Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit co trvá tak dlouho při startu PC

Zdar,

mam dva PC, docela jsou vykonove podobne Haswell Xeon i7 a Skylake i7, i zbytek konfirurace stejny nebo podobny, oba se spousti z SSD (Crucial M4 256GB a Crucial MX500 500GB). Na starsim je Windows 7 a spusteni od chvile pocatku nabehu Windows do prihlasovaci obrazovky je priblizne 12s (pocitam do 12ti). Novejsi o neco malo vykonejsi PC ma Windows 10 Pro aktualne v1903, ale delalo to uz u v1809 a rekl bych se i predtim, ale to jiste nevim. Nacteni Windows 10 trva pri stejnem tempu pocitani za 35s. Kdyz se podivam na chyby v prohlizeci udalosti, tak nic, co by to mohlo zpusobovat nevidim.

Dotaz teda je, jestli je nejaky log nebo proste nejaky vypis zavadeci obrazovky, ze ktereho bych poznal, co tomu smejdovi trva tak dlouho?

Pripadne, jestli to mate taky tak, ze ty Windows 10 tak trvaji nez se nactou?

Řešení:

Fuck you Microsoft!

Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Systém

Ochrana systému

Body obnovení - Konfigurovat

Protože na disku (v mém případě discích H a G) máte vypnutou ochranu systému bodama obnovení, ale zůstaly tam staré body obnovení, které nekorespondují se současným stavem. Při startu systému si Windows kontrolují platnost bodů obnovení a tyto body obnovy, které jsou neplatné stejně zkontrolují, ale o proběhlé nezdařené kontrole v žádném protokolu stejně nic nevypíší. Jedná se o starý bug, který Microsoft minimálně od Windows 7 stále neopravil!!!

Stačí po kliknutí na "konfigurovat" odstranit příslušným tlačítkem staré neplatné body obnovy a operační systém zase začne nabíhat stejně rychle jako dřív.

Je to možný? Je to možný že to tam ty kreténi a doplňte si ty nejhorší urážky co znáte takových let nechají a neopraví to!!! Bože, hlavně že vymysleli dlaždice, ale opravovat po sobě chyby to už ne!

(Jinak bohužel odkaz na anglické fórum, kde jsem řešení nalezl už podruhé po restartu, kdy jsem po odstranění starých neplatných bodů obnovení bootoval 7s už nenajdu. Stejně ale neznámému dobrodinci, který vyřešil můj možná rok trvající problém ze srdce děkuji.)

Na ssd je snad i těch 12 sekund moc, ne?
Mám 9 let starý cpu amd a tedy hlemýžď, ssd UV500 240 GB, což je taky hlemýžď oproti tvým ssd... a ten start jsem si teď schválně nahrál na mobil a kouknul na čas a je 5 sekund :-) (Win 10 18362) = od zobrazení loga Win do zobrazení mého přihlašovacího jména
Co se týče programu, co tak třeba Windows Performance Toolkit z WADK?

Windows Performance Toolkit jsem zkusil, nahral jsem si boot, ale nic to neukazuje, respektive v grafexh je pre-session 35s a nejaky drobny a k tomu je jen Registry a System a nikde nic jinak neni. Zkouknul jsem nejaky navody, abych v tom umel cist, ale dospel jsem k nazoru, ze je mi to k nicemu, protoze to umi az od prihlasovaci obrazovky dal, ale ja potrebuju zjistit, kde se co zadrhne pri bootu Windows?

mně trvá 10 sekund coldboot (čas ze Správce úloh) a vypnutí systému trvá asi 2 sekundy
dělal jsem ale nedávno čistou instalaci po velmi dlouhé době (i tak nabíhají 3 klienti her) a potom vypínám okamžitě Ryhlé spuštění a hibernaci (jinak se dá OS vypnout jen přes restart nebo reset) a ještě upravuji registr, aby se mi ukončily programy hned při vypnutí, protože tohle u Originu nikdy neopravili a prodlužuje vypínaní (hláška čeká na ukončení programu jsem snad měl ještě s Win7)...
___

mně trvá 10 sekund coldboot (čas ze Správce úloh)

Tak to jsem lepsi, ja tam mam napsano 9,6s.

Asi mi stopky neumi odmerovat cas. ]:)

To me tak vytaci, blby Windows 10. No nic, budu dal pouzivat stary PC s Windows 7, kde vsechno funguje ok.

někdo tady tvým jménem dnes psal, že má zapnuté aktualizace a nevyhýbá se defenderu, který je zvláště startovní trus.

edit: zapomněl jsem připsat - jistě si čteš v prohlížeči události, připadně podovnáváš ty dva pc mezi sebou.
ty to znáš, ale kdyby to někdo našel znovu: eventvwr.msc -> protokoly windows -> system, aplikace.
podobně: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby cizích výrobců), scheduled tasks (naplánované úlohy).

Jdu spat, obavam se, ze je to bez sance, holt bude smejd polovinu zivota bootovat.

Vsechno treba i proces monitor z sysinternals ukazuje az od 35s, ale ja potrebuju vedet, co se deje prave v tech prvnich 35s. Jinak autoruns je ok, nikde zadne problemy nemam, i jsem ze zoufalstvi zkusil msconfig a zakazat vsechno mimo microsoft, ale stejne furt boot trva.

Jinak ohledne toho Defenderu, mozna to muze delat mozna ne, ale pokud neexistuje nastroj, jak zjistit, kde je problem, tak je to jen domnenka.

Edit: Ty Windows 7 na druhem PC jsem teda vzal stopkama a boot trva 9s, takze oproti 35s tem Windows 10 fakt rozdil.

- Prvni spusteni Woknos 10 mam pod 7s na prihlasovaci obrazovku s Intel@Celeron, tak si nemyslim ze za to muze vylozene Windows 10.
- Jestli chces mit rychlejsi start, aktivuj si "Fast Boot", povypinej vsechny zbytecny sluzby i po startu, aplikuj mozné aktualizace pred vypnutim PC tak jak kontrolu Defenderu ktery skenuje i pri startu systému.
- Nebo ho proskenuj s ZHPDiag. Takové nahlé spomaleni jsem videl kdyz pominu skodnou, zpravidla u zasahu do systému, nebo po defragmentovanych a nenastavenych "SSD" disku. Ono dnes uzivatelé zakoupy (nemyslim primo tebe) disk SSD/M.2, zapojiho do PC a tim to konci. Za prvé tim dobrovolne snizi zivotnost a zadruhé se muzou potkavat tyto problémy nebo skoky vykonu né jen pri startu, ale i pri kopirovani souboru etc, tak bych urcite i nahledl na spravné a zakladni nastaveni "SSD" disku :

[" Vypnout automatickou defragmataci pro C:/. Dezaktivace : SuperFetch/Prefetch, pagefile opet jen pro C:/, aktivace TRIM, Disable-lastaccess "] .

* Rychlost "SSD" si zmer "pred" a "po" treba pomoci ATTO.

Fast boot radi na webu vypnout, ze je to pak rychlejsi. :-) Zkusil jsem to a bylo to na sekundu stejne dloho s vypnutym i zapnutym fast bootem, evidentne funkce nedela ve skutecnost vubec nic.

SSD mam ok.

Jak pisu dole, tohle nema smysl, to je hadani a to tu muzeme hadat vecne. :-/

Fast boot radi na webu vypnout

- Ale no tak, uz se o IT zajimas dostatecne dlouho, aby jsi se nemusel drzet podle toho co pisou nekde na webu ne ? ;-) Zalezi na tobe jestli chces hibernovat nebo ..**

evidentne funkce nedela ve skutecnost vubec nic.

- Je to jako se vsim, aby něco fungovalo, musí to být správně nastaveno. (Pocitam tedy s tim, ze mas v OS spravne ten SSD nastaven, ze je GPT na AHCI, jinak ti spravne nepojede).
- Jestli jsi aktivoval FBoot a do CMD zadal:

powercfg -h on

.. tak zkrátka rychlí starat musíš mít. Jinak nemáš správně nastaven SSD disk, nebo tvůj SSD není GPT. Hlavně u NTB s plotnovym HDD to nastavují často, vzdy to funguje.

- Tady jsem nasel nejaké video, ze které ho by slo neco pouzit, tak se popripade mrkni :
*

Promin, nemam silu sem psat uplne vsechno a timhle uz jsem prosel vcera, nezjistilo to nic.

Zatim jedinne co jsem zjistil az ted je spousteci log z msconfigu:

BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\System32\drivers\dxgkrnl.sys
BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\System32\DRIVERS\NDProxy.sys
BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\system32\drivers\wd\WdFilter.sys

prvni se nejprve nacte a potom se snazi nacist jeste 5x, ale uz to hodi tu chybu
druhy se nacte a potom 3x ne
treti se nacte a potom jednou ne.

proc se to snazi nacitat opakovane netusim a vsechny rady na netu u lidi, kteri maji stejny problem konci do ztracena, nikdo nevi.

otazka je, zda-li prave toto opakovane neuspesne nacitani je to co trva tak dlouho, ale nikde jinde jsem zadnou chybu nenasel, tohle je prvni konkretni vec, ktera se objevila.

jestli nekdo muzete, komu vam bezi boot Windows 10 rychle, zkuste si v msconfigu zapnout spoutesi log a pak zkuste v C:\Windows\ntbtlog.txt precist, jestli vam to dela taky a nebo ne?

dekuju.

- Ale no tak. Ntbtlog uvadí pouze ovladace, které byly zavedeny nebo precteny. Nejde o zadny a uz vubec né spolehlivy spousteci protokol .
* Zkratka jenom ti to to zobrazi jaké drivery se nacetli "NIC VIC". Pochopil bych jeste "BCDEdit" i kdyz je zrejme zbytecné ti nechavat nejaké odkazy : https://neosmart.net/EasyBCD/

- Z cehoz uvozuji, ze jsi o uvedeny Sysinternals / Record Boot ani nezavadil.

- Bude-li to v mych silach tak proc né. Priloz ten LOG. Ntbtlog je jen vypis proskenovaného klice HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM, jenze vypise i ty co nejsou inicializované (zavedené), proto je muzes videt vypsané i vickrat.
- Ten Superfetch etc mas tedy urcite OFF ? V BIOS je ten SSD tedy spravne nastaven a je na partition GPT !? Je opravdu dulezité vedet, jestli pouzivas MBR nebo né.
- I kdyz zde je priklad na sedmickach, jde o to stejné brdo : Windows Boot Performance Diagnostics + klik prelozit do "Cestina".
- Nejsi hloupy, v tom clanku je vse rozepsané krok po kroku a jiz za 3 stranky uz si budes rikat "Ahà ! Uz asi vim .. " (jak a s cim OS startuje), jak zjistis jak "Diagnostika výkonu" (Boot-performace) funguje a co zobrazené informace "v Boot recordingu" znamenaji v tom budes mit hned jasno. V pripade ze budes mit podezreni na poskozeny nebo naruseny BB upresnis, upravis nebo rovnou znovu postavis (re-build) pomoci BCDEdit.
* Nebo lépe propracovany Windows Performance Toolkit, kritické reseni. Pred kazdou zmenou si hlavne uloz LOG a nasledovne je porovnavej. Ono opravudu "NEEXISTUJE" (az na nejaky kompletni rebuild) univerzalni postup, zalezi od urcitého problému, pouzitého nastaveni .

[Ilustracni obrazek : Windows Performance Toll Kit]
[87265-windows-performance-toolkit-png]

- Prozatim nahled na dosavadni nastaveni / pravidla a nahrat /record vse u spusteni tvého OS si myslim ze je dobry zacatek cesty. Po precteni pak uvidis ktera z polozek "faze" trvala nejdéle :
* U povolené hibernace je spusteni trochu odlisne.

1. Fáze POST (Power-on self test).
2 .Počáteční fáze uvedení do provozu.
3. Fáze správce spouštění systému Windows.
4. Zaváděcí fáze systému Windows.
5. Zaváděcí fáze jádra.
6. Přihlašovací fáze.

Zkouknul jsem to, probiram se tu tim, ale moudrej z toho nejsem vubec.

Nikde proste neni nic divnyho a v tom prosess monitoru jsou jen casy od spusteni a kdyz tim prochazim, tak tam proste nic neni a nevidim kde co navazuje nebo ne, prijde mi to jako uplne k nicemu z hlediska snahy odhalit problem pred prihlasenim do systemu.

Z hlediska toho druheho programu Windows Performance Recorder, tak tam to bylo naprosto zrejmy, problem je prvni v grafu svetle modra faze, coz je faze od zahajeni zavadeni systemu az pred obrazovku prihlaseni. Ta tam byla "dlouha" prave tech cca. 40s, o kterych celou dobu mluvim jako o problemu, takze nic noveho, ale jasne potvrzeni. Ovsem tohle tam bylo jen jako faze a co bylo uvnitr bylo "nacitani systemu". To je hezky, ze vim, ze se mi prilis dlouho nacita system, ale nikde uz neni napsano, co konkretne se nacita tak dlouho, tudiz prakticky zaver to pro me nema taky zadny.

Teorie je hezka vec, ale ja bych potreboval to co je na linuxu, ze proste se nacitaji sluzby a clovek v logu vidi presne co, kdy a jak dlouho a nic takoveho tady neni. :-/

co je na linuxu, ze proste se nacitaji sluzby a clovek v logu vidi presne co, kdy a jak dlouho a nic takoveho tady neni.

Na to ti staci v konsoli :

Get-CimInstance Win32_StartupCommand | Select-Object Name, command, Location, User | Format-List

Service:

Get-CimInstance -ClassName Win32_StartupCommand | Select-Object -Property Command, Description, User, Location | Out-GridView

- IMHO je na to prozatim nejlepsi a velmi jednoduchy "Autoruns" : https://docs.microsoft.com/fr-fr/sysinternals/downloads/autoruns. Je zcela mozné, ze ho jiz nainstalovany mas nebo jsi s nim delal ;-)
- Ale ty chces videt presne co ? Co trva nejdéle jsi nasel jde tedy o "zavedeni systému" je tak ? Co k tomu pisou ? Musis tam mit detail o jakou sluzbu jde presne (mozna bude zapotreby "rozkliknout", musis to videt rozepsané) .
(toto je treba hodne pekné, ale v dané situaci asi moc slozité :-p

Ted jsem trochu zjednodusil ten Recorder a File a Process aktivity, ostatni aktivity jsem uz delal taky, ale k cemu je mi CPU aktivity, kdyz CPU neni zatizene, protoze se mi to z nejakeho duvodu kousne? A dalsi aktivity jsou to same.

No a kdyz se ted podivam na sluzby, procesy a soubory, tak jejich nacitani zacina na 35s od startu systemu a konci v 216s po startu systemu. Je super, ze si to takhle muzu rozebrat, jenze me zajima co se stane do tech prvnich 35s. A v tom je ten problem, podle veskerych tehlech zaznamu se nedeje nic, jenze ono se neco deje, kdyz to trva 35s. :-/

Chapes to, proste nemuzu najit, kde je problem.

Jen otazecka, prihlasujes se heslem ? Nebo ti po zapnuti najede primo plocha ?

Chapes to, proste nemuzu najit, kde je problem.

No asi uz jo. Vis co trva 35s ale bez toho, aniz by jsi vedel ktera "urcita" sluzba/ sluzby presne.
* Tebe zajima zkratka to, co je mezi tim kdyz se spusti PC a nez vubec naskoci prihlasovaci obrazovka, tv tomto casovém sektoru to trva né ? To "svetle modré" zavedeni systému.

- Uj, ntoskrnl (windows_kernel) bude pro tebe ten kriticky problém priteli ! ]:) Nemel jsi posledni dobou modré obrazovky ? Neupravoval jsi neco systémového ve Windows / registrech ?
* IMHO podezrivam nejaky ovladac. O tom by vypovidal i ten tvuj prvni vypis. Trva zavedeni, jelikoz ma problém s nejakym ovladacem, bez toho ovladace systém nezavede, nebo vyhodi BSOD. Tak hleda, 2x 3x to zopakuje, pak se pokusi o opravu nakonec pouzije ten s posledni funkcni konfiguraci a az pak zacne zavedeni uctu a 40s pryc jak z praku..

V grafu Computation se da ntoskrnl rozevrit a plnych 18s mu zabira volsnap.sys.

- To je presne co jsem myslel o prispevek vyse. Bez toho ovladace nezavede systém, tak zkousi predchozi ze stinového svazku / kopie ovladace.
- Mas tedy spusten volsnap - "Volume Shadow Copy Driver" (zavadi kuprikladu ovladac, stinové kopie dle GUID) s "ntoskrnl". Tudiz je spusten: "stinovy svazek * kopie" a "puvodní svazek ovladace" bez toho by ti vyhodil BSOD.
Coz jasne vypovida bud problemu s ovladaci (s jeho zavedenim), nebo chybe (poskozeném sektoru / souboru) na disku, ale to SSD jsi psal ze je v poradku ?
Kdyz pominu ty ovladace, tak zkus klasiku pres Bootrec.exe" / ScanOs" pro kontrolu a "/FixBoot" oprava, jestli jde jen o sektor tak ti to opravi "co by dup!" (dle tvého nastaveni, zavedeni OS)

PS: Jestli neches aby se v "Windows Performance Toolkit" nahravalo i CPU etc tak ho nech neoznacené :

[87266-no-recording-png]

- Po potvrzeni se ti v prumeru 3x restartuje PC a vytvori record file ktery najdes C:\Users\RedMarx\Documents\WPR Files\

Bude problem v tom zavadeni:

bootrec /scanos probehne ok

bootrec /fixmbr taky ok

bootrec /fixboot napise "Přístup odepřen"

---

Snazim se to opravit, ale nejde to. Na netu totiz vysvetluji opravu pres EFI a GPT, ale ja pouzivam normalni rezim Legacy a MBR a na to nic nefunguje. Ted jsem jeste nasel, ze mam udelat

chkdsk C: /r akorat to trva dlouho.

Ale nevim teda jestli to pomuze.

takze mi nerikej, ze Windows 10 jsou tak pomaly, ze je u nich normalni bootovat 35s..

Ach jo, uz je to tu zase .. ja jsem ti nic takoveho nepsal, ode mne je to posledni prispevek, uz nemam co dodat.

(Tam je tech rozdilu GPT ktery dosel s UEFI (Legacy vs Uefi) a stary MBR vic ne vylozene jen v rychlosti boot. MBR na SSD neni zkratka o proti GPT nicím cím by byl ve vykonu prospesnejsim. Na desitky se nechava SSD na AHCI + GPT + bezpecny UEFI Boot.
Takze vlastne bootujes v Legacy a ne v Uefi. Tak je logické ze co nabízí UEFI ti na Legacy nepojede. Mimo fast boot by jsi rozdil v boot ale mit nemel. Asi si to musis pohledat sám proc se na SSD pouziva GPT a proc je bezpecnejsi pouzivat UEFI.)

Tohle by melo udelat to same jako ten fixboot

bootsect /nt60 C: /mbr

Udelal jsem to, proslo to, kdyz mrknu pres partition manager na oddily, tak se vse tvari ok, ale vysledek stale 35s boot.

Myslim, ze teda je samotny boot co se tyka spravnosti na disku OK, nakonec mne to bootuje, jen hrozne pomalu.

Bude problem jinde, ale vsechno jsem zkontroloval, ted uz i pres checkdisk mam overeno, ze disk ok. Pro jistotu jsem koukal i na zarovnani SSD a je to take spravne.

Uz to fakt vzdavam, co ty Windows 10 na me zkousi, fakt nechapu.

EFI je proste moderni a souvisi se Secure bootem, takze jak pises bezpecnejsi, ale na rychlost bootu by to mit vliv nemelo, urcite ne tak velky. GPT je nutny na velke disky, taky mam 3TB disk s GPT, ale u malych SSD, kdyz pouzivam Legacy rezim neni GPT zadnou vyhodou a pro rychlost nabehu vubec.

BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\System32\drivers\dxgkrnl.sys
BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\system32\drivers\WdFilter.sys

Mám Win 10 ve VMWare, ukazují se mi tam ty dvě možnosti (ta první je tam víckrát).

komu vam bezi boot Windows 10 rychle

Ve VMWare to ovšem moc rychle neběhá.

ok, a jde ti to teda nacist rychle predpokladam, takze tim to taky neni.

fakt uz nevim, zkontrolovano cele PC snad vsim co je k dispozici a furt nacitani OS mezi 35-40s.

je to asi marny, vykaslu se na to, nakonec mam i sedmicky, ty fungujou spolehlive, akorat me to strasi do budoucna az proste nepujde Win7 pouzivat, protoze pocitam, ze postupem casu na to prestanou vyvojari vyvijet uplne vsechno, prohlizece, Steam, .... :-/

a hlavne taky Win7 uz prej ty novy RyZeny vubec nerozjedou, tudiz dokud to clovek bude chtit pouzivat, tak proste nemuze upgradovat stroj.

Ak si dáš do gúgla text: Fix slow start w10, máš receptár plný nápadov na desiatkach strán.

Osobne mi je velice divné, z akého dôvodu nevyužívaš pohodlný spánok RAM alebo Hiberfile lež večne vypínaš mašinu? Pri Hiberfile nežerie žiadnu šťavu, resp. v prípade SSD by mal naskočiť rovnako rýchlo z vypnutia PC, ako z hiberfile.

V každom prípade navštív Github kde si v RAW kóde schrasti hotové skripty na odinštalovanie brzdy bloatware z W10 typu OneDrive, Apps, Cortana, Store, Bing, Telemetriu, Defender a spol., v Services musíš disablovať Bits, WU, apod. zbytočné služby, odstaviť Metro "dezerty" či nastaviť klasiku v bootmenu, bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy. W10 má tiež možnosť vypnúť komprimáciu pamäte okrem vypnutia fastboot.

Práve minulý týždeň som mal v rukách prastarý noťas, dvojjadro, CPU 2.3GHz, osadený od výroby iba 3GB RAM, 5400ot. / 500GB hdd z roku 2008 na ktorom bol zasekaný, pôvodne inovovoaný W7 cestou GWX na W10.

Po čistej inštalácii na MBR z ISO W10 x64bit. Home, upravenej plateným ntLite, nabútuje PC do 15 sec. po Biose. Okná browsera, PK, MS Office a spol. obslužného SW lietajú ako raketa, sledovanie online videí je plynulé, netrhá ani na wifine.

Teda aj na ložiskovom hdd na desaťročnom noťasi sa dá svižne pracovať s bežnými kancelárskymi balíkmi, sledovať Internet, prijímať maily. Čo pre bežného pracujúceho s ťažkými prackami plné mozolov od stavebných mašín bohate stačí pritom nepozoruje rozdiel či by čumel do hráčskeho dela MSI za 4000€ .

Nevím za jakých okolností někdo měří těch 9 vteřin od startu (čeho vlastně?).
Prohlížeč událostí (mám Windows 7) a časy jsou zřejmě od stisku tlačítka na case:
[87259-diagnostics-performance-jpg]
Události 100 a 200 (doba spouštění a ukončování systému). V Podrobnosti jsou jednotlivé časy.
Zajímavý by byl výskyt ID 101 - aplikace se spouší déle, než obvykle.
U mě to na SSD Samsung 860 500GB vychází na 26s a 6s (bez desetin).
V HKCU se mi spouští tři věci: Daemon Tools, Win Firewall Control a Sidebar Počasí.

Dobra trvání spouštění : 25992ms
IsDegradation : false
.

Jo na Windows 10 je to taky:

Systém Windows byl spuštěn:
Doba trvání spouštění : 56705ms

jinak jsem zkousel ruzny veci, co jste tady psali a posunul jsem se, ted uz mi boot od nabehnuti loga Windows po prihlasovaci obrazovku trva dokonce 41s.

Myslim, ze tohle nema smysl, potrebuju vedet, co se tam kousne a ne hadat, to muzu takhle pokus-omyl nad tim stravit vecnost. Holt kdyz neumi Windows 10 ani tak trivialni vec jako si zapsat do logu, nahravaci casy driveru a sluzeb pri bootu, tak budu radeji dal na Windows 7, treba se to jednou Windows 10 v3809 nauci a pak budu vedet, co mam opravit. :-/

V Podrobnosti jsou jednotlivé časy

Ve Windows 10 tyhle podrobnosti v Event logu nejsou? Je to čas v ms.
Případně v tom ID 101 jsou časy toho, co se spouští neobvykle pomalu proti "normálu".

- EventData

  BootTsVersion 2
  BootStartTime 2019-06-23T06:51:48.593600200Z
  BootEndTime 2019-06-23T06:53:30.653378200Z
  SystemBootInstance 2946
  UserBootInstance 2898
  BootTime 25823
  MainPathBootTime 12823
  BootKernelInitTime 13
  BootDriverInitTime 281
  BootDevicesInitTime 4183
  BootPrefetchInitTime 0
  BootPrefetchBytes 0
  BootAutoChkTime 0
  BootSmssInitTime 3584
  BootCriticalServicesInitTime 367
  BootUserProfileProcessingTime 728
  BootMachineProfileProcessingTime 59
  BootExplorerInitTime 2761
  BootNumStartupApps 5
  BootPostBootTime 13000
  BootIsRebootAfterInstall false
  BootRootCauseStepImprovementBits 0
  BootRootCauseGradualImprovementBits 0
  BootRootCauseStepDegradationBits 0
  BootRootCauseGradualDegradationBits 0
  BootIsDegradation false
  BootIsStepDegradation false
  BootIsGradualDegradation false
  BootImprovementDelta 0
  BootDegradationDelta 0
  BootIsRootCauseIdentified false
  OSLoaderDuration 700
  BootPNPInitStartTimeMS 13
  BootPNPInitDuration 4217
  OtherKernelInitDuration 593
  SystemPNPInitStartTimeMS 4805
  SystemPNPInitDuration 247
  SessionInitStartTimeMS 5059
  Session0InitDuration 832
  Session1InitDuration 446
  SessionInitOtherDuration 2305
  WinLogonStartTimeMS 8644
  OtherLogonInitActivityDuration 629
  UserLogonWaitDuration 1131

 EventData

  BootTsVersion 2
  BootStartTime 2019-06-23T10:50:47.874631300Z
  BootEndTime 2019-06-23T10:53:14.524521700Z
  SystemBootInstance 15
  UserBootInstance 15
  BootTime 56705
  MainPathBootTime 42905
  BootKernelInitTime 57
  BootDriverInitTime 195
  BootDevicesInitTime 849
  BootPrefetchInitTime 0
  BootPrefetchBytes 0
  BootAutoChkTime 0
  BootSmssInitTime 4727
  BootCriticalServicesInitTime 111
  BootUserProfileProcessingTime 199
  BootMachineProfileProcessingTime 72
  BootExplorerInitTime 2656
  BootNumStartupApps 37
  BootPostBootTime 13800
  BootIsRebootAfterInstall false
  BootRootCauseStepImprovementBits 0
  BootRootCauseGradualImprovementBits 0
  BootRootCauseStepDegradationBits 0
  BootRootCauseGradualDegradationBits 0
  BootIsDegradation false
  BootIsStepDegradation false
  BootIsGradualDegradation false
  BootImprovementDelta 0
  BootDegradationDelta 0
  BootIsRootCauseIdentified false
  OSLoaderDuration 1079
  BootPNPInitStartTimeMS 57
  BootPNPInitDuration 34636
  OtherKernelInitDuration 135
  SystemPNPInitStartTimeMS 34757
  SystemPNPInitDuration 164
  SessionInitStartTimeMS 34937
  Session0InitDuration 1555
  Session1InitDuration 177
  SessionInitOtherDuration 2994
  WinLogonStartTimeMS 39664
  OtherLogonInitActivityDuration 313
  UserLogonWaitDuration 15547

Nouzovy jsem nezkousel.

Zarazil mě ten poslední řádek: UserLogonWaitDuration 15547 (já tam mám jen 1131, tj. cca 1 sec.).
Podle toho popisu je to čas, který strávíš přihlášením (já mám přihlašování zrušeno). Já ale píšu o Win 7. Tam jsi psal, že to máš OK.

Máš tam mj.

BootIsDegradation false
BootIsStepDegradation false
BootIsGradualDegradation false

To se tváří, že to je v pořádku... Možná nesedí něco na HW?
Kdysi jsem s tím časem ve Win7 taky bojoval, hodně to zkrátilo pozakazování nepotřebných Služeb.

Defender

Muzu ho jeste zkusit vypnout, ale pocitam, ze na vinne nebude.

V podstate jsem to tak vycistil, ze uz neni co odendat. :-)

Jinak psal jsem nahore, ze probehl i msconfig, skryti sluzeb Microsoft a vsechno ostatni jsem vypnul.

Taky to muze delat nejaky driver, ale nic neobvykleho nemam, standardni PC a ovladace hardwaru (i7-6700, GTX1080, MSI H170 M3, 16GB RAM, 2x SSD, 1x HDD, DVD).

Zadne Daemon Tools, jak tu nekdo psal, ze by mohlo zpusobovat problemy, nevedu.

lední brtník @RedMaX, 24.06.2019 01:47

Ahoj, pisu kvuli prehlednosti mimo rozvetvene vlakno. Adresovano obecne, odpovidat muze kazdy se snahou pomoci, ale ty jsi me na to navedl, takze pokud bys treba mel dalsi chytry napad? Byl bych moc rad.

18:52:35 Operační systém se spustil v systémovém čase ‎2019‎-‎06‎-‎25T16:52:35.500000000Z.
18:52:36 Filtr systému souborů WdFilter (verze 10.0, ‎2050‎-‎11‎-‎17T22:31:54.000000000Z) byl úspěšně načten a zaregistrován ve Správci filtrů.
18:52:37 Svazek C: (\Device\HarddiskVolume2) je v pořádku. Není nutné provádět žádnou akci.
18:53:11 Filtr systému souborů FileCrypt (verze 10.0, ‎2011‎-‎10‎-‎30T17:56:49.000000000Z) byl úspěšně načten a zaregistrován ve Správci filtrů
18:53:11 Filtr systému souborů npsvctrig (verze 10.0, ‎1977‎-‎09‎-‎12T17:19:34.000000000Z) byl úspěšně načten a zaregistrován ve Správci filtrů.
18:53:11 Svazek \\?\Volume{35d8fa0f-0000-0000-0000-100000000000} (\Device\HarddiskVolume1) je v pořádku. Není nutné provádět žádnou akci.
18:53:16 Správce oken plochy zaregistroval port relace.

Jeste k tomu, zadne chyby, jen ta proluka mezi 52:37 s 53:11 je podivna.

Prominte: Hajzl jeden, uz jsem doma. ]:( Asi do neceho prastim radosti a vztekem zaroven, ale furt neni vyhrano.

---

Konfigurace meho PC:

Crucial MX200 500GB (C) MBR
Samsung SSD 860 EVO - 1000GB (D) MBR
WD Blue WD30EZRZ 5400 3TB - (G) GPT
WD Blue WD30EZRZ 5400 3TB - (H) GPT

1. boot Windows tak jak je konfigurace - 41s
2. boot Windows, ve spravci zarizeni zakazan disk G - 17s
3. boot Windows, ve spravci zarizeni zakazan disk H - 29s
4. boot Windows, ve spravci zarizeni zakazany disky G a H - 6s

Nevim, jestli to muze mit souvislost, ale H je z 65% zaplneny, G je temer prazdny zaplneny z 25%.

Takze co to zpusobuje je odhaleno, ted je otazka PROC? a hlavne lze zvysit rychlost bootu i s pripojenyma dvema velkymi HDD?

Doplnek: SMART v crystaldiskinfo u obou disku ok, stav disku dobry, teploty 35 stupnu. Chyby na discich zadne.

Fuck you Microsoft!

Ovládací panely - Systém a zabezpečení - Systém

Ochrana systému

Body obnovení - Konfigurovat

Protože na disku (v mém případě discích H a G) máte vypnutou ochranu systému bodama obnovení, ale zůstaly tam staré body obnovení, které nekorespondují se současným stavem. Při startu systému si Windows kontrolují platnost bodů obnovení a tyto body obnovy, které jsou neplatné stejně zkontrolují, ale o proběhlé nezdařené kontrole v žádném protokolu stejně nic nevypíší. Jedná se o starý bug, který Microsoft minimálně od Windows 7 stále neopravil!!!

Stačí po kliknutí na "konfigurovat" odstranit příslušným tlačítkem staré neplatné body obnovy a operační systém zase začne nabíhat stejně rychle jako dřív.

Je to možný? Je to možný že to tam ty kreténi a doplňte si ty nejhorší urážky co znáte takových let nechají a neopraví to!!! Bože, hlavně že vymysleli dlaždice, ale opravovat po sobě chyby to už ne!

(Jinak bohužel odkaz na anglické fórum, kde jsem řešení nalezl už podruhé po restartu, kdy jsem po odstranění starých neplatných bodů obnovení bootoval 7s už nenajdu. Stejně ale neznámému dobrodinci, který vyřešil můj možná rok trvající problém ze srdce děkuji.)