Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alza.cz - otřesný přístup k zákazníkovi

Hezký den,
podělím se s Vámi, získal jsem velmi špatnou zkušenost s pracovnicí společnosti Alza.cz, Martina Kopecká. Na konkrétní otázky týkající se přednákupní podpory nebyla téměř vůbec schopná reagovat a odmlčela se během telefonického hovoru, pravděpodobně, aby se poradila. Dotazoval jsem se ohledně záručních podmínek notebooků s cílem výběru takového, u kterého je poskytována možnost reklamace v zahraničním autorizovaném servisu, při dlouhodobém pobytu v zahraničí. Sdělila, že si informace mám zjistit u výrobce. Ohradil jsem se proti takovému přístupu. Když mám dát někomu při nákupu vydělat, tak očekávám odpovídající podporu před nákupem i během něj. Chci zakoupit manažerský notebook v cenové relaci > 30000 Kč a zaměstnankyně společnosti Alza.cz není schopná podat základní informační podporu při prvotním výběru podle možností záručních podmínek. Chci příliš a nebo jsou tyto praktiky ignorace potenciálního zákazníka běžné? Jaké jsou vaše zkušenosti s Alza.cz?

Namátkově jsem podle jména pracovnice našel zkušenosti jiného zákazníka a upřímně říkám - pane Zavorale, přístup Vašich lidí je otřesný!
http://asx2.blog.mobilmania.cz/2013/10/nic-nerikaj ici-odpovedi-od-alzacz/

Budu rád, když si tu budu moci přečíst zkušenosti ostatních zákazníků. Chci věřit, že budou převažovat ty kladné.

jo, když si notebook koupíš ve vybraném PC krámku, tak možná bude o 500 až 1000Kč dražší, ale taky v něm najdeš člověka, co ti bude schopen poradit. Alza je samoobsluha, přesněji řečeno diskont. Nečekej, že se kvůli jednomu lacinému notebooku za 30 tisíc přetrhnou, když na něm mají marži pár stovek. Je živí ta masa zákošů, co bez reptání nakupují.

Ale jinak jsem se pobavil a i celkem zasmál té tvé naivitě. Kvalita něco stojí, a do té se počítá i kvalita prodejce. Tím ale taky nechci paušálně říct, že všichni kvelbaři a garážníci jsou mistři světa.

A samozřejmě - sám nakupuju ve velkoobchodu jako OSVČ, ceny jsou podobné, ale rozdíl je v přístupu, i když jsem hodně malý zákazník s obratem jen pár set tisíc ročně. Alzu/CZC ignoruju. Mí zákazníci chodí sami (žádnou reklamu si nezadávám) a sami posílají své známé. To je BTW myslím ta nejlepší reklama. :-)

Jinak k tvému dotazu: globální záruku drží např. Dell u strojů s NBD, v případě dlouhodobé migrace stroje na jiný kontinent je ale vhodné přehlásit servicetag. Podobnou službu bude nejspíše zvládat u vyšších modelů i Lenovo a HP, ale v obou případech půjde o příplatkovou výbavu.

Děkuji! Konečně první nadějná informace. Přesně o toto mi šlo!
Platím, tak ať se prodávající snaží. Nebudu podporovat masu ignorantů, která neumí jednat se zákazníky a řídí se heslem "vaše peníze už máme, tak po nás nic nechtějte" (viz odkaz na zkušenost jiného zákazníka). Není to totiž jejich první exces. Je zajímavé, že v CZC se mi dostalo podstatně lepšího přístupu a velmi jsem byl spokojený v T.S.Bohemia. Holt se nedá nic dělat, díky slečně/paní Martině Kopecké, která si hraje na obchodní podporu mě Alza.cz jako zákazníka pro další roky nezíská. Kudy budu chodit, tudy budu odkazovat na uvedené skutečnosti.

Pro pana Zavorala, který to tu bude číst - zvažte investici do mystery shopping, na místo zaměstnávání zaseklých gramofonových desek bez špetky prozákaznické snahy vzít si na zákazníka kontakt a informaci mu dodat později.

Touchwoode, neříkám že nemáš pravdu. Oba dobře víme, že je to jen a pouze o lidech. Nelze říci, že firma X je dobrá a fa Y je špatná. Jejich ceny nejsou zrovna z nejnižších při porovnání s ostatními velkými hráči na trhu a proto je pro mě těžko pochopitelné a přijatelné jejich chování. Otázka tedy zní, jakou přidanou hodnotu vlastně nabízejí? Léty prověřenou odrhovačku v podobě reklamy se zeleným nesmyslem? U mě mají léta status zprofanovaného obchodu, který kdyby vypláchla Vltava, tak bysme taky žili dál. Dneškem to zpečetili. Jsou nahraditelní, také ti v daňových rájích na Kypru. Lidé přemýšlejte ...

Můžeš sem dát záznam rozhovoru? Já na alze nakupuji sice jen dva roky, utraceno mám jen okolo 350 tisíc, ale v životě jsem neměl problém, ani s reklamací, ani s ničím.
Když jsem napsal na tech. podporu, dostal jsem normální odpověď.

Lidé přemýšlejte ...

Když už to dlouho víš, proč tam nakupuješ? Říkáš, že jsou nahraditelní, ale i přesto si tam chtěl nakoupit notebook.
Prý manažerský, no nevím.

Každopádně to, že jsi chytl na podpoře nějakou nezkušenou máničku, neznamená, že takový je celý obchod.

Léty prověřenou odrhovačku v podobě reklamy se zeleným nesmyslem?

Nekomentuji, už jsem to psal Xkrát na facebooku :)

ja mel problem s monitorem, koupil jsem novy se zarukou 0 vadnych bodu a byly tam tri, v alze mi rekli, at to dam primo do servisu, ze to bude rychlejsi, tak jsem to tam dal a za 30 dni jsem si po jejich zavolani prisel pro novy monitor, jeste mi v servisu rekli, ze oprava problehla vymenou za novy, doma sem to vybalil a i na "novem" monitoru byly tri vadne body presne ve stejnym mistech jako na tom starem, byl to totiz tentyz (servis se rozhodl se mnou vyjebat). zavolal jsem do alzy, rekli mi at to prinesu a za tyden jsem mel novy monitor bez vadnych bodu, takze ne vzdy je to rychlejsi primo pres servis.

Přesně tak, výrobci, aby měli volné ruce v hypermarketovém segmentu, museli zařídit servis svých zařízení právě takto. Dnes už se tedy zařízení nenosí k prodejci, ale telefonuje se na linku výrobce (resp. jeho zastoupení v ČR) a řeší se závada - obvykle tam sedí někdo, kdo dokáže navést zákazníka na řešení nejčastějších problémů (připojte adapter, odpojte adapter a vyndejte baterii, apod.) a pokud se to nepodaří vyřešit, pomůže zákazníkovi s objednáním dopravy zařízení do servisu - ta je bezplatná, stejně jako záruční oprava samotná.

globální záruku drží např. Dell u strojů s NBD

hm, poslední zkušenost je taková, že NBD se protáhla na týden, protože mi Dell sdělil, že "nemá procesor". V krámech okolo jich byly tři prdele a ještě hrst, Dell ovšem neměl. Ani zde tedy nejsou iluze na místě.

taky se mi stalo párkrát, že díl "nebyl" (pamatuju se na 2 případy desek D630/D630C s nvidia grafikama v prodloužené záruční lhůtě kvůli jejich materiálové nedostatečnosti) - ale to jsou jednotky případů ze stovek. A zrovna CPU se moc nelámou, takže mít je na kždém skladě je ekonomicky nesmyslné, nakoupit je u třetí strany dellovská servisní organizace nemůže (protože to je taky smluvní partner).

Ale třeba silver a gold support u serverů a storage fungují na jedničku. edit: pamatuju se, že jsem cosi zásadního řešil se SANem (což rozhodně není masovka pro dolních 10 milionů), v noci o víkendu a nebyl problém sehnat zkušenou podporu, během cca 40 minut popsat a identifikovat problém a za 90 minut problém vyřešit.

K ničemu? Zaručí ti někdo, že se zítra bude věnovat opravě tvého počítače? Standardní záruky jsou dnes nastaveny tak, že zabalíš notebook, přibalíš doklady, zavoláš dopravce, co přijede nejdříve druhý den, třetí den to do servisu dorazí, v lepším případě udělají diagnostiku, v horším případě ji udělají až čtvrtý den.... už mají 3 dny skluz proti NBD a ještě s opravou ani nezačali.

edit: NBD jsme tu již řešili, stačí číst ;-)http://pc.poradna.net/q/view/557959-dell-next-busi ness-day

Buď v klidu, známý pro ně pracoval a dle jeho slov to po první "srážce s volem" zabalil. Nemyslím si, že byla chyba právě v něm. Iniciativní lidé, schopní používat logické a analytické myšlení nejsou v takovém molochu žádoucí, protože by nesnesli, že levá ruka neví co dělá pravá. Stali by se obtížným hmyzem. Náborový marketing je k s smíchu, jak napsali na jednom HR serveru.

Tema jsem si precetl az ted a opravdu jsi pobavil, to je skoro jako jit do Lidlu a chtit po ty ukrajince co tam sklada zbozi, aby mi vysvetlila funkci te levne trouby na peceni, co tam treba momentalne prodavaji. :-D:-D:-D

Preci kdyz chces predprodejni podporu, tak musis jit do odpovidajiciho obchodu a ne do diskontu!

Myslím, že tvé srovnání je silně humorně zaměřené, jako by na úrovni hlávního článku na přední straně dnešního blesku. Vše je jen o lidech, když něco nevím, omluvím se a přesměruju na schopnějšího kolegu. Nevědět není diagnóza ani přečin, všichni se učíme! Fakt se vám divím, že tu stále ten moloch protěžujete odkazy a jen mu tu všichni děláte neplacenou reklamu. Zkoušel si pan majitel poradna.net udělat statistiku domén odkazů na zboží?

No oni by tam toho schopnejsiho kolegu museli mit, podivej to srovnani je mozna humorne ale predevsim to presne vystihuje situaci, to je opravdu diskont a ty lidi co tam prodavaji jsou bezni prodavaci, oni vypocetni techniku nijak neznaj, proste prijdes, koupis, odejdes = diskont.

Co se tyka odkazu na zbozi na Alze, tak ukaz mi jinej obchod s takovou siri sortimentu a budu odkazovat na ten. Nemusis hledat, neni. Mame Alzu a mame Czechcomputer, vsechno ostatni je bud jeste horsi nebo nemaji sortiment. Staci se podivat na Alfu, kdysi vyborny obchod a dneska tam maji par kousku zbozi a konec, vyber nulovy. Bohemka? jeste o hodne horsi. Mironet? to bys teprve videl namyslene prodavace a pristup k zakaznikovi, zlatej zelenej skret. Nakonec i Czechcomputer ve snaze drzet krok s Alzou nabira levnou nekvalifikovanou silu, kdysi jsem nakupoval jen Czechcomputer a casto a to bylo uplne o necem jinym, dneska kdyz tam prijdu, tak nechapu, ze to dotahli az do tohohle stavu, ale proste je to diskont a na nic si nehrajou, onehda jsem tam poslal pro neco mamku a prisla uplne zdesena, prodavac ji tam serval, ze si nevzala listek, pritom v tom krame nikdo nebyl a ona samozrejme nevedela, ze tam funguje listkovej system, kterej je udelanej jeste tak debilne, ze to zakaznik nevnima. Proste tyhle obchody jejichz uroven vysoce prevysuje i ten Lidl jsou tu proto, ze zakaznici chteji nakoupit predevsim levne a o to jde. Maly marze + vysokej obrat = diskont, smir se s tim nebo tam nakupovat nechod.

Díky za názor a zkušenosti. Podle mě je ve vlastním zájmu prodejce, aby byl schopný sdělit informace o záručních podmínkách, tím spíše, když dotaz zcela konkrétně padl ve smyslu mezinárodní záruky. Požadovány nebyly žádné technické informace, takže humorné přirovnání k ukrajince z Lidlu je zcela mimo. Nehledě na to, že Lidl co kácí stromy se opakovaně stává Obchodníkem roku. Vím, je to taky úsměvné, ale je to prostě paradoxní fakt. Nic neomlouvá žádného prodejce, když jeho lidé nejsou schopní ani při nevědomosti informací nasměrovat na schopnější kolegy. Takoví ať příjdou o práci a firmy můžou pomalu chystat ukončení činnosti. Ne nadarmo se říká, že kvantita není vždy kvalita a zde to platí dvojnásob!

No on ten Lidl taky vysadil přes 1000 stromů, že. ;-)
Informace, kterou jste chtěl, prostě není z těch, na které by se zákazník obvykle ptal (vím to, dělám v obchodě s IT) a vyžaduje tedy někoho, kdo ji zjistí. Na to ale zjevně Alza nemá lidi. Co s tím můžete dělat jako zákazník je zřejmé - hlasujte šrajtoflí, tedy: jděte jinam.

To je fakt, ale zahrádkářské kolonie lidlovští nenahradili! :-D
Nebylo tvrzeno, že informace o mezinárodní záruce notebooků musí znát každý prodejce. Problém je, že stávkující článek řetězu odstřelil funkčnost řetězu jakožto celku. Ale když to panu Zavoralovi nevadí, tak ať prodělává na mzdách za lemry. Loajální zákazníci mu na to rádi dají ve vyšší cenách zboží. Mimochodem, zdejší argumentace s diskontem je k jejich cenám mimo, protože Alza.cz je prostě drahá a přidaná hodnota není nikde. Korentní přístup k zákazníkovi nevnímají jako službu. Zákazník je pro ně jen peněženka, čárka, pár čísel do statistiky a pro poplácání se po zádech ve vedení jak jsme dobří, že to jede. Jinak ano, bylo zahlasováno nohama a v Alze neviděli ani korunu.

Argumentace s diskontem je skutečně mimo (žvásty o ukrajince v Lidlu tedy nestojí za reakci) - Alza skutečně zdražila. Je tam sice pár modelů, které vyjdou nejlevněji, ale celkově je to cenový průměr. Osobně Alzu nijak nemusím (třeba proto, že nerad podporuji Kyperské firmy), jen si zkrátka myslím, že to, na co jste narazil, je jejich firemní politika a ten jedinec tedy chybu neudělal - choval se v rámci firmy standardně.

Kurte díky za názor a za to že "ses nebál" tady napsat o vysněných kyperských rájích. Tohle spousta zákazníků ani netuší. Málokdo se podívá do obchodního rejstříku, kdo za molochem stojí a kam odtékají peníze klientů a daně.

Ale prosim te, dobre teda Lidl ne, ale kdyz jsem byl onehda v Bille a povidam, ze nemuzu najit ty sojovy pastiky co jste tu vzdycky prodavali? "Coze, my tu neco takovyho prodali? Tak se zeptejte v oddeleni masa, ja vo tom nic nevim." V mase: Mate jeste ty sojovy pastiky? "No to nevim teda a co to jako je? Jee, pani vedouci, pan hleda sojovy pastiky?" "Jo, to tu neco takovyho bylo, tam jak jsou jogurty, tak tam byly i tyhlety veci. Zkuste se podivat tam." (nebyly tam, nenasel jsem to.)

Opravdu nevidis tu paralelu? (pak bohuzel, vic uz ti napovedet nedokazu.)

Já ti rozumím, ale na Lidl mi nesahej. :-)
Zajedno jsem tam nikdy žádnou ukrajinku neviděl a zadruhé tam chodím nakupovat rád.
Ad Alza - to je podle mého internetový obchod a ty jejich "prodejny" nejsou ani tak prodejny, jako výdejny objednávek z toho internetového obchodu. Těžko tedy čekat od toho podavače, co tam dělá, víc, než donesení krabice.
Přiznávám tedy, že jsem tam už několik let nebyl, ale co jsem slyšel třeba o té pobočce v Pardubicích, tak to tam takto funguje. Dřív jsem u Zavorala nakupoval - to ještě nebyl Alza ani Alzasoft a on jezdil vlakem přes Pardubice do Prahy, kde studoval a zboží jsem si od něj vyzvedával u toho vlaku. :-)

Taky tu dobu pamatuju. Tenkrát špendlil ceníky na vysokoškolské nástěnky.

Dotaz na mezinárodní záruku byl vznesený telefonicky přímo na prodejní podporu, takže vize o tom, jak někdo tepe brigádníka ve show room jsou zcela mimo. Prostě slečna/paní Martina Kopecká nebyla schopná při telefonním hovoru adekvátně prozákaznicky reagovat. Takový člověk je v prodejní podpoře skutečně jen do počtu a mimo jiné zvyšuje mzdové náklady. Bylo požádáno, zda by dala kontakt na někoho z nadřízených nebo jiných kolegů, se kterými se radila a toto odmítla. Byl to jasně daný nezájem o další komunikaci. Takto si zákazníky odrazují.

No ja souhlasim, ale jak rikam, Alza je z tech diskontu jeste ke vsemu snad nejlepsi. Prijde ti normalni, aby prodavac vynadal zakaznikovi? Jako ja se zase kdysi uchazel o praci v CZc, ale nevybrali si me a kdyz pak slysim od mamky tohle, tak nad tim jen nevericne kroutim hlavou. Jenze ani jedna z tech spolecnosti na krach nevypada a odkazy tu litaji hlavne na tyhle dve, protoze proste prehledene udelanej web a sirokej sortiment zbozi, kterej jinde nema obdoby, takze to holt zkousnu a nakupuju prave u nich, tvoje volba je si klidne vybrat jinde. :-)

V pořádku to rozhodně není. Jakékoliv invektivy vůči zákazníkovi jsou hrubým porušením pracovní kázně. Jak se říká ... "vyhazov na hodinu". Pokud se maminka nebránila, mohl si tak dodatečně učinit ty. Co jsi pro to udělal? Ohradil jsi se za Vás dodatečně?

_________
Když už tu ve vlákně padají slova jako "diskont", tak mě napadá, je diskontem třeba Datart? Když jsem byl po spoustě let v Datartu a vybíral pračku, překvapili mě svým přístupem a snad i znalostmi. Pračky nejsou moje hobby, ale tenhle modro-žlutej "diskont" mě "svým přístupem donutil" objednat přes jejich e-shop s dopravou. Přijeli dva borci, měli návleky, pračku zapojili, dali základní instruktáž, nabídli, že starou bezplatně odvezou. Teprve pak proběhla platba kartou na přenosném terminálu.
Je "přístup" a "přístup". Na to, že to byli chlapi v lepších montérkách, tak byl jejich přístup perfektní. Na obchod a zavážku nešlo říci nic o nespokojenosti a to jsem je v obchodě i objednávce prudil sdělením, že chci zboží z oficiálního dovozu (ne šedivky).

Pro mě je Alza z těch lepších. Mám to k nim blízko, když jedu autem do školy přes Holešovice, tak dokonce cestou, v pohodě zaparkuju a ceny mám s VIP účtem maximálně jako u konkurence, většinou nižší. Když se cukaj při reklamaci, připomenu jim, že mám VIP účet a hned všechno jde. Když beru víc kusů výrobku, ušetřím pár korun. Jinde nakupuju jenom když v Alze něco nemaj, poslední byly hodinky od Sony, v Alze do 3 týdnů, v CZC skladem.

Mozna uz jsem to tu kdysi psal, ale mam vysavac z Datartu, prijdu tam za rok, povidam - nahradni pytliky. "Je pane, to je starej model, to uz nevedeme". Nejdriv zdeseni co budu delat, pak jsem zasel do Alzy, meli je skladem. :-)

Jo Alfa mi prehledna nikdy neprisla, akorat ten odkaz na kosik byl vynikajici.

Asi ti čtu myšlenky, zrovna mě napadl Datart, napíšu příspěvek, odešlu a vidím, že tu píšeš nespokojenost s nimi. Pokud to tak bylo, chápu. Nechal bych je ty pytlíky sehnat a dodat (držím si rezervu).

Můžeš dát odkaz na P/N disku, abych si ověřil, že s tou cenou nekecáš? Neuvažuju nějaké rádoby VIP pocitové kartičky, kterýma si tu někteří nechali vymýt mozek a zvýšit své ego. Nakupuju za běžné koncové ceny s DPH, které jsou na stránkách. Nemíním se prodírat nějakými marketingovými slátaninami bývalého porodního dědka toho zeleného skřeta, který už pro Zavorala nepracuje a zůstal po něm iritující maskot. ;-)

Zdar Prasáku, nemůžu s tímto souhlasit. Jejich stránky jsou jak omalovánky ve stylu Win 8. Pokud se strohosti marastní grafiky a věcnosti obsahu týká, přijde mi dobrý lanshop.cz. V neposlední řadě je možnost odkazovat přímo na stránky výrobců, což tu nedělá skoro nikdo. Přijde mi perverzní se spoléhat na zavádějící popisy a často mylné, okořeněné úchylnými marketingovými kecy. Kdo chce nakoupit, tak si stejně projde více stránek. Nicméně mi vadí, když se mi načítá při kliku na odkaz velký datový objem nazelenalých fekálií.

Je to v sekci pokec. Jedná se o reálnou zkušenost zákazníka. Nezapadne nic, vyhledávače to tu mají pročtené. Ještě něco nechápeš nebo máš jiný problém? Doufám, že teď nejsem vulgární, když se tě takto přímo ptám, jako že jsem dosud vulgární nebyl. Zkus to brát tak, že je to vlákno zkušností a názorů zákazníků. Co člověk, to názor a jiná zkušenost. Někomu to pročtení může v něčem pomoci.

Však honech plácat, pokud někdo jednou do roka něco kupuje tak ať se s tím výběrem hrabe celej týden.
Pro lidi kteří navrhují/doporučují je to nesmysl a ztráta času, každý takový má svůj kvelb kde najde vše co je potřeba a má ověřeno, že to tam funguje bez problémů.

S Alzou končíme. Jejich scoringový systém nás prý vyhodnotil jako nerentabilní. Naše spolupráce trvá již cca 20 let, za celou dobu se nám jednou stalo, že jsme zaplatili fakturu později - asi o dva dny díky vánočním svátkům. Roční obrat cca ve výši 2-3 mil Kč. Asi o nás nestojí. I ty ceny jsou v poslední době někde jinde a dost využívají toho, že ten jejich zelenej hajzl leze na lidi z každé díry. Zřejmě jsme je naštvali tím, že se odběr v posledním roce snížil asi o 20 procent, protože jsou i jiné, leckdy levnější e-shopy. Tech Data, SoftCom, občas i CZC. Vůbec nejhorší je ale ten jejich systém doručování. Pravidelně hledáne kde je zásilka, která už měla být dodána. Ještě ted mám na svém účtu po přihlášení infomraci abych si vyzvedl zboží, že mu končí doba uschování na pobočce. Už ho mám ale asi 14 dní doma. Pak je radost jezdit k nim na pobočky, když vidíte, že tam něco máte a on si to třeba kolega již vyzvedl. No a automaty? Ty fungují asi tak často, jako já jezdím do lázní. Asi napřestok zase do nějakých pojedu. Sbohem a šáteček.

Kdyz uz jsi to tema po 5 letech vytahl, tak zrovna dnes mi rikal kamos, ze skoncil ted pred vanoci v Alze, delal tam na reklamacich. Pridali praci a snizili mzdu, on to vidi tak, ze pristi asi i nadseni zamestnanci budou Ukacka asi jako vsude, kde jsou otresne pracovni podminky, takze asi tak s Alzou, uz to neni co to byvalo.