Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nápad na mobilní aplikaci (2)

Otevírám druhé vlákno, tady je odkaz na první.

Máte-li nápad na webovou či mobilní aplikaci, směle pište a já to zvážím. Pár návrhů už jsem realizoval, něco se řešilo tady, něco jinými způsoby.

Prozatím mám v plánu si napsat pro svou potřebu seznam státních svátků s informacemi, kdy je v obchodech otevřeno a kdy zavřeno; z hlavy to nevím a pořád dokola to hledám přes Google.
Pokud by se vám taková maličká aplikace hodila a máte nápad, co by měla obsahovat, dejte mi vědět.
Co se týká bratrů slováků: u vás je to tak, že všechny neděle a státní svátky (kromě dopoledne 24. 12.) jsou obchody zavřený? Čerpal jsem info z tohoto článku: Státní svátky na Slovensku

Čekám na vaše nápady :-)

Plán zahoď, je to úplne zbytočné, a zoznam sviatkov je k dispozícii aj na blbom Azete.

AK chceš niečo rozumné, tak nápady tu sú vždy. Trebárs virtuálna klávesnica pre remote desktop, alebo niečo na značenie progresu v čítaní knižiek (toto by sa mi fakt bodlo, zároveň si poznačiť názvy kníh, ktoré viem veľmi jednoducho vyhľadať na nete, že by mi našlo presnú epizódu/stranu. Napríklad ak prejdem z Amazon na Google Books, alebo na Everand (Scribd) alebo niečo iné, tak pokračovať čítať na inej platforme by mi hodne pomoholo).

Plán zahoď, je to úplne zbytočné, a zoznam sviatkov je k dispozícii aj na blbom Azete.

Netuším co je "Azet" a díky za radu, kterou nevyužiju.

... niečo na značenie progresu v čítaní knižiek (toto by sa mi fakt bodlo, zároveň si poznačiť názvy kníh, ktoré viem veľmi jednoducho vyhľadať na nete, že by mi našlo presnú epizódu/stranu. Napríklad ak prejdem z Amazon na Google Books, alebo na Everand (Scribd) alebo niečo iné, tak pokračovať čítať na inej platforme by mi hodne pomoholo).

Čtu to několikrát za sebou, ale pořád mi to není jasný. E-knihy mají různý formáty zobrazení, kromě jinýho i v závisloti na fontu a rozměru zařízení (kde se čtou); tím pádem jsou čísla stránek vlastně fiktivní (s výjimkou formátů jako PDF).
Není mi teda jasný, co přesně by se ti hodilo a jak by to mělo fungovat.

Sken síťových zařízení v síti. (Jejich Ip adresy, otevřené porty)
Aplikace pro šifrovaný chat a zprávy
Zdravá strava / jidelniček (aplikace pro sledování stravy)
Sdílení souborů mezi telefonem a PC
Sledovaní pozice osoby, vozidla (je-li dítě ve škole)
Aplikace pro psaní úkolů a poznámek.
Kalkulačka daně z příjmu
Quiz aplikace IT, obecné znalosti (s pořadím mezi všemi uživateli atd)
Systém zaměstnanců.
Systém správy knihoven.
Aplikace pro sledování výdaju/ kalkulačka výdajů (učit se šetrit).
Hlasovací systém.
Prekladač textu.
Spravce kontaktu ( + save / restore / cloud ..)
Správce pro stahování souboru (P2P).
Ovládání PC přes telefon.
Systém vzdáleného otevírání dveří, ovladani světka (chytré žarovky) a podobne.
Aplikace svítilna.
Aplikace na psaní poznámek.
Fitness Tracker.
Aplikace pro streamování hudby.
Doporučil bych ti se podivat a inspirovat treba zde : https://nevonprojects.com/project-ideas/android-project-ideas/

(1) Mobilní aplikace: svátky a obchody

Mám hotovou malou PWA aplikaci, kterou lze instalovat do mobilu (Android, iOS) nebo na noťas/PC s Windows či MacOS.

Na mobilu/tabletu s Androidem to nabídne instalační baner (někdy až po ručním reloadu stránky) nebo se jde přes menu v pravém horním rohu (tři tečky pod sebou) a Přidat na plochu (nebo podobná volba).

Na mobilu/tabletu s iOS se postupuje podle tohoto návodu (česky).

Aplikace zobrazí přehlednou formou datum, den v týdnu, ikonu dle stavu (otevřeno či zavřeno) a poznámku. Svátky jsou zvýrazněny barevně (zeleně: otevřeno, červeně: zavřeno).

Zkrácený link na aplikaci: http://jdem.cz/fj27e4 a přímý link na aplikaci: https://pwa-shops-on-holidays.pablo74.repl.co/

(2) Mobilní aplikace: výpočet průměru kulatiny

Pro kamaráda s katrem jsem napsal (v pořadí už třetí) aplikaci; dostane zakázku na výrobu trámků a potřebuje z rozměrů trámku vypočítat průměr kulatiny, ze které to bude na katru řezat (minimalizace odřezků).

Jde o maličkost, ale teď už to nemusí počítat a stačí mu zadat rozměry trámku a je to. Samozřejmě, že příslušnou toleranci (skutečný průměr kulatiny bude větší než vypočítaný) si už doplní sám.

Přikládám náhled aplikace.

(3) Mobilní aplikace: evidence zakázek v mobilu, ruční výroba ze dřeva

Evidence je možná až honosnej název; v mobilu je prostě info o datu zakázky a jménu zákazníka a pak všechny rozměry dřeva (použitýho na výrobek - stůl, postel, plot, bedna, ...) a práce samotná a s tím související úkony nebo komponenty.

Nakonec, mrkněte se v případě zájmu na náhledy.

Aplikácia čo spustí kameru keď sa mobil napája, a vypne keď sa prestane napájať (momentálne čo používam DashCam Travel: Kamera do Auta) funguje, ale nie je to ideálne a keď dlhšie nie je pripojené k WiFi tak to prestane fungovať a vyžaduje to Google Play.