Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta rychlosti internetu mezi routerem Netis WF2411 a mostem TP-link TL-WR743ND

Chtěl bych se zeptat, co může způsobovat ztrátu rychlosti internetu mezi routerem Netis WF2411, do jehož WAN portu je připojena WIFI anténa a dalším routerem TP-link TL-WR743ND, který je nastaven do módu bridge s tím, že přenos mezi hlavním routerem a TP-Linkem je bezdrátový?
Může být problém v tom, že TP link používá jeden wifi modul, jak pro komunikaci s hlavním routerem, tak ke komunikaci se zařízeními, které se k němu připojují?

Ak ta antena pracuje na 2.4GHz, moze sa rusit to co mas doma s tou antenou ak ti domaca wifi ties bezi na 2.4GHz. Skor by som ovsem tipoval na problem toho bezdratoveho spojenia dvoch routrov. To mas urcite urobene preto, aby si nemusel vrtat do steny a to moze byt ten problem. Wifi cez stenu niekedy funguje a niekedy blbne celkom statocne.

Je to právě kvůli tomu, aby se nemusela sekat zeď a tahat kabel.

Pomohl by teda router s dualband a možností přepnout do módu bridge, s tím že anténa vysílající v jednom pásmu by obsluhovala komunikační kanál mezi routery a druhá anténa by zajišťovala připojení k internetu uživatelů v přízemí?

Anténa je na komíně, hlavní router na půdě a všem zařízením,která se na něj bezdrátově připojují, jde internet plnou rychlostí.
Jakmile se ale uživatelé připojují bezdrátově na druhý router v módu bridge, který je v přízemí internet jim jde často jen třetinovou rychlostí. Router v přízemí slouží také jako posilovač wifi sítě hlavního routeru v přízemí a jako zprostředkovatel připojení k internetu pro TV, která musí být připojena do sítě kabelem.

Zatial som to vysvetlil zo siroka, pretoze nevieme o ake rychlosti sa jedna. Ten opakovac spomaluje na 1/2 rychlosti, ovsem ak wifi bezi na rychlosti 150Mbps a ty mas internet 10Mbps, tak to stale staci aj ked sa rychlost 150 vydeli dvoma. TL-WR743ND sa sprava ako wifi opakovac aj ked je nastaveny do bridge modu.
Musel by si napisat aku mas zaplatenu rychlost Internetu a akymi linkovymi rychlostami komunikuju obidva routre + pocitac a to v obidvoch smeroch. Tipujem, ze to nebudes vediet zistit, pretoze to nieje uplne trivialne zistit ani pre admistratorov sieti, tudiz tvoj dotaz zostane asi nozodpovedany. Mozeme len vymenovat mozne problemy, ale co presne je ten problem na to budes musiet prist sam.
Najvacsi problem wifi je, ze to nieje mozne seriozne merat. Mas len 5 ciarok signalu, co je nedostatocne na zistenie presneho problemu.

Rychlost internetu v ideálním stavu, pokud je uživatel připojen sám k wifi síti, kterou vysílá hlavní router, je 16 Mb/s. Pokud se uživatel připojí sám k wifi síti z TP-linku rychlostí 54Mb/s, naměří rychlost internetu cca 5Mb/s. To jaká je rychlost mezi routery jsem nezjistil?
Možná by to mohl odhalit Wireshark.?

No a preco sa uzivatel pripoji na rychlosti 54Mbps?
Jeden aj druhy router su 150Mbps. Ak vezmeme do uvahy, ze to mas spravne nastavene na 20MHz sirku kanalu, tak je max.rychlost 72Mbps. Tuto rychlost je potrebne delit (priblizne) dvoma kvoli rezii wifi protokolu a dostaneme rychlost aku ukazuje napriklad TotalCommander, cize 72/2=36Mbps
V pripade opakovaca to treba znova delit dvoma, 36/2=18Mbps a to je max.vyuzitelna rychlost Internetu za opakovacom, ale teraz pozor: Toto plati iba v pripade bez rusenia. Ak existuje rusenie, wifi si same prepina rychlost na nisiu podla velkosti rusenia a z rychlost 72 moze byt napriklad aj 18Mbps. Pre takuto (linkovu) rychlost je Internetova rychlost 18/4=4.5Mbps. Je to priblizne asi to co ti to ukazuje.
To preto lebo obcas sa linkova rychlost automaticky prepina na vyssiu a potom zase na nizsiu. Bohuzial takto funguje wifi.

To je cca o 40 % dražší řešení než dualband router. Navíc je u těhle zařízení podmínka a to, že by měly být připojeny do zásuvek, které jsou na stejné fázi. A to v rodinných domcích, kde se většinou připojuje třífázově, není vždy možné zaručit. Musel by se provést zásah do rozvaděče.

Raději bych se držel toho, že použiji nějaký jiný router, místo toho TP-linku, potřebuji ale poradit, jaký by to konkrétně mohl být.?

to je jasný že je to dražší, avšak neproblematický,... spojenie vzduchom v takýchto situáciách bude vždy komplikované a problémové,...nejaké repeatre/extendre a podobné riešenia sú dosť krkolomné,...

tplink se šmejdem od netisu 100% nekomunikuje rychlostí 150mbit.
pokud by v bytě nebyly zdi, dala by se čekat reálná rychlost 65mbit. jestli jsi tam nastavěl zdi a do okolních bytů sis nacpal rušící sousedy, může být rychlost i třetinová.
a pokud je tplink v režimu wps/repeater, propustnost klesne dále na polovinu.

co s tím:
1) vystěhovat sousedy, zbořit zdi
2) oskenovat volnější kanál (inssider)
3) natáhnout v liště kabel, tplink nechat na konci jen jako ap (wifi-switch, bez dhcp)
4) powerline už někdo navrhoval, ve velkých bytech s okolním rušením je to skoro jediná možnost.
5) zařídit si grant na měření 5ghz v paneláku a za to nakoupit 5ghz router a klienty
6) přestěhovat router odkudsi z rohu doprostřed bytu

Mám teda zkusit použít raději dva TP-linky?

Nejbližší sousedi jsou od domu vzdušnou čarou 25m, z rušení jejich wifi sítí až takové obavy nemám, protože je to zároveň i jediná wifi v dosahu.

Spíš to vypadá, že dochází ke kritickému dělení rychlosti, pokud je, jak píšeš, reálná rychlost mezi routery 65 mbit a rychlost se podělí způsobem, který popsal kolega Kilo.Viktor .

Našel jsem ještě tento návod, který jsem netestoval, zadávají se v něm konkrétní MAC adresy propojovaných routerů, uživatelé kteří ho použili tvrdí, že jim vše funguje bezproblémově:

"Co se WDS tyce, tak to je standard na wifi routerech a AP zarizenich. Nastavit to musis na obou routerech, kdy vpodstate na jednom zarizeni zapnes WDS a zadas MAC adresu druheho routeru, ktery se na nej bude pripojovat. Na druhem routeru opet zapnes WDS a zadas MAC adresu prvniho routeru. Zaroven na obou nastavis stejne SSID wifi site a stejne zabezpeceni. Pak se stane to, ze oba routery budou vysilat stejnou wifi sit (cili na oba se muzou pripojovat wifi klienti) a zaroven ty dva routery mezi sebou tou wifi siti propojis (cili oba routery budou komunikovat mezi sebou). A jelikoz jeden z tech routeru mas zapojeny do internetu, tak tim padem se na ten internet dostane i druhy router a klienti na nej pripojeni. Dalsim predpokladem samozrejme je, ze bys na tom druhem routeru (bez internetu) mel vypnout DHCP, protoze adresy bude pridelovat porvni router. A dle typu zarizeni i mozna dalsi parametry, ale melo by to fungovat i takto, ja to tak bezne pouzivam."

Tím možná další parametry autor mohl zřejmě myslet nastavení kanálů wifi sítí obou routerů na stejnou hodnotu.

4) powerline už někdo navrhoval, ve velkých bytech s okolním rušením je to skoro jediná možnost.

takže ja som len "někdo"? :-(

hledání nechám na tazateli, já to zběžně četl, ale nezapisoval jsem si co kdo řekl.

on má spíš problém, že má v bytě zdi, to je teď taková novinka ve stavebnictví.
a i když kolem nemá rušící sousedy, při automatické volbě wifi podle kvality utlumeného signálu rušeného odrazy od zdí se mu může nastavit až géčko (22mbit)
do toho half duplex repeateru* a je tam kde je.
možná natvrdo přepnout wifi na vysílači (netis) na normu 11n - radio band.

nebo jak skromně zmiňuješ, v bytech s více pokoji může jít signál až přes 3 zdi a tam je wifi na pikaču = tam se powerline vyplatí.

edit:
*) repeater aspoň lidi chápou, že se strčí cca do půlky cesty mezi vysílač a nepokrytou oblast, tam kde už není signál. jestli má domělý bridge až za 3 zdmi, se nedivím že signál stojí za prd.
a je jedno jestli repeater nebo wds, fungují stejně.

edit 2:

Je to starší notebook, který je schopen pracovat jen ve wifi standardu b/g.

a do prd..., toto kurví celý režim repeateru.
buď vyhodit notebuk, nebo dokoupit wifi-n kartu, nebo powerline a starý notebuk k němu připojit kabelem, nebo dotáhnout kabel v lištách až k notebučímu pokoji a tam zapojit tplink jen jako wifi-switch bez wan vstupu.

Ještě by mě zajímalo, jestli existuje nějaká funkcionalita routerů, díky které by v módu bridge nedocházelo ke zpomalení přenosové rychlosti na polovinu. Třeba ten dualband router, který by teoreticky pro komunikaci s uživately používal jedno pásmo a druhé pásmo k propojení s hlavním routerem?

zbytečně apriori zavrhuješ powerline adaptéry. Od jejich nepříliš úspěšných počátků technika dosti pokročila a dneska je navrhuju každému, kdo v rodinném domku potřebuje přetáhnout signál z jednoho patra do druhého. Je pravda, že se doporučuje, aby byly na stejné fázi, ale to ani zdaleka neznamená, že to na různých fázích nebude fungovat. A vůbec nemá cenu to řešit teoreticky, je potřeba to prostě vyzkoušet. A jako u všeho, ztrácet čas s nejlevnějšími šunty nemá smysl.

Určitě nezavrhuju powerline. Je to ale zbytečně složité řešení, pokud by šel stávající sekundární router nahradit jiným, na kterém by nedocházelo, např. díky funkci dualband, ke snížení komunikační rychlosti s hlavním routerem. Našel jsem například tato zařízení a potřebuji pouze posoudit, zda opravdu půjde jedno pásmo použít ke komunikaci s hlavním routerem a druhé k obsluze klientů: EDIMAX BR-6208AC V2, TRENDnet TEW-671BR, D-Link DIR-809, Netis WF2780 ??

PowerLine neni zbytečne složité rešení, ale naopak je to dobré a spolahlivé rešení.

Akekolek wifi, ktore robi bezdratove preposielanie signalu sa sprava ako opakovac a to nezavisle no tom, ci jedno radio pracuje na 5G a druhe na 2G. Aby to nepracovalo ako opakovac je potrebne mat druhu stranu LAN. To sa vola "klientsky mod". Z jednej strany to prijima cez wifi a na druhej strane to ide cez LAN. V pripade wifi kariet je druha strana napriklad USB konektor.

Předpokládám, že ty dvě rádia pracují nezávisle. Schematicky by to pak odpovídalo tomu, co píšeš, jedno rádio přijme komunikaci z hlavního routeru a dál už bezdrátově nic nepřeposílá, není tedy zatíženo následnou komunikací s klienty, protože ta komunikace, jde ke klientum už skrz router (po plošném spoji) do druhého rádia, které obstarává zase pouze komunikaci s klienty.?
Tzn. představuju si to tak, že jedno rádio bude nastaveno do klinet módu a druhé jako AP.

ten tvůj wr743 umí nastavit mód bridge? žiju v tom, že lowend tplinky na tento mód kašlou, možná máš alternativní fw.
ostatně používáš ho v režimu opakovač = repeater, wifi přijímáš a wifi vysíláš, tj. navíc half duplex.

dualband router, který by teoreticky pro komunikaci s uživately používal jedno pásmo a druhé pásmo k propojení s hlavním routerem?

tak to nefunguje. router neví, že ty to tak chceš. až budeš na výstupu potřebovat 5ghz, má pro změnu využívat 2.4ghz k příjmu?

pořád vidím problém v módu repeater (nedejbože na výstupu zatížený starým géčkem, t.j. v něm i přijímá), a ten krám je nejspíš neefektivně umístěný až za několika zdmi kde není signál, přestože se umísťuje doprostřed trasy.

pokud bys uvažoval o powerline, prodávají se i s wifi koncovým adaptérem.
vzhledem k přítomnosti géčkového shitu je nutno tento krám nějak oddělit, ať nebrzdí celou síť. v přehnanou inteligenci routeru za 600 nedoufej.

+ router pro klienty v přízemí

a vida, tak až po několika odpovědích z tebe vypadne, že to má dvě poschodí, tedy mizernou průchodnost stropu k mizernému 11g?
natáhni si pod schody kabel do patra a přestaň vymýšlet hlouposti.
co zapojit na jeho konci už se tu psalo 2x.

Tak předně, hned v mé první odpovědi tzn. třetím příspěvku tohoto tématu píšu : "Anténa je na komíně, hlavní router na půdě.....Jakmile se ale uživatelé připojují bezdrátově na druhý router v módu bridge, který je v přízemí, internet jim jde často jen třetinovou rychlostí."

Dovolil bych si úplně nesouhlasit s tímto:

tak to nefunguje. router neví, že ty to tak chceš. až budeš na výstupu potřebovat 5ghz, má pro změnu využívat 2.4ghz k příjmu?

Primárně mi bude stačit, když tímto řešením dosáhnu méně četného dělení rychlosti, tím že ani jeden z tunerů nebude zatížen navíc módem repeater nebo bezdrátový bridge.

viz. také citace článku: "Jedním tunerem (jednou anténou, je možné použít směrovou anténu) by se přijímal signál, druhým tunerem/anténou vysílal. I zde je možné v případě potřeby použít směrovou anténu. Jednotlivé tunery mohou vysílat na rozdílných frekvencích, tím pádem se navzájem neovlivňují a propustnost sítě není ovlivněna."

nebo celý článek zde: http://it.cestuji.info/slaby-wifi-signal.php#dvatu nery

Zeptám se tedy ještě po čtvrté, pozná někdo dualband router s touto funkcionalitou a cenou do 1000Kč? Pokud ne, dokáže alespoň někdo posoudit tyto čtyři : EDIMAX BR-6208AC V2, TRENDnet TEW-671BR, D-Link DIR-809, Netis WF2780?

EDIMAX BR-6208AC mam a je to najvacsi smejd aky existuje. 5GHz ma len 4 kanaly a vysielaci vykon 50mW na 5GHz. Ale aj s takymto smejdom mi chodi wifi na 5GHz 30 Mbps cez 4 steny. Podstatne je to, ze to takto funguje len u mna. U niekoho ineho to moze fungovat lepsie, alebo aj horsie.

11b a 11g su normmy, ktore pracuju len na 2GHz pasme.
11n je trochu specificke, to pracuje na pasme 2GHz aj na 5GHz.
11a a 11ac pracuje len na 5GHz.
Automaticke prepinanie noriem (a tym padom aj pasiem) z 5GHz na 2GHz (a naopak) sa pouziva zrejme minimalne, pretoze klient by musel byt na router pripojeny na obidvoch pasmach sucasne. Take nieco klientske karty neovladaju. Aspon zatial som taku nevidel, co neznamena ze neexistuje.

Ještě bych si potřeboval ujasnit jednu věc, když mezi sebou bude komunikovat radio 5GHz a 2,4GHz ve standardu 802.11 n a bude třeba zpomalit rychlost komunikace kvůli kvalitě signálu, znamená to, že se musí přepnout na některý z pomalejších standardů (802.11a,b,g) a nebo zůstanou na 802.11n, ale sníží si automaticky rychlost přenosu?

Podle tvých info a info zde: IEEE_802.11
je tedy komunikace mezi 5GHz tunerem a některým z těch dvou routerů (Netis WF2411 TP-link TL-WR743ND) možná pouze ve standardu 802.11n, protože ve standardu b a g 5GHz radio komunikovat neumí.?

Takže konečný verdikt je ten, pokud bude hlavní router v pásmu 2,4GHz a já budu chtít alespoň částečně omezit dělení rychlosti komunikace mezi routery použitím druhého dualband routeru, musí mít takový dualband router oba tunery v pásmu 2,4 GHz, protože pokud by měl jeden tuner 5GHz a druhý 2,4GHz, tak by nemohl komunikovat nejen s hlavním routerem, ale i s klienty, kteří se na něj připojí, protože jsou také v pásmu 2,4GHz?

Ano.
A konecny verdikt je, ze si kupis 2xrouter, pretoze rozne wds, repatre a pod su z principu, ktory tu bol vysvetleny blbost.
Spravne riesenie je, ze mas 743 v mode klient (bridge), na nu kablom pripojenu 741 a ta vysiela v "mode AP" (cize vypnes dhcp server) dalej cim dojde k pozadovanemu "zosileniu signalu" bez straty rychlosti.

Domaci router len pre pasmo 5GHz tusim ani neexistuje, vzdy sa jedna o kombinaciu 2.4/5 GHz a teda aj ten router, ktory ma aj 5GHz sa spoji s ostatnymi co maju len 2.4GHz na takom pasme, ktore ovladaju vsetci, t.j. na 2.4GHz.
Aby to naozaj nedelilo rychlost je dolezite aby boli nastavene rozne frekfencie (kanaly) na 743 a na 741. Na 2.4GHz su mozne len 3 neovlinujuce sa kanaly. Na 5GHz je mozne vyberat z viacerych.

No ved. To potom treba aj spravne nastavit. Na pasme 2.4GHz sa nedoporucuje pouzivat sirku kanalu 40MHz. 40MHz je mozne v sucasnosti nastavit len pre 11n. 11b/g pouziva sirku 20MHz standardne bez moznosti prepinania na 40MHz.

Ale podle toho, co tu bylo napsáno,bude v mém případě dualband router(5/2,4) komunikovat s hlavním routerem a klienty jen pomocí tuneru v pásmu 2,4GHz, což znamená, že budu tam, co jsem teď, protože v tom případě bude 2,4 tuner zase v módu repeater a rychlost se bude zase dělit.?

Asi jeden z mála dualband routerů, který by mi tímto způsobem mohl pomoct, je Airlive G-Duo, který má dva nezávislé tunery v pásmu 2,4GHz.Ale už se nevyrábí a musel bych sehnat nějaký z druhé ruky.

Ještě by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost s tímhle:https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wa860r e/specifikace/#section
Nebo je to opět jen jednoúčelový router v módu repeater a ve výsledku na tom s dělením rychlosti budu opět stejně?

Skusim to posledny krat, lebo komu niet rady tomu niet pomoci.
"Dvojtunerove" AP, navyse len v 2.4 sa nevyrabaju, pretoze nie je dovod. Kedysis, ked prisla 5ka na trh boli v mode kombinacie 5 a 2.4GHZ, pretoze myslienka bola (celkom spravna), ze dovediem net cez 5GHz a dalej ho sirim v indoore po 2.4. Potom prisli MT a UBNT a vytlacili taketo zariadenia z trhu, takze sa proste tiez prestali vyrabat. Zopar vyrobcov ich este mozno robi, ale na trhu nie s u vidiet.
Prestan zhanat jedno zariadenie a pories to ako som ti povedal 2 zariadeniami.

Bud rad, ze sa uz nepredava Airlive G-Duo. To delilo rychlost na akomkolvek kanali, pretoze jedno radio ovlivnovalo to druhe a to prave z dovodu velmi malej vzdialenosti anten. To iste sa stane ak su dve 2.4GHz AP blizko seba. Najmensia este pouzitelna vzdialenost medzi dvoma AP je 0.5m.

Můžeš mi prosím potvrdit ještě tuhle větu ano nebo ne:

Ale podle toho, co tu bylo napsáno,bude v mém případě dualband router(5/2,4) komunikovat s hlavním routerem a klienty jen pomocí tuneru v pásmu 2,4GHz, což znamená, že budu tam, co jsem teď.

Protože toto, co jsi napsal je pro mě trochu matoucí:

Aby to naozaj nedelilo rychlost je dolezite, aby boli nastavene rozne frekfencie (kanaly) na 743 a na 741.

Můj hlavní problém s dělením rychlosti je ale ten, že se dělí kvůli módu repeater.?

Neviem ci som to s tymi 743 a 741 naozaj nedoplietol. Zakazdym by som si mal precitat asi vsetky posty. Myslel som to tak, ze so 743 sa pripojis na 2.4/5GHz a 741 zapojis kablom do 743 a spravis z neho obycajne AP. 741 by potom mala byt na inej frekfencii ako 743.
1:Aby dva routre mali sancu navzajom komukovat musia komunikovat na rovnakej frekfencii, to ze moze dvojpasmovy AP prevadzat komukaciu dalej na inu frekfenciu je ina vec. 5/2.4 AP bude komunikovat s 2.4GHz AP na pasme 2.4GHz.
2: Repeater je zariadenie opakujuce komunikaciu na rovnakej frekfencii. Delenie rychlosti je dosledkom zvysenia poctu stanic na kanali z dvoch (pre pripad AP<->pocitac) na tri (AP<->repeater<->pocitac), pricom repeater sa pocita za dva. T.j. na rovnakom kanali pracuju 4 stanice namiesto 2.

omlouvám se, že jsi stav svého baráku nenapsal hned do dotazu, je to moje vina.
a že jsem hned níž nevyčenichal, že je router kdesi nesmyslně na půdě.

ty články z it.cestuji jsou poněkud starší, není u nich napsané, že to je zákon platný navždy.
před přijetím ac normy se vyráběly dualband routery s nezávislými vf částmi, třeba tplink wdr3600-4300, už se nedělají.
dnešní ac routery se snaží využívat obě pásma společně pro zvýšení průchodnosti / dosahu.

screen z nastavení routeru tu stále chybí, zrovna tplink v menu běžně nemá tvůj údajný bridge, přitom stále popisuješ repeater - za to se taky omlouvám, určitě za to můžu já.

pokud někdo očekává přes strop plnou teoretickou průchodnost wifi, kterou nelze dosáhnout ani v prostoru bez překážek, a dokonce vážně uvažuje o pořízení druhého shitu od netisu, je to podle mě beznadějný troll.

takže nebudu dále ztrácet tvůj zbytečný čas, máš samozřejmě ve všem pravdu a všechno ti funguje.

Jestli jsem se Tě nějak dotknul, tak se omlouvám. Ale tahle odpověď mě spíš než k informacím o dualband routerech dohání k černému svědomí z toho, že jsem hned do dotazu nenapsal také to, že nejde o můj dům, ale o dům mého bratra a že komín je oplechovaný a kotel, který používá je na tuhá paliva, takže screenshot menu z TP-Linku teď dodat nemůžu, ale snad pomůže tento odkaz, kde je vidět dotčená část menu TP Link TL-WR743ND : http://i4wifi.blog.cz/1106/tl-wr743nd-nove-jako-re peater-klient-nebo-bridge

Router (TP-Link) má opravdu nastaven do módu bridge, což mimo jiné zřejmě znamená, že kvůli klientům, kteří na něj jsou připojeni bezdrátově, je jeho tuner vytížen stejně jako by byl v módu repeater. Resp. tady nějak netuším, jak jsi přišel na to nedorozumění, že mám nastaven bridge, ale popisuji repeater, ale to teď neřešmě. Spíš bych se vrátil k poslednímu podstatnému dotazu a to byl ten o tom, jak je to s 5Ghz rádii v dualband routerech používající wifi standard 802.11 ac, který by měl být kompatibilní s 802.11 n nebo je v tom ještě nějaký háček?

Plnou rychlost opravdu neočekávám, spokojil bych se s rychlostí 22Mbit mezi routery a mezi spodním routerem a klienty 54Mbit.

OMG, kdyby mi vše fungovalo, tak bych se tu jistě neptal...??

Tak problém jsem vyřešil, ale potřebuji doladit nastavení druhého routeru a IP adresy v TV.

Wifi hlavního routeru jsem nastavil pouze na standart N a do starého notebooku s wifi b/g jsem dodal WIFI adaptér, který také podporuje N standart. Čímž jsem dosáhl toho, že se ten notebook připojuje k hlavnímu routeru rychlostí 90-120 Mbit.

Mám ale ještě zřejmě potíže s konfigurací druhého routeru, který slouží pouze jako WIFI adaptér pro TV, která je k němu připojena kabelem. Tento router je tedy v módu client a má adresu 192.168.1.2 a vypnutý DHCP. Hlavní router má adresu 192.168.1.1 a je v něm zapnutý DHCP s rozsahem adres 192.168.1.100 - 130. Nevím ale, jak správně v této konfigurací nastavit adresu TV, předpokládal jsem, že by měla být ve stejném rozsahu, jako adresy routerů? Zkusil jsem tedy několikrát statickou adresu 192.168.1.111, ale i adresy mimo rozsah DHCP serveru hlavního routeru, např.: 192.168.1.41. TV se sice náhodně po několika změnách nastavení sítě dokázala připojit k internetu, ale po jejím restartu, aniž by se jakkoli změnilo nastavení sítě, se k internetu ani k routeru už připojit nedokázala.

Mám v tom nastavení nějakou chybu nebo napadá někoho, co ještě bych mohl zkusit ?

Tak v připojení mezi TV a hlavním router je ještě nějaký problém, protože připojení na internet je z TV, která je připojena k hlavnímu routeru Netis přes druhý router TP-link nastavený do módu "client",funkční vždy jen omezenou dobu. Například chvíli po té, co udělám a uložím změnu v nastavení konfigurace sítě v routeru TP_Link, restatartuji jej a z TV se pak připojím do web rozhraní routeru Netis. Pak spojení funguje bezvadně v posledním případě cca 2 minuty, následně se spojení TV do internetu přeruší a nelze jej obnovit ani restartem routeru TP-link.
Připadá mi, že tenhle problém nastal po tom, co se druhý router(TP-link) přepnul do módu client. TV ale i ostatní zařízení připojená kabelem ( s pevně nastavenou IP)do druhého routeru pak náhodně a po krátkou dobu indikovala funkční spojení do sítě i internetu, to se ale vždy po chvíli přerušilo a už se ho nepovedlo obnovit.

Napadá někoho, co by mohlo způsobovat tohle přerušení spojení. A jestli by mohla pomoci rezervace adres v hlavním routeru?