
Reproduktory - čím vyšší výkon reproduktoru, tím hraje hlasitěji?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je pravda že čím vyšší výkon reproduktoru je tak tím hraje hlasitěji ?? Je to pravda ?? Děkuji..A co by jste raději vybrali za reproduktor ?? Reproduktor potřebuji jen tak k připojení k mobilu..Kdyby jste měl někdo zkušenosti s reproduktorama tak bych byl rád..Díky
http://aukro.cz/item1241189625_prenosne_reprodukto ry_mp3_mp4_iphone_ipod_121.html
http://aukro.cz/item1240200112_beatbox_prenosny_re produktor.html
Změna předmětu, původně: Reproduktory (karel)
Nejde jen o výkon, ale i o citlivost.
A ty hrkače, co by sis přál - z obojího tě bude bolet hlava.
Proč mě z nich bude bolet hlava ?
Spolužák na základce to měl a říkal, jak to má tvrdý basy. To mě docela zaujalo, tak jsem si to šel taky poslechnout. prrrr tzzzzzz cssssss ssssss trrrrrr, žádný basy (aby se to dalo nazvat basy, tak musí to "dunět" a při určitý frekvenci to taky musíš cítit, jak ti to vibruje s tělem, nejlépe uděláš, když zajdeš za někým, kdo má tak 12-18 palců woofer, kvalitní zesilovač a ať ti tam pustí 20-50Hz na max povolený výkon těch reproduktorů, to teprv zjistíš pravou podstatu basů
). Ty hrkátka měly životnost asi měsíc, pak odešel jeden z reproduktorů.
Marku, tyhle "hrkátka" mám doma a můžu říct, že mají podstatně lepší zvuk, než notebookový repráčky. Člověk od toho nesmí čekat moc a pak ho to příjemně překvapí. Jako přenosný bedničky k mobilu se to dá použít.
Uprimne, "přenosný bedničky k mobilu" mi prijde jako krajni nesmysl
Podobny nesmysl, jako Lampovy zesilovac pro iphone s reproduktory.
Kdyby někdo vyrobil držák toaletního papíru s dokem pro iphone/ipad, tak věř tomu, že to půjde taky na dračku...
http://www.gadgets.co.uk/item/ICARTA/iCarta+-Recha rgeable-iPod-Dock-with-Toilet-Roll-Holder.html
Karle, tohle mi nedelej
.. to uz je fakt moc.
No tak to mám dost...
Karel není živá osoba, on je zosobnění googla.
Vymysli sebevětší nesmysl a karel to najde... Jestlipak ty stránky nepíše sám...?
Ten je krásnej
Akorát to kazí ten iPhone či co to tam je za srač*ku.
Kdyz to vezmu k veci, tak vyraz "prenosne bednicky" je kapku nesmysl. Kdyz to ma byt prenosne, tak at si vezme sluchatka, kdyz se chce delit o hudebni zazitek, tak at si sebou vezme treba tyhle, hraji prekvapive velmi solidne. Dokonce lepe nez plastacky 7.1 k domacimu kinu.
Aby nehrály, když jsou ve dřevě... Ale když nemáš po ruce dvěstědvacet silných voltů v síti, tak můžeš membrány pošťuchovat tak leda prstem
230
Zich má v textu 220
a bohužel, už to na 230 nepřezpívá 
No, to je pravda; on to už nepřezpívá...
Mám taky malé bedničky 2*0,5W 8ohm, dneska jsem si je napájel na jacka 3,5 ale jeden mi hraje hlasitěji a druhý tišeji, dvakrát jsem to přepájel(vyměnil kablíky na "pólech reproduktorků") a nepomohlo. Zkoušel jsem to na kompu a na mp3. Oba reproduktorky jsou fakt stejné, tak nevím v čem to je.. Poraďte prosím.
"balance"
Můj pojem "mini bedničky" zahrnuje: 2 plastové krabičky, 2 repráčky, kousek kabelu a jack 3,5 mm; takže vyvážení kanálů tam opravdu nemám
. Dělám si to pro radost, žádné profi bedýnky.
Takže to není zapojené na zvukovku? Z čeho tam teda leze signál?
Asi jsem vás zmátl pojmem bedýnky, signál dávám z mp3-ky. Jinak problém je v jacku, asi špatná pevnost pájeného spoje, když s tím pohýbu tak to jede, v ohnuté poloze jeden repráček hraje velmi tiše. Rozeberu jack a dám do ho pořádku. Díky všem za ochotu pomoci. Hezký večer.
viz karel:
C:\WINDOWS\system32\sndvol32.exe
Není to pravda, dokonce ani reproduktory nemají výkon. Zkušenosti s tím highendem za sto korun naštěstí nemám.
highendem prej :D :D
No a ne? My hájendisti jsme schopni i přerovnat elektrony v kabelu, když to zlepší kvalitu zvuku.
107
To já se dokonce pohádal s jedním, co tvrdil, že sluchem rozpozná digitální kopii hudebního CD. Asi začnu věřit i na draky a upíry.
Takové lidi je lepší nechat v jejich bludu... Pak stejně zjistíš, že jejich hifi sestává z domácího kina za bůra koupeného v Tescu.
Tento ne, ten se tomu opravdu věnuje. A věří i tomu, že rozpozná sluchem kabely za kilo/metr a dva litry/metr. Většina z nich by nepoznala, kdybych jim tam zapojil zvonkáč.
Ale tady je vidět, že placebem patřičně vymytej mozek prostě nepřipustí, aby to nehrálo líp, když to stojí tolik prachů.
Kabely poznat můžeš, to zase jo. Třeba kábly u repro znát jsou, jestli máš 1,5mm2 nebo 4mm2. Ale tvrdit, že pozná pálené CD je nesmysl... Mám též známého, který se tomu věnuje a když jsme dělali slepé testy, tak třeba CD a minidisk poznat byl; jenže na MD je záznam komprimován. Co naopak poznat nebylo, bylo CD a DAT. Jenže - kde je DAT? Částečně v propadlišti dějin a částečně ve studiích.
Jasně, zvonkáč jsem přenal. Ale i tak si stojím za tím, že 2 metry dlouhej kabel za deset tisíc je prostě kokotina, slušnej kábl 4mm2 bude na tom stejně. Je to jen na tahání peněz z těch, kteří tomu chtějí věřit. Nejlíp se vydělává na lidské blbosti.
A k tomu pálenýmu CD - tvrdil, že to pálený hraje "jinak", že ten zvuk je změněnej. Z pricipu to tak být nemůže, to by se nemohly kopírovat jedničky a nuly v řadě za sebou, ale musel by se signál převádět cestou D/A a zase A/D, což se neděje. Pochopím chybičky v přenosu, sem tam jednička za nulu, ale to se projeví skokovou chybkou ve zvuku, nikoliv jinou barvou zvuku. Borec je elektronik, znalý počítačů, přesto tvrdí svoje a nechce připustit, že mám pravdu. Spíš bych to viděl na onanii ega a snahu se odlišit od masy za každou cenu.
S těma kabelama s tebou bohužel nemůžu souhlasit. Věř mi, že jsou lidi, který za
A)mají takovej sluch a za
B)mají takovou sestavu ( myšleno od předzesilovače po reprosoustavy ), že se to dá poznat.
Sám jsem byl svědkem tzv " Krytického poslechu ", kdy posloucháš na stejný sestavě, stejnou skladbu a pouze po čase vyměníš kabel od zesilovače k bednám. Ten dotyčnej u koho jsem to poslouchal, měl k dispozici 5 různejch kabelů v cenový relaci od 2 000 - 15 000kč za 2m kabelu .Takže pár byl od 4 000 - 30 000 kč.
Hele, nejsem žádnej audiofil, jó mám hudební sluch a takový to hudební cítění, ale právě proto mě překvapilo, že i já jsem slyšel ten rozdíl. Jeden kabel zvýrazňoval sykavky, jinej řeč, další byl víc na basy. Zkrátka a dobře je v tom rozdíl, ale né na "HiFi" sestavě za 2 000 a hlavně né na skladbách typu komerční shit, nebo rámusbanda. Já sám mám rád ROCK, METAL a byl jsem hodně zklamanej jak tyhle CD originály prostě NEHRAJOU.
Čím dražší je ta aparatura, tím víc záleží i na zdroji signálu, tzn jak je nahraný to médium. Pokud tam není dynamika už ze studia, žádný rádoby ekvalizéry ji nevyčarujou.
A co se týče těch mágů co poznaj pálený od originálu a podobně. Jo, dá se poznat mp3 od origo CD, ale znám i borce, co tvrděj, že poznaj jestli bylo CD zkopčený "natvrdo" ( z jedný mechaniky do druhý ), nebo "normálně" načtený a pak vypálený, ale to je už úlet, to já fakt nedám
Ekvalizér nemá v hifi co dělat.
Plně souhlasím v případě Hi FI poslechu. Autor skladby měl představu o znění, proto určil jaké nástroje a co mají hrát. Interpreti používají drahé nástroje aby měl zvuk barvu. Technici se mohou zbláznit aby dosáhli absolutní věrnosti zvuku a pak přijde Pepík a ekvalizerem upraví skladbu k obrazu svému.
Diskuze o přizpůsobení zvuku místnosti je mimo mísu. Hifista má místnost upravenou defaultně.
A běžný posluchač to stejně nebozná.
Obecně by výkon reproduktoru a zesilovače měly být v souladu. Malý výkon zesilovače silné reproduktory dostatečně nevybudí a zvuk bude připomínat šestkrát po sobě vyvařený pytlík čaje - řekněme slabota. Naopak silný zesilovač dobře vybuzený vyloudí na poddimenzovaných reproduktorech souchotinařské chrchlání zakončené utrženou membránou. To je tedy důvod proč se na obou přístrojích uvádí výkon ve wattech. Pozor ovšem na to, že si někteří výrobci zaměňují tzv. hudební a sinusový výkon. Čest jejich památce.
Po stoosmdesátéštvrté: číslice ve wattech na reproduktoru není jeho výkon, ale jeho zatížitelnost. Silnější zesilovač použít lze, jen se musí opatrně s hlasitostí. Na mých repro je uvedena zatížitelnost 80W dlouhodobě a špičkově 180W, neznamená to, že mají takový výkon. "Krmím" je zesilovačem (Sony TA-F570ES) disponujícím 110W na kanál při 8ohm.
....Po stoosmdesátéštvrté: číslice ve wattech na reproduktoru není jeho výkon....
Po stoosmdesátépáté: Reproduktor je spotřebič jako každý jiný. Má svoji impedanci, ve které se výkon a potažmo práce realizuje!!!
Reproduktor opravdu nemá výkon, alespoň ne ten, kterej je na něm napsán - to je opravdu jen a jen jeho zatižitelnost. Reproduktor produkuje jen akustický výkon, který se pohybuje ve zlomcích enegie do něj dodané, zbytek se promění ve ztrátové teplo.
Mám pocit, že si pleteš význam výkonu a příkonu.
......Mám pocit, že si pleteš význam výkonu a příkonu.,,,
To je opravdu jenom pocit. Kdyby jsi si to pořádně přečetl, tak jsem nikde netvrdil, že hudební nebo sinusový výkon má něco společného s elektrickou zásuvkou. Bohužel musím i nadál tvrdit, že reproduktor je spotřebič a pokud o tom někdo pochybuje, tak si nechám rád vysvětlit co to tedy spotřebič je. Kdysi to bývala věc která spotřebovávala elektrickou energii a přeměňovala ji na jinou v tomto případě akustickou. Možné ovšem je, že v tom náš parlament provedl nějaké změny a já jsem to nezaregistroval.
Kdyby tys pořádně četl, nikde nic nepíšu o hudebním a sinusovým výkonu (hudební výkon je jen marketing, v elektrotechnických normách to nemá co dělat).
Píšu o akustickým výkonu, to je něco úplně jinýho. Nastuduj si to.
Ano, reproduktor je spotřebič. Ale údaj na něm není jeho výkon, nýbrž jeho zatižitelnost. Napřed si definujme, co je to výkon zařízení - to je výstup požadované energie, kterou od zařízení očekáváme. Když ten výstup odečteme od vstupní energie, zůstanou nám ztráty. I benzinový motor s výkonem 74kW má spoustu ztrát v podobě tepla, tedy příkon energie (v tomto případě chemické) je mnohem vyšší.
Reproduktor je zařízení s mizivou účinností, v řádu jednotek procent. Požadovaným výstupem je mechanická energie, zbytek se mění na teplo, což jsou ztráty. Opravdu si stále myslíš, že reproduktor s popiskem 60W RMS a stejným dodávaným příkonem ze zesilovače vyzáří 60W mechanické energie? Nikoliv, to znamená, že tam můžeš dodávat 60W elektrické energie po desítky hodin bez rizika poškození a to jak mechanického, tak tepelného. Pár wattů rozhýbe membránu, zbytek zahřeje cívku.
Pokud jsi nestudoval elektro, tvá neznalost budiž omluvena, pokud ano, nastuduj si to znova.
A ještě jedna poznámka ke spotřebičům - všechny spotřebiče mají na štítku údaj ve Wattech, to taky není výkon spotřebičů, ale opět jejich příkon. Výkon se opět řídí účinností. Ne všechny vysavače s nápisem 1600W sají stejně. Ale všechny žerou stejně elektriky. Tedy opět opakuji - pleteš si výkon a příkon.
V dávných dobách dodávala ETA vysavače rakušákům, který to pak pod nějakou jinou značkou prodávali. A rakušáci je nutili, aby dělali statory s co nejblbějšího materiálu, aby to hodně žralo. Protože vysavač 1200W se líp prodával nežli 800W i když ssací výkon byl stejný. To je holt marketing....