Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je rádce "místní vysírka"?

Nevidím sebemenší odezvu/vyjádření od vedení poradny klik, tedy mimo jednoho pana moderátora.

(pokud jste někoho označili rádcem, tak by asi bylo taky dobře, aby dotyčný měl taky jakousi vaší podporu či usměrnění a ne dělat mrtvého brouka)

Děkuji za vyjádření.

*I presto ze vyjadreni je mireno na vrch pyramidy.
Osobne mam s Prasak spise spatné zkusenosti a vice ho potkavam jen s nejakyma pripominakma na nekoho jak s radama, kde pri dotceni jeho 'ega' (alias 'ja tobe jo, ty me né') je schopny dat BAN, nebo z vas udelat neschopného idiota, vubec nerozumim jeho pozici zde na poradne (uvadi ze je hlidac) ..
*I kdyz 42 ma nekdy podivné vyrazy, v podstate jde z toho uvodit odpoved, jako v tvém uvedeném odkazu, se 42 jasne pta na periferie a na to jaky ma tazatel nainstalovany OS, navic staci se podivat na jiné prispevky onoho tazatele, jestli 'Pseudo' tazatel nechape, ze bez zakladnich informaci o jeho PC se zkratka pokracovat neda, je jen problém samotného tazatele...

// i přesto že je mířeno na špičku ledovce :-)

Vezmu to z mého pohledu:

Rádce 'ms' aka '42' věnuje svůj volný čas k tomu, aby pomohl ostatním. Aby to nebylo tak suché, občas k tomu přihodí nějakou vtipnou hlášku z Poirota / nějakého filmu. Takže za mě má rozhodně palec nahoru. Má rozsáhlé znalosti, rozhodne ví o čem mluví. A když pak třeba upozorní na to, že něco user dělá blbě (viz v zmíněném threadu zálohování na SSD), dostane za to ještě vynadano?

To, že ho moderátor nazve 'mistnim vysirkou' a další ovečka se přidá v jeho lynčování, to je ovšem smutné, ba i zarážející.
Člověk by čekal, že moderátor bude mít rozum a nebude se chovat jak děcko.

PS: Pokud mám s někým problém, přece se dá napsat PM.

Jediné hlášky na úrovni,přehled odborný i lidský má Karel. Navíc od tohoto člověka jsem nikdy neviděl použitý vulgarismus,nebo jinak nevhodně volenou urážku. Číst "Karla" je prostě zážitek,tak by měli vystupovat i ostatní rádci. Fakt,že někteří nesnesou jinou pravdu než svou je u několika jedinců přímo bijící do očí.

Proč hned debil? Je to snad dospělý člověk a chtěl bych tě vidět, jestli bys mu to řekl do očí, ne přes Internet, mohl by ti taky za to jednu fláknout. Nemusí se ti zrovna zdát dotaz super na výši, ale proč hned takové silné titulování? Víš, co je to slušné chování?

Tady se už hodně dlouho rozmohlo, že tazatel je považován za havěť, která obtěžuje a má IQ teploty teď venku. Nikdo si neráčí uvědomovat, že učený z nebe nespadl a ostatní jako by shazovali. Nadřazenost, nafoukanost, vulgárnost, to je tady na denním pořádku od věhlasných Rádců pionýrů a velectěných moderátorů. Každý má hnusný krám, čínský zmetek (i když IMHO dneska čínské zboží je mnohdy velmi dobré kvality), když nemá zrovna peníze na špičkovou techniku, jako má "radič". Většinou se tazatel dozví, že to co chce, je kravina a nemá to chtít, místo rady. Co se tady stalo, s tou příjemnou poradnou z dávných dob? Jen plno arogance, nadávek. Když čtu jednotlivá vlákna, jsou plná urážek a nadávek, jako by tazatelé byli nějací usmrkanci a ne někdy důstojní kmeti. Lidi se ptají, nemají zkušenosti s počítači, jsou UŽIVATELÉ, ne odborníci na IT. Místo dobré rady, dostanou vynadáno, že se blbě zeptali. Ano, zeptají se možná blbě, protože JSOU jen uživatelé. Pamatuji doby, kdy se tady opravdu radilo, když někomu něco nešlo a nerozuměl tomu, tak se každý snažil tazatele k něčemu navést, říci, co má vypsat, co má upřesnit. Ne, teď se mu vynadá jak malému harantovi. Vždyť tazatelé jsou mnohdy starší než zde vážení rádci, jen prostě mají znalosti z jiného oboru, ne z IT. Každý, kdo dělá s počítačem, není odborník, je UŽIVATEL a nezná střeva Windows, ani nemá potřebu je znát. Chce vyřešit jen problém, co ho potkal při práci. Hned se mu vynadá, že neměl na nic šahat svejma smradlavejma rukama a rozesírat si to. Ten člověk ani neví, jestli něco sám poškodil, proto se ptá. Dostane však místo odpovědi držkovou. Ale je mi smutno z toho, že to tady už lepší nebude. Spíš čím dál horší. Arogance, zpupnost, nadutost a pohrdání "obyčejnými" lidmi bude jen vzrůstat. Asi je to cíl vedení této firmy.... Bohužel....
Ne všichni jsou takoví, ale je jich čím dál víc a pronikavá většina... A dokonce i slušní lidé, od kterých bych nadávky uživatelům nikdy nečekal, tak se s chutí do hubování vrhli též...

To čo si napísal je pravda.
Ale ak "RADCA" bol x-krát upozornený, netreba ho prevychovávať, treba mu odobrať status "RADCA", aby nováčik nemusel zaradiť (neprávom) túto poradňu medzi žumpu. Má totiž pocit, že tento titul získal právom od administrátora a takáto úroveň pomoci (nadávky) je tu tolerovaná od vedenia týchto stránok.
Admini nenechajte spadnúť túto poradňu pre správanie jednotlivca.

PTR

A kto mu ho odoberie? Ja? Lebo sa mi zda, ze jeho spravanie je cez ciaru?
A co ked sa napriklad tw zda, ze jeho spravanie je ok (podla jeho reakcii tu to tak je)?
Budem sa hadat s tw? Budeme sa hadat vsetci, co stojime za poradnou?
Poradnu nevedie jeden clovek a takisto ako sa hodnosti radcov udeluju na zaklade konsenzov, takisto by sa musel spravit rovnaky konsenzus aj pri odobrani.
A ver tomu, ze spravit ho nie je az take lahko ako to vyzera.

Vetsinou to imho jde, ale nedej boze, kdyz se tema stoci nekam, na co ma "radce" velice vyhraneny nazor (napr. tusim vyse zmineny "ms" - nedej boze kdyz se tazatel zmini, ze by se opovazil spustit na pocitaci hru, to je hned jakysi mentalne zaostaly zaparenec ktery by zaslouzil ukrizovat). Relativne castymi tematy "vysmechu" jsou tez herni notebooky ci smartfony s mediatekem.

Udrzat tu tenku rovnovahu, aby tu bolo, co najmenej konfliktov je pomerne tazke, aj ked poradna ma uz relativne slusny vek na to, aby sme to zvladali. Kazdy kto pracoval chvilu s ludmi vsak potvrdi, ze praca s ludmi je vzdy ta najtazsia.
K titulu radca len tolko, ze sa dava za vedomosti, a konkretne ms ich urcite ma.
K pojmu vysirka...musim sa zastat Prasaka, pretoze najcastejsie sa uzivatelia stazuju na Karla a ms, ale mne osobne pripada Karlov humor naozaj vtipny, kdezto ms je taka agresivna forma pokusu napodobnit ho.
Prispevky ms mi pripadaju skoro vzdy zbytocne utocne, upozornoval som ho to x-krat, ale je mi jasne, ze ho uz neprevychovam a ze je to jeho "styl". Podobne je na tom napriklad Shiro, tan vsak nastastie "nema titul". A mozno ma, uz si ani nepamatam...to je jedno.
Inymi slovami...ak sa do vlakna zapletie ms a nie je prvy casto sa jeho odpoved strati medzi ostatnymi a tazatel sa nam nestihne urazit. Ale ak nejakeho novacika "privita" na poradni zrovna on je takmer iste, ze nam ho odplasi. Jeho prinos je tym padom diskutabilny.

Dovolil jsem si sesumarizovat v onom vlákně všechny podstatné (a jednu méně podstatnou, osobní) informace, které se vztahují jak na "Rce-ho havěť", tak na rádce.

Můj osobní názor:
Pokládám za zásadní ten fakt, že Poradna nestojí jen na tazatelích, ale také na rádcích, kteří jsou v zásadní minoritě a pozici lidí na telefonu (jistě si vzpomenete na asi tak tisíc dotazů, kde se pitomec po 5 minutách rozčiluje, že nedostal žádnou odpověď). Fakt, že se tazatelé ve značné míře neobtěžují ani popsat svůj problém značí, že pro ně rádci nejsou důležití (tj. pokládají je za někoho, kdo jim má sloužit), respektive, že položení dotazu je pro ně příliš jednoduché a nenákladné. Kdyby totiž za každý dotaz (a zejména odpověď) měli platit, věřím, že by velmi pečlivě vypsali všechny podstatné i méně podstatné informace. Nevidím tedy žádný důvod dělat z tazatelů nějaké chráněné zvířátko, které si zaslouží zvláštní péči a přístup jak k retardovanému jedinci.

P.S.: jen tak pro zajímavost, zkuste se podívat, kolik lidí ani za radu nepoděkuje. A pak je ještě jedna sorta, která se bez okolků ptá, a pak napíše, že "už jsem to vyřešil(a)", ale o řešení se nepodělí.

Rád bych zareagoval na odkazované vlákno, kde jste mě nazval "juniorem" na této poradně. To je pochopitelně pravda, nikde se nehonosím, že bych tu byl několik let a pomohl milionu lidí. Ani nikde netvrdím, že bych byl lepším rádcem. Nemám na to čas, protože mám své práce nad hlavu. Za to, že si udělají čas a odpovídají na všemožné dotazy, patří většině rádců můj respekt. Nicméně, k tomu co jste napsal výše. Vůbec se mi nelíbí, jak to vidíte. Nikdo snad nechce, abyste se k tazatelům chovali jako ke zvířátkům nebo k retardovaným jedincům. Většinou opravdu stačí slušné chování. Pokud v tématu odpovídal mistr "ms", tak se ani nedivím, že tazatel přestal reagovat nebo vůbec nepoděkoval. S prominutím to vypadá, že si tazatelů vůbec nevážíte a to je na poradně vcelku zásadní problém. Ano, někteří jsou vyloženě hloupí, někteří mají nesmyslné dotazy, někteří jsou i trollové, někteří si dokonce nepřečtou, jak pokládat dotaz. Přesto si myslím, že to stále má cenu, chovat se slušně a nedělat ze všech tazatelů hňupy povýšeneckými odpověďmi.

Jo, Karel umí "šlehnout" tak, že se tomu tazatel sám zasměje, ale i současně zastydí. Navíc jsou jeho rady často nejtrefnější a nejpřesnější. ms se spíše snaží dotyčného znevážit a zešměšnit, ale občas také překvapivě dobře poradí. Trochu méně žlučovitosti by bylo jenom k užitku.

Příspěvky ms fakt nemusím, většinou jen vytahuje stará tazatelova vlákna, jenom proto, aby ho zesměšnil. Případně přidá pár urážek. Normální radu, jsem od něj ještě neviděl. Rád bych uvedl pár "důkazů", ale to zdejší vyhledávací engine neumožňuje (což je taky amatéřina)...:-P

"Ono by stačilo reagovat trochu slušněji a bez povýšenýho tónu. Viz jeho oblíbený hlášky o redmondským systému a Poirotem oblíbený buňky. Hází to tu jak udici a čeká, až se někdo zeptá, co to je. Chování každýho jedince, zvláště pokud je ohvězdičkován, je dílkem skládačky zvané Poradna. Spoustu nově příchozích to snadno odradí a pokud už se zeptají, ještě snadněji se pak stane, že přestanou reagovat, když to na něj vybalí namachrovaná čtyřicetdvojka hned v první odpovědi."

Odpoved Prasaka ktera to myslim hezky vystihuje cele...

Urcite kazdy z nas neco nevi a uz se nekdy na neco ptal...a taky by vam asi nebylo prijemne kdyby vam dotycny hned rekl(i kdyz radoby zabalene a pro nej vtipne) ze jste debil co o tom nic nevi. Viz jeho prvni odpoved.

Nemuze proste napsat ahoj bla bla bla ale SSD bych ti jako zalohu nedoporucoval(proc ne)
Vy/radci po lidech chcete aby co nejpresneji napsali svuj dotaz...ale pak je "trollite" jednouduchou odpovedi aniz by jste jim rekl proc.

A to tady vidim casto...a jak pise prasak spousta jen tu jen "rybaru" co vazne ceka na nejakyho chudaka co se blbe zepta aby hned mohli pridat svou "trapny" komentar...

Takovy komenty at pisou ostatni ale tak radce/mod by prave mel byt jiny a usmernovat to a ne aby jeste prileval olej do ohne.

ono by stačilo, kdybyste radili vy. Zkuste si to.

On se totiž vždy najde Eskymák schopný poradit obyvatelům rovníkové Afriky co dělat v době tropických veder.

edit: a pokud bych se měl vyjádřit osobní názor, tak se mi naopak nelíbí, jak se o MS vyjádřil Prasak. Nebylo to ani profesionální, ani kolegiální, ač jistou míru pravdy měl.

Ano, souhlas, Prasak to prehnal, ikdyz na druhou stranu bych rekl, ze ms se z toho urcite "neposere". :-)

---

Ano, obcas se stane, ze nektery radce sjede nekoho nevinneho, ale kdyz mate 50 vlaken, kdy se tazatele chovaji jako totalni idioti, tak se pak proste stane, ze to odnese nekdo opravdu neznaly, ktery sem prisel poprve a odradi ho to. Stavat by se to nemelo, ale asi se tomu neda zabranit.

Reknu nasledujici:

- vadi mi tazatele, kteri berou radu jako samozrejmost a povinnost radcu poradit. Uznavam, ze dnes ma k internetu pristup siroka verejnost a vubec nechapou a neznaji etiku, ktera se na webu za leta spontane vytvorila, treba kdyz mi nekdo vyka :-). Nezlobim se proto, ale zaklad jako, ze kdyz chci radu, tak musim vznest dotaz tak, aby byl chapatelny, to se proste musi vyzadovat od kazdeho, jinak tu z toho bude za chvili zpovednice. (Mozna to nesouvisi, ale poradna Zivot se mi zda, ze situaci nepomohla.)

- jsem alergickej na Rce, kterej se vzdy objevi ve vlakne, kde probiha kritika radcu, ale pritom sam jinak temer na dotazy neodpovida. Chapu, ze se kdysi nepohodl s adminama, ale tohle divadlo co tu dela, je fakt na hlavu.

- kdyz nekdo leze na net do neplacene verejne pristupne poradny, nemuze zacit brecet pri prvnim poslanim nekam. Za prve kazdy ma jine komunikacni schopnosti a kazdemu nemusi sedet ty toho druheho jako me treba nesedi Rce, ale pro me za me, kdyz ho to bavi. A za druhe lidi od pocitacu si nikdy nebrali servitky, podivejte se treba na Linuse Torvaldse a myslim, ze kazdej tady by chtel bejt aspon tak z poloviny chytrej jako on. Takze holt obcas ms nekoho sprdne, ale neni pravda, ze by tu nemel rady k veci. Pokud se tech par radcu tady odradi sem chodit, tak lip urcite nebude.

V prvom rade sa tazatelia maju chovat ako homo sapiens a rozmyslat. Kopu "problemov" si totiz sposobia vlastnou hlupostou, neznalostou zakladov (ano, zakladov, necakam ze kazdy je ITckar), nelogickostou a hlavne nerozmyslanim. A samozrejme necakat ze ich dakto pochvali alebo si nikto do nich nerypne, ked zisti, co a ako dokazali rozbabrat.

Tiez sa nemaju co chovat ako rozrevani Emaci, ktori sa idu pri kazdom zvyseni hlasu, ci pouziti ostrejsieho slova hned obesit. Nic nevydrzia, a chovaju sa jak melancholici s depkou. Samozrejme sa cela disusia zvrtne potom na nejaku nepodstatnu blbost typu spravanie a slusnost, co vobec nesuvisi s riesenim tazatelovho problemu. pretoze je jeho problem ze je priposr*ty a nic nevydrzi. na ulici ked na neho zvysia hlas, tak by sa asi ihned zabil, chudacik...

Tiez tazatel co nevie co je BIOS ci ovladac nema co riesit akykolvek problem s pc. nema na to vedomosti a bodka. Akakolvek dalsia pomoc je zbytocna. lebo 3/4 veci co mu piseme aj tak nechape.

Takze vonkoncom to neni len o tom ci su radcovia zli...

Trochu mimo dotaz, ale asi by se mělo zopakovat

Jsou tu dvě kategorie "ocejchovaných" lidí:
1. Admini/Modi
2. Rádci
a obě kategorie principiálně představují něco jiného.

1. Admin/mod je úředník, správce. Má se starat o chod fóra po "technické" stránce (ne technologické) a konat úřednickou práci. Mazat nepřístojnosti a spam, banovat (je-li to nezbytné), zamykat témata, směrovat tazatele na správné místo (typicky dotaz ve Zprávičkách či hadi v ekonomické větvi)
2. Rádce je známkou kvality člověka v dané problematice. Tohle ocejchování by mělo pomoci tazatelům orientovat se ve "váze" názoru, jsou-li rady různé až protichůdné. Samozřejmě to nebude platit vždy; řada řešení je často rozmanitá a závisí na pohledu odpovídajícího (př. rádce v herní větvi, nemusí mít stejný názor na Call of Duty jako jiný rovnocenný rádce)

Bohužel nemáme tu možnost obého cejchování, funkcionář a rádce. Pak by bylo mnohem patrnější to, že admin/mod ("úředník", "dozorce") nemusí být až takový znalec problematiky větve, kterou moderuje (ba může být i neznalec). Toto ale často lidem zvenčí tak trochu splývá a funkcionáři jsou jaksi automaticky považováni za odborníky. Může to platit v řadě příkladů, ale také nemusí; já bych zcela jistě žádnou samostatnou rádcovskou hvězdičku na pc větvi získat nemohl :)

K bodu 1. by tedy bylo privetivejsi téma co pripominku opravit/vymazat, jak reagovat stylem : Toho si nevšímej, to je místní vysírka a mastič ega, nejde jen o rozdeleni funkci ale také o jejich kvalitu vykonani.
Hodne lidi sem chodi ve volném case opravdu za ucelem nekomu pomoct, nebo se rozdelit o své vedomosti, ale né vsichni, myslim ze nejaké tyto vlakna nemeni absolutne nic, za tech par let co sem chodim jsem takovych vlaken videl dobrych 10, zadna zmena, ono to bude vzdy je o lidech a jejich vystupovani jak o nejakych pravidlech, které zde neplati prokazdého..
K bodu 2, vedomostni radce zacina nekde u zlatého, pod zlatého a jiz to tu bylo nekolikrat zmineno, je spise za dobu stravenou na poradne, nebo za ochotu (vyznam stribrného jsem jeste nepochopil).
* Jinak zcela nerozumim navazeni do 42, alespon jako jedina osoba zde honi 'pseudo' tazatele (takovy mistni detektiv), IP adresy a jde mu to !!! Kdyby byl 42 [MOD], tak by tu bylo hned cisto :-D
Kdybych mel mluvit jen zasebe, nevim jiz kolikrat me 42 upozornil na 'pozor na tazatele xxx', "uz vystupoval tam a tam je to trotl", "uz zakladal vlakno tam nebo tam", "chodi si sem jen strilet z lidi" etc, coz usetri jak cas tak zbytecné tukani do klavesy pro nic zanic..

vedomostni radce zacina nekde u zlatého, pod zlatého a jiz to tu bylo nekolikrat zmineno, je spise za dobu stravenou na poradne

ja treba tu bronzovou dostal za sve vedomosti ohledne monitoru, stribrnou maji lidi s vedomostma ve vice oblastech a zlati znaji skoro vsechno, ale zda se mi v posledni dobe, ze u te zlate to obcas neplati.

ja treba tu bronzovou dostal za sve vedomosti ohledne monitoru,

• Za monitory ? Coze !?
*Proboha, dit neni prispevek, kde se nehadas, ze rozdil 60Hz a 144Hz videt nejde, nebo ze TN jsou hnusné, bezbarev a pozorovaciho uhlu :-D
• Jeden mam doma i kdyz trosku drazsi, mohu rict ze to Pravda neni, pozorovaci uhly, cerna, barvy, na mém TN opravdu hnusné nejsou.
Nez jsem ho zakoupil, jsme testovali (pro clanek na nasich sdilenych WEB strankach) od vyrobce ktery nas zamestnava, IPS 2K a Tn 2K, to TN me presvedcilo natolik, ze jsem ho i zakoupil.
(dle mne, kdo zde o monitorech opravdu neco vi je MOD : MM)

Urcite su na monitory lepsi znalci jak ja :) Chapem principy resp. jak presne funguju, aj nove featury, ale netestujem prakticky tie 144Hz a dynamicke refreshe (uz roky nic nehram a ani nemam doma 144, ale stary 10rocny TN lebo bol vtedy lacny a poslednych 10rokov som nepotreboval novy monitor lebo naco by mi bol). Ale IPS je fakt lepsia technologia. Ide o kontrast a presvit podsvitu v rohoch apod a aj uhly pohaldu vrch/spodok apod (mam v robote vedla seba IPS a TN, ako hlavny pouzivam IPS samozrejme)

• Na hrani pouzivam Asus LED TN MG278Q , kde kontrast 350 cd/㎡ tak jako pozorovaci uhly : Viewing Angle (CR≧10) : 170°(H)/160°(V) v reatite je to nejakych 140° neni tak nejhorsi, ale kdo se diva na monitor z boku :-)
• Ono, Tn kancelarsky a Tn herni je také trochu rozdil, me tento TYP TN vyhovuje vic, nema takové barvy co me u IPS reali zkratka do oci, funkce AMD Free Sync me také prsvecila..
• Ano IPS je jina technologie, ale zdejsi prispevky (nekterych) jsou spise typu ze 'kady' IPS je lepsi jak TN, coz zkratka pravda neni, neni TN jako TN, i kdyz v zaklade IPS ma nahoru, z TN nedela nepouzitelny nebo spatny.
*Driv si hraci kupovali TN hlavne kvuli odezve.

To ja Samy. to asi ano mas pravdu, ale jako pracovnik pro tuto znacku, mame na nekteré produkty 20% slevu z velkoobchodni ceny, nevim na KC misto 10K zaplatim jen 7.5.
S VA velkou zkusenost nemam, ani jsme je nezkouseli, alespon ja jsem tu cest nemel, hodne lidi rika ze ma dobry konstrast, ale opravdu na meho MG je ta cerna opravdu kvalitni, i kdyz priznavam ze LED TN potrebuje trochu sikovnejsi ruku na nastaveni barev, nebo instalaci profilu jak u IPS, ale kdyz chci cernou nastavim si opravdu takovou hloubku, ze obrazovka vypada jak zhasla, ale kdyz jsme u té cerne, ve hrach jsou cerné mista vice videtelna, jako predmety etc nez u nekterych IPS.
* Navic, na hrani 27 IPS z 30cm mas zachvilu oci jak angorar :-D

Hmm zajímavé taky tu mám jeden Tn kolem 8500 stál dřív a barvy o poznání horší,trochu z úhlu a obraz na hov... jediný v čem s tebou souhlasím je ta černá,nikde nic neprosvítá atd oproti Va co tuto mám jako hlavní.A jak jsem tu už psal kdyby to bylo tak super ohledně barev a úhlů tak by Tv dodnes prodávali Tn,jenže to nikdo právě kvůli horšímu obrazu nechtěl a tak oprávněně skončili na smetišti dějin.:-)

Za monitory ? Coze !?
*Proboha, dit neni prispevek, kde se nehadas, ze rozdil 60Hz a 144Hz videt nejde, nebo ze TN jsou hnusné, bezbarev a pozorovaciho uhlu

Cus,
nema cenu tu resit jak moc jsou TNka spatna a ja ani netusim za co jsem dostal toho radce, ale jak jsem te tu videl a este sis nabehl komentem, tak jsem mel okamzite myslenku, ze napisu, ze jsem radce za monitory, abych te mirne poskadlil. No a povedlo se. :-)

To, že mal MS už v úvode poznámky k inteligencii prehnal. Z pozície radcu to platí dupľom. Otázku však zodpovedal. Tazateľ sa k spôsobu, akým mu to bolo prezentované po právu ohradil a nakoniec to myslím "strávil". Prasák ako MOD mal mať nadhľad a nezhodiť MS v priamom prenose. Potom to vyzerá, že si serete do vlastného hniezda.

Mozno by sa ten obrazok "radce" mohlo zmenit na "odbornik" alebo nieco take, ptz to to v skutocnosti znamena.
Ja osobne is myslim ze radca este neznamena ze musi lizat zadok kazdemu kto ide okolo, ale zas mohol by trochu viac rozvijat myslienky co pise, lebo nema vyznam odpovedat ked to dotazovatel nepochopi, to je len strata jeho casu. Ano niekto mu to moze kludne povedat, mozes mu to povedat aj ty ;)

Co jsem pochopil, myšlenka je taková, že člověk s nějakým označením, je vlastně jedno jakým, je víc, než Franta, který se sem přijde dvakrát týdně podívat, co se řeší a jednou za čas na něco zeptat. Poradna mu dala nějaký "titul", tak by měl poradnu reprezentovat na úrovni, neurážet, radit srozumitelně a k věci.
Když jsem ještě dělal jinde moderátora, chodily tam spousty lidí a pravidelně někdo založil téma s dotazem, který byl podrobně vyřešený a tisickrát položený. I tak někdo z moderátorů odpověděl jasně, k věci, že tohle už jsme řešili, je to častý problém, řešení najde tam a tam a jeho příspěvek se přesunul do odpovídajícího vlákna.

Ale zas ja na jeho 1. odpovedi nevidim nic zle, asi je to aj vec pohladu. Niekto kto neni na urovni by asi nejake titulovanie vobec nedostal.
P.S. ale ok mohol poradit zostavu, ale trebars ocakaval ze mu odpovie a potom da nejaky navrh zostavy. Na odpoved ktora prisla sa ani necudujem ze uz navrh zostavy nedal.

Myslím, že už toho tady bylo řečeno dost, proto nebudu rozvíjet další teorie a výchovné kecy. Slušnost lidí se bohužel vytrácí, možná (= určitě) to dělá i anonymita internetu.

Přesto, i já jsem zastáncem aby se zde řešily počítačové problémy, bez vzájemného napadání, hádání a vulgarismů.

Takže pokud na něco podobného narazíš, stačí napsat jednomu z adminů/moderátorů, ti to posoudí a (případně) zasáhnou. Nemůžeme pročítat všechny dotazy a reakce. A každý má jinou hranici, co se dá ještě tolerovat, a co nikoliv.

Díky za pochopení a zachování přízně do budoucna.

Přijde mi, že pro některé jsou servery jako je tento, zejména příležitostí jak si dopumpovat slabé sebevědomí. Jako na spásu čekají na dotaz neprofesionála, aby jej mohli rozpitvat a najít v něm chyby a slabiny, na kterých si pak smlsne jejich nenaplněné ego. Poskytnutí rady tazateli je tím posledním, co je motivuje ke klepání písmenek do klávesnice.
Normálně myslící člověk(i neodborník) zpravidla chápe co má tazatel na mysli, i když to popisuje neodborně, svými slovy a dle svých schopností(ostatně kdyby byl profesionál, třeba by se neptal). A vysírkové už startují, aby se napásli na rozcupování formy, obsah je pro ně druhořadý. S uspokojením dají sprchou sarkasmu tazateli najevo, jaký je totální blbec(zvláště vedle nich, že ano...) a co si to vůbec dovolil, obtěžovat svým nepřesným či neúplným vyjádřením. "Padni na kolena a pros za odpuštění, ty špíno!"
Na druhou stranu ale existují i tazatelé, kteří záměrně píší okatě nesmyslné dotazy, dělají že jsou ještě blbější než jsou a myslí si, jak jsou neskonale vtipní. Je to ale minimum a docela postačuje na ně nereagovat.

Už jsem se zde na toto téma s někým bavil a shodli jsme se, že by třeba pomohlo umožnit tazatelům(jen jim), hodnocení odpovědí(autorů). Vysírkové by za chvíli byli v mínusu a jejich štěky by i pro neseznalé ztratilo smysl číst.

S uspokojením dají sprchou sarkasmu tazateli najevo, jaký je totální blbec(zvláště vedle nich, že ano...) a co si to vůbec dovolil, obtěžovat svým nepřesným či neúplným vyjádřením.

Ano. Ne nadarmo mám v podpisu slogan "Jaká otázka, taková odpověď". Když ignoruje pokyny při vkládání dotazu, jak má formulovat nadpis a jaké má uvést informace, proč bych měl každého prosit a tahat z něho informace? Když chce tazatel radu, tak se musí zeptat tak, aby se dalo poradit. To je myslím logické, nebo ne? A nijak to nesouvisí s tím, jestli je odborník nebo ne.

Bohužel většina tazatelů, kteří špatně položí dotaz, svoji "hloupost" nepřizná a naopak přejdou do protiútoku, že my jsme tady od toho, abychom zdarma a hned poradili, tak co si to dovolujeme je opravit a dokonce něco po nich chtít...

Takže to je pohled z druhé strany.

Když ignoruje pokyny při vkládání dotazu, jak má formulovat nadpis a jaké má uvést informace, proč bych měl každého prosit a tahat z něho informace?

A co na něj prostě jen nereagovat, když je jeho dotaz neznalostí věci pod vaší úroveň? To je myslím jednoduché a bezkonfliktní řešení.
Můžu si o něm třeba i myslet že je blbec, ale proč investovat tu energii a vypisovat se z toho? Tomu nerozumím.

Pokusím se to tedy objasnit:

Když to tazateli nikdo nevysvětlí, že se zeptal blbě a budeme kolem něho chodit po špičkách, tak se příště zase zeptá blbě. Ostatní návštěvníci si budou myslet, že to tak je v pořádku, a budou taky vkládat nesmyslné a neúplné dotazy. A rádci nebudou dělat nic jiného, než zjišťovat informace nebo budou dávat špatné rady, protože nebudou znát okolnosti problému. Místo třeba pěti zodpovězených dotazů tímto stylem vyřídí jen dva. Nebo než aby tahali informace, neodpoví vůbec (jak doporučuješ). A v globálním měřítku by šla Poradna ke dnu...

Jsem si zcela jist, že běžní návštěvníci a vysírkové by to bez odezvy nenechali. Ale když už se zapojují členové serveru, tak buď by měli mít tu trpělivost a dotazovat se na doplňující informace, nebo si toho nevšímat. Povýšenecké zesměšňování tazatele a sarkasmus určitě ničemu neprospěje a dobré pověsti tuplem ne.
Ostatně domnívám se, že zodpovězení každého dotazu není nikde nárokovatelné.

Mas pravdu, ludia zacinaju byt ovce. Tym nechcem nikoho urazat, tak ich vychovava dnesny svet.

Dal som navh: Jufo 21.12.2016 13:33
Pretoze stale je vela ludi, ktori odignoruju navod na stranke:
add
doporucil by som pridat na konec uvedenej stranky nieco ako:

"Čítal som a rešpektujem"

a bez odkliknutia (potvrdenie), by nebolo mozne dotaz odoslat.

Myslim si, ze vela nevsimavych uzivatelov by si podmienky precitalo.

Pôvodne som sa nechcel zapojiť do diskusie, ale nedalo mi...:-)

Neviem čo riešite ???, proste aj mňa niekedy vytočí nezmyselne alebo neúplne položený dotaz...a áno tiež niekedy reagujem akoby som nemal...
Ak sa niekto slušne a "normálne" opýta - nestretol som sa ešte s "protiútokom" nejakého radcu alebo hocikoho iného!

Ale najpodstatnejšia vec na tom celom je to, že "laici" si myslia, že poradňa je tu predsa od toho, aby sa radilo a nie niekoho poučovala. Všetci sú tu pre nich a treba okamžite riešiť ich "problém" - v úvodzovkách píšem preto, lebo väčšinou sú to prkotiny, ktoré si užívateľ spôsobil svojou neodbornosťou alebo sa hral na administrátora.

Slovíčka prosím a hlavne "ďakujem" som videl fakt veľmi zriedkavo. To, že sa tu snaží niekto niekomu pomôcť, robí to vo svojom voľnom čase a zadarmo - to akosi nikomu nedochádza....