Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaspersky Internet Security

Ahoj, jsem holka a moc tomu nerozumím, tak jsem tu pro radu. Mám nový NTB a chci si do něj pořídit Kaspersky Internet Security. Chápu, že na antivir má každý jiný názor, tak jen předesílám, že se nechci spokojit jen s defenderem a jsem rozhodnutá pro Kasperskeho. Nechci ho stahovat z jejich webu kvůli platbě kartou a automatické obnově předplatného, takže chci koupit buď box nebo el. licenci na nějakém eshopu. Všimla jsem si, že eshopy nabízí edice i z roku 2018, 2019 nebo rok u toho produktu ani neuvádějí. Můžete mi někdo prosím vysvětlit, jestli je to jedno, když pořídím třeba tu z roku 2019? Mám obavy, aby ten SW nebyl nějak zastaralý, když už je skoro rok 2021... Antivir by přece měl být co nejaktuálnější. Nebo jak to s těmi edicemi/licencemi vlastně funguje?

A ještě něco - předtím, než nainstaluju Kasperskeho, budu muset ten defender nějak odinstalovat/vypnout nebo to zařídí Kaspersky při instalaci? Moc děkuju!!

antivir si pořiď libovolný, ale před edicemi typu "internet security" varuju.
kaspersky je důvěryhodnější než odpad avg/avast, to vybíráš dobře. ale když už, tak jen jednodušší av verzi vlevo.
číslo verze nemá nic společného se stahovanými definicemi malware, ale je to verze programu - toho co umí, jak se chová. s tím, že starší verze av časem přestávají podporovat a aktualizace pak nestáhneš.

jestli píšeš že tomu nerozumíš, ale přesto jsi do kis zamilovaná, nebude ti ani rady, ani pomoci.
podle popisu ještě nevíš jak se to chová, ale už chceš za to platit, fak dobrý.
konec konců mají zkušební verze zdarma, uvidíš jak se chová k defenderu (scanner má vypnout)

Děkujuuu! No, ne že bych byla do kis zamilovaná, ale pro normálního smrtelníka je strašně těžký se v tom vyznat, když každý doporučuje něco jinýho. Nemám nikoho, kdo by mi s tím pomohl. Vybírala jsem podle AVtestu a chtěla jsem i něco na podporu zabezpečení internetového bankovnictví a online nákupů (proto ten kis). Můžu se zeptat, proč je lepší ten základní placený av?

A mě po ukončení podpory Windows jednou na pár dní přestal fungovat Microsoft Security Essentials, a já jsem to nezaregistroval, resp. jsem si myslel, že jenom neprobíhá automatická aktualizace a za pár hodin jsem měl PC zašifrovaný ransomwarem. Nic jsem přitom neinstaloval, nic nespouštěl, na podezřelé stránky nelezl. Na Seznamu se mi otevřela reklama, která mě zaujala, tak jsem na ni klik, zjistil jsem, že je to podvod (tabletky na zázračné XYZ), tak jsem okno zase uzavřel, a zá pár hodin na mě vyskočila hláška, že program XYZ přestal fungovat. Začal jsem to zkoumat a zjistil jsem, že daný program byl v Tempu a zašifroval mi celý PC, kde jsem měl data za posledních pár let podnikání a který jsem neměl zazálohovaný (blbost na n-tou, vím). Naštěstí jsem jej dokázal rozšifrovat, ale trvalo to skoro měsíc, než byl PC zase provozuschopný. Naštěstí jsem měl zálohu fakturačních dat na flash disku, takže jsem ten měsíc mohl fungovat normálně.

Od té doby bez antiviru ani rány a žádný podobný problém jsem již nezaznamenal, byť každou chvíli vyskakuje upozornění, že příloha emailu nebo nějaká stránka obsahuje nějakou potvoru.

Ale uchránil, stejně, jako mě chránil před vypnutím, a stejně, jako mě teď chrání Panda na XP/Vistách a Defender na W10. O jaké blbosti to mluvíš, když ransomware pronikl do PC buďto přes reklamu ze Seznamu, na kterou jsem se chtěl podívat, nebo přes přílohu hodně sofistikovaně napsaného emailu (povědomý odesílatel i název přílohy, ovšem po zjištění přípony smazáno bez otevření přílohy). To nemohu kliknout na reklamu na seriózním serveru, která mě zajímá, nebo blíže prozkoumat emailu, který se tváří, že je od obchodního partnera?

v těch letech msse detekoval jen nejběžnější viry a spyware měsíce. žádný nový ransomware to nebylo schopno poznat a už vůbec skripty spouštěné prohlížečem.
že si viry v mailu berou adresy z tvého adresáře je taky trik dávno starý.
a otvírat jakékoli přílohy mailů bez stažení na disk dělá jen sebevrah nebo bfu.
tehdejší ochranu proti makrovirům museli uživatelé při přechodu na novou verzi office vždy vyřadit, protože se nedaly bez varování otevřít dokumenty starší verze.
konfigurovatelná instalačka office sice měla volbu bez zatržení nebezpečného vba, ale pak nikdy nešlo uzavřít word bez chybových hlášení.

takže tě msse vůbec nechránil a m$ office dělal při instalaci vše pro to, aby ses mohl nakazit, administrátore.
taky jsi tehdy psal, že sis nakazil postupně více pc. ani nechcu slyšet, že to třeba bylo přenesením souborů přes flashku - protože to bylo jen lamerství, za které si uživatel může sám.
když jsme u toho - k čemu potřebuješ jako office uživatel administrátorská práva?

V jakých letech? To bylo v roce 2016, což není zas tak dávno, stalo se to jenom jednou a na 1 PC, u které byl zrovna deaktivován antivir. Nikdy předtím a ani poté se mi to při funkční antiviru nestalo, a to dostávám zavirované emaily prakticky každý den. Přílohou byl ZIP, který po otevření ukázal ACE nebo JS, už si přesně nepamatuji, a ten jsem již dále nespouštěl. Přesto se daný ransomware zaktivoval: https://pc.poradna.net/questions/1617490-jak-nejlepe-odstranit-ransomware-sifrovaci-virus-z-infikovaneho-pc

PS: Už kdysi dávno jsme tady vedli debaty ohledně administrátorských a uživatelských účtů, a přišli jsme k závěru, že u Windows XP Home to byl prakticky nepoužitelná varianta, pokud uživatel potřeboval často něco instalovat a/nebo přístup do účtů jiných uživatelů!

support xp skončil 2014 a tvrdíš že tehdy se ti to stalo. vím, jejich msse ještě chvíli přesluhoval, ale to nebyl stejný antivir co mají ve win10. to co popisuješ neuměl detekovat nikdy.

Už kdysi dávno jsme tady vedli debaty ohledně administrátorských a uživatelských účtů, a přišli jsme k závěru, že u Windows XP Home to byl prakticky nepoužitelná varianta, pokud uživatel potřeboval často něco instalovat a/nebo přístup do účtů jiných uživatelů!

aha, takže jsi to nepochopil ani tehdy, ani teď.
- tak buď na tom pc pracuješ jako kancelářská krysa v office / na netu a tam admošský přístup celou šichtu k ničemu nepotřebuješ, naopak je pod xp nebezpečný.
- nebo místo práce potřebuješ trvale drbat do windows a trvale instaluješ pitomosti. to si ale stěžuješ na špatném hrobě.
takové kraviny jsou většinou řešitelné spuštěním správce souborů s extra červenou ikonou (vidíš v čem jsi), přes "runas" a to spouštíš v prostředí "administrátorský účet s heslem". z toho správce souborů nikdy nespouštíš internetový prohlížeč a sem pak nepíšeš, že tys s někým přišel k závěru.
- jestli máš nezvladatelné nutkání stahovat exáče nebo zipy z ruských stránek a klikáš na to, pak ti nepomůže ani svěcená. no msse rozhodně ne.
- s tím, že sis ten vir dotáhl tehdy domů na další pc, jsi přišel ty. (rok jsi vynalézal metodu zálohování). já to beru jen jako zábavnou historu.
- home edice windows kvůli omezenému nastavení práv nemá v kanclu co dělat.

Medvědí klasika - elaborát na x-řádků, aby nakonec zkonstatoval, že veškeré doporučení a rady na mém OS nefungují, takže mám vyměnit OS. Naprosto stejný případ, jak kdybych psal, jak jsem si při převážení pytle cementu na na nějaké menší opravy zasvinil kufr osobáku a jak jsem jej pracně vyčistil, a Ty mi napíšeš, že jsem to měl převážet na paletě a paletu zavařit do igelitu, ale nakonec připíšeš, že jsem si měl koupit dodávku, jelikož paletu s pytlem do osobáku nenarvu. :-D

Já si ten vir opravdu dotáhl domů, ale fyzicky i s PC, abych na něm mohl pracovat i po večerech a případně i v noci, kdyby bylo zapotřebí nechat běžet delší dobu nějaký program a dešifrování jsem testoval na domácím PC s live Windows a odpojeným HDD, ovšem co je na tom zábavného moc nechápu. 8-)

pokud nejsi zručný spisovatel, přirovnání nikdy nefungují, je lepší se jich zdržet.

veškeré doporučení a rady na mém OS nefungují

to je přesně o čem píšu: nechápal jsi to ani tehdy, ani teď.
na mém pc to funguje, nevím čím se až tak liší od tvého, ale je mi to jedno. u sebe dělám opatření, ať se mi to nestane, zatím to funguje.
já se v minulosti s viry a ostatním malwarem bavil, když jsem je likvidoval po druhých, případně je řešil na dálku v síti.
ale je pravda, že u nejnovějšího ransomware není o co stát.

pokud chceš i nadále psát, že ty a polovina pravidelně zavirované zeměkoule jste něčím vyjímeční, prosím pokračuj, nebudu tě rušit.

jako ostatní: 20 let nemám v pc antivir a nemám s tím problém. ale vidím co dělám, sleduju odkud co stahuju, co přesně instaluju, kontroluju co se mi spouští po startu.
bankovnictví používám - ale ne z administrátorského účtu.
věřím, že laik může mít problém se správou pc a chce se opřít o nějakou jistotu - pak mu stačí běžný defender, pro ty nedůvěřivé základní antivir bez dalších komplikujícíh funkcí.

zjednodušeně: čistý antivir nenapadne hrát si na síťovou proxy, neměl by ani měnit funkci dns cache windows. u těch balíků se dlouhodobě objevují problémy.
bohužel všechny ty "essential security", "internet security" apod mají spíš reklamní funkce navíc, které svou tzv. ochranou nadělají víc škod než užitku (otřesným příkladem je právě domácí avg/avast).
av od kasperského tu není tak běžný, ale právě u esetího ess už kolikrát pomohlo jen celý komplexní balík odinstalovat kvůli nefunkčnosti síťových služeb.

přitom má dnes každý druhý bankovnictví v mobilním androidu, kterému vůbec nevěřím a kde je antivir jen lepším oznamovatelem zbytečných událostí. bankám to připadá bezpečné, protože kšeft, přišli by o zákazníky.

takže stáhnout měsíční demo něčeho (což neřekne nic, s aktualizací za čtvrt roku se to může chovat jinak, čím složitější, tím horší) a vyzkoušet.

chtěla jsem i něco na podporu zabezpečení internetového bankovnictví a online nákupů

Jenze to je jen iluze, ze ti v tom Internet Security pomuze. Mimo jine, kdyz ti nekdo vybere ucet a budes mit Internet Security, tak ti stejne oni za nic neruci. Tak jako tak plati a to vzdycky, ze nejlepsi ochrana je vlastni mozek!

Osobne pouzivam jako dokonale zabezpeceni PC antivir Windows Defender (zdarma), vestavěný Windows Firewall spolu s nadstavbou Windows Firewall Control (zdarma) a obcas si pocitac oskenuju hledacem viru Eset Online Scanner (zdarma) a hledacem malware ADWCleaner (zdarma).

Nicmene chces-li mit pocit lepsiho zabezpeceni, tak proti Kaspersky Antivirus a ESET NOD32 Antivirus nic nemam. Vyber to levnejsi a smele zakup. Nejprve si oboji muzes zdarma vyzkouset, (nejprve jedno, pak druhe, nikdy nemit dva antiviry najednou).

Super, děkuju:-) Vsadím na ten antivirus od Rusáka. No a co se týče IB, tak nepoužívám žádnou appku, vždycky tam lezu přes web - kontroluju, jestli je https a rozkliknu i certifikát, tak doufám, že takhle to stačí, jinak už nevím co:-/

Pozor na instalovane rozsireni prohlizece podle toho, jaky prohlizec webu pouzivas.

Sam pouzivam Vivaldi a addony mam pouze 3, kterym verim, ze jsou neskodne: DuckDuckGo Privacy Essentials, Překladač Google, uBlock Origin.

Sam to nedelam, ale nekteri lide maji jeden prohlizec jen na online bankovnictvi, taky moznost, jak se vyvarovat problemu s addonama v prohlizeci, takze napriklad pouzivas bezne Firefox, tak si na IB nainstalovat Vivaldi.

Urcite od veci neni pouzivat blokovace reklam, reklamni servery jsou castym tercem utoku hackeru, tudiz blokovac te neprimo muze chranit.

Aha... no vidiš a to jsem třeba vůbec nevěděla::) Achjo, nejradši bych ten NTB někomu dala, aby mi do něj postahoval všechno potřebné a já ho mohla začít bezpečně používat:-/ Prosím tě, je nějaká safe stránka, odkud se dají ty blokovače stáhnout? Já obecně hrozně nerada z netu cokoliv stahuju. Vždycky se bojím, že si zároveň s tím stáhnu i nějakého záškodníka:-( A ten firewall už by měl být zabudovaný v tom Kasperskeho antiviru, žejo?

uBlock Origin - je to addon do prohlizece, stahnes pres svuj prohlizec. Odkaz jsem dal pro prohlizece zalozene na Chromiu.

Naopak, nejbezpecnejsi firewall je zabudovany ve Windows. Na to zadneho Kasperskyho nepotrebujes. Navic vzdy plati, ze chyba v aplikaci s nizkourovnovym pristupem znamena dalsi mozne ohrozeni pocitace. Tudiz takovych aplikaci je dobre mit v PC co nejmene. A daval uz jsem odkaz na aplikaci, ktera rozsiruje moznosti nastaveni Windows firewallu.

nejradši bych ten NTB někomu dala, aby mi do něj postahoval všechno potřebné a já ho mohla začít bezpečně používat

Jenomze k takovemu cloveku pak musis mit absolutni duveru, proto jak jiz tu bylo receno, je uplne nejlepsi se spolehnout na vlastni rozum. Kdo je opatrny a zmatene neklika na vse co vidi, tomu se nic nestane. :-)

Na běžnou činnost používáš uživatelský účet nebo admin účet?
admin účet = například je to první účet, co se vytvoří při instalaci Windows
Proč se ptám. Kdybys chtěla aplikovat to dokonale zabezpeceni PC od RedMaXe, tak ono smysluplně funguje jen pokud se na běžnou činnost používá úživatelský účet, na admin účtu si totiž můžeš dělat s Windows Defenderem a firewallem co chceš a platí to i pro malware. V případě, že uživatel i na běžnou činnost používá admin účet (což je naprosto běžná a rozšířená věc), tak jsou přece jen vhodnější antiviry a balíčky s antiviry od třetí strany, ty jsou přece jen odolnější i pod admin účtem.
Nevím jak u Kasperskeho, v případě Esetu, pokud je uživatel šikovný a umí nastavit a využít funkce, které nabízí IS nebo SSP, tak bych šel spíš do balíčků (myslím, že se tam dají udělat i pravidla na omezení spouštění skriptů a aplikací).
Co se týče dalších věcí pro běžné uživatele, tak mi přijde smysluplné používat programy jako je třeba Trusteer Rapport, který doporučuje i KB.
A bezpečnost není jen o programech, ale i o nastavení, například pokud člověk nepotřebuje, zakázat spustitelné věci defaultně v Office. Nastavit pravidla pro spustitelné věci se dají přímo ve Windows (nebo i v antivirových balíčcích), což mi přijde jako docela účinná věc.
(ještě poznámka, osobně antivir nepoužívám, Defender mám zakázaný, na bezpečnost programy nepoužívám, i při běžné činnosti používám admin účet, a nepřijde mi, že by bezpečnost nějak trpěla)

Podle toho co píšeš používám admin účet. Myslíš to dobře, pro tebe je to brnkačka, ale já fakt nechci nikde nic nastavovat a hrabat se v tom, rozumím tomu jak koza petrželi a napáchala bych víc škody než užitku. To je jako bych ti řekla, že máš teďka jít a postavit mrakodrap:-D (i když jako samozřejmě nechci podceňovat tvé schopnosti :-) ).

Já tě ale přece do ničeho nenutím a nic po tobě nechci, nechceš nic nastavovat, tak nenastavuj :-)
Ten můj příspěvek nebyl jen o nastavování a hrabání... i když nechápu proč nechceš řešit například zakázání maker a activex v office, pokud tuto funkcionalitu nepoužíváš, není to žádné stavění mrakodrapů (pár kliků v programu Office) a myslím, že hromadě institucí a uživatelů by i tento klacek před napadením pomohl. Jak je jednoduché využít této funkcionality jsem na příkladu uvedl tu:
https://forums.mydigitallife.net/threads/windows-defender-the-worst-av-ever.81120/page-6#post-1580118
Je jen a jen na tobě kolik malwaru nahážeš klacků pod nohy.

používám admin účet

Nepoužívat admin účet na internet a běžnou činnost je základní pravidlo bezpečnosti (což jsem se dočetl právě zde na poradně někdy před 10 lety v pěkném návodu). ;-)

Takže, pokud se tak bojíš "záškodníků", že se obáváš i cokoliv stahovat a instalovat, měla by sis okamžitě založit uživatelský účet s omezenými právy a chodit na net pouze z něj. ;-)

Je třeba si uvědomit, že v admin účtu máš všechna práva, můžeš bez hesla stahovat/instalovat/nastavoat cokoliv, což je sice fajn a pohodlné, ale problém je, že stejná práva tím dáváš i tomu případnému záškodníkovi, který ti do PC vleze. ;-)

admin účet = například je to první účet, co se vytvoří při instalaci Windows

Jenomze zapominas, ze bezny uzivatel ma zapnute UAC a teda ten uzivatelsky ucet, ktery uzivatel bezne pouziva ma defaultne prava User. Pro prideleni Admin opravneni se zobrazi varovne okno ano/ne. Pak uz je to jen o tom, aby uzivatel myslel a pokud nevi, tak to nepotvrzoval. Jiste neni od veci mit vytvoreny separatni User ucet, ale vyslovene nutne to neni, jen musi uzivatel myslet hlavou a zbesile neklikat, coz zminuji v prispevcich opakovane.

Nazor z internetu k Trusteer Rapport.

Nic proti softu, ale plati to, co jsem napsal vyse, cim vic nejakeho dalsiho softu na "zabezpeceni" v pocitaci, tim vetsi sance, ze se nekde najde zapomenuta chyba a nekdo ji zneuzije. Pokud chce antivir od Kasperskyho, klidne at si ho poridi, ale at si tam nestrka tunu softwaru ve vire, ze ji to vsechno dohromady ochrani.

Kdyz uz neco pouzivat navic, tak mnou zminene programy vyse, ktere nebezi rezidentne, u takovych je jedno, kdyby tam byla chyba, protoze bezi jen po omezenou dobu skenovani pocitace.

To je ti tak smutno a hledáš společnost? Jestli jsi tak osamělý a bydlíš někde kolem kriváňské malé fatry nebo pod vysokými tatrami, tak se k tobě na pár dní v létě nastěhuju, teda spíš na pár nocí. Nebo aspoň kde nechat přes den věci bych potřeboval :-)
(místo šmoulování bychom mohli pokecat o IT :-) )

Mně i mým věcem je jedno na co jsi orientovaný a o co máš zájem :-). Já psal o co mám zájem já, o někoho z těch oblastí, mám rád nízkonákladové výlety. A bodlo by mi třeba mít někoho ve Svitu, u kterýho bych si nechal přes den stan, spacák, karimatku a vyrazil do hor na lehko.

Do pajcky není daleko a sil ubývá. Ale furt to ještě jde, turistika ještě v poho, ale když dám kolo s vyšším převýšením tak jsem mrtvej. A tady na ty české a moravské hory mi síly stačí i na tahání spacáku a karimatky na ně, jenže ty vaše slovenské jsou o poznání vyšší a to bych byl mrtvej taky :-)

Jo aha, ty nejsi Slovák. Tak to jsme ze stejného kraje, já bydlím kousek od UH :-) Jako kde mám co za hory? Jako tu? Třeba Vartovnu :-D Tam se mi líbilo :-) Letos jsem šel Beskydy, jeden den Radhošť a Velký Javorník, druhý den Veřovické vrchy, taková pohodička. Na Lysé jsem byl loni. Já nejsem zdatný turista, ty slovenské se mi zdají jako velehory :-)

::) Hezky! Tohle vše mám odjeté na horáku. Lysá je tragédie. Pěšky nechodím. edit: na Vartovnu jsem jezdil ještě před rozhlednou, byli tam lidi, co prodávali lahváče (elektrobuňka) :-)

BTW: nechtěl bys Meridku za třetinu ceny (cca 7 fíků)? Perfektní stav, hydraulika, jen dofoukat teleskop

Vím, že admin uživatel má defaultně práva user a pro přidělení admin práv se otevře varovné UAC okno. Jenže ty nevíš to, že toto platí jen pro běžné korektní chování aplikací a skriptů. Existuje mnoho způsobů jak vyvolání toho UAC okna při elevaci práv pod admin účtem obejít, jestli je chceš všechny popsat, tak se obrať na uživatele BAU z MDL.
Tu máš jeden příklad od BAU na zakázání Defendera, je v tom zahrnuta elevace na admin oprávnění bez vyvolání UAC okna pod admin účtem (je to těch 6 řádků pod ## 1: admin-user non-elevated) a jako bonus tam máš i elevaci z admin oprávnění na trusted installer oprávnění (## 2: admin-user elevated: get ti/system via runasti lean and mean snippet) - opět bez interakce uživatele a to pak je ten skript absolutním vládcem nad systémem a může si dělat co chce.
https://pastebin.com/hLsCCZQY
Vyzkoušej ve virtuálce, odstřelí to Defender (na to je potřeba trusted installer oprávnění a na to si je skript elevuje bez interakce uživatele z user oprávnění pod admin účtem) a nenaběhne ti žádné okno UAC.
(jen poznámka, nelíbí se mi jak skript funguje, tak na běžné zakazování Defendera mi vhodný nepřijde, na to mi přijde vhodnější zakázat jej přes policies, ale jako ukázka na obcházení UAC a elevaci je dobrý)
Ten tebou odkazovaný článek na Trusteer Rapport jsem četl ještě než jsi mi na něj dal odkaz, četl jsi jak na něj reagovala Komerční banka na konci článku? Pokud ne, tak si tu reakci přečti. Já s tím vyjádřením KB souhlasím.
Přečti si něco o zakladateli Kasperského, přečti si něco o názoru vlády USA na produkty od firmy Kaspersky, přečti si něco o názoru činitelů EU na produkty od firky Kaspersky... S tím nemáš problém, ale máš tu narážku na Trusteer Rapport patřící pod firmu IBM... (tím nikomu nevymlouvám používání produktů od Kasperského)
Ano, čím víc softu, tím vetsi sance, ze se nekde najde zapomenuta chyba a nekdo ji zneuzije. Jenže ten soft, třeba konkrétně Trusteer Rapport, je bezpečnostní soft, který má určitou bezpečnostní funkcionalitu a ta u běžných uživatelů mnohonásobně přebije nějaké potenciálni rizika s dírou softwaru, to je můj názor a je to i názor třeba KB, jinak by ten program nedoporučovala. Nebo třeba Eset by neimplementoval do některých produktů modul Ochrana bankovnictví a online plateb, což je něco podobného jako Trusteer Rapport.
Já osobně jsem tu nepsal ani jsem nijak nenaznačoval to, že by někdo měl věřit tomu, že tuna softwaru (a nastavení) někomu zajistí (absolutní) ochranu, jde o to házet malwaru klacky pod nohy, pokud někdo těch klacků není schopen vlastním rozumem naházet dost, tak mně přijde smysluplné používat programy, které zajistí proti malwaru určitou překážku, což například Trusteer Rapport zajistí.
Programy, které neběží rezidentně, můžou být z hlediska ochrany jen takovým bonusem, jednak mají omezenou funkcionalitu a jednak řeší jen ležící nebo již spuštěné věci, což už je jaksi pozdě... Klidně uvedu konkrétně na těch tebou uvedených programech:
Eset Online Scanner: Jak jsem si hrál s tím mnou uvedeným makrem v Office, tak Eset Online Scanner soubor s takový makrem nedetekoval. Co si pamatuju, tak jej ale detekovaly klasické produkty Esetu a to při samotné činnosti toho makra na základě činnosti makra a skript nebylo možné makrem spustit (jen poznámka k Defenderu, v případě spuštěného aktualizovaného Defenderu normálně došlo ke spuštění skriptu).
ADWCleaner jsem znal, vytvořil jej nějaký francouz, programoval jej v autoitu (do doby než jej převzal Malwarebytes). V té době jsem měl ADWCleaner i dekompilovaný a vytvořil jsem i zdrojový kód, který byl oficiálně zahrnutý v ADWCleaneru. Zjednodušeně ADWCleaner beru jako čistič od adwaru, prostě jako čistič od něčeho známého ne relativně nebezpečného. Jak ochrání uživatele ADWCleaner třeba před sofistikovaným šifrovacím malwarem nebo phishingem? Nijak.

S tým skriptom *bat či raw určený na odstavenie Defender W10 na nízkej úrovni, by si nemal pokúšať tunajšiu mľádež, lebo kto nemá politiku gpedit.msc pri W10 Home, ten sa stratí, retronávrat k plnému sfunkčeneniu Defender je nemožný.

Kasperského, či ostatnú pakáž z radov celosvetových zbierok AV, si dobrovoľne a pri zmysloch normálny občan v živote nenainštaluje, nepustí si do kožucha svojho W10. Defender v plnej zbroji so spustenými utajenými, rozšírenými funkciami v PowerShell, predčí všetky šmejdy od tretích výrobcov AV, navyše, ak je manuálne nakonfigurovaný k Defender ako bonus doplnok WFC 5.4.1, určený ako nadstavba pre integrovaný Firewall W10, nastavený v interaktívnom režime zo zmazaním veškerých pravidiel s nastaveným čistým štítom Firewall, je desina nepriestrelná. Prípadne kto sa poihrá blokovaním nutne otvorených portov 80, 443 týmto xindlom v podobe modrej kocky PeerBlock 1.2, je za vodou: https://peerblock.en.uptodown.com/windows

Osobne by som sa najviac priklonil k AV pre W10, zn.: Bitdefender Total IS, Paranoja Security 2030, z dielne Rumuna.

K sporadickým skenom dát pre ustrašencov ktorým večne lepí u riti z virózy, bohate stačí v gr.prostredí Windows,
https://www.emsisoft.com/en/home/emergencykit/
lebo sa necpe do hlboko systému, má slušnú, večne aktualizovanú databázu, rýchly algoritmus, kontrola na rootkity s priamym prístupom na disk a do RAM.

V BAUově skriptu je zakázání Defendera i povolení Defendera. Má to řešené změnou podmínky ke spuštění Defenderu ze služby RpcSs na RpcSs-TOGGLE a opětovné povolení změnou na původní RpcSs. Proč by to jako nemělo fungovat? Funguje to.
Opětovné zfunkčnění Defendera funguje i v případě zakázání Defendera pomocí policies.
Proč tedy píšeš, že návrat k plnému zfunkčnění Defendera po jeho odstavení není možný?

Neskúšal som tento skript, nemám to za potrebu, iba konštatujem v prípade experimentovania s nadbytočnými xindlami pri Defender. Na Githube sa tiež experimentuje, drvivá väčšina skriptov viac menej škodí W10, než by bola k prospechu bežným užívateľom. Ešte-že o nich nevie drvivá verejnosť, boli by plné fóra zúfalcov, vlasy si rvúcich od korienkov.

Už som písal, mám okresané ISO desiny s mnou manuálne prednastaveným ntLite zbaveného hovadín do podoby desktopového systému. Ak vylezie nejaký nový balík meniac systémové nastavenia, Registre, iba ISO preženiem úpravou s novou, čistou inštaláciou. Nič jednoduchšie ešte nikto na svete nevymyslel mimo Image, bitových záloh aktívneho a primárneho oddielu s ich obnovou od poslednej, vydelenej, čistej funkčnej zálohy. Obe akcie sú otázkou niekoľkých minút pri rýchlom HW.

Ten skript jsi nemusel ani zkoušet, stačilo se na něj podívat.
A pak chápat i to, co je napsané tu:
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/administration/windows-commands/sc-config
konkrétně:

depend= <dependencies> 	Specifies the names of services or groups that must start before this service.

Jenže ty jsi ten skript nezkoušel, ani ses na něj nepodíval, respektive nechápeš jak funguje, a přesto děláš závěry...

človeče, neskúšaj tieto ťahy na moju osobu, jedná sa o AV Kaspersky a o bežných užívateľov akým je dopytca.

Z čias W95/98, po prvom Ghoste od Norton Symantec, som sa prestal zaoberať s ladením, dekompiláciou knihovní, *.exe, kľúčov Registrov (v tom čase jediný, kto sa knižne venoval Registrom Windows bol Günter Born), čumenia do knižnej literatúry a inými hovadinami v prípade OS Windows. Mám svoje roky a už ma to nebaví, ba priam otravuje v prípade, ako som uviedol vyššie.

Bitové zálohy vec istia, finálna úprava ISO detto, už aj tých klikačiek štvorčekov v prípad ntLite je na mňa moc.

Sú na svete iní, ktorým to páli, majú v svojich skromných príbytkoch do čoho čumieť, ladiť, vyšperkovávať systémy.

Nech sa ti darí v prípade, ak s týmto žiješ a veci ťa bavia pričom stačíš intelektom zvládať veci.

Proti vkusu žiaden dišputát, lenže západné, kapitaľistické, dekadnetné, americké, nechcené vírusy sa inštalujú samé od seba podobne, ako to knieža "Brano", ktoré zavíralo dvercia samo i keď ho na dvere nikto neinštaloval.

Ba, kukni na weby konšpirátorov, aj Covid19/20/21 postupne až po č.30 s rozmanite dlhými odnožami prerastenými, zmutovanými čidlami plných kapitaľistickým semenišťom xyRNA vznikol, bude vznikať sám od seba, resp. potajme sa nakotil vo verejnosti v americkej dielni zase len a len západného imperialistu, Billa G.