Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paragon Recovery aplikace mi vytvořila nějaký soubor ale nevím jak z něj stahnout potřebný data.

[b][i][b]Paragon Recovery aplikace mi vytvořila nějaký hromadný soubor ale nevím jak z něj stáhnout potřebný data.
Jedná se o to že jsem tento recovery program použil na vytažení dat z externího disku který má poškozený MFT, ale předpokládal jsem že uvidím klasické soubory z tohoto externího disku ale místo toho je tam jen seznam souborů bez informace jak je lze otevřít nebo co s tím udělat dál.

Bohužel kdyby to mělo i jen nepatrnou příponu tak bych si nějak poradil, ale s něčím podobným jsem se nesetkal.
Je toho 232 G takže celý obsah externího disku který nejde zpřístupnit protože je poškozený Managed file transfer (MFT).
V příloze zasílám jak ta složka vypadá uvnitř...

Díky moc za ten odkaz, ale bohužel ten spíše pojednává právě o tom jak se dostat na nějakém disku k jednotlivým složkám, ale mě se již podařilo je dostat pomocí Paragonu na můj počítač z toho externího disku asi 232 G, ale v podobě kdy nevím co s tím protože nikde nemohu najít informaci jak to použít jestli vůbec...

V tomto případě to byl Paragon, ale nezdá se mi že zde vůbec existuje něco čím by se to dalo otevřít.
Hledal jsem v jejich návodech ale nic jsem nenašel. Také jsem viděl na jejich FB jak si jiní zákazníci stěžují jaká je jejich podpora špatná, takže to nevypadá moc dobře, že?

Neumíš hledat? První odkaz z dotazu "How Open PVHD file" - https://filext.com/file-extension/PVHD:

You need a suitable software like Backup & Recovery Suite from Paragon Technologie GmbH to open a PVHD file.

Samozřejmě máš v textu odkaz na uvedený "Backup & Recovery Suite" - https://www.paragon-software.com/new-paragon-backup-recovery-free-released/. A na té stránce máš přímo napsáno:

Availability: Paragon Backup & Recovery Free is available to home users at no cost at https://www.paragon-software.com/free/br-free/

Opět s odkazem na https://www.paragon-software.com/free/br-free/#
Stáhnout si to už musíš sám.

Díky velmi za tyto cenné informace a chtěl bych jen dodat, že to nebylo o tom jestli umím a nebo neumím hledat, protože i tam jsem byl a četl jsem to, ale protože jsem ještě neznal souvislosti mezi těmi staženými soubory a tímto zde popsaným programem a že se tím pomocí tohoto otevírají tyto soubory tak jsem to musel pochopitelně přejít, že?
Zapracuji na tom, i když už jsem s tím asi nevědomky něco dělal, protože vše už od počátku mám nainstalované, ale holt se těmi komplikovanými systémy musím nějak prokousat ke zdárnému konci, že?

Nedělám si bohužel srandu, něco jsem vytvořil má to dle dat všechno to co na tom disku bylo, ale ten Paragon asi nemá zdarma to aby se to nějak nekomplikovaně otevřelo a soubory se ukázali jako reálné.
No asi to ještě vezme hodně studia tomu přijít na kloub, se dá říct...
Ono totiž kdyby to všechno fungovalo jak má a jednodužše tak by to byl asi jediný zdarma program který se dostal přes tu hradbu nefunkčního MTF a dokázal odsud něco resp. všechno dostat, ale v podobně která je pro mne stále záhadou, že?

OT:
Minule som pozeral obraty firiem venujucim sa obnove dat, pretoze zakaznik si dodrbal externy disk, ktory mu zapnuty spadol a bolo treba menit hlavicky, co je otravna robota, ktoru som v minulosti robil aj ja ja, ale uz ma to nebavi, takze to nechavam na inych.
K veci...nahodne vybrane 3-4 firmy medzirocne obratovo nestupali, naopak klesli.
Dovod?
Zalohovanie.
Takze vazeni...zalohovat, zalohovat, zalohovat. Zrovna vcera som instalaoval u zakaznika TS-230, nastavil zalohovanie na dennej baze, takze uz nkdy nebude musiet riesit nejake obnovanie dat.

Takže takový program není dostupný jak jsem pochopil z Tvé odpovědi?
Data jsou důležitá, ale každý hledá cestu rentability, protože jestliže něco použiji jen jednou, tak se nezdá nelogické že bych nemohl hledat i jinou cestu jak ty data z toho disku dostat ven, že?

Jsou-li ta data opravdu důležitá, měl jsi je zálohovat. Pokud jsi to nedělal, nebo o zálohu nějakým způsobem přišel, svěř obnovu profíkům. Aspoň já bych zcela určitě takto postupoval.
Jakýkoliv jiný postup (zejména pokusničení v domácích podmínkách) znamená, že ta data zase až tak důležitá nejsou.

Ano souhlasím, ale nejsem v ČR a zdejší jediná opravna co to dělá mě před pár měsíci podvedla, tak mě na ně ještě zlost nepřešla, tak jsem hledal alternativu v podobě nějakého zdarna programu.
Jde jen porušené MFT, a když by byl program který stahne 232G dat bez omezení tak je věc vyřešena, protože potom disk naformátuji a pofachčí dál.... a já na něj dám zpátky těchto 232G dat...

Asi takto.
Ak su data dolezite tak:

- zalohujes
- ak nie zaplatis desiatky eur za program na obnova dat
- ak nepomoze zaplatis radovo az tisice eur za ich obnovu

Ak nic z tohoto nie si ochotny robit data nie su dolezite, takze sa vobec nemusime vzrusovat.

Btw moj prispevok bol o tom, ze suverenne najlacnejsia a najspolahlivejsia varianta je zalohovanie.

Neměl bych naprosto nic proti této odpovědi, a jen upřesním, jedná se o 232G filmů.
Zálohování znamená že je musím nakopírovat a mít dalších 232G někde kde tu zálohu umístím,že? Pochopitelně filmy jsou z již neexistujícího slavného ULOŽ TO, takže jsou cenné protože je jen těžko lze jinde sehnat, že?
Ale kolik lidí si kopíruje filmy dvakrát, že?
Ale díky je mi nyní jasné že žádný zdarma program na stažení 232 G dat z porušeného MFT na externím disku neexistuje...

Ano je to tak, ale nejsem v ČR, ale na jednom ostrově, a není to tak dávno je tu jedna opravna elektroniky tak jsem tam odnesl externí disk s tím že jsem si myslel že už je zničený a oni mě nabídli že mě data stahnou za celkem i se zálohou 530NZ$ tak jsem musel souhlasit.
Ale až když jsem zaplatil tak z nich vyšlo že disk je v pořádku a jen ta vstupní elektronika v té krabičce byla porušená, ale hned mi bylo jasné že spíše nekontaktovala zásuvka v té krabičce....takže mě pěkně natahnuli ale jsou tu jediní, takže mě na ně ještě zlost nepřešla, že?:-):-)

myslim ze meli pravdu, ten miniaturni plosny spoj (prevodnik sata-usb) rad odchazi.

naopak tvou teorii ze "nekontaktovala zasuvka" povazuju za nesmysl. protoze by to melo nespolehlivou funkci po delsi dobu a naopak i ted by ses nahodne k obsahu disku dostal.
taky jsem se jeste nesetkal s poruchou, co tvrdis.

v prvnim pripade staci rozlamat obal externiho disku, tenky prevodnik usb vyhodit a zbude funkcni sata disk.
jestli jsi ale koupil nejaky externi lowcost, kam davaji disky druhe kvality, pak maji tvoje data smutny osud.

k soucasnemu stavu: jestli je ten screen z poskozeneho externiho disku po tvem zasahu paragonem (cili jsi prepsal jeho obsah), pak se obavam, ze puvodni data uz neuvidis, pokud s tim nahodou ten paragon sam neco lepsiho neudela.

jen cvicne at vis co obnovujes: pripoj vadny disk (at uz s usb boxem nebo bez nej) a mrkni na nej nezapisujici utilitou: crystaldiskinfo.
kdyz bude hlasit vetsi mnozstvi kritickych chyb, je to konecna.

na obnovu ztracenych obsahu disku pouzivam testdisk. ma dost nepratelske ovladani, uspesnost tak 50% podle priciny poskozeni.
ale jestli jsi ten disk svymi pokusy uz prepsal, pak se obavam, ze neni co obnovovat.

Prevodnik sata-usb byva casto integrovany na diske a pakovany, takze jeho vymena nie je v domacich podmienkach mozna, defacto jedine vymenou za inu dosku.
Preto odporucam externe disky kupovat zvlast box a zvlast disk a vyhnut sa znackovym rieseniam, ktore su ako kindervajicka, ze nikdy nevies, co ta caka po otvoreni vo vnutri.

nativni usb disky byvaji vysadou wd a seagate. co jsem zatim videl, nechavaji si je pro sebe jako levnejsi konkurencni vyhodu, ostatni vyrobci pouzivaji box s prevodnikem + wd/st sata disky.
(nezapomenutelnym typem je low cost wd elements a pro mnoho zdejsich tazatelu jejich byvala data)

takze hlasuju taky za externi box.

kdyz chce tazatel overit stav disku a moznou pricinu poskozeni nebo tipnout sanci na zachranu, crystaldiskinfo mu vycte smart i pres usb pripojeni.

Ano měl jsem to udělat a disk vyndat z obalu, ale nenapadlo mě to, nejsem zas takový odborník, ale toto byla dobrá lekce.
Ale ta placatá malá USB zástrčka u toho boxu je něco tak neuvěřitelně blbě vytvořenýho produktu protože je náchylný k ohnutí což se asi stalo bych přiznal, sice ne moc, ale...mohlo to mít nějaký vliv..
https://goughlui.com/2013/03/02/toshiba-canvio-desk-3tb-external-drive/#:~:text=It%20is%20backed%20by%20the,comes%20in%20a%20retail%20box.
S tím crystaldisk to udělám díky za radu, ale jelikož je poškozený jen MTF tak dovoluje jen některým aplikacím se do něj dostat, a jestli to bude i tato aplikace tak to uvidím...
Ten testdisk mě nedovolil recovery tj. celých 232G dat.
Celkově jsem si docela jist že data jsou v pořádku, ale přístup k nim je poškozen díky MFT jak to ukázala chybová zpráva...
Pokud se mi data podaří dostat ven, tak to naformátuji tímto opravím a potom dám data zpět...

crystaldiskinfo nečte souborový systém (to by ti stačil třeba scandisk), ale smart hodnoty z eeprom, podobně jako vyčte typ disku.

tvůj externí disk neobsahuje nativní 3.5" usb disk, ale podle vzájemných poloh micro-usb3 a +12v konektoru tam musí být převodník. (to trvalo napsat sem typ)
já bych ten kryt rozlámal, převodník vyhodil a hdd připojil do stoláku, nebo přes dock station

pomocí něčeho od paragonu jsi vytáhl k sobě na druhý disk nějaké nesmyslné bloky 4gb? (roztáhni si v průzkumníku aspoň sloupce), tak snad zůstal původní obsah disku nedotčený.
záleží ovšem na mechanismu poškození. mám zkušenost, pokud je na disku vysoké množství kritických chyb (viz crystaldiskinfo), pak každý pokus o vyčtení celého obsahu disku může být tím posledním.
nejběžnější je, že uživatelé se za 20let nenaučili odpojovat usb disky, pak to odnáší souborový systém (mft).

s testdiskem už jsem obnovoval disky 500gb, zabralo to celý den, ale šlo mu to. ten ovšem mění data přímo na postiženém disku, čili jde o jediný a poslední pokus. doporučuju vygooglit nějaký návod.

Jeminkote tak to se hluboce omlouvám jestli jsem Tě uvedl v omyl, já jsem předtím mluvil o mé Toshibě 3T a jak to s ní bylo.
Ale můj problém tady se týká 2,5" externího disku a ten má klasický USB vstup a vypadá takto v hliníkovém pouzdře.
Ano testdisk udělá právě maximum 500G ale já potřebuji 232Gb data dostat ven...
Asi to byla chyba že jsem nechal připojený disk k počítači aniž bych ho používal, a potom právě jsem objevil že přestal fungovat...takže nyní vím že se to takto nesmí, a pokud se nepoužívá tak ho odpojit od počítače, že?

vzdyt toto je doma slozeny externi disk v pouzdru nejshitovejsiho vyrobce gembird, ktery jde normalne rozebrat a tim se zbavit na 99% vadneho prevodniku usb/sata.

ostatne to same oznacila jako vadne ta firma za 500 fufniku.

co se stalo pak - poridil nekdo novy externi box? a zkontroloval nekdo stav disku, do ktereho sly pred tim data pres chcipajici plosny spoj?

("z vas to taky leze jak z chlupaty deky" pravil praktikant hlavacek od inspektora trachty)

a priste prosim sem netahat nesouvisejici disky toshiba, kdyz se jich to netyka. nejsme tu mezi tupe kdakajicimi slepicemi nebo na fb.

Ano, o tom mém 3T Toshibě jsem psal-zmínil se jen jako vysvětlení na jeden komentář abych to vzal do opravny, tak nevím jak se to dostalo až sem, ale každopádně omluva ještě jednou nebylo to úmyslně.
Takže jsem opět dál a za to velmi děkuji, tyhle informace jsou opravdu cenné...to že asi odešel druhý externí box na pevný disk musí mít asi co dělat s tím tropickým klimatem kde se nacházím jinak si to nedovedu vysvětlit aby to odcházelo tak nápadně za sebou...
Mám ještě jeden disk v té samé hliníkové krabičce tak to vyzkouším a dám vědět...to by saprlote byla výhra v loterii kdyby nějaký plošný spoj byl zničený v té krabičce.
Myslíte,že se to dá opravit? Ona ta krabička má své výhody že krásně odvádí teplo z toho disku...

Mám ještě jeden disk v té samé hliníkové krabičce

je roztomilé, že hliníková krabička neizoluje teplo, ale trochu ho šíří ven (disk se jí nedotýká, je vzadu jen opřený o gumu).
bohužel výrobec té krabičky a usb převodníku je noname šmejd všech šmejdů, tam je problém.

až u vás bude ráno, zkus napsat, jestli je disk z druhého boxu čitelnější.

Tak jsem zjistil že ten box na externí hard disk je v pořádku, ale ten hard disk na počítači je viditelný i s jeho kapacitou 232G v disk manager ale když jdu do můj počítač tak tam je sice také ale ukazuje nula dat na něm a také zprávu že musí být před použitím naformátovaný, což pochopitelně dělat nebudu, že?
Když jsem se snažil ty zakryptovaný Paragonem a vytažený data přes ten Paragon Backup and Recovery app transferovat a dostat do té normální formy pro použití, tak to prošlo tímto procesem, ale když jsem se po jeho skončení chtěl podívat co to udělalo tak tam vůbec nic nebylo. Takže co s tím ten Paragon Back up a Recovery aplikace dělala to opravdu neví ani Bůh...
A ten Crystaldisk ukázal že je ten dotyčný externí disk ze kterého ten Paragon vytahoval těch 232Gb data v dobrém stavu.

disk neni vadny, "jen" jeho souborovy system. (jedina dobra zprava je, ze po zformatovani muze fungovat dal, ale radeji v jinem boxu)

jakysi nastroj od paragonu si s poskozenym souborovym systemem neporadil, naopak tim ze ho cely prepsal jen pokracoval v chybach a obsah disku tak definitivne znicil.

v pristim zivote zkus nejdriv testdisk, ted uz je bohuzel vymalovano.

za me je ten box stale podezrely jako pravdepodobna pricina, nahodne selhavajici, ktera spustila vadne zapisy na disk.

vydatne tomu pomohla praxe nechat podezrely box trvale pripojeny k ntb a mezitim nechat windows uspavat. tak doslo k nekonzistenci dat mezi win cache a diskem. s funkcnim boxem by se toto podle me nestalo.

jeste k "pokud se nepouziva, odpojit..."
ty ho sice nepouzivas, ale windows ano. mozna ho dokola indexuji, skenuji na viry, nekdy pres nej roztahnou kos a body obnoveni, a urcite cachuji jeho obsah. a nakonec kram uspavaji za chodu windows kdyz neni pouzivany nebo pri vypnuti.

to je prilis moc akci, kdy se musi udrzet stejny obsah ext.disku jako je nacachovany v ram a behem toho se nesmi rozpojit.

coz se pri dlouhodobem pripojeni a "nepouzivani" hrave stane. anebo se prave mezi ext.disk s mft tabulkou a cache windows postavi chcipajici prevodnik.

Ano doslova a do písmene souhlasím protože takto to přesně bylo, a já blbec jako snad naschvál to takto nechal při každém za pnutí počítače vědouce že tohle asi nebude tak dobré...
Přesně co jsi popsal se s tím externím diskem celou tu dobu také dělo, zapínal se a šel dlouho sám od sebe potom se vypnul a znova zapnul atd.
Holt jak jsem starej tak jsem blbej, že?

Tak jsem zjistil že ten box na externí hard disk je v pořádku, ale ten hard disk na počítači je viditelný i s jeho kapacitou 232G v disk manager ale když jdu do můj počítač tak tam je sice také ale ukazuje nula dat na něm a také zprávu že musí být před použitím naformátovaný, což pochopitelně dělat nebudu, že?
Když jsem se snažil ty zakryptovaný Paragonem a vytažený data přes ten Paragon Backup and Recovery app transferovat a dostat do té normální formy pro použití, tak to prošlo tímto procesem, ale když jsem se po jeho skončení chtěl podívat co to udělalo tak tam vůbec nic nebylo. Takže co s tím ten Paragon Back up a Recovery aplikace dělala to opravdu neví ani Bůh...
A ten Crystaldisk ukázal že je ten dotyčný externí disk ze kterého ten Paragon vytahoval těch 232Gb data v dobrém stavu.

Díky velmi za radu, bohužel ta Recuva má omezený rozsah a hlavně pomocí ní jsem se do disku nedostal ukázala mi že je porušený MFT. A to samé se dá říci Get data back také má omezené schopnosti co se objemu dat týká, holt 232G je pro zdarma aplikace příliš...
Ale ten druhý způsob vyzkouším, díky.

nesmysly furt dokola.
232gb neni zadne prilis, free testdisk si s tim "muze" poradit.
ovsem pokud tazatel svou necinnosti, zpusobem pouzivani / odpojovani disku a zapojenim vadneho dilu neprispel k zapisu vadnych dat, ze kterych uz neni co obnovit.

Zkoušel jsem se ho a určitě za normálních okolností by to vytahnut šlo, ale vzhledem porušenému MTF mě to ukázalo zprávu že je disk zakryptován nebo něco v tom smyslu, a podobně to napsali i všechny ostatní zdarma programy. Jediný Paragon se dovnitř dostal a nějakou práci tam udělal.