kvoli lepsej sprave pristupovych prav, prip. dalsim "vlastnostiam".
Z DOSu ani Win9x na ten disk asi pristupovat nepotrebujes (ak ano tak treba uvazovat pre a proti FAT32ky a prip. NTFS a pouzitie NTFS4DOS v DOSe)
Potřeboval bych to více rozvést,nějak tomu nerozumím.Dík
OK, tak to rozvediem viac:

pouzi NTFS.
NTFS vie subory vacsie ako 4GB a ma lepsiu spravu pristupovych sprav k suborom, preto NTFS.
Jenom nejakej idiot z Asusu dokaze naformatovat disk notebooku (minuly tyden kupovany - coreduo) na FAT32, normalni lidi pouzivaji NTFS.
Tohle je typicky pristup vetsich firem - Autocont dela to same.
Řekl bych ze ta FAT32 je použita jen kvůli obnově přes recovery tlačítko nebo cdčko. Naběhne něco jako ghost a přesype se image disku. Pak sem viděl jak jednou jak ten recovery proces kopíruje další věci jako hotfixy a programy rovnou na C: kde se při prvním startu nového windows spustí. Samozřejmě každej výrobce má jinej recovery systém ale řekl bych že je to jen kvůli tomu...
Pochopitelně by to šlo udělat i v ntfs ale asi by se nedal použít freedos a podobně.
Zdravím, potřeboval bych jednoduše poradit... Potřeboval bych NTFS, ale mám obavy, že s tím budou problémy, se kterýmy bych si jako laik moc neporadil. Taky jsi nejsem jist, zda-li bych po konvertování na NTFS přišel o záruční lhůtu...Vyplatí se to??? předem dík...
Použitím příkazu CONVERT nedochází ke ztrátě záruky, stejně jako k ní nedochází například přejmenováním souboru.
A jestli se to vyplatí? To si každý musí odpovědět sám, třeba po pročtení této diskuse.
Omlouvám se, že se na to opět ptám, ale po dost termínů, které tu zazněly, ještě neznám...takže kdyb jset mohl ještě jednou vyjmenovat mínusy obou dvou...
Líp než JaFi to asi nikdo neřekne...
http://pc.poradna.net/question/view/83085-fat32-neb o-ntfs#re-83201
A zaznělo tu, že NTFS nepřijímá flash disky...je to pravda? a dá se s ním pracovat jako s fat32 ?(pro laika)
Na flashdisku nemusíš mít NTFS. Na každém disku můžeš mít jiný souborový systém.
S NTFS se nedá pracovat jako s FAT32. Dá se s ním pracovat jako s NTFS. Ale jestli myslíš jestli můžeš otevírat /ukládat soubory, prostě dělat běžné operace, tak jako doteď, pak ano, nepoznáš rozdíl.
Pokud budeš mít systémový disk v NTFS, můžeš se přihlásit jako uživatel s omezeným účtem. Takový pak nebude moci zapisovat do adresářů Windows, protože na NTFS právech je nastaveno ve výchozím stavu, že to může pouze administrátor. To je bezpečnostní VÝHODA. Pokud spustíš nějaký virus, nebude se moci zapsat do systémových souborů a nic systému neudělá.
Díky...
a poslední dotaz, jak dlouho trvá konvertování z Fat na ntfs, kdy ma disk cca 180 GB dat?? a v pripade nouze, jak se da dostat zpet do fat 32 ?? (už poslení dotaz
)...díky...
Jak dlouho to potrvá ti nikdo neodhadne. Chce to trpělivost. Doporučuji počteníčko 307881, tam je i řešení možných problémů.
Konvertovat disk zpět na FAT jde obtížně a nejspolehlivější cesta je data zálohovat a disk formátovat. Nebo použít za chodu mírně nespolehlivý Partition Magic.
Ale pokud může nastat "nouze", tak jediná nouze může být výpadek proudu a následný nepoužitelný filesystém. Pokud už máš disk převedený na NTFS, nouze nebude:) Případně se může stát chyba při převodu, což je častá vada Partition Magic (příkaz CONVERT tím netrpí). Proto je lepší důležitá data zálohovat.