Total Commander - The target name length (270) is more than 259 characters.
Dobrý den,
Jak, prosím Vás, vyřeším problém s přílišnou délkou souboru?
Děkuji
Dobrý den,
Jak, prosím Vás, vyřeším problém s přílišnou délkou souboru?
Děkuji
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Co to je za soubor? Nemůžeš jeho název zkrátit (přejmenovat ho)?
Do delky se pocita i cesta k souboru
Ano, přesně tak, soubor má jenom cca 30 znaků, ale expanduje to právě dlouhou cestou. Proto se chci zeptat, jestli to jde nějak vyřešit, aniž bych to musel přejmenovávat?
Je to PDF, jehož název je přes 30 znaků. To by nebyl problém, jenže v kombinaci s dlouho absolutní cestou je to právě moc znaků. Proto se chci zeptat, jestli to jde nějak vyřešit, aniž bych měnil názvy složek a název souboru?
Je to jenom upozornění. Klikneš na Keep name a pokračuješ dál. V čem je problém?
Jenže nechci, aby to dělalo pokaždé. Tím nemyslím Keep All, ale když to budu kopírovat za týden znovu, aby to už nehlásilo.
Tak ses mohl vymáčknout hned.
wincmd.ini
substituce:
subst /?
nebo soft links/junction.
nelze pro sitove disky.
Nešla by některá z podsložek připojit jako disk?
A to se dělá jak, prosím?
Už to bylo řečeno: pomocí příkazu subst (syntaxi si nastuduj sám) přiřadíš vnořenému adresáři (a celé cestě k němu) volné písmeno disku. O to se zkrátí cesta k souboru.
Pánové, není zbytečné používat berličku v podobě subst? Když Total Commander přímo umožňuje varovnou hlášku o překročení délky cesty k souboru vypnout? A o to tazateli šlo. Nebo stačí použít jiného správce souborů.
V neposlední řadě by bylo vhodné se zamyslet nad změnou adresářové struktury a odstranit obludně dlouhé cesty k souborům...
Můžete mi prosím napsat, kde se to nastavuje? Už jsem prošel skoro všechno a nemůžu to najít. Díky.
Viz. nápověda v souboru totalcmd.chm. Nastavuje se to v souboru wincmd.ini.
Tak trochu jiný přístup...
Zvážil bych zredukování složek, nebo alespoň zkrácení jejich názvů.
Pokud se jedná o uživatelem vytvořená data, tak je možnost ukládat soubory přímo do kořene D:\.
Časem jsem došel ke zjištění, že mi složky nevyhovují. Nejradši mám pohled do kořene, kde vidím vše najednou.
Příklad:
1) Původně: D:\Zaloha\Windows 10\2022-02-02.zal
2) Nově: D:\Zaloha - Windows 10 - 2020-02-02.zal (tzn. složky vůbec nepoužívám).
Ne vždy se bez složek obejdu. Pro soukromá data to většinou lze.
Asi to není požadované řešení pro tazatele. Dávám to sem jako ukázku možnosti jiného přístupu a myšlení. Dost mi to vyhovuje, protože rychle najdu co potřebuju a nemusím se proklikávat vnořenými podsložkami.
Ovšem pokud se toho v té složce nahromadí moc, tak to přestává být přehledné. A to už dneska ani nehrozí limit počtu položek pro kořenovou složku, který byl dřív dost malý (např. 512) a ubýval rychle, protože soubor obsadil několik položek. To je ale od dob FAT32 minulostí. Ale pak, jak se počet položek zvětšuje na tisíce, tak pak i lokální procházení vyžaduje trpělivost (lokálně začínají být znát desetitisíce, přes síť už tisíce).
Procházet potom takovou složku třeba v přehrávači videa je dobrý vopruz. Proto jsem třeba rozdělil položky ve složkách do další úrovně řekněme
....\DVD\POH\001-100\
....\DVD\POH\101-200\
kde jsou potom příslušné položky (teď z hlavy nevím po kolika jsem to dal, možná dokonce jen po 25). Vzdávat se stromové struktury je většinou spíš nesmysl. Naopak bych byl spíš pro D:\Zaloha\Windows 10\2022\2022-02-02.zal ale to hodně záleží na účelu a velikosti disku a zvyklostech člověka a asi neexistuje jen jeden správný přístup. Ostatně ono už při návrhu toho stromu je otázkou, jestli třeba 2022 nedat hned za zálohy, pak by tam byly všechny zálohy roku 2022 a v nich příslušné složky.
Jedině ubrat na struktuře adresářů, nebo ubrat něco z názvu. TC s tím má jisté problémy (třeba v okně synchronizace adresářů), při kopírování to ale problém neni. Jinak omezení ve windows je tuším (pro staré knihovny, nevím jak dnes) 1024 na soubor a 64k na celou cestu. V systému FAT bylo omezení délky názvu právě 259 znaků (26 částí po 10 znacích plus konec), délka cesty omezená (teoreticky) nebyla, nevím jaké jsou limity současných systémů (NTFS, ext).
Já v takové situaci nechávám zachovat vše (keep all) a nesetkal jsem se s problémy, ale údajně by být mohly včetně toho, že by cílový soubor vůbec nemusel vzniknout, což by vadilo zvlášť při přesouvání.