Total Commander - Jak přidat disk ze vzdálené plochy?
Dobrý den,
Prosím Vás, je možné přidat do Total Commander, případně pomocí nějakého pluginu disk ze serveru, na který se připojuji přes vzdálenou plochu?
Děkuji
Dobrý den,
Prosím Vás, je možné přidat do Total Commander, případně pomocí nějakého pluginu disk ze serveru, na který se připojuji přes vzdálenou plochu?
Děkuji
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Nijak. Vzdálená plocha není souborové připojení, v podstatě se přenáší jen obrazovka, veškerá práce probíhá na počítači, kde jsi připojený
A lze to obráceně, když Commander nainstaluji na server?
Tak v něm uvidíš to, co je na tom serveru...a nebo v tom nastavení RDP si zafajfkuješ lokální disky, které pak budeš vidět na tom serveru.
Podívejte se, jde mně primárně o to, abych mohl přehledně provádět zálohu ze serveru na disk, co mám připojen k PC. A přes průzkumník souborů je totálně nepřehledný jeho průběh.
V nastavení RDP připojení můžeš nechat po připojení namapovat lokální disky - je to volba v nastavení RDP připojení.
Otázkou je, zda to povolují vaše politiky (jestli to někdo nezakázal). Ale ty zálohy budou pomalé.
Jsi v jedné síti?
proč na zálohy nepoužíváte něco normálního, třeba i takový NAS by byl vhodný a pak pomocí RSYNC automaticky zálohovat pouze změny.
Zatím to nebylo nutností, ale je to víc než otravné. Zálohu provádíme ze serveru na extérní SSD právě přes vzdálenou plochu. Proto se ptám, jestli to lze nějak zjednodušit.
Jde to. Tím, že si v RDP připojení necháš namapovat lokální disky, pak je na serveru uvidíš a můžeš kopírovat.
OK. A obráceně to teda nejde?
Tohle je principielně nesmysl. Nemůžeš propojovat remote služby se souborovýma. Můžeš ale samozřejmě mapovat přímo disk ze serveru souborovými službami - tedy pokud je disk/složky sdílený směrem ven a jestli Tvůj účet pro RDP má k tomu sdílení/filesystému oprávnění.
A to se dělá jak, prosím? Jak už jsem víceméně řekl, spousta souborů se na serveru neaktualizuje, takže je přeskočí. Jenže to správce souborů windows jaksi neví, takže uvádí totálně nesmyslný zbývající čas.
tak nejjednodušeji net use \\jmeno_serveru\jmeno_sdileni /user jmeno_uzivatele_co_se_hlasi_k_serveru
Ale jak říkám, nejpodstatnější je, jak jsou nastavený lokální práva na serveru, to si musíš zjistit sám.
KDyž se pravým tlačítkem klepne na složku, tak v nabídce budou i nějaké možnosti ohledně sdílení. To jaké přesně budou se liší podle nastavení systému. Potom možná bude potřeba ještě těm složkám přidat práva pro uživatele network, ale tady jsem už na hodně tenkém ledu, tohle vždy řeším systémem pokus-omyl (někdy stačí dát sdílet, někdy je potřeba přidat uživatele network s právy pro čtení (práva pro zápis a další většinou nedávám, nebývá to potřeba, naopak to brání nějakým nechtěným změnám), někdy ještě přidat uživatele everyone, někdy je dokonce potřeba explicitně ta oprávnění rozšířit na podsložky a soubory (i když to se většinou udělá samo), prostě taková lehká alchymie).
Na druhém konci pak se dá použít net use jak tu bylo napsané nebo přístup přes síťové cesty (rovnou do řádku s názvem složky v TC (nebo i průzkumníkovi) dát \\počítač\složka pokud je to pod heslem, zobrazí se výzva pro jeho zadání).
Ovšem snažší cesta by byla si na místním počitáči nasdílet nějakou složku k zápisu (lhostejno jestli přes "normální" síť nebo rdp - přes tu síť mi to přijde stabilnější, funguje to i po zavření rdp klienta) a na vzdáleném počítači do ní ty složky kopírovat.
Otázku toho, co se má nebo nemá kopírovat vyřeší filtr při kopírování (nevím jak se to jmenuje v TC, používám spíš DC, ale vím, že TC to také umí).
apo: pekny podpis.
tazatel: zalohujete server kopirovanim (nekterych) souboru, nedejbill jen tech viditelnych pres sit? jste si jisti tim co delate?
Promiňte, nechápu.
já tam nevidím co se zálohuje: jestli systém, nějaká databáze, sdílené adresáře, všechno ...
při sdílení některé soubory nebudou neviditelné nebo k nim nebudou práva.
skoro bych to viděl outsourcovat to radši externí firmě.
Na té vzdálené ploše je potřeba zapnout jeho sdílení a potom bude vidět. Je to podle mě čistčí cesta, než instalovat nějaký dodatečný sw, který by prakticky implementoval to co už je we vindows implementováno.
Pokud vím, tak z místního počítače to jde jen obráceně, to znamená předávat vzdálenému počítači kontrolu nad místními prostředky (disky, tiskárnami, zvukovkami a podobně). Takové sdílené složky jsou pak dostupné jako \\tsclient\název.