Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell - záruční oprava a vystavení protokolu o provedené opravě

Dobrý den,
chci se zeptat zkušených, jak probíhá záruční servisní oprava notebooku Dell s podporou prosupport v lokalitě Praha a Středočeský kraj? Záruka 3 roky v základu při koupi notebooku.
Údajně je call centrum Dellu kam se hlásí závady a poptávají servisní zákroky externí firma a technici jsou opět zaměstnanci jiné smluvní externí společnosti.
Lze očekávat a jak zařídit, aby servisní technik vystavil protokol o opravě notebooku na místě jejího dokončení u zákazníka, když není ze strany zákazníka možné a žádoucí pozdější doručení do poštovní schránky protože žádnou nemá?
Děkuji za vysvětlení a rady zkušeným.

Po precitani tohoto stromu mam pocit, ze tu niekto vidi len benefity pre seba a skusa pretlacat svoje riesenie ako jedine spravne.
Ja rovnako ako tw povazujem prave telefonicke nahlasovanie za to najpohodlnejsie a najlepsie pre bezneho cloveka a moznost riesit nieco mailom, ci cez formular len ako minoritnu moznost pre napriklad zdravotne postihnutych, ludi s vybitym mobilom a pod).
Ja osobne celkom mailovu komunikaciu nemam rad, pretoze je zdlhava a pomala oproti telefonu.
Uvediem priklad. Zrovna zhanam jeden Dell server, takze som klasicky poslal dopyty do skladov a standardne by som cakal na odpoved par dni a mozno by som sa niekde odpovede ani nedockal.
Lenze zakaznik je nedockavy, takze som bol nuteny zdvihnut telefon a vsetko sa zrazu zazracne rozbehlo, takze to co sa bezne riesi par dni bolo vybavene za 30 min (jeden produktak mi chvilu nedvihal telefon) a uz riesime len termin a cenu.
To iste pri reklamaciach. Zakaznik je pouceny, ak zlyha server, dam mu kontakt na podporu Dellu, poviem mu, kde si pozrie PN a SN, nahlasi to po telefone a v ten den (alebo na druhy) je unho technik a problem je vyrieseny (este sa mi nestalo, aby sa to nepodarilo). Naco nejaky formular, naco mail?
Ja mam presne opacny pocit...mne zacina silne vadit, ze zo stranok ubudaju telefonicke kontakty a zacina sa vsetko riesit cez formulare, kde sa clovek preklikava ani nevie kam. Par dni dozadu som riesil problem HP servera, ktory odmietal nabehnut po pridani pamata a 30min som zapasil som formularmi na stranke HP. Nakoniec som vygooglil aspon predpredajnu podoru, ktora mi dala cislo na popredajnu podporu a tam mi dali cislo na serverovu sekciu (ta na stranke uvedena nebola). Zabil som u zakaznika hodinu s trt som dosiahol, pretoze technik na podpore ma poslal do pecka, ze server je uz po zaruke a mam sa obratit na HP partnera (cize platene sluzby).
Pritom som chcel vediet len, kde najdem zoznam kompatibilnych pamati, pripadne, ci nevie fintu ako obist chybovu hlasku. A toto vsetko je dosledok setrenie a ubudania ludskeho kontaktu (tel) a nahradzanim ho formularmi a blbymi automatmi.

Ano, vytrvale si stojím a nadále budu stát za svým přesvědčením, kterým si jsem jistý, protože by společnosti měly umožňovat e-mailový kontakt. Považovat či nazývat požadovanou e-mailovou komunikaci benefitem, to je zcela zcestné. Neprosazuji, aby to bylo na úkor možností telefonického kontaktu, jeho omezení nebo dokonce zániku. Uznávám a mám rád alternativy tak, že každý ať si vybere to, co se mu hodí využít.
Souhlasím s Vámi, že ořezávání potřebného telefonického kontaktu a nahrazování webovými formuláři není dobrý směr. Zákazník má mít možnost použít možnost osobnějšího kontaktu, kterým je mluvené slovo. Vidím to úplně stejně. Často potřebuji operativnější komunikaci a řešení. Zrovna tak to platí ve smyslu písemné komunikace. V té situaci, kdy opakovaně odmítli poskytnout e-mailový kontakt však nebylo jiné možnosti písemného kontaktu než webový formulář.

Martýrium v terénu u zákazníka které popisujete, to je dost nemilé. Nutné je si uvědomit, že těch 30 minut Vás něco stálo a finančně jste to přenesl na zákazníka, pokud jste to nepojal velkoryse ke své újmě. Uznávám, že takto operativně nelze v terénu řešit záležitost e-mailem. Jedná se o rozdílné situace, které nelze mezi Vámi a mnou výše zmíněným servisním případem srovnávat. Na rozdíl od Vás jsem nebyl v situaci, abych musel tlačit na okamžité řešení, podle záručních podmínek k řešení "ihned do druhého dne". Dobře vím, co taková situace obnáší. Stal jste se součástí dopadu systému korporace. Lítáte od čerta k ďáblu, žádáte a procházíte přes více či méně schopné lidi. Je to náročná disciplína, kterou jsem prošel k závěru s neúspěšným výsledkem. Celkem v rámci jedné opravy figurovali čtyři lidé na straně Dell, na straně zákazníka dva. Z donucení situací a přístupu Dellu byl použit "tlumočník" na straně zákazníka. Jste-li zdráv a nezažil-li jste pocity frustrace, přeji ať Vám to u korporátů vydrží.

Dell je asi najdrahsi vyrobca co poznam, respektive uz tlaci ceny dole, ale vzdy to vyvazoval prace tym perfektnym servisom, a preto som ochotny stale si priplacat za tu znacku tie peniaze navyse.
Perfektny servis pre mna znamena, ze zavolam, nahlasim poruchu a viac neriesim. A na toto je stale najlepsim nastrojom telefon.
Treba si uvedomit, ze pri formulari alebo maily nemate spatnu vazbu o tom, co sa dalej so spravou deje.
Zrovna vcera som upokojoval rozculeneho majtela firmy, ktory bol nervozny z toho, ze zakaznikovi nechodia dolezite maily. Nakolko firma ma vlastny mail server pozrel som sa do logov a zistil, ze maily bolo odoslane v poriadku a protistrana (gmail) potvrdila prijatie. Tym padom som spravil maximum pre ich dorucenie a to, ze zakaznik ich nema nech si riesi s podporou Gmailu (ktora samozrejme neexistuje, takze trt vyriesi).
Nechcel by som nikdy riesit tak dolezitu vec akou je reklamacia bez okamzitej spatnej vazby a tu mi da len telefon.
Email ano, formular preco nie, ale vzdy az po telefone.
A vas negativny pripad prameni z toho, ze ste vyuzili na reklamaciu alternativny sposob, kde sa stretli nahodne okolnosti (nefungoval im spravne system) a nie primarny, ktorym je telefon, kde viem, ze moja poziadavka bola prijata a mozem ju pustit z hlavy.
Mam pocit, ze tu vynachadzame koleso, respektive skusame ho nahradit pasmi, ktore nas tiez niekam dopravia, ale je to alternativny pohon voci samotnemu kolesu.