Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nápad na mobilní aplikaci (2)

Otevírám druhé vlákno, tady je odkaz na první.

Máte-li nápad na webovou či mobilní aplikaci, směle pište a já to zvážím. Pár návrhů už jsem realizoval, něco se řešilo tady, něco jinými způsoby.

Prozatím mám v plánu si napsat pro svou potřebu seznam státních svátků s informacemi, kdy je v obchodech otevřeno a kdy zavřeno; z hlavy to nevím a pořád dokola to hledám přes Google.
Pokud by se vám taková maličká aplikace hodila a máte nápad, co by měla obsahovat, dejte mi vědět.
Co se týká bratrů slováků: u vás je to tak, že všechny neděle a státní svátky (kromě dopoledne 24. 12.) jsou obchody zavřený? Čerpal jsem info z tohoto článku: Státní svátky na Slovensku

Čekám na vaše nápady :-)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
(1) Mobilní aplikace: svátky a obchody Mám hotovou malou PWA aplikaci, kterou lze instalovat do mob…
Pavel 25.11.2023 19:10
Pavel
Musel jsem jim přesunout (z důvodu výpadků) na novou adresu: https://shops-on-holidays.replit.app P…
Pavel 27.12.2023 13:32
Pavel
Verze 14: aktualizace na roky 2025 a 2026. Kdo ji má instalovanou, stačí ji spustit, počkat asi půl… nový
Pavel 30.12.2024 17:07
Pavel
updatla se na v.14, díky. ještě jsem na nový telefon nepřenesl aplikaci pro restaurační účtenku, mu… poslední
lední brtník 30.12.2024 19:28
lední brtník
(5) rozšíření do prohlížeče - přepočet ceny v USD a EUR na Kč Totiž: jak si tak nakupuju v eshopech…
Pavel 01.09.2024 15:56
Pavel
Nebylo by dobré, si cenu jen v prohlížeči označit, doplněk pak vezme označený text (pokud je to možn… nový
Jan Fiala 02.09.2024 10:53
Jan Fiala
(6) - webová aplikace komunikující s jednočipem ESP32 přes BLE To máte tak: zajímám se a hraju si s… nový
Pavel 13.10.2024 07:29
Pavel

(1) Mobilní aplikace: svátky a obchody

Mám hotovou malou PWA aplikaci, kterou lze instalovat do mobilu (Android, iOS) nebo na noťas/PC s Windows či MacOS.

Na mobilu/tabletu s Androidem to nabídne instalační baner (někdy až po ručním reloadu stránky) nebo se jde přes menu v pravém horním rohu (tři tečky pod sebou) a Přidat na plochu (nebo podobná volba).

Na mobilu/tabletu s iOS se postupuje podle tohoto návodu (česky).

Aplikace zobrazí přehlednou formou datum, den v týdnu, ikonu dle stavu (otevřeno či zavřeno) a poznámku. Svátky jsou zvýrazněny barevně (zeleně: otevřeno, červeně: zavřeno).

Zkrácený link na aplikaci: http://jdem.cz/fj27e4 a přímý link na aplikaci: https://pwa-shops-on-holidays.pablo74.repl.co/

(5) rozšíření do prohlížeče - přepočet ceny v USD a EUR na Kč

Totiž: jak si tak nakupuju v eshopech ve světě, často nejde cena zboží přepnout na koruny; přibližný kurz mám v hlavě, ale často se mi nechce zpaměti násobit.

Udělal jsem opravdu jednoduchý rozšíření pro Chrome (možná funguje i v jiných prohlížečích, nevím), které si automaticky načte kurz z webu kurzy.cz (a ten ho bere z České národní banky).

Pak stačí jen zadat cenu v dolarech nebo eurech a hned se přepočítá na Kč.

BEX - Currency.zip

Postup instalace: stažení ZIP archivu a jeho rozbalení tam, kde zůstane trvale uloženo (po instalaci a přesunu by rozšíření nefungovalo). Pak v prohlížeči Chrome menu vpravo od adresního řádku (tři tečky nad sebou), potom submenu Rozšíření a položka Spravovat rozšíření. Vpravo nahoře je pak přepínač Režim pro vývojáře.
Pak vlevo nahoře tlačítko Načíst rozbalené, v dialogu najít složku s rozbaleným obsahem a je to. Rozšíření se v seznamu identifikuje názvem Currency converter; aktuální verze je 1.2
Po instalaci se hodí (volitelně) ještě toto rozšíření připnout na panel vedle adresního řádku, aby k němu byl rychlý přístup.

Ať je vám k užitku!

Pozn. 1: Vaše banka použije při přepočtu mírně odlišný kurz, ten načtený tedy chápejte jako orientační.

Pozn. 2: Můžete si rozšíření upravit, zdroják je dostupný (máte ho po stažení ZIP archivu), jde o jeden HTML, jeden CSS a jeden JS soubor, případně ikony v PNG a možná je i úprava .JSON souboru.

(6) - webová aplikace komunikující s jednočipem ESP32 přes BLE

To máte tak: zajímám se a hraju si s jednočipy, dost populární jsou ty od firmy Espressif, možná to tady někdo zná - ESP8266 (starší) a ESP32 (novější). Vývojových desek jsou doslova stovky typů.

Na téhle konkrétní desce s ESP32 a grafickým displejem (černá pro pozadí, modrá pro text/grafiku) jsem si s pomocí AI odladil funkční kód pro jednosměrnou komunikaci z mobilu nebo noťasu.

Mám teda dva kódy: jeden psaný ve Wiringu (C++), ten běží na ESP32; druhý je webová aplikace (HTML + CSS + JS) a běží v mobilu nebo noťasu; po spárování zařízení se z té webové aplikace posílá uživatelem zadaný text a ten se zobrazí na displeji jednočipu.

Přestože návodů a tutoriálů je dostupných dost, musela mi pomoci vyřešit problémy AI a nakonec se to podařilo.

Může se to zdát málo, jen si posílat text z mobilu na displej jednočipu. Inu... je to vlastně základ pro další projekty, kdy se dá program modifikovat a rovnou ovládat piny ESPčka a tím ovládat externí HW připojený k jednočipu.

O trochu víc technických informací jsem popsal na fóru HW Kitchen: [sw] BLE komunikace mobil -> ESP32

Poznámka k tomu displeji: používá 1bitovou barevnou hloubku, tj. jen dvě barvy - jedna pro pozadí a jedna pro popředí. Ale na displeji jsou barvy tři. Výrobce totiž tu jednu barvu pro popředí rozdělil na dvě; pořád jde o jednobitovou hloubku barev; je to zařízeno takhle: displej má na výšku rozlišení 64 px, horních 16 px má barvu popředí žlutou a dolních 48 px má pro popředí barvu modrou.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru