Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PHP skript pro vylepšení translate.google.com

Tady na poradně je pár (mnoho?) odborníků a programátorů. V extrémním případě bych to asi taky vypotil sám, ale tak za týden práce...

Poptávám PHP skript (poběží mi lokálně na PC pod nějakým PHP serverem), kterej mi vylepší službu translate.google.com

Zadání:
1) Chci lepší pole pro vložení textu než má originál - širší a taky delší. Nebudu udávat jak přesně, to si v PHP skriptu dokážu upravit sám (textarea).

2) Potřebuju, aby se zadanej text přeložil současně, na jedno odeslání do více jazyků a výsledky se vypsaly pod sebe. Řekněme, že skript přeloží text z češtiny do angličtiny, němčiny, španělštiny a italštiny (do těchto jazyků "natvrdo"). Opět - až bude skript hotový, budu si to v něm umět poštělovat sám, tolik inteligence zase mám.

3) Bylo by dobrý, aby se překládanej text čísloval, pokud možno i ten zadanej. Pokud to nepůjde, tak aspoň ten přeloženej. Mezi každým přeloženým textem bude volnej řádek, nebo čára <hr>.

Jsem ochoten za skript zaplatit, řekněme 100 Kč je OK? Ale zase nemůžu platit každýmu, kdo mi zadání splní, to jistě chápete, že jo? :-)

Takže se mi sem do vlákna nahlašte, pokud mi chcete pomoci a sobě taky :-) Pokud půjde o někoho, koho znám dobře, pošlu mu peníze na účet předem, není problém.

Děkuji,
Pavel

Musíš si "otevřít" socket na portu 80 a do něj poslat takové hlavičky, aby jsi to oblbnul a myslelo si to, že odesíláš formulář z translate.google.cz. Zatím se mi nedaří ošéfovat diakritiku(jdu experimentovat s base64, taky by to tak šlo), ono mi to posílá odpověď v nějakém debilním kodování windows-1251. Ono to posílá ten formulář metodou POST, GET by nefungovalo díky tomu, že při adrese delší asi 8kb už by to neodeslalo ten formulář. Pošle ti to nazpátek celou HTML stránku, ty z ní regulárním výrazem vydoluješ data, která potřebuješ a je vymalováno.

PS: Ošéfováno, stačilo k URL přidat do adresy ?ie=UTF-8, snad to pomůže dalším programátorům, kterým to nepůjde ;-)

Pěkná práce. Nechápu však, proč mám při prvním načtení zafajfkováno Anglicky, italsky, německy, španělsky, aniž bych se toho dotkl.
Výsledné textarey by možná vypadaly lépe vycentrované. Dokonce bych jim možná udělal:

margin: auto;
background-color: black;
color: white;
border: 1px solid silver;
padding: 6px; /*ten nevím jestli u textarea jde*/

Může se hodit, když překládáš nějakej větší text a chceš si ho normálně přečíst. V tom malém poli na googlu je to utrpení a když se ti to nechce kopírovat někam do Wordu, tak je to pěkná alternativa. Také, když to chceš mít ve více jazycích a třeba si procvičovat slovíčka, toho využití je dost..

Já myslím, že by se na to neměl člověk spoléhat. Učit se podle toho ne a někomu psát - to už vůbec, aby se nad tím psaním nesmál jako my nad "podpořním týmem".
Dal jsem přeložit "nejlepší počítačová poradna je www.pc.poradna.net". Přeložil do japonštiny, vylezlo mi "コンピュータセンターは、最高のwww.pc.poradna.netです". Pak jsem dal čaj přeložit do češtiny a vylezlo mi "Počítačové centrum, je nejlepší www.pc.poradna.net".

To nic není. Na srandu slouží pověstný intertran.

We can't vouch for this hack, because we are too lazy to try it (and we never, ever violate copyrights or EULAs), but kind reader Martin explains the process for turning an Windows XP Home install disc to a Windows XP Pro disc after the jump.

My can't ručit za tato zaseknout , poněvadž my ar příliš líný až k namáhat ono ( a my nikdy , jakkoli porušit autorské právo či EULAs ), aby ne druh čítanka Jiřička jasně se vyjádřit člen určitý běh do kroužení neurč. člen Okna XP Domov dosadit disk až k jeden Okna XP Místo disk další člen určitý skočit.

Takže Jiřička musí být spokojena. :-)

Jak říká Marek, plus, já si to ještě upravím, asi na víc skriptů, kde bude výchozí jazyk natvrdo.

Občas se učím cizí jazyk a mám k němu výuku ne v češtině, ale anglicky. Nu a pak se hodí několik směrů překladu současně. Smysl to fakt má, jinak bych tu práci nepoptával.

Pavel