Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nová verzia poradne (hlasenie chyb)

Vážení radcovia a návštevníci,

Dňa 12.8.2017 okolo 23:00 bude doména poradna.net, vrátane všetkých poradní, niekoľko hodín nedostupná. V tomto čase bude prebiehať nasadzovanie novej verzie, ktorá bude obsahovať viacero vylepšení. Tým hlavným vylepšením bude responzívny dizajn, vďaka ktorému si budete môcť naše stránky pohodlne čítať aj na mobilných zariadeniach. V rámci úprav dizajnu sme urobili aj zopár zmien, ktoré by mali prispieť k prehľadnejšiemu čítaniu príspevkov, napríklad aby bolo lepšie vidno, kto na koho reaguje, alebo aby ste si ľahšie všimli, či ide o niekoľko mesiacov/rokov starý príspevok. S novou verziou pribudne tiež zabezpečenie stránok pomocou HTTPS a takisto budeme prenášať menej informácií v cookies, takže napríklad zvýraznenie nových príspevkov sa už nebude líšiť podľa toho, na ktorom zariadení ste si práve otvorili naše stránky.

Okrem toho sa udejú zmeny, ktoré už nie sú tak viditeľné navonok, ale nie sú o nič menej dôležité. Kvalitnejšia infraštruktúra s plne virtualizovanými serverami nám umožní rýchlejšie reagovať v prípade problémov, ktoré sa môžu nečakane vyskytnúť. Vďaka tomu tiež budeme môcť vykonávať zálohovanie bez spomalenia, ktoré si dnes môžete všimnúť, pokiaľ nás navštevujete v nočných hodinách. Okrem toho tiež očakávame aj zlepšenie celkovej výkonnosti počas bežnej prevádzky.

Tieto zmeny nám umožnia ďalej zapracovať ďalšie vylepšenia, ktoré pre vás pripravujeme. V prípade, že si po nasadení novej verzie všimnete nejakú chybu, môžete nás na ňu upozorniť buď priamo v poradni alebo e-mailom. Za spätnú väzbu vopred ďakujeme.

V tomto vlakne nam mozete nahlasovat aj pripadne bugy, ktore unikli nasej pozornosti pri testovani. (fleg)

loading...

A taktiež sa v správach zobrazujú odstránené správy, ktoré sa jaksi bugujú a nekdy "preblikne zobrazenie" (pôvodný obsah) a pak:

[screenshot_29.png]

Taktiež nefunguje nekorektne s adblockermi, zostávajú kilometre bieleho či sivého miesta... (ja ho budu i nadále používať, radeji dám donate než pozerať reklami.)

ďalej taktiež zmizly jaksi "pravidlá" a taktiež nejaké texty a popisky poradní.

Na súkromné správy sa pozrieme, ale nepochopil som to presne. Môžeš mi poslať URL adresu, na ktorej sa to deje?

Poradňa nebola optimalizovaná na zobrazenie so zapnutým adblockerom, budeš si musieť prispôsobiť pravidlá. Nezobrazovanie reklám vybraným používateľom je v pláne.

Áno, texty s vysvetľujúcimi popismi zmizli, lebo sme mali pocit, že ich nikto nečítal. Uvidíme, aký to bude mať vplyv.

Nečetl jsem všechny příspěvky, takže je možný, že se k tomu už někdo vyjadřoval:

Mobilní verze - neukazuje se, kdo napsal poslední příspěvek. Díky tomu jsem identifikoval, zda do vlákna někdo další přispěl od mé poslední odpovědi.

Globálně - nejsou barevně odzlišena navštívená vlákna (barevné téma host)

Z pohledu moderátora - u zamknutých a vymazaných příspěvků nevidím, kdo téma vymazal, zamknul, nebo upravil.

A ještě bych vrátil odkaz "Nahoru"

Když jsem někde uprostřed nebo na konci delšího vlákna, je to rolování zpět nahoru otravné.

Po vložení nového příspěvku se mi zobrazí úvodní příspěvek a pak ta moje vložená odpověď, pokud chci vidět znovu všechny, musím kliknout na "Zobrazit všechny".

Nedalo by se přednostně udělat něco s příznaky "nový" u nových příspěvků ve vlákně?

Nevím, jak u koho, ale u mě se u posledního příspěvku zobrazí příznak "poslední" a bez ohledu na to, že od poslední návštěvy přibylo několik nových příspěvků. Dříve to fungovalo tak, že u všech nových byl příznak "nový".

Obzvláště u podobných vláken by se to hodilo...

Chcem opraviť svoju radu. Stlačím tlačítko "Upraviť" a doplním zmenu. Chcem vložiť zmenu. Mám na to tlačítko pod príspevkom vľavo dolu a volá sa tiež "Upraviť". To funguje. Ale problém je, že aj horné tlačítko "Upraviť" funguje tiež, ale iným spôsobom a zruší všetky napísané zmeny. Asi by bolo vhodné po začatí editovania toto tlačítko premenovať napr. na "Zrušiť".

Zjednodušení volby zasílání upozornění e-mailem. Podle mě naprosto stačila ta stará, jednoduchá možnost, kdy se prostě jednou kliklo na ikonku obálky a bylo zvoleno. Musí tam být ještě to potvrzování? Možná to sem už někdo psal - ale téma je moc dlouhé, abych to kontroloval.

Všetky akcie, ktoré môžu byť vyvolané len kliknutím, musia byť potvrdené. Je to tak preto, aby návštevník omylom nespravil niečo, čo nechce. Keby to tam nebolo, tak by si nemusel pri náhodnom kliknutí ani všimnúť, že niečo vôbec spravil.

Preklep v preklade je opravený.

Pre vloženie otázky/odpovede predsa vypĺňaš formulár, takže tam už žiadne ďalšie potvrdenie nedáva zmysel. Pri akciách, kde nie je potrebné vyplniť formulár, je vyžadované potvrdenie. Neviem, či zvykneš pozerať hocijaké webové stránky na mobilnom zariadení, ale náhodné kliknutia nie sú nič nezvyčajné.

Když registrovanému přijde e-mail s upozorněním, tak ho asi trkne, že si to zvolil (i když omylem). Nereg snad ani takovou možnost nemůže zvolit. Omylem někdo může odeslat i nedopsanou zprávu. To potvrzování mi připadá, jako pro imbecily. A ještě - pokud je dotaz delší (jako například tento nahoře), tak to potvrzení naskočí dole pod ním (ale není viditelné na monitoru). Možná by to chtělo kotvu.

Nebudu zakládat další dotaz. Při upozornění na e-mail mě to hodí na dotyčnou odpověď, ale nejsou tam vidět případné reakce dalších lidí (pokud tam někdo něco připsal, třeba i moje předchozí v tom tématu). Takže je nutné kliknout na Zobrazit všechny. To je dost nepohodlné a zdržující (i když vím, že při hodně dlouhém threadu se pak musí načíst celý, což je sice zátěž jak serveru, tak prohlížeče, ale stejně k tomu nakonec musí dojít).

Představoval bych si to tak, že adresa v e-mailu mě hodí na konkrétní příspěvek, ale mohly by být rozbalené i ty ostatní příspěvky v daném threadu.

A tady je vidět hezky ten "problém". Já, když jsem odpovídal v 13:59 jsem neviděl tvoji odpověď v 13:57. A po odeslání tohoto příspěvku nevidím ten můj spodní... Přestože se taky týká toho od Kráti. Abych ho viděl, musím dát Zobrazit všechny. Zvláště v tomhle tématu je to "maso".

Už jsem to jsem jednou psal. Na PC opravdu působí bizarně, pokud menu má 20px šířky na 1000px a více obrazovky a musí se rozklikávat.
Přitom oprava zabere pár řádků CSS a spokojeni mohou být mobilisté i my obrýlenci.

A Kráťo, trefil jsi hřebíček na hlavičku. Skoro bych se vsadil, že tahle nepochopitelnost bude mít vliv na návštěvnost ostatních sekcí.

I já se domnívám, že to bude mít vliv na návštěvnost. Navíc, když chci jít třeba do kutila, tak musím "rozbalovat roletku", místo abych jen klikl. A na tabletu mi to nejde rozbalit vůbec, takže to musím udělat. jinak a komplikovaně, což nové návštěvníky třeba ani nenapadne.

Ještě jsem narazil na jednu nepříjemnou odlišnost - zvyknul jsem si obnovovat stránku se seznamem otázek kliknutím na záložku, je to pro myš blíž než na panelu prohlížeče, teď je ale aktuálně zobrazená záložka bez odkazu, takže to nejde...
Jestli to chybí více lidem, tak dejte vědět, že to taky chcete přidat...
[79357-pkv-png]

Při té příležitosti hlásím další chybku:
Nahraju na poradnu obrázek (že to je na víc kliknutí a chvíli jsem to musel hledat neřeším)
Chci ho přidat k otázce, tak jako vždy si v novém okně zobrazím odkaz na ten přiložený obrázek, jehož adresu pak chci vložít do příkazu img v otázce - no a ono to píše adresa nenalezena...
[79360-nnj-png]
To mě zmátlo, tak jsem otázku vložil, bez obrázku, teprve potom jsem zobrazil obrázek z odkazu (to už se zobrazil, i když byla adresa stejná) a musel jsem znovu upravit otázku.

Konkrétně: nahrávám obrázek se jménem pppr.png, dám přiložit a vedle je šediný název ppor.png, tak ho otevřu v novém okně a adresa https://pc.poradna.net/files/79358-ppor-png není nalezena.
Ani když dám náhled, tak obrázek není zobrazen (a to myslím předtím byl)

[79358-ppor-png]

Já to dělám tak:
- "sponkou" najdu na disku obrázek, přílohu. Tlačítko Procházet, následně Přiložit.
- myší potáhnu ten přiložený soubor do editačního pole, tam celý link označím a kliknu na ikonu obrázku
Hotovo, obrázek je viditelný přímo v příspěvku.

Teď jsem zjistil, že soubory do pole za "Procházet..." jdou potáhnout myší přímo z plochy, z Průzkumníka...

Ještě jednou k moderátorským pravomocem:
- nevidím, kdo mazal, kdo editoval, vyhledávání IP přes RIPE taky nejde, vyhledává to v poradně.
- při editaci předmětu vlákna, nenaskočí automaticky moderátorský tag s textem pro změnu předmětu, musím to vypisovat ručně.

Myslím si, že toto bol správny krok. Často sa totiž stáva, že sa niečo napíše nesprávne (gramaticky, vecne), prípadne je potrebné niečo doplniť a v minulosti, ak sa to odoslalo, už to bolo tam a muselo sa to opravovať EDIT príspevkom.
Tento krok v úprave stránky je pozitívny.

Již se se o tom zmiňoval,nová tvář poradny se mi moc nezamlouvá,přihlašování je zdlouhavější a komplikovanějším.Kutilská,Život i Debaty,byly podstatně dostupnější.Nějak nechápu,že se musí "vrtat" do něčeho,co dobře fungovalo.A navíc mne docela mrzí,že zapomínáte,na nás dříve narozené.....

Nezapominame, ale zivot a vyvoj ide dalej a ked uz dnes mame 40-50% navstevnikov z mobilnych zariadeni museli sem spravit responzivny dizajn a ten je vzdy otazka kompromisov. Niektore weby to riesia dvoma verziami, kde jedna je mobilna, ale my sme sli tazsou cestou a mame len jednu verziu.
Prepinanie medzi poradnami bude podobne ako predtym, pracuje sa na tom, poznamku v prihlasovaniu nechapem, ja sa prihlasim raz a som prihlaseny navzdy (prehliadac si pamata heslo).
K tym skor narodenym...moj skoro 70 rocny otec si ziadne zmeny na poradni ani nevsimol a na nic nebrble;o).

testování asi uniklo toto:
max5, režim trident

https://pc.poradna.net/files/79398-vhodny-kompromis-na-hrani-her-a-png

nehledě na srandovní věc označování příspěvků sharpem a číslem. můžu si z toho udělat generátor na sportku?

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/7.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0; .NET4.0C; .NET4.0E)

mám dar najít chybu.:))

code na tridentu je celý na maxovi ne. stáhni si portable mx, uvidíš.
https://pc.poradna.net/files/79399-nova-verzia-poradne-hlasenie-chy-png
https://pc.poradna.net/files/79400-nova-verzia-poradne-hlasenie-chy-png
edit// celý to vidím na 75% zmenšení.+ -, jak říká kráťa: není to gumový web.

to je chabá odpověď. trident naopak zobrazil mého user agenta. max5 ho skryl reklamou. mám vytahnout padavku, který jede pouze na tridentu, když ty to nepodporuješ?

prohlížeč používá a bojuje s googlem:)) miliarda nasraných číňánků a kmochna. myslím, že to je únosnější varianta, než nasraný kmochna s miliardou číňánků za hrbem.

máš to napsaný nahovno. aspoň se code opravilo.

Hlavička, ku ktorej bolo najviac výhrad, je už upravená. Takisto sú nazad aj označenia radcov a moderátorov.

Ďalšie výhrady, ktoré ešte evidujem a budeme ich riešiť:
- Úpravy štýlov - napríklad zafarbenie navštívených odkazov, farby indikátorov pre nové príspevky, oprava dark schémy a podobne.
- Súkromné správy - nefunguje niečo s vymazanými správami, budeme musieť ešte preveriť.
- Zobrazenie posledného autora príspevku vo výpise na mobilnej verzii.
- Pridať odkaz "nahoru" pod všetkými odpoveďami na otázku.

To je vcelku blbý, protože když odpovím v půlce diskuze a pak bych chtěl odpovědět dalším, nebo dočíst zbytek, musím ručně rozklikávat celý vlákno a dohledat, kde jsem přestal. Po staru to bylo opravdu lepší, po vložení odpovědi se načetlo všechno a skočilo to na moji odpověď. Upřímě - jak velký je tu podíl těch opravdu dlouhých vláken? 1%?

Když už tedy chceš nechat tuto zkrácenou verzi zobrazení po vložení příspěvku, tak bych ocenil dole tlačítko "Zobraz zbytek diskuze", abych nemusel nahoru klikat na název threadu, aby se mi zobrazilo celý vlákno.

Tak nevím, ale to nové značení rádců, moderátorů a adminů asi není zrovna nejchytlavější. Verze popisku pod avatarem byla nápaditější. Pro ty, kdo jsme tady pečení - vaření, je jasné, kdo je kdo, ale "návštěvníci" nemají moc nadějí to pochopit. Taky ta miniobálečka s možností zasílání upozornění na e-mail je míň, než nenápadná. Hodila by se širší a s textem (třeba Zasílat odpovědi).

citace textu nebo výpis code by mohly být nápadnější, myslím že pro náhodné tazatele není ta odlišnost na první pohled zřejmá.
ok že nechcete rámeček kolem, ale nemohlo by to mít jiné pozadí - třeba mírně šedé, ať funguje ve všech motivech?

ad značení rádců výše: já se strefoval do stavu, který tu byl asi půl dne: vedle nějaké hvězdy ještě obludný slovní popis "zlatý chlapec", ne až na ukázání myší.
@Zdenál: školní titul jsem získal před 31 lety a co s ním mám v tomto století dělat, dát si ho za rámeček? tolik k jeho cpaní na nepatřičná místa.
spíš šlo o špatné přirovnání, stav byl co popisuju výš, teď vidím losův komentář.

@moas:

Case sensitivity při zadávání mailu je pěkně zákeřný opruz...

dám si bacha.

@los:
mezi smajlíky mi sice zásadně chybí medvěd, ale měl jsem se ozvat dřív.

Možná to tady už bylo. Při vytváření nového dotazu, nebo při odpovědi, pokud vložím obrázek dovnitř příspěvku a dám si Náhled příspěvku, tak je tam ta příloha vidět, ale po kliknutí na ni se objeví chybovka, že cesta k souboru neexistuje (Nenájdené Nesprávna URL adresa.). Když příspěvek odešlu, pak se příloha už zobrazuje v pořádku (s cestou, která před chvilkou ještě neplatila). Ve "staré" Poradně i na Debatách to fungovalo správně.

Tahle to vypadá:
[79434-pc-poradna-net-png]

Zdarec, trochu nechápu jak je teď myšleno vkládání obrázku. Mám rozepsaný příspěvke. Chci vložit obrázek. Tak kliknu na sponku a přes vybrat soubor vyberu obrázek a nahraju. Obrázek se mi pak zobrazí nad "Vybrat soubor". Byl jsem zvyklý, že se na něj dalo kliknout a zkontrolovat si jestli je ten obrázek správný, případně jej pak vložit přímo do článku pomocí tagu img a cestě k obrázku. Aktuálně tento postup nefunguje, protože po kliknutí na obrázek dostanu hlášku
Nesprávna URL adresa.

Tu nič není.

Môžete pokračovať na úvodní stránce.

Pokračovat

A obrázek na té adrese je až po vložení příspěvku, což je imho špatně.

väčšinou v safari blbne celé pripojenia na poradňu,pokus o odpoveď často končí chybou-viz príloha a pri pokračovaní alebo pokuse to zopakovať objaví sa hlásenie,že safari anulovalo pripojenie z dôvodu neakceptovania admin certifikátu z poradna.net,ktorý bol buď vytvorený ako samopodpisovatelný,alebo bol podpísaný neakceptovatelnou certifikačnou autoritou

Nedari sa mi odoslat prispevok (odpoved).

Pise mi to:
Neplatný kontrolný kód, skúste odoslať znovu.
Nahlad je vporiadku.

Neregistrovany uzivatel
Opera 12.18
-----------------------------
Teraz skusam Firefox 50.1
Tak Firefox presiel.

Moze to byt Operou? Cez Operu sem chodim tak 5 rokov, naposledy teraz v sobotu.
Ze by nejaka zmena v Poradne?

Nevim, proc tam musi byt tahle debilita, neuveritelne me to sere. Aspon kdyby to bylo volitelny v nastaveni a mohlo se zatrhnout, jestli chci zobrazovat vsechno nebo ne!

Mně také více vyhovuje, aby bylo vždy zobrazeno vše.

A bez výčitek bych se rozloučil i s tím stromem hned pod prvním postem. Líbilo by se mi, kdyby kliknutím na "Předmět- Autor - Datum" se celý strom schoval nebo rozbalil - a kdybych si defaultní volnu mohl také někde nastavit.

Ešte zvažujeme návrh od Prasaka, aby sa v prípade zobrazenia len nových príspevkov zobrazoval aj "zvyšok" diskusie, t.j. zobrazovali by sa aj staršie príspevky, ale len v tom prípade, že sú pod prvým novým príspevkom.

Zjednodušenie zrušenia účtu plánujeme pridať v horizonte cca 6 mesiacov. Ak chceš zrušiť svoj účet teraz, tak nám daj vedieť buď na info@poradna.net, alebo mi pošli súkromnú správu.

OK, jeste chvili pockam, jestli se to upravi, tak aby me to tak moc nevytacelo, ale jsem opravdu z nove verze hluboce zklaman, tak se rozmyslim a pripadne ti napisu soukromou zpravu.

Opravdu nechapu treba, proc by v nastaveni registrovaneho uzivatele nemohlo byt zatrzitko: Chci zobrazovat vsechny odpovedi.

Je vazne aspon pro me docela nasiraci, kdyz odepisu odpoved a najednou ve vlakne nic neni, pak si semozrejme uvedomim, ze musim jit nahoru a kliknout na "Zobrazit vsechny odpovedi", coz jsem udelal pokazde, kdykoli jsem od nasazeni nove verze sem na poradnu prisel a tudiz me kazde dalsi zbytecne kliknuti vytaci o to vic.

Nelibi se mi i dalsi veci, proste starsi verze poradny verim, ze byla lepsi, ale tohle je tak nasiraci, ze jsem zacal uvazovat o zruseni uctu, sorry.

Dôvodov, prečo podobné veci nedávame do nastavení, je viacero:
- Veľa ľudí by to tam nenašlo (viď diskusia tu vedľa ohľadne záložky Moje).
- Neregistrovaní používatelia by nemali možnosť to zmeniť (jednoducho odídu a my sa nedozvieme, že im to prekáža).
- Pre nás by to bola komplikácia navyše (zložitejší kód, viac testovania).

Zaujímal by ma tvoj názor na Prasakov návrh. Bolo by to akceptovateľné, alebo by to nestačilo?

Ktoré ďalšie veci sa ti nepáčia? Pokiaľ o nich nebudeme vedieť, tak ich nemôžeme upraviť. Máme síce vlastnú predstavu o tom, ako by mala poradňa vyzerať, ale vieme sa aj prispôsobiť požiadavkám, o ktorých sa dozvieme. Netreba však zabúdať na to, že poradni sa všetci venujeme vo svojom voľnom čase, takže aj preto sa odpovede občas dočkáš až cez víkend.

ja chcem len vrátiť to že "defaultné" bude "moje" obsahovať iba vlákna ktoré sú moje, teda ktoré som založil.... tak ako to bolo v minulej poradni, a tak ako je na to zvyklích tisícky ludí, a tak ako to je logické a má zmysel....

a bolo by vhodnejšie premenovať tlačítko, než meniť to kam smeruje, lebo pak to pôvodné smerovanie zas len bude problém nájsť... kto teraz nájde "moje vlákna",... keby že by som neprečetl tvoj príspevok že si to zmenil tak bych to nájsť nevedel, a mal by som stejný problém ako assam akurát z opačnej strany.

ze musim jit nahoru a kliknout na "Zobrazit vsechny odpovedi"

• To je prave v poho, ne to jit nahoru, ale videt jen ty prispevky na které jsi reagoval, nebo s tazatelem diskutoval, me osobne se to libi, je to cistejsi a hlavne prehlednejsi, v prispevcich s 20 odpovedi uz se tezko neco hleda a clovek se rychle strati, nebo to zase zabere nejaky cas, ale urcite méne jak vyjet nahoru a kliknout, ale urcite bych doplnil|privital SCROLL, pri kliknuti vyjezd na horu stranky hlavne u mobilnich zarizeni...
(jinak na telefonu mam stranku nebo <DIV> trochu rozhozenej. )
* OPRAVA HOVNO, uz je to opravené, navic to delalo jen v Samung internet browser|prohlizec ..
PS : To smazani uctu me taktez zajima.

• Jinak celkove VSE vypada lip jako predesla verze, nebo alespon pro me osobne ..

presne naopak.... to čo ty požaduješ je pod žáložkou navštívené,... moje by malo zobrazovať len tie čo som vytvoril ja... takže práve prvý odkaz je správne,... akurát je práve nezmyselné že to ponúka aj zobrazenie vrátane odpovedí, kedže v podstate sa jedná o vlákna na ktoré som reagoval ktoré su rovnako už v záložke Navštívené... (2x stejná vec). V pôvodnej poradni to fungovalo presne takto, nie ako ty myslíš.

Ak by som mohol teda poprosiť, pridajte do tej ponuky ešte odkaz "Moje príspevky"
https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies
- teda aby som videl iba príspevky do ktorých som odpovedal.
- takúto veľmi dôležitú položku pre túto poradňu som nikde nenašiel.

Odôvodnenie:
- ja sa pozriem skoro do všetkých príspevkov v tejto poradni. Takže v položke "Navštívené" mám vlastne zobrazené všetky príspevky z položky "Všetky". Nešlo by to rozdeliť, alebo okresať položku "Navštívené" a dať tam namiesto odkazu https://pc.poradna.net/?visited tento odkaz:
https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies

To Karel:
Vždyť tam máš Vrátane odpovedí.

Asi sa nerozumieme.
V pôvodnej poradni bol odkaz "Moje príspevky" https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies
V tomto odkaze sa mi zobrazili IBA príspevky do ktorých som odpovedal.

Ja sa pozriem skoro do všetkých príspevkov v tejto poradni. Takže v položke "Navštívené" mám vlastne zobrazené všetky príspevky z položky "Všetky". A až niekde na druhej alebo tretej strane nájdem príspevok do ktorého som prispel odpoveďou.

Takže nemám okamžitý prehľad o tom, ako sa vyvíja diskusia v príspevku do ktorého som odpovedal. V pôvodnej poradni bol odkaz "Moje príspevky" https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies , kde keď som na druhý deň naň klikol, tak som hneď v prvom a druhom riadku videl [dnes.jpg], a teda že niekto ďalší reagoval a jeho reakciu si môžem pozrieť. Zo obrovského množstva odkazov v MOJEJ položke "Navštívené" si už ani nespomeniem, že som do nejakého príspevku, ktorý je niekde na 2, alebo 3 strane prispieval.

Doložím to obrázkami z dnešného dňa 02.09.2017o 13:30 hod

1. Odkaz "Navštívené" https://pc.poradna.net/?visited - na prvej strane je vypísaných 40 príspevkov do ktorých som sa dnes pozrel a medzi nimi sú aj príspevky do ktorých som aj prispel odpoveďou. Teda na prvej strane sú z tých 40 príspevkov iba 2 príspevky do ktorých som aj odpovedal.

[01navstivenelrfUn.jpg]

2. Pod odkazom ktorý vypíšem do adresného riadka interného prehliadača https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies, ktorý mi v tejto poradni chýba vidím všetky príspevky do ktorých som prispieval. (nie sú tam žiadne navštívené príspevky do ktorých som neprispel odpoveďou) Na prvej strane mám 40 príspevkov od 9.6.2019 do 2.9.2017 do ktorých som prispel odpoveďou.

[02replies.jpg]

3. V položke "Moje" https://pc.poradna.net/?mine=roots mám iba jeden jediný príspevok z 24.5.2017 - je to príspevok ktorého som autorom

[03moje.jpg]

- myslím si že práve táto položka mal byť pod odkazom https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies a nie ako je tomu teraz, teda https://pc.poradna.net/?mine=roots . Chýba tam na konci "&replies".

Záverom:
V 99% diskusných fór je odkaz na "Vaše príspevky". Kliknutím na túto položku sa dostanem do zoznamu príspevkov do ktorých som v tomto diskusnom fóre prispieval. Ani v jednom diskusnom fóre som za ostatných 20 rokov nenašiel položku "Navštívené". Podľa mňa je to zbytočná položka. Ak by sa v tejto poradni doplnila aj položka "Vaše príspevky" s odkazom https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies , tak by som zas bol s touto poradňou spokojný ako tomu bolo za ostatné roky.

V Internet Explorer, Firefox, Chrome, a aj v Edge je položka "Moje" z tejto poradne pod odkazom https://pc.poradna.net/?mine=roots
a nie ako vy uvádzate https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies

Prosím Vás kliknite si postupne na tieto dva uvedené odkazy a presvedčite sa o tom, že položka "Moje" v tejto poradni nie je s adresou
https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies ako vy uvádzate
ale pod adresou
https://pc.poradna.net/?mine=roots

moje má byť skutočne iba "?mine=roots" a tak to bylo i v minulej poradne,... v prípade navštívené by mali byť práve "?mine=roots&replies" a preklikovanie by sa malo presunúť tam. Takže v podstate nemáš pravdu ani ty, ani Karel...

Porovnanie so starou poradňou môžete skusiť na https://web.archive.org/web/*/pc.poradna.net

resp. najideálnejšie by bolo aby pod "moje" bolo len "príspevky ktoré som založil ja" a pod "navštívené" bolo preklikávatko medzi "iba s mojimi odpoveďami" a "všetky navštívené" (vrátane bez odpovedi)...

všetky navštívené by zobrazilo všetky navštívené jak píše assam, teda vrátane bez odpovedí. Bola by to podzáložka v Navštívené avšak nie defaultná,...
defaultná v navštívených by bola "iba s mojimi odpoveďami"

a Moje by malo obsahovať iba vlákna ktoré som založil iba ja.

Je to preto, že položka "Moje" je skutočne pod odkazom https://pc.poradna.net/?mine=roots

"Hloubku tohto objevu pochopíte" ak prvotný vstup na túto poradňu vykonáte cez odkaz
https://pc.poradna.net

Doteraz na túto poradňu pristupujete asi cez odkaz https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies ako aj ja a každý iný rozumný užívateľ tejto poradne, ktorý vás mylne informuje o tom, že ste na odkaze "Moje" - ale nie ste tam. Ste v doteraz neexistujúcom odkaze "Vaše príspevky".

ale to je správne.... však v ložke Moje majú byť vlákna ktoré som vytvoril ja (teda moje vákna). Akurát vlákna iných do ktorých som prispieval by sa mali presunúť mimo moje, kedže to niesu moje vlákna ale vlákna iných.

Správne by sa malo premenovať Navštívené na nejaký vhodný názov ktorý by obsahoval pod záložky Navštívené a Moje príspevky (resp. Vlákna iných do ktorých som prispieval). Resp. sa ani nemusí premenovať, lebo vlákna do ktorých som prispel sú zároveň vláknami ktoré som navštívil. Predsa nejde odpovedať do vlákna ktoré som nenavštívil.

Zas si mimo.... ach jo....

Ono to nechýba, len je to na inom mieste... chápeš?! "https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies" by sa malo presunúť pod záložku Navštívené... a to z logického hladiska, že odpovedať som mohol len do vlákien ktoré som navštívil. Ten by mal obsahovať 2 podsložky "len s mojimi odpoveďami" a "všetky navštvívené, vrátane tých do ktorých som neprispel odpovedou".

Moje má obsahovať IBA moje vlákna...

Neviem koľkokrát to mám ešte napísať. Takže zopakujem:

V Internet Explorer, Firefox, Chrome, a aj v Edge je položka "Moje" z tejto "Poradne" pod odkazom https://pc.poradna.net/?mine=roots
Lenže tu každý tvrdí že položka "Moje" je pod odkazom https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies - to nie je pravda !!!!

Prosím Vás kliknite si postupne na tieto dva uvedené odkazy a presvedčite sa o tom, že položka "Moje" v tejto poradni nie je s adresou
https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies ako väčšina mylne uvádza
ale pod adresou
https://pc.poradna.net/?mine=roots

U mě je to takto (Firefox, ale to asi nehraje roli):

Všechny - https://pc.poradna.net/
Navštívené - https://pc.poradna.net/?visited
Oblíbené - https://pc.poradna.net/?favorite
Moje (které jsem sám založil) - https://pc.poradna.net/?mine=roots
Moje = Pouze otázky a Včetně odpovědí (mnou založené dotazy + všechna témata, ve kterých jsem odpovídal) - https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies
Vyhledat - https://pc.poradna.net/?search

Předpokládám, že to takhle mají všichni. Nenapadá mě, jak by se mohlo stát, že by to někdo měl jinak.

Zhrniem to jednoducho, graficky ako by to malo byť:

Poradňa ( pc.poradna.net )
    ├ Navštívené ( https://pc.poradna.net/?visited ) [Defaultne zvolená kategória je Všetky navštívené [b]alebo[/b] tá ktorú som navštívil poslednú (ak by si to zapamätalo)]
    │    ├ Všetky navštívené ( https://pc.poradna.net/?visited )
    │    └ Iba do ktorých som prispieval. ( https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies )
    └ Moje ( https://pc.poradna.net/?mine=roots )

snaď chápete.... teda link https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies by mal byť správne týmto linkom https://pc.poradna.net/?visited&with_my_replies (nebo neco podobne)

Resp. pod Navštívené by mohlo byť defaultne zvolená podsložka naopak, a teda by to fungovalo ako vo vlákne "Zobraziť všetky odpovede" keď si v "Len nové odpovede".

O tom ako by to malo byť mám jasnú predstavu - malo by to byť tak, ako tomu bolo za ostatné roky v tejto poradni. Ja som však reagoval na vašu informáciu :

Ono to nechýba, len je to na inom mieste... chápeš?!

Správne ste asi mali napísať "Ono to tam chýba a zatiaľ nikde nenájdete "klikajúci" odkaz.

Teda z celkového hladiska najlepší spôsob by bol:

Zhrniem to jednoducho, graficky ako by to malo byť:

Poradňa ( pc.poradna.net )
    ├ Navštívené ( https://pc.poradna.net/?visited ) [Defaultne zvolená kategória je Iba do ktorých som prispieval]
    │    ├ Iba do ktorých som prispieval. ( https://pc.poradna.net/?mine=roots&replies )
    │    └ Všetky navštívené ( https://pc.poradna.net/?visited )
    └ Moje ( https://pc.poradna.net/?mine=roots )

z toho dôvodu by taktiež musel byť link https://pc.poradna.net/?visited zmenený na https://pc.poradna.net/?visited&All

Takto by to malo byť správne.... V prvej možnosti, je to taktiež správne ale z praktického hladiska je vhodnejšie mať defaultnú iba tú do ktorej som prispieval, kedže tá by bola i častejšie navštevovaná, lebo zrejme ak ste tam už raz prispeli, tak je vhodné že ak Vám niekto v danom vlákne odpíše (najčastejšie tazatel), ať máte rýchli prístup k reagovaniu

:!:
Mám připraven "manuál k nové poradně", vydrž :-)
Jestli mi ho zítra na konferenci odsouhlasí, vyjde jako článek v nejbližším možném termínu.

A ano, připouštím, že pro lidi zvenčí může být něco poněkud matoucí. My, kteří jsme tuhle verzi znali už mnohem dříve, to máme jednodušší.

Prečo by mali byť medzi navštívené príspevky presunuté len tie otázky, do ktorých prispel, ale už nie tie, ktoré založil? Navyše, keď niekto hľadá svoje príspevky, tak logicky ich bude hľadať v záložke Moje a nie v záložke Navštívené.

Upravili sme záložku Moje tak, aby predvolene ukazovala príspevky vrátane odpovedí. Snáď to vyrieši pôvodný problém, ktorý sa tu rozoberal.

protože Moje by malo obsahovať Moje príspevky,... vždy to tak bolo, aj v minulej poradni! A nie nemusí sa to volať navštívené, môže sa to volať aj "moje odpovede" alebo "vlákna na ktoré som reagoval" alebo čo ja viem... ale v Moje by mali byť moje vlákna, tak jak to vždy bolo.!!!

Upravili sme záložku Moje tak, aby predvolene ukazovala príspevky vrátane odpovedí.

Dovidenia poradno. Inak myslím že veľa si tým vyriešil, teraz na miesto "moje odpovede" budú mať iný problém nájsť "moje vlákna". gratulujem.

Prečo by mali byť medzi navštívené príspevky presunuté len tie otázky, do ktorých prispel, ale už nie tie, ktoré založil?

Protože to dáva logiku? Moje vlákna sú moje vlákna, a nie navštívené vlákna a protože navštíviť vlastné vlákno... to je jak povedať "ísť na návštevu do svojho domu"... neznie ti to debilne? Naopak vlákna iných si len navštívil, nie sú tvoje, a preto tam slovo navštívené má čo robiť... a ešte preto lebo vlákna na ktoré si odpovedal si logicky musel aj navštíviť. A z logického hladiska by nehladala svoje odpovede mod zložkou kde majú byť iba vlákna ktoré sú moje (teda ktoré som založil),.. preto lebo v minulej poradni to bolo presne tak isto, a taktiež si na to navyklo pár tisícok lidí... ale kvôli jednemu tu zmätiete tých pár tisícok... prípadne ak tak to môžte rozdeliť aj do troch záložiek, nikoliv mať 3 kategórie v 2 zložkách... stále lepšie než to čo je teraz. (To už som v podstate navrhol to čo assam) a aj keď mi to prijde ako zbytočne vela zložiek, tak stále by to bolo lepšie než je to teraz.... lebo.... (už si doplň dôvody aké chceš, je ich plno).

Tak si udělej na to Moje odkaz a klikej na něj, když si neustále prohlížíš svoje výtvory. Do dnešního dne Moje defaultně zobrazovalo jen vytvořená vlákma a byl s tím taky problém. Strávit nad tímhle několik dní prostě nepochopím. Teď by někdo mohl zase chtít jiné smajlíky, protože tyhle mu připadají málo genderově neutrální a chybí tady smajlík piva třetího pohlaví.

Ja tu nehovorím o vzhlade, nehovorím o tom čo ako často prohlížim, ale o tom ktoré tlačítko kam smeruje, resp. logickú štruktúru týchto tlačítiek... zrejme taktiež by ti neprišlo normálne keby si na google.com klikol na tlačítko g-mail a otvorilo by ti to google maps (a google by argumentoval že g-mail ľudia poučívajú menej často, než mapy, lebo majú mailového klienta, takže cez web pristupujú zriedkavejšie)... to už nieje o subjektívnych názoroch a o tom ako sa mi to páči, ale o logike....

E: a jak už tu zas zaznelo, čo také navštívené, ako často budú navštívené zložky "navštívené".

Prirovnanie môjho domu k mojej otázke má rovnakú chybu ako zvyknú mať všetky prirovnania - je to len prirovnanie, ktoré nevystihuje celú podstatu problému. Preto tu nebudem rozpisovať, v čom toto prirovnanie zlyháva, ale zameriam sa len na samotný problém ohľadne toho, čo má alebo nemá obsahovať záložka Moje.

Keď sa na to pozriem z čisto logického pohľadu, tak záložka "Moje" obsahuje moje príspevky, pretože ako moja otázka, tak aj moja odpoveď, je predsa môj príspevok. V názve záložky nie je napísané, že sa jedná len o moje otázky alebo len o moje odpovede. To, či sa majú zobraziť len otázky alebo aj odpovede, sa preto logicky vyberá vnútri záložky Moje. To, ktorá z týchto možností je predvolená, je potom už z hľadiska organizácie záložiek nepodstatné.

Máš pravdu v tom, že naši používatelia sú zvyknutí na to, že pod záložkou Moje našli len svoje otázky. Pre tú druhú možnosť, zobraziť svoje otázky vrátane odpovedí, slúžila v minulosti záložka História. Pomenovanie týchto záložiek bolo odjakživa nelogické, o čom sme všetci vedeli už od začiatku, ale lepší názov záložiek nikto nenavrhol. Názov týchto záložiek bol mätúci pre nových používateľov, ktorí potom napríklad nevedeli nájsť vlastné otázky vložené do kategórie Pokec, ktorá sa predvolene nezobrazuje. Takže to, že niečo bolo nelogické doteraz, neznamená, že to tak musí zostať naveky.

Keď sa na to pozriem z pohľadu nového návštevníka, tak svoje príspevky bude určite hľadať v záložke Moje, pretože pojem Navštívené má na webe ustálený význam, takže sa dá očakávať, že tam budú len navštívené otázky. Ak nový používateľ zadal svoju prvú otázku a nevie ju na druhý deň nájsť v záplave ostatných otázok, tak ju veľmi rýchlo nájde a je mu vcelku jedno, či sa pozerá len na svoje otázky alebo na svoje otázky vrátane odpovedí.

Keď sa na to pozriem z pohľadu dlhodobého návštevníka, tak ten zvyčajne prispieva novými odpoveďami a sem-tam položí nejakú otázku. Dá sa preto predpokladať, že bude častejšie chcieť nájsť svoje odpovede, než svoje otázky. Toto je hlavný dôvod, pre ktorý som zmenil predvolenú možnosť v záložke Moje.

Nie v takom prípade ešte ideálnejšie keby "Moje" nemalo podzáložky, ale boly by to to 2 samostatný zložky pomenované "Moje vlákna" a "Moje odpovede"? to by pak dávalo asi najvätší zmysel nie? proč to tak neurobíte? To či bude o jednu záložku navyše snaď už nejak moc nehrá rolu.

Teda namiesto: "Všetky | Navštívené | Moje | Vyhľadať"
by mohlo byť: "Všetky | Navštívené | Moje odpovede | Moje vlákna | Vyhľadať"

zabere to o kus viac placu, ale myslím že ten plac tam je.

Zhrniem Assamove príspevky a Redmarxove príspevky... fakt je to tu už aj chaotické (žial bohu redmarx má viac než 100% pravdu), scrollovanie a hladanie práve určitého príspevku, najmä tu kde je 385 odpovedí je asi na zabitie, a hlavne když musíš ešte scrollovať hore a klikať na všetky odpovede a to po každej odpovedi, když reaguju tady na 15 komentov tak hurá, nascrollujem aj kilometre, moje kolečko na myši už vyzerá jak zmenšená verze kotúče z karbobrúsky. Taktiež si myslím že najideálnejšie by bolo keby sa nové odpovede zvýraznili a taktiež na ne automaticky nascrollovalo, resp. by boli pospolu, a pak scrollovaní by som z nich vyjel do všetckých...

V prípade záložiek, tak už som toho povedal veľa, a myslím že by mali byť buď 3samostatné záložky pomenované "moje vlákna" "moje odpovede" "navštívené" alebo tak ako som už navrhol predtým.

:i:

S tím scrollováním kolečkem nahoru, v případě dlouhých threadů, mě napadla ještě jedna možnost.

U každého příspěvku je vpravo dole Vymazat Upravit Odpovědět (neregistrovaní tam mají jen Odpovědět). Co tam tak přidat Nahoru? To tlačítko bude všude, nahoru se pohodlně dostaneme odkudkoliv.

Los:

Ešte zvažujeme návrh od Prasaka, aby sa v prípade zobrazenia len nových príspevkov zobrazoval aj "zvyšok" diskusie, t.j. zobrazovali by sa aj staršie príspevky, ale len v tom prípade, že sú pod prvým novým príspevkom

Nechapu, jak je to mysleno, proste treba neco odpovim a mezitim odpovi i nekdo jiny, ale nevidim to, proste to nedava smysl. A jestli ten navrh chapu dobre, tak to nicemu nepomuze.

Jinak zbytek veci co mi vadi nepisu, protoze to pisi jiny (Ansam, Mlocik97 i dalsi), treba ty zalozky proste nedavaji smysl.

Ja proste nechapu, proc jste neudelali novy design stare poradny a nenechali funkcnost stejnou.

Edit: Jsem myslel, ze treba muze pribyt nejake hodnoceni radcu nebo odpovedi, zda to tazatel povazuje za prospesne nebo ne. Proste takovehle veci a ne misto toho menit funkcnost, na kterou jsme leta zvyknuty.

Ak niekde odpovieš a medzitým odpovie niekto iný, tak už teraz to uvidíš hneď po pridaní odpovede, pričom to bude označené ako nový príspevok. Prasakov návrh spočíval v tom, že keď čítaš nejaké vlákno zhora postupne dole a odpovieš na niektorý príspevok, tak teraz nemôžeš rovno pokračovať v čítaní ďalej dole, pretože sa tie nižšie príspevky odfiltrujú. Keby sa ale zobrazili všetky príspevky, ktoré sú nižšie od príspevku, na ktorý si reagoval, tak by si mohol pokračovať v čítaní ďalej, keďže by sa odfiltrovali len príspevky, ktoré boli vyššie.

Funkcionalitu sme menili s ohľadom na to, ako sú naše stránky reálne používané a aké chyby pri ich používaní sme zaznamenali. Veľa zmien bolo zameraných na nových návštevníkov, ktorí naše stránky nepoznajú. Napriek tomu si myslím, že tých zmien nie je zasa až toľko, aby sa v nich strácali ľudia, ktorí nás navštevujú dlhodobo. Čo sa týka novej funkcionality, tak tá je v pláne, ale ak to chceme zvládnuť čo najlepšie, tak musíme robiť veci postupne. Celková aktualizácia stránok bol prvý krok, ktorý nebolo možné preskočiť.

Jsem myslel, ze treba muze pribyt nejake hodnoceni radcu nebo odpovedi, zda to tazatel povazuje za prospesne nebo ne.

co považuje tazatel - laik za prospěšné, zda je vůbec schopen pochopit odpověď, to bych sem fak netahal.
a nějaké bodování od přiblblých anonymních lam z živě, jaký by to mělo smysl?

jestli někdy chodíš na roota nebo diit, vidíš to tzv. hodnocení na vlastní bulvy. zpoloviny připomíná zlatého slavíka, zpoloviny jde o neznalé frustráty, a ve výsledku to nedává žádný smysl.

Ahoj, měl bych otázku.
Vedla se tu debata ohledně označení nových odpovědí a již navštívených vláken, která se nakonec vyřešila ke vší spokojenosti. Pokud sem to dobře pochopil něco jako cookies se ukládají někde na serveru poradny. Pokud tedy navštívím vlákno na jiném zařízení, odpovědi, které sem již četl se příznakem nový nezobrazují - tudíž můžu plynule přecházet mezi několika zařízeními a být stále v obraze.
A teď k té otázce. Je technicky možné dosáhnout toho, aby byla i navštívená vlákna barevně odlišena na jiných zařízeních než jen na tom, kde jsem vlákno poprvé otevřel? Pokud nyní navštívím určité vlákno na ntb a později kouknu přes PC nebo telefon barva vlákna je defaultní, tedy beze změny barvy (např. modrá -> fialová).

Díky.

Návrh : pokud je ve vlákně víc jak 20 (nebo o málo více) odpovědí,tak navrhuji dané vlákno odsunout do debat. Většinou už dochází k vzájemné vyměně názorů mezi rádci a tazatel již nejeví zájem o takovou debatu. Příkladů je dost i poslední dobou,potažmo i dnes. Také diskutovat (radit ?) formou smajlíků,mi také smysl nedává.

Bazar nefunguje.
Klik na "novy" prispevok nefunguje, musim to vsetko preskrolovat.

Naozaj nie je mozne dorobit "pouzit stary engine"?

Je to zle, az nepouzitelne, roky ste zbierali namety, a vyprodukujete toto?
Hanba.

To male pismo je super! Na mobile s dobrym rozlisenim si chrochtam...
Mensie blchy sa nedaju nastavit?
Este skusme neregistrovanym nastavit vzhlad poradne, ta pravna musi vyblit kazdeho kto nechtiac prepne. A ze sa to tu deje casto. No, az tak nie, prepacte, buttony reaguju hore dole.

nj, návštěvník přijde na stránku, stejně si ten offtopic přečte, protože neví, že je to offtopic. Navíc se mu to asi blběji čte, protože je to malým písmem (které já stejně nevidím, protože upravené css stránky) a tak je naštvanej, že si musí kazit zrak. Tomu říkám vynález. :-D

nápad sloučit v přehledu příspěvků jméno tazatele a kategorii do jedné buňky s nepřehledným pidipísmem je nepochopitelný. na dnešních nudloidních monitorech jde spíš nazvat průserem.
zatímco kategorie dotazu není až tak důležitá a snad až na mobily se většinou dá tipnout i z nepřesného nadpisu, osoba tazatele bývá vodítkem, že nejde o ztrátu času s narušeným jedincem.

za mě bych řekl, že tento nápad je z těch, které se nepovedly.

Pisem odpoved na otazku autora. Mam zapnute (zvolene) zobrazovanie "Všetky".
Odoslem odpoved a zobrazuje sa mi len "Moje" (ci Navstivene, ani neviem).

Skratka nevidim odpovede uzivatelov, ktori su menej suchtlavi ako ja (a odpovedali skor).
Takze si sproste myslim, ze som odpovedal len ja.

Preco to pre Boha, vsak som dnes nehrasil.

Měl jsem dojem, že jsi se rozloučil a slíbil, že do jiných vláken nebudeš přispívat.

Myslím, že snad těch poraden nemáme tolik a není to taková dřina, nastavit si profil pro každou z nich. Jsou důležitější věci ke zlepšování a s vyšší prioritou, např. kvůli GDPR.

Jasne, hodte vsechno na uzivatele, jsou tak blby, ze si to neumi zmenit osmkrat.

Stale stejna pisnicka, jakmile vam nekdo neco rekne, tak zacnou vymluvy presne jako si to ted udelal s GDPR.

Faktem zustava, ze ten formular je naprosto debilni:

1 Vaše přezdívka je:

2 Můžete nahrát obrázek, který se bude zobrazovat u Vašich příspěvků (50 x 50px):

3 Zadejte Váš podpis:

4 Pokud chcete, můžete o sobě zveřejnit další informace:

Ctyri moznosti nastaveni zcela jasne ve formulari postavene na stejnou uroven, pritom 1 je pro vsechny poradny, 2 netusim, 3 je pro kazdou poradnu zvlast, 4 netusim. Muzes si tu brecet, jak chces, kolik jineho se toho musi udelat, ale faktem je, ze ten formular nema zadnou logiku.
Normalni reakce by byla, ze OK, ze na to zkusite nekdy mrknout, jestli by to neslo nejak vyresit. Stacila by nakonec i k tem polozkam informace, ktere ze se propisuji napric poradnou a ktere jsou jen pro tu konkretni, ovsem radeji budes brecet, kolik je starosti s GDPR a ze to delate ve volnem case.

Muzes si tu brecet, jak chces

Jedinej kdo tady brečí jsi ty s Mlocikem97. Nechcete si spolu založit svoji vlastní dokonalou poradnu? Asi ne, kritizovat a dělat chytrýho je snadnější, že jo?! Každý normální uživatel pochopí, že zavedení GDPR má vyšší prioritu než nějaký profil. Doteď s tím nikdo jiný problém neměl.

Ešte nikdy si neodpovedal tak že by si dal za pravdu inému, že by si v prípade nesúhlasu ho zbytočne neponižoval. Bez toho abys reagoval arogantne, egoisticky a povrchne. Myslím že ty bys admin nemal byť. Debata s Janom Fialom, Touch Woodom, Losom, flegom i ďalšími adminmi je rozhodne rozumnejšia. Aspoň když napíšu že teraz majú iné priority napíšu to normálne nie spôsobom ako kdyby chceli vyjadriť "sereme vám na hlavu" (skus sa to od týchto adminov naučiť). Inak reagujem do rok starého vlákna, a je rovnako blbé utnúť konverzaci v půlce. Preto som sa tu vyjadril, to ovšem neznamená že na poradne aktívne pôsobím. To že ešte napíšem jeden nebo dve príspevky za rok, snaď ma tu nechceš kvôli tomu ubyčovať. Ostatne do žiadnych nových vlákien neprispievam (aktívne neprispievam/nepôsobím do/na tejto poradni, jak som psal že nebudu... takže dodržujem čo som napsal). Okrem toho toto vlákno je úplne mimo jadra poradni, nieje to žiadny dotaz, žiadosť o radu. Okrem toho táto žiadosť o funkci je tak jednoducho aplikovatelná, že kdyby ste chceli, tak za pár hodín to tu už je.

Sry že som to vyjadril tak moc štiplavo, to nieje čo by som chcel.

Ešte nikdy si neodpovedal tak že by si dal za pravdu inému

Lžeš!

Nenapsal jsem nic tak strašného a za svým názorem si stojím. Ale někteří přecitlivělí jedinci se budou cítit stále ublížení.

Hezky sis to okecal, abys sem mohl stále chodit a prudit. To je pro poradnu fakt hrozně užitečné.

Všechno je jednoduše aplikovatelné, ale samo se to neudělá. A existují i jiné priority. Ale fakt už mě unavuje to takovým jaký ty vysvětlovat, když to nechceš nebo neumíš pochopit.

Klidně se vyjadřuj štiplavo, kvůli mně se nemusíš přetvařovat.

namiesto odpovedania "Lžeš!" si sa mohol zamyslieť jak inak si to mohol napsať, a aké dôsledky by to malo kdybys to inak napsal. A inak neprudím, len vysvetlujem. Inak teba fakt riadne hnevá že ešte tu píšem, napriek tomu môjmu vláknu že? Hmm, skus zachovať klidnou hlavu, riadne sa zamyslieť o tom čo tu pišem, čo som psal aj v tom mojom vlákne. Ber to ako bych to nepsal ja. Snaž sa zlepšiť sa. Inak skus si prečítať pár svojich vlastných príspevkov a snaž sa to vnímať tak že sú smerované proti tebe. Možno pochopíš kde robíš chyby.

namiesto odpovedania "Lžeš!" si sa mohol zamyslieť jak inak si to mohol napsať

Proč jinak? Že bych třeba napsal "Nepíšeš pravdu"? Ne, klidně to napíšu tak jak to je, že lžeš. Alespoň bys to mohl uznat, omluvu samozřejmě od někoho takového nečekám.

Inak teba fakt riadne hnevá že ešte tu píšem, napriek tomu môjmu vláknu že?

Je mi to jedno, jen všem ukazuješ, že tvoje slovo neplatí. Nejdřív tvrdíš, že poradnu opuštíš a loučíš se, pak se zase najednou vymlouváš, že přispíváš jen do starých vláken, maximálně jeden nebo dva opříspěvky za rok, atd... Kličkuješ jak zajíc a sám se do toho zamotáváš.
Navíc nechápu, co te tady držý, když skoro v každém tvém příspěvku je nějaká stížnost na rádce, uživatele nebo funkčnost poradny.

Snaž sa zlepšiť sa.

Nápodobně. Zameť si před vlastním prahem, než začneš někomu radit podobná moudra, ju?

Aha, takze kazdej kdo upozorni na nejakou chybu ci nelogicnost si ma zakladat svoji poradnu?

Admin touchwood me upozornil, ze si tu lidi stezovali na muj urazlivy podpis, tak jsem ho zmenil tak, aby byl vic vysvetlujici. Pritom jsem si vsimnul nelogicnosti v profilu, napsal jsem to tedy do hlaseni chyb, jak se muzes docist v nadpise tohoto vlakna. Zcela chapu, ze ma GDPR vyssi prioritu, ale ocekaval jsem od nekoho z adminu odpoved, ok nekdy az bude cas, tak na to mrknem, jestli by s tim neslo neco udelat.
Misto toho ses objevil ty a zacal vyhrozovat, at si delame vlastni poradnu a brecet, kolik jine prace mate. Jeste si kvuli tomu s Mlocikem vjedete do vlasu a div se nepoperete.

Zbytecne od obou, kdybych to tusil, tak jsem snad radeji ani tu nelogicnost v profilu nehlasil.

---

Jo, nejlepsi by bylo, kdybyste si dali oba s Mlocikem na mesic pauzu, z meho pohledu to vypada, ze na dovolenou nutne potrebujete oba, sorry.

si tu lidi stezovali na muj urazlivy podpis...

jakože na něco takového?
Google je stejně nebezpečný jako nacisti, dávejte velký pozor, komu svěřujete svá osobní data!!!
já s tím sice nesouhlasím, ohánět se nacistama může jen nevkusný dobytek, ale to je fak důvod žalovat?
(možná šlo o něco jiného, nečtu všechny poradny ani všechny kategorie)

když vidím totálně kravský příspěvek nudícího se trotla, požádám adminy rovnou v textu ať to smažou, nechodím bonzovat. když to zapadne, nic se neděje i když to zůstane. každému vadí něco jiného - a jsem pod tím veřejně podepsaný.

v tomto zbytečně resuscitovaném threadu sice nemá host nejlepší náladu (mě se to stává častěji), ale tvrdit něco takového je lež:

Ešte nikdy si neodpovedal tak že by si dal za pravdu inému, že by si v prípade nesúhlasu ho zbytočne neponižoval.

to chápu, že reakce tomu bude odpovídat.

(možná šlo o něco jiného, nečtu všechny poradny ani všechny kategorie)

Ano, šlo o něco jiného, sem to psát nebudu, ale klidně pošlu přes SZ. Něco takového může napsat jen hulvát. Měl by si uvědomit, že sem chodí i mládež a slušně vychovaní lidi a na jeho vulgarity nejsou zvědaví.
S těma nacistama to už je vylepšená verze, s tím nevkusným dobytkem jsi to trefil výstižně.

Aha, takze kazdej kdo upozorni na nejakou chybu ci nelogicnost si ma zakladat svoji poradnu?

Jo, třeba. :-p Je rozdíl mezi upozorňováním a hádáním, když hned do pěti minut není požadovaná funkce naprogramovaná. A ani si to nenechat vysvětlit.

Tvůj minulý i současný podpis je kontroverzní a provokující, ale když nemůžeš vymyslet něco normálního, tak si to užij.

Vysvětlil jsem ti (teda neúspěšně jsem se o to snažil), proč je pro každou poradnu jiný podpis. A že další tvoje nelogičnosti teď nejsou na pořadu dne, což se tě evidentně dotklo. Takže se jimi možná budeme zabývat v Poradně verze 35.7 v roce 2026 - už jsi spokojený?

Co máte s tím brečením? Brečíte vy dva s Mlocíkem, ta pauza je dobrý nápad, dekte si ji oba a na hodně dlouho. A nezapomeňte mě ještě před tím omínusovat.

Asi takto, kde jinde než tady by měli být odborníci, kteří to provedou dle nejlepšího svědomí. Určitě to bude minimálně dobré a určitě kvalitně provedené. Ve výsledku je celkem jedno, jestli se to nebude líbit polovině A, nebo polovině B, bude to jak to bude a všichno si zvyknou.