Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Marně se snažím aktivovat systém (Windows 7 Home Premium)

Dobrý den.
Všechny zdravím a předem moc prosím a zároveň děkuji za pomoc. Obracím se na vás totiž už kvůli tomu, že už si opravdu nevím rady a zkoušel jsem všechno a udělal pro to maximum a hodiny a hodiny u toho seděl a hledal řešení a způsoby, jak Windows aktivovat.
Předem důrazně upozorňuji, že nepatřím mezi lidi, kteří by si někdy nainstalovali nějaký kradený software, natož systém samotný, proto čestně přísahám, že systém Windows 7 Home Premium mám zakoupen již několik let a jedná se o originální produkt!

Marně se snažím tento systém aktivovat. Ano, chápu, že Windows 7 je již zastaralý a dávno již není aktualizovaný a podporovaný, ale co vím, nebrání nic tomu, aby byl nadále používám. Navíc sice mám již dopředu koupenou i licenci na Windows 10, avšak můj současný počítač a hardwarové vybavení sice Windows 10 splňuje, ale jen tak na hraně a opravdu byl poté nechtěl pracovat na počítači, který by se ač s Windows 10, tak přesto sekal, neboť hardwarové vybavení je již samozřejmě nějaké roky staré.

Jelikož opět nastal čas systém přeinstalovat na úplně nový, čistý, a to právě kvůli zahlcení systému, registrů a zkrátka obecně vždy je potřeba u mě jednou za rok až dva maximálně systém přeinstalovat a užívat si i přes hodně práce s přeinstalací a instalováním všeho znovu poté opět nově čistý a rychlejší PC.
Dnes je to asi již po čtvrté (odhadhuji), co jsem od zakoupení licence Windows 7 Home Premium, systém přeinstaloval, ale již se mi nedaří jej za žádných okolností aktivovat, a to ani pomocí automatizovaného telefonického systému, kde vždy jak blbec zadám dlouhý číselný kód a vždy mi řeknou, že je jim líto, že se jim ID produktu nepodařilo ověřit a to je tak vše, co mi oznámí a ukončí se hovor.
Dokonce jsem volal i na placené linky, údaje jako podpora Microsoftu, která je úplně k ničemu, protože mě přepojí buď vždy na automatizovaný telefonický systém, který jsem absolvoval již několikrát a vždy bez výsledku a nebo se zkrátka k živému člověku ani nikdy nedovolám, vždy jen automaty a ještě mi to strhlo peníze za účtování si hovoru. Jedná se o čísla např. bezplatné číslo v rámci nabídky od systému na automatizovaný telefonický systéml, a to 800 100 074, stejna tak placený automatizovaný systém na čísle 225 990 844. Dále jsem zkusil najít další čísla, údajně na podporu Microsoftu, a to 841 300 300 nebo 225 990 844! Pořád to samé dokola, odkáže mě na automatizovaný telefonní systém a k živému člověku se nikdy nedovolám. Štvě mě na tom nejvíce to, že mám systém opravdu zaplacený a nejsem schopný jej aktivovat kvůli neschopnosti obrátit se na pomoc nebo nějakou podporu a ještě k tomu zadara, jen to žere peníze a žádný výsledek.

Chci se zeptat, jak je možné, že celé roky DOPOSUD mi vždy při přeinstalování systému aktivace systému fungovala bez problému, a pokud došlo k chybě aktivace online, tak automatizovaný telefonní systém (kdy zadáváte během hovoru dlouhý číselný kód) vždy fungoval? Nyní nemohu udělat vůbec vůbec nic a ani se nemohu na nikoho obrátit. Systém jsem kvůli lhůtě aktivovat systém do tří dnů instaloval se vším všudy (i aktualizacemi apod.) již podruhé a stejně se mi to pořád nedaří aktivovat, postupuji úplně stejně jako vždy a ani pomocí automatizovaného telefonního systému, který celé roky až DOPOSUD fungoval, se mi to prostě nedaří.

Nemohu se dozvědět ani důvod, proč to vlastně aktivovat nejde a jednak ani nalézt řešení a obrátit se na kohokoliv na podpoře Microsoftu, aby mi problém pomohl vyřešit.
Obracím se tedy na vás, co mám tedy dělat a proč mi to nejde najednou aktivovat? :(

Děkuji moc!

1) Windows 7 máš koupený kde?
2) Windows 10 máš koupený kde?
3) Jakou máš desku?
4) Máš na desce SLIC?
5) Pokud nemáš na desce SLIC a deska jde oSLICovat tak ji oSLICuj.
6) Po bodu 5 nainstaluj klíč a certifikát výrobce = offline aktivace = nebudeš mít nikdy problém s aktivací.
7) Je nesmysl používat Win 7, to je ale tvůj boj.

Sice netuším, k čemu jsou potřebné Vaše otázky a na ně odpovědi, ale je úplně jedno, kde jsem koupil Windows 7 Home Premium, natož Windows 10, který nyní ani neinstaluji a ani neřeším v problému. Odpovídat tedy, kde jsem koupil Windows 10 je absolutně bezpředmětné.

Jsem denní uživatel PC a celkem tomu i rozumím, ale opravdu netuším co mysíš SLIC a pokud ano, tak oSlicovat. Takové věci jsem NIKDY V ŽIVOTĚ nedělal a nebyl ani důvod, vždy vše bez problémů fungovalo jak po stránce aktivace systému, po stránce softwarové a hardwarové.
Moc tedy nerozumím všem těm otázkám v bodech. Windows 7 jsem zakoupil jedno kde, je to oficiální produkt, plná originální licence - více není potřeba vědět. Dostal jsem ji v elektronické podobně s Key klíčem (Product Key), který je platný a vždy platil a vždy mi systém řádně a bez problémů aktivoval.
A je jedno, jestli to nainstaluji z disku, na které jsem si instalačku vypálil nebo z nabootované USB flashky. z USB flashky mi to přišlo méně pohodlné, tak to mám na disku a ten vždy jen šoupnu do mechaniky.
Jak píšu, ostatní věci s SLIC deskou a podobně jsem nikdy nedělal a nevidím důvod, proč bych to měl dělat nyní. TO určitě není klíčový problém, proč by nešel systém aktivovat, ale na to mi jistě ochotně odpoví i jiní?

Bod 1 a 2
Nerad radím momentálně :-) zaostalým lidem, kteří si koupí druhotnou licenci bez historie za pár korun a sami sobě si vsugerovávají, že tu licenci mají legální. Proto jsem napsal bod 1 a 2.

Ty další body = SLIC
Aktivace pomocí SLIC je nejelegantnější a nejméně problémový způsob aktivace Win 7 pokud je na desce SLIC nebo pokud uživateli nedělá problém flashnout BIOS.
Dole lední brtník napsal:

už to tu řešili: https://pc.poradna.net/questions/2936856-aktivace-windows

Když se na to vlákno podíváš, tazateli jsem odpovídal já a tazatel použil právě tuto metodu SLIC, kterou jsem mu radil.
Jednalo se ale o notebook (většinou SLIC mají), ty máš pc, ty většinou SLIC nemají, takže před použitím klíče a certifikátu je potřeba desku oSLICovat = flashnout BIOS se SLICem (SLIC = jedna tabulka v BIOSU).
SLIC používají výrobci notebooků a pc, ale SLIC, BIOSy se SLICEM, postupy na SLICnutí BIOSU, certifikáty, klíče výrobců, to vše lze lehce dohledat na netu... a i použít.
Konkrétně bod 3 jsem psal proto, že některé desky SLICnout nejdou. A taky abych tě nasměroval na potřebný oSLICovaný BIOS, dohledatelné jsou ve vlákně na MDL (píše se tam anglicky) nebo super vlákno se SLICama je na warforu (tam se píše česky).

A proč píšu tady to ohledně SLICu? Protože je to prostě nejlepší způsob aktivace Windows 7. Jednou flashneš BIOS se SLICem, to snad zvládne každý "Jsem denní uživatel PC a celkem tomu i rozumím." A pak je aktivace Windows 7 otázka nainstalování certifikátu a klíče výrobce, což je otázka třeba spuštění jednoho cmd skriptu nebo dvou řádků v cmd. A můžeš pak dělat třeba reinstalaci Windows 7 každý den a NIKDY!!! už nebudeš mít problém s aktivací Windows 7 a budeš mít aktivovaný Windows během pár sekund...
SLIC aktivace je offline = nepotřebuješ k tomu ani internet a ani volat na telefonní linku MS.
... a povinnost Microsoftu podle mě není řešit tvůj problém s aktivací nepodporovaného produktu...

Už chápeš proč jsem psal tyto body?

Davide, tak jsem ten elaborát přelouskal. Příště prosím stručněji. Dost lidí to ani nedočte a možná ani nezačně číst. Vy se normálně nesmyslně vysilujete. Pak je druhá možnost, že jste vytrvalec a v psaní grafoman.

Kontrolní otázka: Je k dispozici bitová záloha OS? Proč není? U vás se nezálohuje OS? Teď by to stačilo obnovit a nemusel být problém. :i:

Ta pevná linka 225xxxyyy umožňuje přepojení na živého operátora. Ty holky na tel. podpoře fy Microsoft nejsou příliš schopné, ale aktivaci by měly zvládnout vyřešit. Tudy vede cesta. stačí vzít do ruky tel. s paušálem a lze v rámci něj volat na tevnou linku 225xxxyyy. Nevidím v tom problém, opakovaně prověřeno vlastní praxí, když bylo nejhůř.

Ta linka 841300300 je dobrá sviňárna, kderá obere i lidi kteří mají flat. Takže na to číslo nevolat!
Ještě bych zkusil zavolat na 261197665 a vyžádat si e-mailovou adresu pro písemnou komunikaci s podporou. Klidně jim řeknětem že kontakt potřebujete pro člověka se sluchovým handicapem, který jim nemůže zatelefonovat.

Nevím, zda mají vyhraženou e-mailovu adresu pro ČR. support@microsoft.com

https://www.microsoft.com/cs-cz/contact.aspx

https://support.microsoft.com/cs-cz/contactus

Na ziveho operatora ale pouze v pracovni dny, bud do 16:00 nebo 18:00.

Jinak souhlas s tim, ze si chlapec zbytecne pridelava problem, kdyz to mohl mit zalohovane a pouze obnovit. Kdyz uz nic jineho, tak nainstalovat cistou instalaci Windows, aktivovat, potom dat veskere ovladace a nainstalovat pouzivane programy a nasledne udelat bitovou kopii systemu. Vyzaduje ale alespon 2 logicke disky - jeden na kterem je Windows a druhy kam se zalohuje.

Zajimalo by me, co ma za pocitac, ze nelze Windows 10. Rodice totiz porad jeste maji Core i7-950, 6GB RAM, GeForce GTS450, SSD 80GB na system, HDD 2TB na data a Windows 10 na tom bezi jak z praku. Predtim tam meli Windows 7 a zadne zpomaleni neni pozorovatelne, skoro bych rekl, ze naopak.

Ano, fungují v pracovní dny.
Kdyby ten OS měl alespoň v nouzovém režimu nebo bitové kopii, tak by mělo smysl zausilovat o získání licence. S tím by se dalo pracovat. Podle zadání dotazu to však nepůjde. Takže jedině zavolat těm kočkám a doufat v nějakou chápavou a schopnou, která se neomezí na argumentaci "Windows 7 již není podporovaným systémem". Někde mám tabulku se jmény a poznámkami typu "blbá a ještě blbější". Vždy dělám vše pro to, abych tam nemusel volat a hlavně po nich něco chtít. Pokud je uživatel ve svrabu který si způsobil, tak si zaplatí za adekvátní vyřešení.

Je to full retail verzia ,alebo OEM ? Dá tá nevydarená aktivacia nejaký chybový kód,alebo len to odznie do stratena bez chybového kódu s hlásením ,že aktivacia produktu sa nevydarila ?
Alebo to dá hlasenie že zadaný produktový kód nieje možné overiť ako platný produktový kód,zadajte iný produktový kód a pokúste sa znovu o aktiváciu ? Alebo výpise niečo iné ? …..

Aktivují Windows 7 tak,že jak je změnit kód tak tam vložím ten svůj a hotovo. Ale myslím,že u mé verze OEM Home je to nějak omezené na 5 instalací,takže teď mám raději udělenou zálohu systému hned po aktivaci.

Nevím, zda vůbec chápete můj problém, ale takto jednoduše to opravdu nejde. Ano, však tak jsem to dělal, změnil jsem ID za svůj a vložil, ale počítač jej nevzal (online ověření se nezdařilo), tak jsem použil ten automatizovaný telefonní systém, který doposud mnoho let v pořádku systém aktivoval, nyní nikoliv! Ale to se už opakuji!

Ale chápu a jednou jsem použil i ten aktivátor páč mně vpravo dole vyskakovala tabulka,že používám nelegální software či co. Přitom jsem ho měl aktivovaný a dělat novou instalaci se mně zrovna nechtělo. A při další instalaci systému to šlo aktivovat jak už jsem psal.

opět nastal čas systém přeinstalovat na úplně nový, čistý, a to právě kvůli zahlcení systému, registrů a zkrátka obecně vždy je potřeba u mě jednou za rok až dva maximálně systém přeinstalovat

kam na ty blbosti chodíš? mezi děti na živě?
je dost záhada, proč sis nikdy neudělal funkční zálohu* nainstalovaného systému a pokaždé to pidlikáš znovu.

okleštěné home verze windows mají nižší povolený počet změn hw u oem instalací. asi jsi je překonal.

aktivační linka je už léta: 225 990 844. (stará linka 800... je dávno zrušená)
placená linka stojí jednotky korun, nebo paušál. příště zkrať svou slohovku o podobné fňukání.

když chceš živého člověka ~ tuším do 17.h, postupuješ jako při telefonní aktivaci, ale nezačneš diktovat své id instalace, místo toho čekáš. po 3.dotazu ti plechová tlama nabídne spojení na operátora.

můžeš zatím prodloužit zkušební dobu, než vyřešíš aktivaci:
http://www.servispckupka.cz/jak_aktivovat_windows_7_prodlouzeni_zkusebni_doby.php

už to tu řešili: https://pc.poradna.net/questions/2936856-aktivace-windows

*) ještě k odhnojení uživatelem zababraného systému:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

Jako ano, mohl jsem si to vždy zazálohovat ale řekl jsem si, že si to vždy udělám znovu, ale asi to byla chyba. Popravdě vždy, ač nevím nyní přesně proč, jsem si to nainstaloval vždy znovu. Možná i proto, že přesně netuším, jak bych měl provádět novou instalaci z případné zálohy, na to jak jsem nikdy nepomyslel, tak jsem asi nikdy nevěděl jak to jinak udělat, tak jsem to instaloval vždy odznovu.

Změny HW jsou to samé, jako několikátá instalace? Samotný HW jsem totiž nijak neměnil, takže jestli myslíš změnou HW určitý povolený počet instalací, tak netuším, ale asi je to možné, když to říkáš.

Aktivační linku mi nabídl samotný Windows a linka 800 100 074 normálně funguje, víceméně je to ta samá linka (akorát zadara), jako (420) 225 990 844, kde uvádí jako placená..., peníze mi strhly však až na lince 841 300 000.
Na lince 225 990 844 určitě živého člověka neuslyším, respektive jsem nikdy nesylšel, protože to mi systém nabídl pro aktivaci jako číslo pro automatizovaný telefonní systém. A říkám, volal jsem, zadal ID a prostě neúspěšně!

Zkusím oddálit zatím tu "zkušební" neaktivovanou verzi, tak snad se mi to podaří.

Díky ti moc za radu, vážím si toho

Já si udělal tu zálohu už jen kvůli těm aktualizacím ono instalovat pokaždé 180 aktualizací a dalších asi 50 které jsem dal skrýt a některé končili i chybou a bylo třeba hledat řešení jak to zprovoznit. A taky je možné,že ti to nejde aktivovat,že tam chybí nějaká aktualizace,nebo jsi lapl virus. Já mám placený Nod32 ten instalují po systému hned jako první věc.

Popisované chování je projevem začátečníka až neznalého.
Ještě by se to dalo pochopit, když se s tím člověk učí.

Protelefonovat se na živého operátora lze.
Zavolal bych tam ve čtvrtek a požádal o vysvětlení důvodů neúspěšné aktivace on-line.
Dáno jest, že pokud jste získal licenci maloobchodním nákupem (krabice), můžete prvních pět aktivací provést přes internet. Následné aktivace jsou možné, ale musí být provedeny telefonicky.

Změny HW jsou hodnoceny bodově. Není to stejné jako při opakovaných reinstalacích OS bez změny HW.

"Denní uživatel" OS by měl zvládat zálohu OS i dat.
Namátkou...
http://odin-win.sourceforge.net/
https://clonezilla.org/

Na lince 225 990 844 určitě živého člověka neuslyším

to jsem nepsal. ale jakmile ani na třetí výzvu nezačneš zadávat aktivační kód, v pracovní době to nabídne přepojení na operátory.

aktivaci děláš proti serverům ms. takže když se kvůli změnám hw generují různé kódy, ms to bere, že to opakovaně instaluješ na jiný systém a oem ti odmítne aktivovat.
náhodně jim vadí výměna cpu.
to oddálení si udělej, je to hned, pak začni řešit co ti tu píšou k trvalé aktivaci.

na zálohy je fajn .iso acronis true image. nevím, jestli jde rufusem převést i na flashku, mám koupenou licenci a multiboot médium vždy generuju.
úplně free k instalaci do windows + recovery boot médium měl easus todo backup, od zakoupení acronisu jsem ho nezkoumal.
pro zálohy windows je výhodné mít systém s programy na jednom disku c:, všechna uživatelská data jen na d:

instalace win7 - bez připojení na síť!
- w7sp1, ovladače ve správném pořadí
- příprava na rollup: kb3020369, restart
- sp2 k w7: kb3125574
- pouze security balíky: https://support.microsoft.com/en-us/help/4009469/windows-7-sp1-windows-server-2008-r2-sp1-update-history
- od r.2019 se používá jiné zabezpečení, pro novější aktualizace je nutné mít kb4474419 a kb4490628
- ještě doinstalovat edge pro w7 místo zastaralého ie (nebo rovnou třeba ff)
- zakázat aktualizace, další už nevyjdou

Jen taková poznámka, v odkazu, co tu dal eiskaffee45, to exe má sha1:
0efc35935957c25193bbe9a83ab6caa25a487ada
a exe, na které odkazuje DAZ ve vlákně na MDL, má totožné sha1 .-)
Nějak ale nechápu důvod to použít, když je lepší možnost SLIC :-)
A taková zajímavost, SLIC funguje i na Windows Server 2022 Datacenter.

Souhlasím. Vidím to stejně. Jenže on tazatel asi těžko půjde cestou přes SLIC, když podle toho co psal, tak jem pochopil, že vše vymazal. To je pak těžký úděl chronických nezálohovačů a reinstalátorů. Snad si pán časem uvědomí, že tyto věci lze řešit za zlomek času v řádu "pár minut".

No ale on tam ohledně SLIC asi nic neměl a na aplikování SLIC stačí BIOS se SLICEM (ten se dá udělat nebo už hotový stáhnout), certifikát a klíč výrobce, to je dostupné na netu. A když píše: "Jsem denní uživatel PC a celkem tomu i rozumím" :-) to by pro něj měla být brnkačka :-) kór kdyby mu pomohl třeba bandolier.wz z warfora, ten se specializuje na SLIC.
Já si s tím hraju jen ve virtuálce (vmware), i na vmware je hotový oSLICovaný bios i efi a aj to svedu sám udělat, ten člověk (pantagruel na MDL) na to udělal parádní návod :-):
https://forums.mydigitallife.net/threads/vmware-workstation-16-2-3-slp-slic-bios-efi-mod.64693/
to kdyby ses i na to chtěl podívat :-)
(použití na skutečném hardwaru je podobné, ne-li stejné, rozdíl je ten, že ve virtuálce je upravený bios/efi soubor, na skutečném hardwaru se musí flashnout bios/efi)

Co se týče KMS tak podle mě je lepší použít zdrojový kód z:
SppExtComObjHookAvrf-20210921.7z
sha256: 07d84c06ebad26a4d04190114386b7b3b28c628c39887f97f86b47e077ece4a7
od abbodiho z MDL :-)
případně pokud člověk neumí kompilovat a netuší co je to SppExtComObjHook tak:
KMS_VL_ALL-47.7z
sha256: 1740a4c65642f17d7c95c58ebadc4ff77bed354eb1dc1194488afa41760265fc
taky od abbodiho z MDL.

Můžu vědět co konkrétně se nelíbí ESETu a co znamená to "nelíbí"?
SppExtComObjHookAvrf je čistý zdrojový kód.
A KMS_VL_ALL používá zkompilovaný SppExtComObjHookAvrf z toho zdrojového kódu (64bit a 32bit dll):
https://www.virustotal.com/gui/file/29ae6f149e581f8dbdc01eed2d5d20b82b597c4b4c7e102cab6d012b168df4d8
https://www.virustotal.com/gui/file/81f8fc4aef686dbc4e2b1f6b08fbac33bf877610c268564e9ecfbae1425d5e5c

Presne tak, ESET to detekuje jako KMS.

Obcas pouzivam KMS na reaktivaci trialu MS Office, sedou licenci mi MS zrusil. :-)
Nepotrebuju mit MS Office trvale, ale obcas kdyz dodelavam neco do prace doma, tak to v LibreOffice nejde. Zaktivuju to pres KMS a pak stejne tu knihovnu smazu, na co bych ji v PC mel trvale, kdyz ji budu potrebovat nejdriv za pul roku.

Ten co jsem uvedl.
To není zavirované!
To, že ti to ukazuje KMS, je prostě tím, že je to na KMS aktivaci. A Eset asi nechce abys takový nástroj používal.
Pokud ti z nějakého záhadného duvodu vadí ta KMS detekce, tak to ti detekuje i tu 64bit verzi? Předpokládám že máš 64bit OS, stačí jen ta 64bit knihovna. Další možnost je si tu knihovnu zkompilovat z toho zdrojového kódu, třeba Eset detekuje jen tu hromadně používanou z KMS_VL_ALL, třeba na základě hashe nebo tak něco. Mimochodem Defender ty knihovny nedetekuje .-)

... a další možnost je použít online KMS server, na světě jich je spousta :-D
... a další možnost je vlmcsd spuštěný z virtuální diskety ve virtuálce nebo spuštěný v jakémkoli OS ve virtuálce nebo v síti

A Eset asi nechce abys takový nástroj používal.

Ja bych rekl, ze o tom to neni, ESET to proste detekuje a rekne, ze to je tohle. Na tom neni nic spatnyho. Je to podobne jako u traineru do her. Mnohe antiviry je hlasi jako viry, NOD ti rekne, pozor, spoustis trainer. To je vse, obvykle vim, ze chci do hry pouzit trainer. :-)

Eset či ostatný sakra platený AV so zlatou visačkou, Top, No1, si nemá čo nárokovať na to, aby sa čistý, nezasvinený SW dobrovoľne naťahaný do OS užívateľom používal na základe nimi prejudikovaného, preddefinovaného algoritmu okotený z ich "akurátnej" dielne vývojárov spolčených s "dovolenými" kóšer SW vývojármi na trhu.

Pritom tejto lúze šmelinárov, kšeftárov s teplým vzduchom, marketingových lúzerov AV, uniká priamo pod paprčami ako vždy skutočná hrozba sofistikovanej škodnej.

Na čo stačí kvalitný, predradený HW firewall sledujúc dáta, pakety in/out odosielané OS po šírom svete širinou-marinou IP adries.

Tradicni vir dela co? Dela to, ze se ti naroubuje na jiny program - modifikuje ho a ty nevedomky spoustenim bezneho programu spoustis na PC i nejakou zaskodnickou akci. Co dela KMS aktivator, modifikuje knihovnu Windows, co dela trainer, modifikuje soubory hry. Takze se chovaji k tradicnim virum podobne akorat ve prospech uzivatele. No a jelikoz tradicni viry ke smule antiviru v podstate vymizely, zbyly jen tyto podobne se chovajici programy. A porad je mi milejsi, kdyz mi Eset nahlasi, ze pouzivam KMS nebo trainer, nez kdyz jiny antivir tvrdi, ze je to vir.

SppExtComObjHook.dll

Nejspis to bude to co odkazuje kacikac. Kdysi tu o tom psal, ale ten web mu uz nebezi.

Soucasny odkaz jsem nezkousel, ale pokud tam je zdrojovy kod, tak si ho muzes prohlednout a aktivator si vygenerovat sam.

Eset je ideály jedine v prípade Sysrescue z boot externého média pre sporadickú, dôkladnú kontrolu zavádzacích sektorov pri uspatom OS na disku. Jeho výhody oproti konkurencii predstavujú rýchly algoritmus kontroly dát vs. Dr.Web live, Kaspersky či slimák, Rumun zn.: Bitdefender sysrescue.

Osobne preferujem Dr.Web live boot z externého média, lebo o.i. kontroluje forenzne kľúče Registrov Windows.

Eset sa plaší zbytočne tam, kde nemá. Z uvedeného dôvodu mu nedôverujú tzv. naši velice skúsení, erudovaní užívatelia v prípade edícii amerického, západného protisovietskeho, kapitalistického OS Windows.

Antiviry jsou programy na oblbování lamiček :-)

Šifrování
Veřejný RSA klíč na zašifrování AES klíče + individuálně vygenerovaný AES klíč na šifrování dat
Šifrovat (RSA/AES) se dá kde čím, třeba nedetekovaným openssl.
Běžný uživatel se nemá šanci ubránit. Jde provádět i se zapnutým antivirem. A dešifrovat se to bez privátního RSA klíče nedá.

Típnutí antiviru pokud je potřeba.
Například zmiňovaný ESET, hezké video je tu:
https://www.youtube.com/watch?v=Ffm3lh1OUrY
Ale jde to provést jednodušejc než je tam uvedeno, třeba ps skript na obejítí uac a elevaci na TI + na shození Esetu Process Hacker příkazem v cmd.
Co to znamená? Pokud někdo používá admin účet k běžné činnosti a k tomu používá Eset tak jako kdyby tam ten Eset neměl...

Však práve preto píšem, že AV bežiac na pozadí spusteného OS je bezvýznamný, nepotrebný xindel, žrút systémových prostriedkov, špiceľ tretích subjektov nonstop hlásiac svoje sofistikované potreby kdesi do impilipi na spriateľné servery po celej zemeguli na nutne otvorených portoch 80 a portoch svchost.

detto maká Defender W10/11, hlásiac sa na sporiteľných serveroch MS akamai a spol.

Vlastním HW firewall Zyxel-zywall, ale nedá sa vec paketov in/out usledovať v prípade čistého Windows s vykopaným Defender, telemetriou, appraiser, ceip a spol. načisto, obmedziť, eliminovať ich plávajúci kód odosielajúc dáta bit po bite po nete. Nemáš šancu zistiť, čo dokáže holý, čistý W10/11 aktivovať po sieti okamžite po pripojení na net, mimo WU.

0xC004C003

The activation server determined the specified product key is in use.

0xC004C001

The activation server determined the specified product key is invalid.

0xC004C008

The activation server determined that the specified product key could not be used.

0xC004C812

SL_E_CHREF_BINDING_0UT_0F_T0LERANCE: The activation server determined that the specified product key has exceeded its activation count.

0xC004C4CE

Unable to find a detailed error description.

ukázalo to niektorý z týchto chybových kodov alebo nie,keď zlyhala aktivácia ?

Je nutné odobrať zo systému terajšie (nesprávne) aktivačné údaje brániace úspešnej aktivácii. Po odobratí aktivujte bežným spôsobom.

Postup:
1. Windows - klik pravým tlačidlom na Štart - Spustiť ako správca
2. vypíšte slmgr -rearm a počkajte pokiaľ systém vypíše, že údaje boli odstránené
3. Reštartujte počítač
4. Aktivujte bežným spôsobom

Windows - klik pravým tlačidlom na Štart - Spustiť ako správca

Takový postup mi ani nejde. Myslíte start, příkazový řádek (cmd) a tam vepsat to, co je v bodě 2?

Napsalo jen, že Příkaz byl úspěšně dokončen a ať restartuji PC. Nic o údaje byly odstraněné. Postupval jsem tak, že jsem dal start -> cmd -> spustit jako správce -> napsal slmgr -rearm a napsalo ono zmíněné, nic o vymazání údajů.

Udělal jsem to tak, jak popisuji výše, žádná věta o vymazání údajů nevypadla, jen to, co píši a uvádím ve screenu.
Restartoval jsem PC a poté dál tedy změnit produkt key - zadal jsem ten svůj a Microsoft mi jej zablokoval a nechápu proč. Jestli tím, že se žádné údaje nevymazaly a já ten svůj, samý kód zadal již mnohokrát a jelikož nebylo možné jej úspěšně aktivovat, tak mi jej už zablokovali? To se mi stalo i poprvé, kdy jsem se snažil aktivovat systém, než jsem jej nenainstaloval znovu, že to zkusím znovu.

Nechápu sakra, proč by mi měl Microsoft zakoupený klíč, který nejde aktivovat navíc ještě zablokovat. To tam asi upadli na hlavu všichni?
Teď už s tím neudělám asi vůbec nic a třetí instalačku už asi psychicky nezvládnu!

Co teď? (viz screen)

Díky za radu, ale šlo by to prosím trochu rozvést? Instalační médium, dejme tomu moje vypálená instalčka na CD disk. Disk pak někde otevřu/spustím v nástroji diskpart.exe? tam zvolím Clean a active? ¨

A pak větě

Čistá inštalácia sedmy na čistý, nultý aktívny a primárny oddiel disku.

už vůbec nerozumím. Sedmy na čistý, nultý aktivní a primární oddíl disku - co to znamená všechno vlastně a co mi tím vlastně říkáš za postup? :D

Primárny, aktívny, zavádzací oddiel sektora pevného disku nezmenená pojem nultý sektor na disku, sorry preklep.

Nultý sektor primárneho disku obsahuje sakra dôležité dáta o Bios, ZD, SW, OS logickému deleniu oddielov, HW a spol., o čom našej nakvasenej lúze chýbajú školenia na VŠ.

Trt sa vo veci vyznáš, ale rediguješ, za čo díky, mám nejaké to nacecuté promile......

Jestli to chápu dobře, mám provést instalaci znovu? Tedy již potřetí? :D

No a potom co? Potom to bude to samé a aktivace se nezdaří. Možná vypadám jak blb, ale takové to stručné zmínění něčeho bez většího rozvádění u mě potom vyvolává pocit, že buď tomu opravdu nerozumím, co se po mě chce a nebo mě stačí jen mírně navézt a budu naopak vědět hned všechno. Jelikož jsem vyčerpal mé znalosti a aktivaci, a to i jak té nucené pomocí příkazových řádků apod., vyšší level v této věci budu muset bohužel už konzultovat krok po kroku a srozumitelněji, tak se omlouvám.

Dle internetu a víceméně i některých z Vás jsem zkusil aktivaci pomocí příkazového řádku.
Pomocí příkazového řádku slmgr.vbs -ipk 11111-11111-11111-11111-11111, kde místo jedniček jsem použil svůj klíč.

Systém napsal, že kód Product Key byl úspěšně nainstalován.

Následně bylo potřeba ručně aktivovat pomocí příkazu slmgr.vbs -ato a tam mi bohužel vyjelo, že je product key zablokován, ale to hlavně možná i díky kroku (který jsem dělal samozřejmě ještě před tímto popisovaným krokem s aktivací pomocí příkazového řádku z tohoto návodu - http://www.servispckupka.cz/jak_aktivovat_windows_7_zmena_produktoveho_klice.php), kdy mi tady radil dotyčný uživatel „Sodrak v 8:10“, který říkal, že příkaz slmgr -rearm vymaže původní aktivaci a poté mám postupovat klasicky, tedy normálně aktivovat jako obvykle - to jsem udělal, a Microsoft mi klíč zablokoval, viz moje odpověď na jeho radu viz čas 21:18 (6.7.2022).
Buď to bylo tím, že jednak příkaz slmgr -rearm není na odstranění údajů o aktivaci, ale pouze na prodloužení doby do aktivace a jednak i proto, že jsem použil už několikátý pokus o aktivaci, tak mi ten stupidní Microsoft klíč zablokoval!
Další instalaci kvůli miliardovému pokusu o aktivaci nepřežiji, tohle byla již druhá instalace systému proto, abych product key nějak konečně aktivoval a jelikož nepomohlo mnohokrát zmíněné, zkusil jsem další pokus a asi toho bylo tolik pokusů, že mi podruhé (tetokrát již v druhém nainstalování windowsu) microsoft klíč zase zablokoval!

To tam v Microsoftu jsou asi fakt padlí na hlavu, že zablokují klíč, ač je pravý a stejně mi jej nešlo aktivovat? Fakt už ztrácím trpělivost, co mám dělat nyní?

Jelikož mi i při první instalačce (myslím té poslední, kdy to nešlo aktivovat), posléze Microsoft klíč zablokoval, nevěděl jsem, zda to není konečná, a tak jsem provedl znovu tu samou instalaci znovu. No a opět mi Microsoft klíč zablokoval!

Příkládám screeny alespoň postupu dle toho přiloženého odkazu, možná by to fungovalo ještě dříve, než by mi Microsoft klíč zase zablokoval, ale Bůh ví, protože jakákoliv aktivace pomocí ručního, online a nebo automatizovaného zatím selhala, takže těžko říct, jestli by před zablokováním klíče Microsoftem aktivace příkazem dle odkazu byla úspěšná? To zjistím asi zase jen třetí přeinstalací?

Zajímavé také je, že při aktivaci příkazovým řádkem (jak říkám, až po zablokování klíče Microsoftem), se tam ukazuje nějaký zvláštní kód nebo ID neodpovídající úspěšně nainstalovaného productu key (klíče). To je asi jen nějaké sériové číslo nebo něco podobného? viz druhý screen

Ser na to, inštaluj na vyčistený oddiel disku sedmu, WU,

Windows-Loader-2.2.2.rar

zápalatuj sedmu Da Capo Al Fine, lebo sa z toho zblbenš.

Ak si zákonným, právoplatným majiteľom kľúča OS W7, budeš beztak legálnym užívateľom tohoto systému hoc disponuješ generickým kľúčom daz-loader k tvojmu HW.

Nejlepší bude dnes už nic nedělat a jít se vyspat.
Ráno zavolat do MS... a vracíme se na začátek vlákna...

Nudu je třeba brát s hodně velkou rezervou. Mezi spoustou jeho blábolů (tento večer posilněných alkoholem) jsou střípky informací. Už aby zase zmizel, teď byl relativně klid. Naplánujte mu někdo IP dovolenou...
Nemá smysl se jím a jeho výplody zabývat a už vůbec se nenechat zmást.

Main Gáát, stará inštalačka ISO, nebodaj bez SP1/2?

Dôkaz o tvojej neschopnosti blba v oblasti OS Windows.

Zostáva stiahnuť dotyčnému dopytcovi ISO z ulozto, opatrené poslednými záplatami SP1 až k dnešku.

Pozn.: Aj nacecaný na mol zvládam tieto triviálne úkony ohľadom OS W7 prv, než sa stihneš chutne naobedovať.

Starší instalačka a použít novější instalační disk myšleno vypálit si instalačku na nový disk znovu?
Tomu nějak nerozumím. Já myslel, že pokud instalačku, kterou jsem si měl samozřejmě normálně stáhnout a nainstalovat (tak jako vždy), jsem si poté vypálil na disk, protože pořád nastavovat a bootvat flash disk a poté v biosu nastavovat prioritu pro bootování z USB mě nebavilo, tak jsem si tehdy vypálil instalačku na disk. Tehdy to z disku šlo (nevím přesně kdy, pár roků zpět).
To má jakože vliv, jestli je to instalačka vypálená na disku, který je starší než 04/2020? Já myslel, že instalačka vypálená na disk je platná kdykoliv, stejně tak klíč, který k tomu mám uložený (napsaný) na bezpečném místě.

Takže takto. Je to elektronicky koupená licence a systém. Takže nejspíše OEM, jak tady někteří zmiňovali, jestli se nemýlím?
Dostal jsem instrukce instalace, samozřejmě product key (platný, protože celé roky a několik instalací opravdu platný byl a není důvod, aby nyní platný nebyl), k tomu samozřejmě odkaz na stažení instalačky .ISO (https://www.adrive.com/public/7G2yFf/cs_windows_7_home_premium_with_sp1_x64_dvd_u_676522.iso - dnes samozřejmě odkaz již nejde, byl to server s úložištěm - každopádně jak vidíte, je to instalačka Windows 7 Home Premium SP1 64 bit)

No a k tomu i instrukce si buď vypálit instalačku na disk a nebo vytvořit bootovací flash disk pomocí programu USB DVD TOOL. Vždycky jsem to dělával přes tu nabootovanou flashku, ale poté mi to přišlo poměrně komplikované vždycky nějakou flashku najít, z ní přetáhnout a vymazat data a tu poté použít na instalačku, tak jsem si tuším na tehdejší instalace vypálil instalačku .ISO na disk.
Je v tom tedy problém a nebo má to nějaký vliv, zda se jedná o instalačku z Nabootované flashky a nebo na disku DVD/CD? Tam je snad jedno, jak dlouho je to vypálené, nebo to má snad každý disk omezenou "dobu trvání instalačky" ?

Díky za vysvětlení.

Ešte raz:

Tvoja ISO inštalačka OS W7 so SP1 pre x64 bit HW je platná, funkčná, legálna, plne kompatibilná s následnými záplatami WU v nekonečnom poradí.

Smelo nainštaluj sedmu z ISO (najprv to chce v príkazovom riadku použiť nástroj Diskpart.exe - Clean). Inštalátor sa postará následne o delenie disku, formát alokačnej tabuľky NTFS, reštart PC.

Aktivuj sedmu cestou daz loader v2.2.2.0 a následne uvidíš, pochopíš kde je sever.

Hustýýý. Jak facka, však je to iba sedma.

0xC004C003 - tento produktovy kód se právě používá na jiném PC

Zkusil bych to po 24 hodinách znovu a pokud by to zase nešlo, tak v pracovní době zavolat do MS na živého operátora.

(Stejně jsi nevysvětlil, proč pořád trváš na Windows 7, když máš koupené Windows 10.)

No klidně sem dám výpis z Everestu / AIDA64, zda mám parametry na Windows 10 vůbec stavěné, co se týče Hardwaru počítače?
Co jsem se díval, tak minimální požadavky hardwaru na Windows 10 jsou:

Procesor: 1 gigahertz (GHz) nebo rychlejší nebo SoC,
Paměť RAM: 1 gigabajt (GB) pro 32bitovou nebo 2 GB pro 64bitovou verzi,
Volné místo na pevném disku:16 GB pro 32bitový operační systém nebo 20 GB pro 64bitový operační systém,
Grafická karta: Rozhraní DirectX 9 nebo novější s ovladačem WDDM 1.0,
Obrazovka: 800 × 600

Víceméně všechno (něco těsně) splňuji a přikládám klidně výpis z Everestu/Aida64:
v bodech pak:
* Mám 2,13 GHz procesor
* 3 GB RAM
* Volné místo na disku (myšleno asi C) logicky dost na čistou instalačku
* No a Grafickou kartu mám NVIDIA GeForce 7600 GS a z výpisu si nejsem jist, co platí, zda oný DirectX v9.0c nebo pak se tam zobrazilo i v [summary] tedy na úvodu DirectX 11.1, což nevím co znamená. Ale co jsem se díval na moji grafiku, tak ta by měla mít onen DirectX v9.0c.
Pak uvádí Microsoft mezi minimální požadavky, že by DirectX 9 a vyšší mělo mít ovladač WDDM 1.0, to Everest ani Aida64 neuvádí, ale na webu jsem našel, že by moje grafika měla mít verzi ovladače WDDM 1.2, ale nejsem si jistý?

Přikládám tedy výpis (report) z Everestu i Aida64 a pokud tedy dle Vás splňuje můj Hardware to, abych mohl mít Windows 10, tak si ji tedy nainstaluji. Ale myslím si, že i když moje hardwarové vybavení minimální požadavky na W10 splňuje, tak velmi těsně a obávám se, že se bude počítač sekat.

Díky moc.

Ten pc patří do sběrného dvora. Ještě před nedávnem měl podobný někdo v rodině (E6550, dával jsem tam Win 10).
Musí být utrpení na tom něco dělat. Fakt si kup něco lepšího :-(
Používat 16 let staré CPU...

GA-965P-DS3 SLICnout jde a oSLICovaný BIOS v té F14 verzi jakou tam máš teď a která je nejaktuálnější existuje a je ke stažení. Jestli umíš flashovat BIOS tak ti sem pošlu bandoliera z warfora nebo si zajdi na warforum, je tam na to vlákno v "MS Windows".

Jestli se ti do flashování Biosu nechce tak tam prostě aplikuj DAZ Loader.

Ano, já vím, že to je starý šrot. Ovšem zvukovka je parádní a myslím si, že dneska už tak dobrou neseženu, popravdě zvukovka je TOP a ta nezestárla ani o den, umí všechno a hraje skvěle.
Víceméně jsem jej i trochu vytunil tehdy před lety dokoupením RAM apod., takže i když je to starý "šrot", pořád se na něm normálně pracuje, kupodivu se při běžných operacích ani neseká, prostě jede dobře, až se divím.

Samozřejmě, že vím, že je to už staříček, ale já momentálně nemám vůbec žádné finanční prostředky na to, abych si koupil něco nového. A jelikož si stojím za výkonem a kvalitou, 20 tisíc a více fakt nemám a ještě to budu muset nějaký čas odkládat, než na to mít budu. Takže holt buď úspěšně aktivovat tu Windows 7 a nebo na něj nainstalovat tu koupenou W10. Teď záleží, co je lepší varianta, v případě první varianty, zda se vůbec aktivace podaří...?

Tak jak dopadl telefonát s podporou Microsoft?
Rád bych od nich vysvtělení výchozího stavu v jakém to začali řešit, co tomu předcházelo a co to zapříčinilo.
Také mne zajímá, co konkrétně v jejich systému udělali proto, aby uživateli a držiteli legální licence pomohli a situace se znovu neopakovala.

Staré PC může dobře sloužit. Není třeba se nechat vykolejit řečmi o nutnosti... Každému co jeho jest.

u w7 jde vypnout degenerované aero rozhraní, mají méně služeb na pozadí.
w10 snad konečně se službami nakládají rozumněji, ale neumí vytunit default usera a mimo ltsc edice je to jen přebujelý odpad k zblití.
od obou verzí jdou na netu stáhnout "lite" instalačky, vřele doporučuju.

dolní hw nároky win7 a win10 jsou zhruba stejné, tam si člověk nepomůže.
pokud se hw blíží něčemu tak ubohému (2jádro neznámého typu ~ snad ne atom), úchylná kombinace s 3gb ram, nedejbill mechanický disk, pak kromě instalace zbytečných winxp je lepší to vyhodit a neztrácet s krámem nesmyslný čas.

DualCore Intel Core 2 Duo E6400

tak si schválně najdi, o co je tento shit výkonnější než atom = naprostá ztráta času.