Nápad na mobilní aplikaci (2)
Otevírám druhé vlákno, tady je odkaz na první.
Máte-li nápad na webovou či mobilní aplikaci, směle pište a já to zvážím. Pár návrhů už jsem realizoval, něco se řešilo tady, něco jinými způsoby.
Prozatím mám v plánu si napsat pro svou potřebu seznam státních svátků s informacemi, kdy je v obchodech otevřeno a kdy zavřeno; z hlavy to nevím a pořád dokola to hledám přes Google.
Pokud by se vám taková maličká aplikace hodila a máte nápad, co by měla obsahovat, dejte mi vědět.
Co se týká bratrů slováků: u vás je to tak, že všechny neděle a státní svátky (kromě dopoledne 24. 12.) jsou obchody zavřený? Čerpal jsem info z tohoto článku: Státní svátky na Slovensku
Čekám na vaše nápady
Ahoj, na Slovensku máme zavreté iba počas sviatkov a dní pracovného pokoja:
https://kalendar.aktuality.sk/sviatky/
Počas nedele máme našťastie otvorené všetko (až na výnimky samozrejme) :)
Plán zahoď, je to úplne zbytočné, a zoznam sviatkov je k dispozícii aj na blbom Azete.
AK chceš niečo rozumné, tak nápady tu sú vždy. Trebárs virtuálna klávesnica pre remote desktop, alebo niečo na značenie progresu v čítaní knižiek (toto by sa mi fakt bodlo, zároveň si poznačiť názvy kníh, ktoré viem veľmi jednoducho vyhľadať na nete, že by mi našlo presnú epizódu/stranu. Napríklad ak prejdem z Amazon na Google Books, alebo na Everand (Scribd) alebo niečo iné, tak pokračovať čítať na inej platforme by mi hodne pomoholo).
Netuším co je "Azet" a díky za radu, kterou nevyužiju.
Čtu to několikrát za sebou, ale pořád mi to není jasný. E-knihy mají různý formáty zobrazení, kromě jinýho i v závisloti na fontu a rozměru zařízení (kde se čtou); tím pádem jsou čísla stránek vlastně fiktivní (s výjimkou formátů jako PDF).
Není mi teda jasný, co přesně by se ti hodilo a jak by to mělo fungovat.
Sken síťových zařízení v síti. (Jejich Ip adresy, otevřené porty)
Aplikace pro šifrovaný chat a zprávy
Zdravá strava / jidelniček (aplikace pro sledování stravy)
Sdílení souborů mezi telefonem a PC
Sledovaní pozice osoby, vozidla (je-li dítě ve škole)
Aplikace pro psaní úkolů a poznámek.
Kalkulačka daně z příjmu
Quiz aplikace IT, obecné znalosti (s pořadím mezi všemi uživateli atd)
Systém zaměstnanců.
Systém správy knihoven.
Aplikace pro sledování výdaju/ kalkulačka výdajů (učit se šetrit).
Hlasovací systém.
Prekladač textu.
Spravce kontaktu ( + save / restore / cloud ..)
Správce pro stahování souboru (P2P).
Ovládání PC přes telefon.
Systém vzdáleného otevírání dveří, ovladani světka (chytré žarovky) a podobne.
Aplikace svítilna.
Aplikace na psaní poznámek.
Fitness Tracker.
Aplikace pro streamování hudby.
...
...
Doporučil bych ti se podivat a inspirovat treba zde : https://nevonprojects.com/project-ideas/android-project-ideas/
Páni, tys toho vypsal, díky.
Co máš na mysli tím:
- Kalkulačka daně z příjmu
- Systém zaměstnanců.
- Hlasovací systém.
To by chtělo víc rozepsat, abych měl konkrétnější představu.
jestliže nevíš tak co to je tak to nedělej, k čemu ti to bude?
(1) Mobilní aplikace: svátky a obchody
Mám hotovou malou PWA aplikaci, kterou lze instalovat do mobilu (Android, iOS) nebo na noťas/PC s Windows či MacOS.
Na mobilu/tabletu s Androidem to nabídne instalační baner (někdy až po ručním reloadu stránky) nebo se jde přes menu v pravém horním rohu (tři tečky pod sebou) a Přidat na plochu (nebo podobná volba).
Na mobilu/tabletu s iOS se postupuje podle tohoto návodu (česky).
Aplikace zobrazí přehlednou formou datum, den v týdnu, ikonu dle stavu (otevřeno či zavřeno) a poznámku. Svátky jsou zvýrazněny barevně (zeleně: otevřeno, červeně: zavřeno).
Zkrácený link na aplikaci: http://jdem.cz/fj27e4 a přímý link na aplikaci: https://pwa-shops-on-holidays.pablo74.repl.co/
Mírná optimalizace vzhledu, svátky rozděleny podle roků.
Zkrácený link (přes jdem.cz) nefunguje, služba jdem.cz je vypnutá.
Musel jsem jim přesunout (z důvodu výpadků) na novou adresu: https://shops-on-holidays.replit.app
Pokud ji používáte, tu původní odinstalujte a nainstalujte si tuto novou verzi. Rovnou už obsahuje roky 2024 a 2025.
ve verzi 08 by mohla být míň sytá červená. přežil bych snad i růžovou, ale zas barvoslepí (a psi) prý tyto odstíny nerozlišují.
a v titulku by furt mohlo viset dnešní datum, případně se zkratkou dne. bývám rád, když si vzpomenu co je za měsíc.
Je to hotový. Pro update stačí aplikaci spustit, mít aktivní data (SIM, wifi) a počkat asi půl minuty (závisí na rychlosti připojení), ukončit a spustit. Nová verze je (08), snad podle tvých představ.
Udělal jsem dvě změny:
1. pro rok 2024 už se zobrazují jen zbývají svátky do konce roku
2. pokud je aplikace spuštěná, ale na pozadí, po její aktivaci se aktualizuje den v týdnu a datum
Aktualizace proběhne sama, stačí aplikaci spustit, chvilku počkat (dle rychlosti připojení), ukončit a spustit znova; aktuální verze je v. 12
jo, funguje :)
(2) Mobilní aplikace: výpočet průměru kulatiny
Pro kamaráda s katrem jsem napsal (v pořadí už třetí) aplikaci; dostane zakázku na výrobu trámků a potřebuje z rozměrů trámku vypočítat průměr kulatiny, ze které to bude na katru řezat (minimalizace odřezků).
Jde o maličkost, ale teď už to nemusí počítat a stačí mu zadat rozměry trámku a je to. Samozřejmě, že příslušnou toleranci (skutečný průměr kulatiny bude větší než vypočítaný) si už doplní sám.
Přikládám náhled aplikace.
(3) Mobilní aplikace: evidence zakázek v mobilu, ruční výroba ze dřeva
Evidence je možná až honosnej název; v mobilu je prostě info o datu zakázky a jménu zákazníka a pak všechny rozměry dřeva (použitýho na výrobek - stůl, postel, plot, bedna, ...) a práce samotná a s tím související úkony nebo komponenty.
Nakonec, mrkněte se v případě zájmu na náhledy.
v případě zájmu čeho? Snad nečekáš že někdo bude čekat na to až doděláš nějakou aplikaci kde násobíš a dělíš. vytvoř příběh a udělej hru.
Tvoje chytrý řeči nikomu nepomůžou. Tak předveď nějakou vlastní aplikaci nebo hru.
Takových lidí jako jseš ty potkávám fakt hodně. Odkud se pořád berete?
padají z kokosáku na hlavu. potom píšou sem na poradnu a chtějí hrát hry.
Aplikácia čo spustí kameru keď sa mobil napája, a vypne keď sa prestane napájať (momentálne čo používam DashCam Travel: Kamera do Auta) funguje, ale nie je to ideálne a keď dlhšie nie je pripojené k WiFi tak to prestane fungovať a vyžaduje to Google Play.
Nedalo by se tohle řešit inteligentně přes tasker? Např. https://play.google.com/store/apps/details?id=net.dinglisch.android.taskerm&hl=cs&gl=US
Něco pro opravdový chlapy, co si nejsou jisti velikostí oblečení.
Nabízím všem svou aplikaci do telefonu (pro oba systémy: Android, iOS), je na adrese https://clothing-sizes.replit.app - stručný a jednoduchý postup instalace následuje.
Android: Po načtení v prohlížeči Chrome se buď automaticky nabídne instalace nebo je potřeba vpravo od adresního řádku přes menu ve formě tří teček zvolit "přidat na plochu", "instalovat" nebo podobnou volbu.
iOS: Po načtení v prohlížeči Safari nebo Chrome vpravo od adresního řádku klepněte na tlačítko Sdílet a potom „Přidat na plochu“.
Je to mobilní aplikace, do které si vložíte svoje míry a velikosti oblečení. Vaše údaje ukládá pouze v telefonu a funguje i offline.
Sdílejte než to smažou!
A akým spôsobom tvoja aplikácia pomáha, keď to žiadnu veľkosť nevypočíta, len je to v podstate poznámka kde si zapíšeš výšku, obvod krku, pása a bokov? Žiadny typ, žiadny návrh že by to napísalo "Pre vaše rozmery sú vhodné tričká veľkosti XL a nohavice velkosti L" Ani nič podobné... len si tam vieš poznačiť pár čísiel. Na to viem použiť aj poznámky v mobile či obyčajný textový súbor. Ja som si teda veľkosť z toho nezistil. Dokonca je tá aplikácia až tak hlúpa že môžem zadať negatívne rozmery.
Vážne si nemyslím že by si mal tvoriť aplikácie, lebo to čo tvoríš ani nie sú aplikácie ale jednoducho prakticky nepoužiteľné nezmysli. Ako tak sa dá využiť ešte ten zoznam sviatkov ale to je asi tak všetko. To čo si vytvoril by som sám vedel zlepiť za 20 minút a ešte výrazne lepšie. Dokonca aj blbé ChatGPT mi takúto aplikáciu urobí za pár okamžikov. Neber to v zlom, určite máš nadanie na iné veci. Ale vážne si myslím že tu len zbytočne strácaš čas a výsledok je nulový.
Díky za zpětnou vazbu. Dělal jsem to pro sebe a nabídl to i ostatním.
Ano, není tam žádný doporučení velikosti podle rozměrů, je to čistě jen na zapsání údajů, aby si je člověk nemusel pamatovat.
Je to tak, vím o tom, zvažoval jsem, zda to ošetřit (chvilka práce navíc) a usoudil jsem, že to nebude potřeba. Jak by řekli cimrmani: "Udělal si aplikaci a používali ji lidi."
Dělám i jiný věci, některý z nich sem vkládám.
Pro mne je to užitečný.
Z jiného soudku a trochu i "spešl". Bezva by bylo něco na výslovnost. Mám tím na mysli to, jak se vyslovuje cizí slovo, napsáno foneticky a česky. Všude je totiž zápis v konvenci IPA a třeba ti, co neslyší, nikdy neslyšeli výslovnost (problematiku jsem popsal tady https://medium.seznam.cz/clanek/kochlear-cz-chybna-vyslovnost-cizich-slov-osob-se-sluchovym-postizenim-15751) byť i dnes běžných slov. Příklad slovo "upscale". Ti, kdo ho nikdy neslyšeli, ho vyslovujuí jak ho vidí napsané. Pokud nechtějí být za trubku, podívají se někam do slovníku, nebo na Fonetizer, ale tam je všude "ʌpˌskeɪl" a Neví, jak se IPA vyslovuje (ani to nikdy neslyšeli). Nejde o to, mluvit jako rodilý mluvčí, ale nevyslovovat nesmysly, jako mamlas. Udělal jsem pro web na Poe "Výslovnost" (umí i jiné jazyky - je to překlad z Google), kde je "česky" Apškél. (Apškél) - překlad: Nadstandardní.
https://poe.com/chat/22k9yesoe5lry78uau4
ale pro mobil to neumím a moc by se to šiklo.
Otevřel jsem tvůj odkaz a dozvěděl jsem se: 403 Forbidden
Můžeš třeba udělat screenshot?
To je divné, mě to funguje normálně. Zkus https://poe.com/chat/2poz14yndkv9ofeybez nebo jen přehled https://poe.com/explore?category=Official a dát do hledátka "vyslovnost"
Funguje ti to, protože jsi přihlášený. Zkus odkaz otevřít v jiném prohlížeči nebo na jiném PC a uvidíš...
ChatGPT. Netřeba vymýšlet kolo nebo programovat.
Tohle (Poe) má "motor" z ChatGPT + další 2 a není to dokonalé.
A máš placené POE? Pochybuji, že verze zdarma bude používat GPT-4o. V té jsem to zkoušel já a funguje to good enough. Rozhodně lépe, než co ti tady kdo naprogramuje. ))
PS: ChatGPT je aplikace. Jazykové modely jsou GPT-3, GPT-3.5 apod. To, že něco nejde v Poe, ještě neznamená, že si s tím ChatGPT neporadí lépe. Jazykové modely jsou totiž jen jako motor a jde i o jejich implementaci. Schválně si někdy zkuste Copilota, který sice jede na GPT4, ale výsledky jsou mnohem horší než ChatGPT s GPT4.
Poe placené nemám. Záleží právě na tom, co se zvolí za "motor", jestli něco placeného, nebo ne. Mě to jde v Poe dobře. Jasně, občas to nějakou chybu udělá. Ale to třeba i ChatGPT 4, kde mám vlákno. Copilot na tohle ignoruje požadavky v zadání a vždy něco vynechá. Třeba to napíše v IPA a je to 5 promtů, než to konečně udělá a mezitím se 5x omluví. Potom to udělá 3x dobře a vzápětí zapomnene co má udělat, takže znovu vysvětlovat...
"Je to marný, je to marný, je to marný..."
Kráťo, ptal jsem se tě ve zprávách, zda v tom, co mám zatím hotovo mám pokračovat? Občas to ale neudělá překlad vůbec a občas to tu výslovnost má zmatenou.
Zase jsem nečuměl na zprávy. Díky za upozornění tady.
Apškél to určitě není. Spíš Apskejl.
Pravda. Není to dokonalé. Mě to dnes nenapsalo "schneider" a hnědou barvu to jen napsalo ale nepřeložilo.
Jo, už tu němčinu vzal. Asi jsem ho zmátl, jak jsem po třech anglických slovech slovech použil jiný jazyk a nedal najevo, že už to není angličtina.
Ale stejně to má blbě, když to je "Šnajdr".
Snažím se tě pochopit. Chtěl bys aplikaci v mobilu, kam napíšeš slovo anglicky a dostaneš fonetickou výslovnost, ovšem "lidským způsobem"?
Hm, a kde by se ta výslovnost k zadanýmu slovu vzala?
Ano, přesně tak. Výslovnost by se vzala třeba tam, kde ji berou jiné aplikace, nebo případně jednodušeji, udělat převodní tabulku výslovnosti IPA. Je to snad jen 20 znaků. Já to kdysi zkoušel v PHP, ale psalo mi to blbiny (ne u všeho), tak už jsem to ani nedodělal a za nějaký čas bylo to poe.com
Není to že "já to chci", ale bylo by to pro všechny, kdo neslyší mluví a mahí mobilní zařízení (samozřejmě včetně mě).
ses si jistej temi "snad jen" 20 znaky?
Ale jinak si myslim, ze dneska uz je asi nejjednodussi proste mit v mobilu nainstalovany treba chatgpt, mit tam vlakno na vyslovnostni dotazy a proste se ptat tam.
Díky za obrázek. To už je jednodušší, vlézt z mobilu na to poe.com do toho mého. Přesto je to však složitější, než kdyby to bylo jako samostatná aplikace.
Nicméně teď jsi mě navedla, zeptat se nějaké AI, aby vytvořila tu převodní tabulku s českým fonetickým přepisem.
Našel jsem ji tady v PDF. https://www.helpforenglish.cz/files/20_1287215298_foneticka_abeceda_pdf_001.pdf
Kráťo,
podívej se do zpráv, něco jsem ti poslal a dej mi vědět.
Kouknuto, odepsáno. Dík.
(4) - Mobilní aplikace, výpočet ceny demontáže a montáže střechy
Aplikace přesně podle požadavků klienta, co dělá s partou kolegů střechy. Jednoduchý výpočet ceny práce podle jednotlivých položek. Tohle bylo intelektuálně nenáročný
V příloze je pět náhledů. Na prvních dvou záložkách je výpočet ceny, vlevo červeně (součet za montáž a demontáž) a vpravo černě (dílčí cena). Tato informace o ceně je tam dvakrát: nahoře nad formulářem a dole pod formulářem. Pro pohodlí uživatele. Smazání dat z formuláře je chráněno dialogem (Ne, Ano), aby nedošlo k nechtěnému smazání.
To je pěkné. Hned to předběžně potenciálnímu zákazníkovi spočítá...
ahoj,
ak by sa dalo, urobit app kde by si si podla GPS oznacil bod (auto) a potom nejakou priamkou druhy bod (fon) s tym, ze by to ukazovalo vzdialenost. ze ci sa priblizujem, alebo vzdalujem. nic viac. ziadne chodniky, potoky....
mapy mi v tomto nevyhovuju, alebo ich len neviem pouzivat, posielaju ma na rozne chodnicky, ktore ma nezaujimaju, ani vzdialenost neviem odhadnut.
je to len ked chodime na hriby, necham niekde auto, potom sa tulame lesom niekedy ho neviem najst. chcel by som len plochu s dvoma bodmi, poctom metrov, ktory sa v nejakom intervale bude aktualizovat, alebo to bude ukazovat priebezne, to je jedno.
slo by to?
dik
Jestli ti rozumím: přijedeš s autem do lesa, v mobilu spustíš aplikaci a zaznamenáš aktuální GPS polohu. Pak odejdeš a v rozumným časovým intervalu obnovuješ pozici mobilu podle GPS a zobrazuješ přímou vzdálenost mezi těmito dvěma body. A současně to promítáš do mapy.
aaano,
akurat to nepotrebujem premietat do mapy. staci uplne nieco jednoduche.
plocha a priamka s dvoma bodmi + pocet metrov medzi nimi.
ď
A ta plocha a přímka, je to důležitý? Nestačil by prostě jen údaj o vzdálenosti v metrech? A ne jen aktuální vzdálenost, ale i před minutou a dvěma, tj. tři poslední měření.
ahoj, nie je to dolezite. chcel som to len jednoduche a prehladne.
na obrazovke vidim bod A, bod B a vzdialenost medzi nimi. ale v podstate by mozno stacilo aj to tvoje.
Akorát mi došlo, že nevím, zda by to vůbec fungovalo při vypnutým displeji. Aplikace se podle mýho přesune na pozadí. Fakt nevím.
asi si nerozumieme, Kráťa to zhrnul docela dobre.
displej nema byt vypnuty. app otvorim, zaznamenam bod A (auto), dalej sa bod B (ja) budeme pohybovat po lese a priamka sa bude natahovat / skracovat podla toho, ci sa vzdalujem, alebo priblizujem.
nieco taketo, idealne aby sa vzdialenost menila priebezne, ale budem ok aj s tym, ked sa bude menit v nejakych intervaloch.
8B1U
Fakt si nerozumíme; aby aplikace ukazovala vzdálenost neustále, musela by být aktivní, tj. ne "uspaná". Podmínkou toho je, že nezhasne displej. Nedává smysl chodit dvě hodiny po lese s rozsvíceným displejem.
Nebo mi fakt něco uniká...?
aaach, neviem.
vsak ked bude zapnuta, tak ukaze a ked bude vypnuta/uspana neukaze.
ak sa znova zapne, ukaze aktualnu vzdialenost.
IMHO by tím "neustále" mohlo být myšleno "kdykoliv se na ni podívám, samozřejmě, že když se mi telefon zamčí a uspí, tak ho budu muset probudit a odemčít a pak teprve koukat jak daleko a jakým směrem mám auto"
Přijede autem do lesa, zaparkuje a přes GPS se nu uloží souřadnice někam do souboru, pojmenuje si to (např. les Lužná u křížku), protože tam jezdí opakovaně a parkuje na stejném místě.
Telefon vypne, běhá po lese a když doběhá, zapne ho, zapne GPS, otevře aplikaci, tam bude seznam uložených míst (poslední + pojmenované) a šipka mu ukáže, kterým směrem to požadované místo (a jak daledo) je. Telefon zase klidně strčí doi kapsy a když ujde odhadem třeba polovinu vzdálenosti, vytáhne mobil, zaměří zase a má kontrolu, jestli jde správně.
Není potřeba něco interaktivního.
Možná by to šlo i v mapách . Bývá tam "co je tady" a "uložit místo". A potom se nechat navigovat k uloženému.
https://apps.apple.com/us/app/find-my-car/id349510601
Proi Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.car.android.parking.locator&hl=cs
Zjednodušeně řečeno. Přijedu do lesa na houby, zaparkuji auto, uložím jeho GPS souřadnice, pak třeba 2 hodiny chodím sem tam lesem, tak aby mi potom aplikace ukázala pouze směr a vzdálenost k zaparkovanému autu.
Nejspíš to zvládneš v "Moje mapy" na mapy.cz.
Potreboval bych omezit nabijeni Xiaomi Mi8 na 80-90%, zkousel jsem par apk (3C-battery...) ale zadny zvuk se pri prekroceni neozval. Zastavit nabijeni asi bez rootu nepujde, tak alespon zvukove signaly treba po minute. Děkuji
Já to mám přímo v nastavení (tablet Samsung, Android 14) Baterie > ochrana baterie > maximální. Žádný zvuk se neozve, ale nabíjení se zastaví samo a ukazuje to baterii na 100%, i když je jen 80%.
Inu, ono to není jen tak. Když se dá mobil nabít, po krátké době se aplikace přesunou na pozadí a "uspí se". Takže ta aplikace vlastně neběží a nemůže tedy sledovat úroveň nabití.
Možná jsou techniky, jak tohle obejít a implementovat, ale to bohužel neznám.
Zmineny pogram 3C-BatteryMonitor si vzorkuje napeti treba po minute (uklada statistiku prubehu, tak vim ze uspany mobil zere 20mA). Kdyby mel vsak jen zhasnuty displej, tak by vyssi spotreba pri nabijeni nevadila, apka by se pouzila jen pri nabijeni.
Potřebuješ službu na popředí, kterou ti nechá telefon trvale běžet a trochu se obávám, že procento nabití sice budeš vědět, ale ten zvuk bude zralý buďto na okamžité probuzení před přehráním nebo na to držet telefon při nabíjení wakelockem vzhůru, jinak se bude telefon probouzet, kdy uzná za vhodné, takže sice v 80 % vyvoláš přehrání zvuku, ale reálně se může přehrát klidně po čtvrt hodině.
(5) rozšíření do prohlížeče - přepočet ceny v USD a EUR na Kč
Totiž: jak si tak nakupuju v eshopech ve světě, často nejde cena zboží přepnout na koruny; přibližný kurz mám v hlavě, ale často se mi nechce zpaměti násobit.
Udělal jsem opravdu jednoduchý rozšíření pro Chrome (možná funguje i v jiných prohlížečích, nevím), které si automaticky načte kurz z webu kurzy.cz (a ten ho bere z České národní banky).
Pak stačí jen zadat cenu v dolarech nebo eurech a hned se přepočítá na Kč.
BEX - Currency.zip
Postup instalace: stažení ZIP archivu a jeho rozbalení tam, kde zůstane trvale uloženo (po instalaci a přesunu by rozšíření nefungovalo). Pak v prohlížeči Chrome menu vpravo od adresního řádku (tři tečky nad sebou), potom submenu Rozšíření a položka Spravovat rozšíření. Vpravo nahoře je pak přepínač Režim pro vývojáře.
Pak vlevo nahoře tlačítko Načíst rozbalené, v dialogu najít složku s rozbaleným obsahem a je to. Rozšíření se v seznamu identifikuje názvem Currency converter; aktuální verze je 1.2
Po instalaci se hodí (volitelně) ještě toto rozšíření připnout na panel vedle adresního řádku, aby k němu byl rychlý přístup.
Ať je vám k užitku!
Pozn. 1: Vaše banka použije při přepočtu mírně odlišný kurz, ten načtený tedy chápejte jako orientační.
Pozn. 2: Můžete si rozšíření upravit, zdroják je dostupný (máte ho po stažení ZIP archivu), jde o jeden HTML, jeden CSS a jeden JS soubor, případně ikony v PNG a možná je i úprava .JSON souboru.
Nebylo by dobré, si cenu jen v prohlížeči označit, doplněk pak vezme označený text (pokud je to možné i včetně měny) a nebudeš muset nic zadávat?
(6) - webová aplikace komunikující s jednočipem ESP32 přes BLE
To máte tak: zajímám se a hraju si s jednočipy, dost populární jsou ty od firmy Espressif, možná to tady někdo zná - ESP8266 (starší) a ESP32 (novější). Vývojových desek jsou doslova stovky typů.
Na téhle konkrétní desce s ESP32 a grafickým displejem (černá pro pozadí, modrá pro text/grafiku) jsem si s pomocí AI odladil funkční kód pro jednosměrnou komunikaci z mobilu nebo noťasu.
Mám teda dva kódy: jeden psaný ve Wiringu (C++), ten běží na ESP32; druhý je webová aplikace (HTML + CSS + JS) a běží v mobilu nebo noťasu; po spárování zařízení se z té webové aplikace posílá uživatelem zadaný text a ten se zobrazí na displeji jednočipu.
Přestože návodů a tutoriálů je dostupných dost, musela mi pomoci vyřešit problémy AI a nakonec se to podařilo.
Může se to zdát málo, jen si posílat text z mobilu na displej jednočipu. Inu... je to vlastně základ pro další projekty, kdy se dá program modifikovat a rovnou ovládat piny ESPčka a tím ovládat externí HW připojený k jednočipu.
O trochu víc technických informací jsem popsal na fóru HW Kitchen: [sw] BLE komunikace mobil -> ESP32
Poznámka k tomu displeji: používá 1bitovou barevnou hloubku, tj. jen dvě barvy - jedna pro pozadí a jedna pro popředí. Ale na displeji jsou barvy tři. Výrobce totiž tu jednu barvu pro popředí rozdělil na dvě; pořád jde o jednobitovou hloubku barev; je to zařízeno takhle: displej má na výšku rozlišení 64 px, horních 16 px má barvu popředí žlutou a dolních 48 px má pro popředí barvu modrou.