
Vyplatí se drahý DVI kabel?
Vyplatí se drahý DVI kabel?? Alzák má kabely od 120 do 400 kč. Je tam nějaký propastný rozdíl kterého by si mé slepé oko všimlo?
Změna předmětu, původně: Dvi (host)
Vyplatí se drahý DVI kabel?? Alzák má kabely od 120 do 400 kč. Je tam nějaký propastný rozdíl kterého by si mé slepé oko všimlo?
Změna předmětu, původně: Dvi (host)
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
No muj názor, že tam rozdíl bude, ale spousta lidí zde se mnou nebude souhlasit. Takže tak.
Takže poznáš rozdíl v obrazu s kabelem za 150 Kč a s kabelem za 350 Kč, jo?
Nevím jestli DVI, jelikož nemám s čím srovnávat, ale třeba HDMI jsou rozdíly jak prase.
Co moze byt ine na 1 a 0?
Od kdy leze přes kovový kabel 1 0? To seš fakt odborník jak noha...
A co pres nej leze? Schvalne, jsem zvedavy.
Elektrika.
Chytry kluk. A v jakych stavech?
Prostě digitální data jsou přenášená zakodovaně přes klasiku elektriku. A to znamená, že indukčnost, kapacita a odpor fungují i u HDMI kabelech.
Když má kabel velký odpor, jednička se může změnit třeba na 0,9.
To by, podle normy, nevadilo vubec, stejne to prvni obvod po ceste zase narovna na 1. Mnohem horsi je, ze kapacita a indukcnost ti z hezkych 1/0 hradeb udelaji neco ozvykanyho v lepsim pripade, v horsim to proste nestihne vybehnout ani nahoru, ani spadnout dolu, smrdoli se to nekde mezi vic nez hradby to pripomina sinusovku.
Tento jev se da pozorovat uz i pri vyrazne nizsich (radove) rychlostech prenosu (zaoblene rohy), pokud se pouzijou shitove dratky a pro jistotu se protahnou kolem vsech dostupnych zdroju ruseni (v robotice skvele poslouzi motory) - sice do toho na zacatku rves nuly a jednicky, ale na konci z toho leze hnus. Jasne, ze profi kabely pro monitory jsou kvalitou trochu jinde nez cinske sranda modely robotku za par euro, ale ty frekvence jsou taky nekde jinde a zaoblovani hran je vyrazny problem (ktery i u kvalitnich daratu vynuti po par desitkach metru/par metrech aktivni repeatry a posilovace signalu, podle toho, jakou rychlost dat a jaky protokol pouzijes.
A samozrejme, ze za prvnim obvodem na prijimaci strane z toho mas zase nuly a jednicky podle normy, aktorat holt nemusi prilis souviset s tim, co vysilaci strana nacpala do kabelu. Neco zachyti kontrolni soucty a samoopravne kody, ale jakmile je toho moc, tak v lepsim pripade zacnou vypadavat cele bloky, v horsim se ty bloky prijmou, ale uz maji zcela jiny obsah. Pripadne vypadne spojeni komplet.
Coz se samozrejme projevi nikoli jako utlum ci potlaceni nejakych pasem, ale jako praskani ci jine artefakty.
A v čem? Vlní se to? Mění barvy?
Jo ty seš jeden z těch, co rozeznají lisovaný CD od pálenýho.
Placebo je sviňa.
Záleži jakou technikou se vypaluje CD-R. Jednoznačně tzv za letu (in the fly), proti technice na hdd a poté na disk (tady je rozdíl jasně slyšet) a kdo tvrdí že ne je u mě tupec.
ty pocujaes rozdiel medzi vypalenym/skopirovanym cd on the fly a vypalenym z Hdd? a chocholouska si uz navstivil?
S debilem se nehodlám bavit. Sorry za ty slova, jinak to nešlo.
a agrument? nieco ine okrem tvojho subjektivneho placebo pocitu?
Tak ano, tam to může udělat lupance do zvuku.
suhlas, vyrazne lupance ano, ak nahodou pretecie buffer, ale mimo toho? ak sa to napali 100% spravne, je podla teba realne pocut rozdiel?
Hifisti tvrdí, že to poznají. Sice neví jak, ale poznají. Oni to poznají, protože tomu věří. Věřit se dá ledasčemu, dřív lidí věřili, že je svět placatý.
My ostatní víme, co jsou jedničky a nuly.
Někteří tomu věří dodnes a tak existují i hifisti. A samozřejmě se mnou nesouhlasí, ačkoliv jsou jinak velmi vzdělaní v oboru elektroniky a digitální techniky a dobře ví, jak funguje.
Při přepalování na hdd je kvalita zvuku CD-R značně horší. Je to jasně slyšet.
ježuro, ono zásadně záleží, co vlastně používáš.
- jestli image toho cd (při "on the fly" určitě), ale ve tvém mládí při více úlohách najednou hw nestíhal, při větší zátěži to nezachránila ani cache.
- nebo narazíš na lamu, která na disk ukládá mp3 a z toho pak vyrábí cd. samozřejmě že nemusí používat ztrátovou kompresi, ale lamy jsou z řádu tupohlavých.
to se ti pak vytahuje, že jako končící čtyřicátník ještě slyšíš rozdíl.
co vlastně posloucháš dnes ve svém polohluchém věku? kupuješ si na bandcamp výhradně flac? nebo je ti to už jedno a spokojíš se kvůli rychlosti a místu i s 320vbr?
anebo tvrdíš, že jedničky a nuly za letu jsou jiné, než jedničky a nuly na disku? tak v nf technice bacha, její stupidní nároky dnes zvládá kdejaký šrot v hodinkách.
(což se ovšem liší od původního tématu, dvi a podobné kabely fak nejsou nf)
----
když už tak rozumíš těm bezeztrátovým kompresím: léta mi nebylo jasné, co to máš v avatatarovi za nesmyslný motiv. až dnes mi to došlo - to má být ježek po ztrátové kompresi - bodejť, že jsem nepoznal originál.
Bavil jsem se o zpusobu vypalování CD disku s hudbou (mužu mět cokoly existuje Mahenova knihovna) rodíl je slyšitelný jako, jak to napsat...
Prostě in the fly není možné poznat rozdíl, ale na hdd je rozdíl ve zvuku opravdu značně slyšet.
A 1 když vypaluji (in the fly) tak na pc nic nedělám.
2 vypaluji co nejnižší rychlostí co disk umožnuje.
je to ON the fly, nie IN the fly. vysvetli ako pocutelny je rozdiel, to by ma uprimne velmi zaujimalo. akoze nepocujes napriklad bubny alebo gitary ked to napalis z cd na cd?
Ne prostor je uplně pryč. Říkám jasně, že je to jasně slyšet. Ovšem na výše uvedené je potřeba technika za 150 000 Kč. Takže tak.
chápu že na lepší technice je leccos slyšet.
ale ty léta bavíš zdejší publikum tím, že té technice podstrčíte jednou lisované a podruhé vypálené cd a poznáváte mezi tím rozdíly.
proto má elektrikářská obec z hyfystů srandu.
Předozadní a pravolevé rozlišení. Průmyslový básník Březina si na těchhle žvástech založil obživu.
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/kabely-reproduktorove/2626-audioquest-robin-hood-zero
Oba dva vas nebudu komentovat, Kdo z vás ten kabel slyšel hrát?? Tak do toho nekecejte. Já už ledacos slyšel, a musím říct, že i na kabelu 0,7 m je poznat rozdíl jak prase. Například kabely Van den hul Thunderline hybrid vs Krautwire Guru, po zapojení kabelu guru z Rotel rc-972 do Rotel RB-971 jenoznačně zvětšení celého pasma a hlavně mnohem pruzračnější zvuk. Aspon to jsem zažil já. A budete dál kecat, že to je blbost?
Tohle je taky dobrý, fakt objektivní:
Tak zrovna Audioquest je skvělý vtip, hlavně mezi komunitou lidí, kteří sice mají rádi drahou hudební techniku, ale zároveň schopnost alespoň minimálně konstruktivně a kriticky smýšlet.
Jak říkáš, obhajuje tu do nekonečna Porty, ale pane Ježek, možná by takový expert mohl věděl, že i ty Porty (a celkově jakákoliv technika) mají svůj limit a pak už je jedno jestli je zapojíš do vodního melounu nebo UltraHyperSuperLiveLikeSound X9999 s kabelem NeumímVymýšletJménaTakžeTřebaTakhle 6500ZXC. Pokud to nedávají samotná sluchátka, jako zdroj si dej co jen tvá fantazie ráčí, neudělá to rozdíl. A Porty prostě nejsou nikde poblíž reálných high-end sluchátek.
A taky tvrdíš, že Koss PortaPro hrají dobře. Slyšíš leda prd, jen si obhajuješ ty prachy za drahý komponenty.
Ano protože je mužu zapojit do komponentu asi tak 150x dražších a proto si to mužu dovolit.
jedna technická: je ti mezi 40-50 a už slyšíš prd, se stím smiř. zapomeň na sci-fi kabely, ty už ti můžou být naprosto ukradené.
pokud věříš tomu, že pouze výměna kabelu dokáže způsobit něco takového, navštiv v pondělí chocholouška.
S tebou se nehodlám bavit ty techniku!
jsem elektrotechnicky vzdělán a jsem na to hrdý.
si ten karlův odkaz musím poznačit do oblíbených, to je maso tohleto.
Mohl jsi, chceš říct.
Ale pokud Porty potřebují Hi-end komponenty, aby hrály dobře, tak jsou to šunty, když jiný (a cenově masám dostupný) sluchátka to umí i bez špičkové techniky.
Já se taky dřív zabýval audiem a snažil se dosáhnout co nejlepšího zvuku, ale narozdíl od magorů jsem se dokázal zastavit a říct si, že tohle mi doma stačí (a že je to 10x lepší, než co má většina lidí doma). Protože od určité hranice už cena stoupá exponenciálně vůči získané "kvalitě" zvuku. Ale zase se tím dobře machruje. Nevýhoda je, že to ocení jen stejně postižení, ti ostatní si za ty prachy koupí auto a vyrazí na výlet.
Tak tak.
Za sebe mám pro mé uši docela slušnou Hi-Fi setavu + BR-HC k TV (takový menší levnější střed Yamaha YHT4* / DTS HD, Surround ), repráky od TV jsou spojeny klasickou dvojlinkou (černý, červený), i kdyby byl kabel optický, zlatý bych rozdíl nepoznal.
Kupoval jsem ji přímo v obchodě a o proti snad 10x drazšímu BOSS jsem rozdíl v audio kvalitě nepoznal, asi nemám sluch a jak píšeš jsem si právě rikal "tohle mi doma stačí".
Ale na druhou stranu, když přeskočím "někdo doma" a podíváš na techniku v TV, rádiích , nahrávacích studiich a podobně, koncertech a podobně kdybys tam došel a řekl, tady máte kabel za 100Kč ktery by jim zdarma dělal pravděpodobně i anténu že jsou v tom přece jenom 1 a 0 a že kabel jak kabel, nevím zda by souhlasili. Myslím že "studiová kvalita" není jen placebo, a za něco ti hollywoodsti herci utracet musí. Leč jde jen o můj nazor, nestojím si za tom, stejně bych rozdíl nepoznal :p
PS: Co se týče ježka, co ty víš co má doma za aparaturu :)
Aktuálně má lepší aparaturu, než Ježek, asi každej.
Nesouvisí to úplně s tématem, ale jednou jsem někde četl, že v jednom Hi-Fi klubu dělali pokus s hudebníky s absolutním sluchem, jestli poznají rozdíl mezi drahými reprokabely a levnými dvojlinkami. Výsledek? Nepoznali rozdíl.
Co je na tom pravdy nevím, ale docela bych tomu věřil.
Věřil bych tomu. Ale pozor, "audiofilové" jsou na tohle nejhorší skupina. Ti jsou schopni tvrdit, že je velice slyšitelný rozdíl mezi dvěma kabely, které oba akorát posílají nuly a jedničky. A běda jak se jim někdo pokusí vysvětlit, proč je to nesmysl.
V té chvíli jsou schopni popřít veškerou logiku, jen aby dostáli svýmu přesvědčení.
Jen na okraj: na HDD jsou zaznamenaná digitální data, ale analogově. Podobně je to i s kabely, data proudí "analogově". Takže na kvalitě záleží, ale pokud jde o cenu, ne vždy to musí být "přímo úměrné".
V nahrávacím studiu se používají kabely v ceně řádově desítky až stovky korun za metr, doma se tahle hudba a zpěv vylepší kusem drátu za desetitisíce.
Já nepropaguju dráty za desetitisíce
Jen, že kvalitou (elektrickou) musí odpovídat požadavkům, a ne vždy je to pro laika "průhledné". A hlavně, že "digi" nejsou při přenosech či ukládání "0/1", ale nějaké analogová reprezentace.
PS: signál ze satelitní antény jde kabelem za 10 Kč/metr, ale HDMI 2.0 za tu cenu fakt nepořídí.
Předpokládám pro digitální přenos.
Záleží na délce. Do 2 metrů není zvládnou i čínské drátky, ale 10 metrů už vyžaduje kvalitní vodiče, protože tam signál utrpí 32násobné zeslebení oproti 2metrovému a je to znát.
Taky klíčové je pro jaké rozlišení+framerate. Pro vga se není třeba vzrušovat.
VGA je na zeslabení, popř. na deformace od nepřizpůsobení, citlivější...