Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neuznaná reklamace

Ahoj, prosím vás poslední cca dva měsíce řeším problémy s grafickou kartou Sapphire Radeon PULSE RX 5600 XT 6G, 6GB GDDR6. Ve zkratce po dubnovým updatu Windows, PC nefungoval, když byly nainstalovaný ovladače karty. Byl to koloběh instalace ovladačů- modrá smrt- přeinstalování Win- instalace ovladačů- pád do modrý smrti... řešila jsem to s podporou AMD, poslali mi spoustu různých postupů, nový ovladče, starý, updatovanej Win, stará verze Win. Prostě všechny možný kombinace včeho a nic ,vždy stejnej výsledek s tim, že na jinym PC to dělalo taky. Takže to uzavřel is tim, že je chyba v kartě a mám jí reklamovat. Odnesla jsem jí tedy k reklamaci, při převzetí si všimli lehkýho prohnutí u DP (nikdy jsme to nepoužili, vždy bylo zapojení přes HDMI) a dneska mi přišlo vyjádření neuznaný reklamace s odůvodněním- Uvedenou závadu způsobuje mechanické poškození produktu, které se neslučuje se záručními podmínkami výrobce. Mechanicky poškozený DP konektor.
Mě se to zdá jako totální ptákovina a než pro to zajdu tak by mě zajímal nějakej jinej názor. Co má probůh DP společnýho s instalací ovladačů? Když ta karta v pohodě 3 měsíce fungovala než se nainstaloval update Win? Předem dík za názory

Co ale poradit? Může to být tím DP (nějaký "vnitřní zkrat" či co) a i nemusí. Oni tvrdí že je, ty že ne. Tady to nikdo nerozhodne, budeš se muset v krajním případě obrátit na soud (něco jako "žaloba kvůli neuznání reklamace"). Podrobnosti netuším, zkušenosti nemám. Je to každopádně běh na dlouhou trať a výsledek nejasný. Možná (pokud prohraješ) tě to bude stát více, než kdybys tuhle odnesla na sběrný dvůr a koupila si rovnou jinou.

Možná se zkouší vykroutit, to tady nikdo netuší. Zkus na ně zatlačit, že jim uděláš negativní reklamu (pošleš to do Novy, Černých ovcí či kam). Ale protože opravdu to může být tím poškozeným DP, také bys pak ze sebe mohla udělat blbce a nakonec jim ještě hradit "poškození dobrého jména".

Poradit IMHO nelze.
Ještě bys to mohla nějak (pokud to vůbec jde) poslat přímo AMD a ne prodejci, pokud to už tam tedy nebylo..

Ale zkrat by udělal větší paseku? Navíc by to snad mělo být nějak chráněný? A mělo by to být vidět? Podle mě se snaží jen vykroutit. I kdyby byl problém v DP, tak přes HDMI to přece musí fungovat. Navíc karta funguje, jen instalace ovladačů nejde. Buď to proběhne ok, celej den to maká, druhej den už se nezapne a nebo se to sekne během instalace

Ale zkrat by udělal větší paseku?

Nemusel by.

Navíc by to snad mělo být nějak chráněný?

Proti mechanickému poškození ochrana není.

A mělo by to být vidět?

Vidět to být nemusí.

Podle mě se snaží jen vykroutit.

To je dost možné.

I kdyby byl problém v DP, tak přes HDMI to přece musí fungovat.

Nikdy není jistota, jestli to poškození DP nezasáhlo i něco jiného.

Navíc karta funguje, jen instalace ovladačů nejde.

Pokud by karta fungovala, tak by tu reklamaci stejně zamítli.

Může to být jen souhra náhod. Nedovedu si představit, že by nějaký takový konektor mohl způsobit až toto. S DP nemám zkušenosti, ale rozšláplé USB rovnám docela často, nešlo by také srovnat, pokud to způsobuje promačknutý DP a ne nějaká následná vada. Teda pokud se nehodláš soudit, protože pak by to znemožnilo soudnímu znalci hledat původ té deformace.
Opravdu jsou ty modré smrti od grafické karty. Já takto překopal celý počítač, vyházel jsem z něj postupně všechno včetně grafické karty, vždy byl chvíli pokoj a pak modrá smrt se zvyšující se četností a nakonec byl příčinou napájecí kabel k jednomu z harddisků, nikdy by mě nenapadlo, že ztráta napájení HDD navíc na hot-swap portu může něco takového způsobovat. To byly XP, ale to na systému asi moc nezáleží.

Já myslím, že jediné: je to dobrá záminka, proč reklamaci neuznat.
Nemůže to prohnutí naopak být důsledkem nějaké závady? Nevim, co si představit pod pojmem malé prohnutí. Pokud je prohnutý konektor a ne tišťák, tak to nemůže mít vliv žádný (pokud to neni prohnuté až ke kontaktům a ani tehdy by to vliv mít nemuselo, ostatně dalo by se to přece narovnat). Za kolik by nabízeli opravu, nový konektor DP bude stát pár korun, takže asi nejvíc bude stát ten člověk, co ho vymění, jeho čas a nástroje a znalosti k tomu potřebné a ta spousta lidí okolo, které živí. Pokud takovou opravu provedou oni, měla by platit normální záruka dál.
Pokud to posuzoval výrobce (a ne jen obchod), proč nenabídnul mimozáruční opravu, dříve to tak bývalo běžné (na toto vám záruku neuznáme, ale za tři litry vám to opravíme, pokud chcete).

Já to dávala přímo na CZC na reklamaci. Dyštak to zkusim zejtra vyfotit, měla bych to jít vyzvednout. Ale ještě na ně zatlačím, protože tohle mi fakt jen přijde, že to prostě zkouší i když nechápu, že takovej obchod to má za potřebí, jsem myslela, že takový praktiky má jen Alza, evidentně ne

V alze jsem s reklamací neměl nikdy problém, řešil jsem ji teda jen dvakrát nebo třikrát a vždy mi okamžitě vrátili peníze nebo dali nový kus, reklamace řeším velmi nerad, proto jsem byl příjemně překvapený. V jednom případě šlo o pevný disk, čekal jsem spíš, že si ho tam nechají. Legendy o obstrukcích jsem slyšel o softcomu (jak hledají jakoukoliv záminku pro odmítnutí, i kdyby si ji měli sami vytvořit), což je jinak celkem příjemný obchod (když ptáčka lapají...) kde se dobře nakupuje.
Je to krátkozraké, tak velký obchod si to možná může dovolit, ale jinak je v zájmu obchodu vyřešit reklamaci ke spokojenosti zákazníka. Oni takto možná pár korun ušetří, ale kdo půjde nakupovat do obchodu, kde ví, že dělají takové obstrukce. Jsou na to i nějaké statistiky.
Ono se taky možná chtěji vykroutit z reklamace, kterou asi způsobuje vadný software v tomto případě nekompatiblní ovladač (ovšem vada sw je také vadou výrobku), i když jestli nezabraly různé pokusy o rozběhání tak pak nevim. Já třeba bych ještě zkusil, co si o tom myslí linux, nějaký live (mint, ubuntu, fedora, je to jedno), jestli na tom taky vytuhne.

Do instalace novýho systému už se mi pouštět nechce, jsem ráda, že konečně mám funkční PC (nVidia grafika) Ty ovladače funkční budou, jinak by to nešlo nikomu s tutou kartou. navíc se zkoušely i ovladače starý ještě z ledna a nic. Kdyby to aspoň neuznali s nějakým jiným odůvodněním, že jim to třeba funguje nebo něco, ale tohle je prostě výsměch. Na tu opravu se jich schválně zeptám a taky na přesnej popis chyby, proč to má vliv na software, mě docela zajímá jak to vysvětlí

Bylo to tak už koupený, ale to jim samozřejmě nedokážu. Jak řikám my to ani jednou nepoužili. Celou dobu to jelo přes HDMI

E: To lehký prohnutí řekli přímo oni při přebírání reklamace, je to i protokolu u předání. Konekrétně tam napsali:

Popis závady: jakmile se pokusi nainstalovat ovladace tak vse spadne, preinstalovani os nepomohlo, reseno s vyrobce a ten tvrdi, ze je chyba na VGA, ovladace nejdou vubec nainstalovat stav>Vnitrni plastova cast u DP portu je lehce prohla{u vsech], montovane, blizsi stav posoudi servis
Příslušenství: VGA vcetne zaslepek konektoru

A výsledek-
Vyjádření technika: Uvedenou závadu způsobuje mechanické poškození produktu, které se neslučuje se záručními podmínkami výrobce. Mechanicky poškozený DP konektor.

Otazka je, jestli to CZC odeslali k reklamaci vyrobci nebo sami proaktivne reklamaci neuznali?

Proste by to chtelo vedet, kdo se z toho snazi vykroutit.

Jinak muj nazor na Sapphire je ten, ze ta firma produkuje totalni odpad. Nedivil bych se teda, kdyby ti smejdi, kteri nechteji uznat opravnenou reklamaci byli prave u nich a ne v CZC. To samozrejme tebe zajimat nemusi, pro tebe je partner prodejce, ale rozhodnout se, jestli budes CZC zalovat u soudu, to budes muset udelat sama.

Hezký den,
jenom malý dotaz: Jak dlouho tu grafárnu máte? Je to víc jak 6 měsíců? Při reklamaci do 6 měsíců se předpokládá, že závada byla již při prodeji. Pokud reklamaci prodejce nechce uznat, pak musí dokázat opak.

No ale práve pre mechanické poškodenie nebola záruka uznaná. Grafika 3 mesiace fungovala. Takže o ktorej závade v súvislosti z Feriho poznámkou sa vlastne bavíme ?
Pokiaľ by mechanicky poškodená nebola, čo by na veci zmenilo

Vada, ktorá sa prejaví do 6 mesiacov odo dňa prevzatia, sa považuje za vadu, ktorá bola už v deň prevzatia, ak to neodporuje povahe veci alebo ak sa nepreukáže opak

?

Měnilo by na tom to, že v prvních 6 měsících je to prodejce, kdo musí dokazovat, že tam ta vada nebyla už v okamžiku prodeje. A to často dokazuje dost obtížně. V podstatě pokud není výrobek mechanicky poškozený nebo nemá známky manipulace v rozporu s manuálem, tak to snad ani dokázat nejde.

Ale stále nechápem čo by sa v tomto prípade zmenilo na spôsobe vybavenia reklamácie ? AK je vadná, dostane novú/opravia (to mi príde pri grafickej karte trochu scifi) /vrátia peniaze. Pokiaľ je evidentne mechanicky poškodená, zamietnu a šmitec. A je úplne fuk či je od kúpy 3 mesiace, alebo 10.

Ak bola mechanicky poškodená, malo sa to riešiť hneď pri kúpe. Je mi jasné, že sa chce predajca z toho vyvliecť. Veď mu to pôjde do straty. Reagoval som na poznámku o klauzule "6 mesiacov" To sa dá našiť možno na kúpu ojazdeného auta, ale pliesť to do grafickej karty mi príde dosť od veci.

To je mechanická závada jak prase viz foto dole,tohle bude mít smolík CZC obzvlášť když obraz normálně půjde přes ten údajně poškozenej port.(což pochybuju že někdo z těch kašparů alspoň vyzkoušel,prostě jsou jak trhovci s servisákem někde v garáži a ne seriózní obchod) No je vidět že si to chce reklamovanou věc pěkně nafotit a při předání ať si to i oni zkontrolujou s tím že se to i uvede do protokolu,protože s tímhle přístupem si ty "závady" může prodejce udělat klidně sám a pak s klidem vracet jako neuznaný,s tím že něco jim rojde a něco ne.

Byla kupovaná jako nová v březnu. Ptala jsem se ještě AMD, když tu ještě mám ten ticket a ty mi doporučili to řešit s výrobcem. Napsali mi teda s Gigabyte, ale to snad se Sapphire ne? Nevíte ještě někdo, jak tohle funguje ohledně záruky? Můžu CZC donutit k tomu aby to poslali výrobci? Protože tuhle reklamaci řešili CZC technici předpokládám v Příbrami

Za vady zodpovedná výhradne predajca, nie výrobca.

Reklamácia aj na skryté vady sa vzťahuje 24 mesačná záruka. Vždy sa riaď Občianskym zákonníkom v platnom znení. Občiansky zákonník je v prípade fyzickej osoby procesne nadriadený predpis na taxatívnym znením Obchodného zákonníka, ako aj nad ostatnými vykonávacími vyhláškami či doporučeniami z radov štátnych orgánov, ktoré nie sú záväzné, ale majú iba odporúčací charakter.

Donútiť predajcu nijako nemôžeš ak závadu neuzná, tak ju neuzná, máš smolu, pričom si bude predajca tvrdiť svoje a z tohoto ich tvrdenia vychádzať, že aj SW problém vznikol nesprávnym používaním mechanických vecí, napríklad pomačkaných kontaktov v porte, prehnutom kábli apod.

Jedine si zaplatiť vlastného znalca z odboru digitálnych technológií zapísaného v zozname Ministerstva spravodlivosti príslušnej krajiny a v zákonnej, 24 mesačnej záručnej lehote, podať určujúcu žalobu spolu s posudkom znalca s doposiaľ prebehnutou miestnou komunikáciou medzi predajcom a kupujúcim na príslušný súd proti odporcovi-predajcovi, aby niečo vykonal, niečoho sa zdržal, nejaký procesný úkon strpel vykonaný na jeho náklady.

Iná cesta nie je možná.

No dneska tam jdu, tak jsem zvědavá co se dozvím, každopádně to tam chci nechat ať to pošlou výrobci nebo opraví a když se budou cukat s opravou, tak jim přečtu jejich obchodní podmínky, kde u reklamace je napsáno, že pokud prodejce odmítne opravu po reklamaci, tak mám nárok na odstoupení od smlouvy a nemají tam ani slovo o druhu poškození (když by se cukali na mechanický "neopravitelný" problém) každopádně si vyfotim ty porty a sériový číslo, aby nějakou záhadnou náhodou při opravě nedošlo k výměně karty

Hezký den,
takže méně jak 6 měsíců. Reklamaci musí vyřídit ten, kdo výrobek prodal, ne výrobce jak již zde bylo uvedeno. Každé jiné doporučení nemá žádnou oporu zákonech. Výše je psané, že: "Nicméně se to vztahuje na vady a ne na mechanické poškození". Doporučuji nalézt znění výše uvedených článků na netu, protože dle mého názoru i mechanické poškození nezaviněné uživatelem je vadou výrobku a prodejce musí dokázat, že výrobek byl při prodeji bez tohoto poškození.
Netuším o jaký port DP se jedná, ale cituji "Vnitrni plastova cast u DP portu je lehce prohla{u vsech], montovane, blizsi stav posoudi servis" je zápis hodný ... chci říct, že se jedná o plastovou část, která může být deformována taky teplem, provozem ... chtělo by to vidět. Já bych se nedal. Možná proto, že si pokaždé dražší zakoupené zboží před použitím jako nové vyfotím, ať mám důkaz.

Prostudujte podmínky reklamace na netu a požadujte po prodejci to, na co máte ze zákona právo. Proti tomu budou bezmocní. Pokud jste přesvědčena o svoji nevině, zkuste i pohrozit soudným znalcem a soudným řízením. (V něčem může pomoci i ČOI, ale to by jste musela na netu pohledat, možná se pletu).

Takže u mě CZC kleslo na nulu. Jednak mi bylo řečeno, že reklamovanou závadu vůbec neřešili, z důvodu promáčkutí DP. V postatě, že se na kartu už žádná záruka nevztahuje, protože je mechanicky poškozená a vrátili mi kartu v plastovým obalu bez bedny. Tak řikám, že chci ještě tu bednu, tak prej, že jsem jim to předala bez ní a že tam mají kamery, tak řikám, fajn tak se na ně koukněte, protože jsem předávala kompletní balení a kompletní balení chci zpátky. Tak, že si to prej asi nechali servisáci v Příbrami a že s tim nemůžou nic dělat, že tam max napíšou maila jestli to tam nemají, tak jsem chtěla ať to napíšou do předávacího protokolu, že mi vrací nekompletí balení, prý to nemůžou, tak jsem to tam napsala propiskou a řikám, že to chci opravit a oni, že to nedělají a že to ani nejde, že ty porty jsou nějak přímo zavařený nebo zapuštěný nebo co to říkal v kartě a že to max mám zkusit poslat výrobci a já řikám, jak to asi mám poslat bez tý originální krabice? To já nevím, to víte to je ten náš servis. Ty kráso neskutečnej přístup. Mě to utvrdilo v tom, že to budu řešit. Zkusim tu ČOI. Jsem byla tak vytočená, že jsem si ani nevzpomněla na ty jejich obchodní podmínky ohledně tý opravy. Jo a ještě mi řekli, když jsem chtěla vědět co má promáčklej port společnýho s tou mojí chybou tak prej nic, ale, že se na to kvůli tomu nevztahuje záruka. To co je zase za hovadinu? Řešili úplně jinou věc co s tim nemá nic společnýho i kdyby byla rozdrcená na padrť

vyfotila jsem ty porty
[porty.jpg]

Já myslim, že to jde ohnout lehko, protože to je slabej plastík, hlavně jsou ohnutý i ty plastový krytky, podle mě se to prostě lehce ohne tím, jak se karta zatlačí do výslélky krabice, protože ty krytky přečuhujou přes kartu. HDMI je menší tak se neprohne. Schválně jsem koukala na mojí novou nVidii a má to taky ohlý. To prostě neni žádný poškození co by mělo čemukoliv vadit

Tak je tam zajímavá věta:
Prodávající se při vyřizování reklamace vždy musí zabývat právě tou vadou, kterou vytýkáte. Nenechte si líbit zamítnutí reklamace nefunkčního softwaru z důvodu, že jste telefon přinesli s prasklým displejem.

Teď je otázka jestli je tohle přímo někde v zákoně nebo platí jejich obcházení jejich podmínkama o mechanický závadě?

Třeba mě tu někdo doplní, budu rád, ale co já jsem koukal do zákona (89/2012, 2158-2174 kdyby někoho zajímalo), ten to vesměs nespecifikuje. Podmínky CZC jsem nečetl, ale nemůžou se vykroutit z vady na základě údajného mechanického poškození něčeho úplně jiného. To je kravina už jen z principu, ČOI by pravděpodobně taky souhlasila. Problém nastává, jak píše fleg, že jdeš jako jednotlivec proti korporátu, který, bohužel pro tebe, už má tvoje peníze.

E: Jak už také bylo napsáno, můžeš zkusit poslat e-mail na nějaké vyšší oddělení, ale naposledy, kdy jsem toto dělal, kdy jsem se s CZC hádal o nevrácené peníze za vrácené zboží (kde prosím pěkně 6 týdnů zkoumali údajnou vadu), tak to skončilo, že mi zavolal řadový pracovník CZC a laxně mi řekl, že musím čekat, až oni vadu laskavě prošetří. To už mi došly nervy, že na jejich čekání se můžu vy*rat, že na to mají 14 dní a že kde se zdrželi mám naprosto u zadele. Peníze jsem dostal až po předžalobní výzvě. Nebo zkusit média, třeba to někoho bude zajímat.

Uvidím no, každopádně si to nechci nechat líbit už z principu, že vím, že mám pravdu. Navíc nejde o málo peněz. Bejt to kabel za stovku, tak to neřeším, ale tohle jim prostě nenechám. Psala jsem to na ten dTest a na ČOI, tak uvidím co mi poradí. Ještě napíšu na Sapphire co si o tom myslí oni z technickýho hlediska

ja som podoný problé riešiel s Alzou ktorá mi nechcela uznať reklamáciu a pritom som mal všetko natočené na video a nafotené Riešením cez obchodnú inšpekciu som chvalabohu uspel a bola mi vrátená úhrada ..Zakaždým mi iba tvrdili že na nárok na vrátenie uhradnej sumy mám len v prípade uznania 3x tej istej chyby čo je blbosť. Stačí aby mal kupujúci tri potvrdenia zo servisu kde bol problém riešený a má byť automaticky vyhodnotené že sa jedná o chybný kus a vrátená uhrada alebo zámena! Podľa toho čo uprednostní zákazník.

Nechat si to posoudit někde v servisu tu závadu kde můžou prověřit i ten údajnej vadnej port a tohle bych k soudu určitě dal,,jinak kompletní balení jim bylo předáno a bez něj bych si to zpět nepřebral,by mě nezajímalo vůbec kde to oni prošustrovali,oni by si při převzetí do opravy měli popsat co tam chybí i případný viditelný závady a když to neudělaj tak jejich chyba zákazník má vždy pravdu.(takhle to funguje třeba v OBI kde sem makal kde se vše muselo zapsat do reklamačního protokolu co se přebírá a následně vrací)

to prohnutí taky tipuju jako méně kvalitní výlisek přímo z výroby, který ale nejspíš nemá vliv na funkci, kabel by i po zapojení do prohnutých portů 1 a 3 měl fungovat.
vidím to na schválnost té pobočky czc. zahození krabice je pak rovnou jejich úmysl, který má ztížit možnou reklamaci u výrobce.
v kontaktech nevidím, kam se jinam obrátit, než na čoi.

Tohle že je mechanická závada, kvůli které zamítli reklamaci? Tak u CZC si už nic nekoupím. Divím se, že jim to stojí za takovouhle antireklamu. A už přišli o druhého zákazníka a to jsem tam chtěl koupit dražší notebook a hromadu příslušenství, ale s takovýmhle přístupem k zákazníkům mají smůlu, nakoupím raději jinde.

Se podivej na ceny! Neni snad jedina vec, kterou bys jinde nekoupil levneji, uz i Alza ma nektere veci za nizsi cenu.

Problemy s reklamacema tu byly vzdycky, u CZC minimalne od akvizice vlastniky Mallu, jenze problemy s reklamacema jsou skoro vsude. To ze je CZC jeden z nejdrazsich obchodu u nas, je preci mnohem vetsim duvodem, proc tam nenakupovat.

Kdysi sem tam nakupoval hodně na CZC,ovšem teď co to vzal Mall ceny o ničem a už je lepší Alza aj....U těch reklamací je problém že to tam posuzujou asi dementi co to zapnou a vypnou a pak s klidem napšou vše v pořádku i když se závada projeví,mě následně v obchodě kde sem kupoval ale dementnímu servisákovi nikoliv.

Tohle platilo i dřív pamatuju video s jasnou závadou,vráceno s závada se neprojevila a naúčtovali si šmějdi 200 za "vyčištění" dojel sem domu a závada byla pořád,v druhém servisu nalezli a opravili,ty kreténi měli štěstí že tam měli zavříno to bych jim to omlátil o hlavu,nicméně to co je to za "opravnu" sem poslal dál a nedoporučoval nikde.

Aneb otázka koho si dneska tyhle firmy drží jako servisáky ty co něco umí nebo šmatlali co neumí nic akorát jim tam někdo sehnal teplej flek kde hledaj záminku proč reklamaci odmítnout,v nejhorším pak vrátí jako že to je funkční když s tím nehne.Známej mě z Amazonu říkal jak se tam posuzovali reklamace,třeba lednice zapli do proudu a když najela vráceno jako v pořádku a nezájem že třeba blbnul termostat.:-)

U CZC.CZ zrovna jsem reklamoval několikrát a zatím spokojenost, ale ono když mi poslali novou zcela nefunkční GPU (nějaký HD7xxx), a potom další, která fungovala jen týden... :-D dokonce jsem jednu plně funkční v záruce RTX2070 prodal na aukru a pak kupující mě kontaktoval, že mu odešla, a CZC.CZ mu reklamaci uznalo, pak třeba disk WD vadný sektory - tak to je jasný nebo jsem nedávno kupoval TWS sluchátka, který vydrželi na baterku jen 1h, tak mi je opravili, ale pak se zhoršil signál a vypadával zvuk, tak jsem dostal nové atd...

Tak hrozný mi to zase nepřijde, třeba tenhle notebook nemají dražší, než jiní:

https://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-17-n-7790-n2-912k/#o=2

Ceny příslušenství jsem tedy nezkoumal, protože to si vždycky přidávám v tom samém obchodu, abych nemusel chodit pro víc zásilek a měl jen jeden balík. Ale když dělají u dražších věcí takovýhle problémy s reklamací, tak to koupím jinde.

Já jim dával přednost i proto, že jsou v Heureka košíku, kde za věci do 10 tisíc ručí Heureka a pomáhá i s reklamacemi a na ně si asi žádný obchod netroufne tohle zkoušet, aby je odtamtud nevykopli. Samozřejmě u zboží za cenu o tolik vyšší, než je záruka, by to nemělo moc smysl.

To jo, ale jedou si sami za sebe. Když jsem třeba nahlásil Heurece notebook od Mallu s chybou v názvu (uváděli procesor vyšší třídy, než byl), tak ho okamžitě smázli z nabídky.

To si nemůžou dovolit, jakkoliv podporovat nějaký obchod a tuplem vlastního majitele (je to logicky i v hledáčku médií a konkurence), to by je zničilo.

Kvůli nikdy nepotvrzené spekulaci, že tyhle tři obchody budou spolupracovat. Nevím jak Mall s CZC, ale s Heurekou určitě ne, to by je tam nemazali, ne u nových produktů, kde je hodně důležité být v seznamu od začátku prodeje.

Jejich blbost, Heureka má 2x vyšší návštěvnost, než Alza.

Já už v Alze ani nenakupuju. Před měsícem jsem tam vytvořil objednávku za 20 tisíc, abych pak u volby dopravce zjistil, že mnou preferovaný dopravce není k dispozici (v nabídce byl, ale nešel zakliknout, byla tam červená ikona nedostupnosti při najetí myší, na což nikde neupozornili), takže jsem to zrušil a koupil jinde.

Edit.: A teď jsem koukal na certifikáty "Ověřeno zákazníky" a Mall i CZC mají jen modrý, což je nižší kategorie, nejvyšší je zlatý. Mall má dokonce jen 90% a teď si nejsem jist, pod jakou hodnotu o něj přijde, jestli pod 90% nebo 85%, ale co vím, tak minimálně jednou klesl pod limit a přišel o něj. Navíc tam má přes 37 tisíc negativních recenzí, takže evidentně ani nijak recenze neupravují v jejich prospěch. Jak jsem psal, jakýkoliv zásah v tomhle směru by je zničil.

Co se týče reklamací, tak když už se tu píší recenze na obchody, tak zrovna v Mallu mi vždycky všechno uznali, šlo tedy hlavně o vrácení nevhodného oblečení, což asi není zrovna relevantní příklad. :-D Ale líbilo se mi, že to tam šlo odnést, papír o vrácení již měli předtištěný, jen to sebrali, žádná byrokracie, a do týdne jsem měl peníze zpátky na účtu. Je otázka, co by bylo, kdybych tam odnesl dražší věc, ale z nějakých cca 20 "levnějších" kousků všechno v pohodě.

Urcite ruzne divize jedne firmy spolu nespolupracuji. :-D

Neuspesne reklamace nebo aspon neuspesne reklamace na prvni pokus mam vsude, v CZC jich bylo vic nez v Alze. Tim ovsem nerikam, ze je CZC horsi, mohl jsem u nich mit akorat vetsi smulu, proto se pri nakupu vzdy v prvni rade ridim cenou.

Alza se nejvíc asi bála předání citlivých informací z XML feedu, ale jestli to Kellner zneužívá, na to asi nepřijdeme. :-D

Cena je fajn, ale máš i přidanou hodnotu, třeba lepší servis (to je tady skoro vtip :-D), více dopravců, rychlé odeslání, příjemná komunikace, ochota, a podobně, za což jsem ochoten si připlatit.

Toto nečítajú len nejakí náhodní useri, ale ludia čo sa živia skladaním, servisom. To je nákupná sila. Technik z CZC nie je pánboh, aby len tak zamietol na základe svojej vôľe reklamáciu, bez toho aby to vôbec zaslal do distribúcie na posúdenie. Zvlášť keď je diskutabilné, čo prehnutie spôsobilo a či to má na pád ovládača vplyv. To mu potom môže vadiť aj škrabanec na lopatke.

Nebude ho to zajímat. Určitě ví, že prohnutí na to nemá vliv, ale platí ho CZC a má instrukce, jak k reklamacím přistupovat. Ani bych se nedivil, kdyby tam byli motivováni (ať pozitivně, či negativně) k co nejnižšímu počtu uznaných reklamací, protože uznaná reklamace = krácený zisk CZC.

Už mám vyhlídnutý nějaký znalce na elektroniku tady v Plzni, tak ještě dám CZC příští tejden, jak se k tomu postaví, psala jsem jim stížnost přímo na reklamace, mezi tím mi snad i Sapphire jako výrobce potvrdí, že to není taková závada za kterou to považujou a ozvou se z ČOI, jak případně postupovat

Vždyť je to šílenost. Já na ty porty koukal snad 10 minut a marně hledal to prohnutí. Moje porty musí být v mnohem horším stavu, protože mám několik komponentů, které tam jdou zasunout docela ztuha, takže je to musí prohnout, odřít a poškrábat mnohem víc a to by mi kvůli tomu zamítli reklamaci grafiky nebo notebooku? Taky nakupuju více lidem, takže ani pro ně u CZC nic nekoupím. Tohle nejde riskovat.

Ja by som skor nepodcenoval vplyv jednotlivca.
Pred asi 10 rokmi som mal podobny konflikt s mojim dodavatelom, kde mi po niekolkych rokoch tvrdili, ze disk som poskodil ja a odmietli mi uznat reklamaciu za par tisic korun.
Okamzite som prestal od nich brat a prisli uz o desiatky milion korun obratu za tie roky.
Kvoli par tisicom prist o lojalneho odberatela...proste zle odhadnuta situacia.

Myslim, ze nezabolelo...dodnes o tom nevedia, ze som sa za tie roky uz vypracoval na obchodnika s milionovymi obratmi (v korunach samozrejme).
Ono to treba asi posudzovat jednotlivo, pretoze ludia radi vydrbavaju so systemom. Jeden z dovodov preco som zrusil eshop bolo napriklad bezne "poziciavanie" si vyrobkov na dovolenku a potom vratenie do 14 dni bez udania dovodu...a ja som mal na sklade pouzity vyrobok, ktory mi nechcel moj dodavatel zobrat spat so 100%, ale len s 90% napriklad.
Ale toto bolo nieco ine, mal som historiu niekolkorocnu s nimi, videli, ze reklamacii mam minimum a nie som vykuk, ktoremu spadol disk a teraz si to nechce priznat. Troska empatie a myslenia sacilo.

Co jsem koukala třeba na web vasestiznosti.cz od dTestu tak koukám CZC naprosto přestalo reagovat na cokoliv, prostě doufají, že to lidi nevezmou k soudu, ale proč ne, když člověk ví, že je v právu? Jako upřímně já to tam klidně vezmu pokud nebudou nic řešit, protože tohle si prostě nesmí dovolovat a ten čas mi za to stojí. Když vim, že jsem v právu, tak se sebou nenechám zametat. Tenhle hnus dnešní doby, kdy chce každej druhýho orejžovat a když se něco stane dá ruce od svých povinností a zákonů pryč je fakt na blití

Pak bych doporučil si zaznamenat nad problémem strávený čas a vyčíslit ušlý zisk, např. čas, kdy bys jinak byla v práci, takže se třeba domluvit se zaměstnavetelem, aby ti dal potvrzení, případně pokud i pracuješ přes net a neuznaná reklamace (nefunkční PC) ti to změmožňuje, tak i to vyčíslit. Pokud bys totiž soud vyhrála, tak oni budou muset zaplatit nejen opravu grafiky a tvého právníka, ale i onen ušlý zisk. Ale musíš to mít potvrzené, mít nějaký doklad. V tom by ti případně poradili tady vedle v právnické poradně. ;-)

Tak zázračně se krabice našla a vrátí mi jí. Jinak už si sháním znalce. CZC má zajímavej přístup, že chce lidi donutit k soudu, protože na můj dotaz, že jak se to pak bude řešit až jim dám posudek, že, tam žádný poškození není bylo mi odpovězeno takto:

Pokud budete reklamaci rozporovat soudním znaleckým posudkem, pak je další postup na autorizovaným servisu.
Autorizovaný servis pravděpodobně situaci ještě jednou posoudí, pokud bude zjištěno, že se skutečně se nejedná o mechanické poškození, bude buď provedena oprava, případně vrácení peněz nebo výměna výrobku. V případě, že autorizovaný servis reklamaci posoudí tak, že se opravdu jedná o mechanické poškození, bude situace řešena soudní cestou.

Jinými slovy tím říkaji klidně si dodej co chceš, stejně ti to neuznáme a ty couvneš před soudem. Taky by mě zajímalo, že to najednou půjde opravit? Když mi na pobočce řekli, že to nedělají a ani to nejde

Se znaleckým posudkem na tu GPU bych se už s nima asi nebavil o nějakým jejich "posouzení závady",oni si vymysleli závadu posoudili po svojem a když znaleckej posudek to vyvrátí tak už asi není o čem se s nima bavit než soud nebo že vrátěj peníze + i ty za to posouzení a nalezení skutečný závady tý GPU atd,pak už je to na nich ať si to vyžerou i když to bude přes soud na delší dobu třeba,částka to zas tak malá není aby se to nechalo plavat...

oni si vymysleli jen zástupný důvod, proč to neuznat.
já si přesto myslím, že to je výrobní deformace, kterou nikdo nekontroluje, a že ta karta v kompatibilním režimu 2d bez akcelerace (třeba v biosu) bude fungovat, tj podle mě prohnutí už z výroby nemá na funkčnost vliv.
čili za nefunkčnost karty nemůžou konektory, se kterými to nejspíš oni prodali a teď se vymlouvají na spotřebitele.

no a czc si mažu ze všech homepage apod, proč s nimi zbytečně riskovat.

Tak CZC už se ozvalo a najednou souhlasí s přezkoumáním reklamace. Takže kartu budu posílat vedoucímu reklamací do Prahy a nebo, že pokud mi znaleckej posudek potvrdí, že není chyba jak oni tvrdí, že mi vrátí peníze a posudek zaplatí, jenže mě se zatim žádnej znalec neozval, tak asi zkusim nejdřív to přezkoumání

Co se tyka 30 dnu, tak se domnivam, ze to maji zamestnanci u CZC narizene. Reklamoval jsem tam uz docela dost veci pro sebe a kamose a vzdy to byl 30 den, kdy se ozvali. Opravdu neverim, ze to muze byt nahoda.

Napriklad v konkurencni Alze je to ruzne, nekdy je to opravdu tech 30 dnu, nekdy je to vyreklamovane i za 14 dni.

---

Jinak ale ac pro tebe to dopadlo dobre, tak tam vidim jednoznacny vzorec, jak CZC naklada se zakazniky. Uspesna reklamace vyrobku je mozna, ale musi si zakaznik za tim jit a nevzdat se pri prvnim odmitnuti. To myslim jen doklada, jak moc se CZC zhorsil a asi bych si mel zacit vic rozmyslet, kam do obchodu chodit.

Nicmene, abych tu jen CZC nehanel, tak to ze tam obcas furt nakupuju, ovlivnuje nekolik faktoru:
Alza nema v nabidce nektere drobne PC soucastky za korunovou cenu, ted treba jsem shanel redukci k ventilatoru se zabudovanym odpurkem snizujicim napeti a teda i otacky ventilatoru.
U Softcomu to zase trva tyden nez to dovezou na prazskou pobocku, ne vzdy mam cas na ne cekat.
Mironet ma nekdy maly vyber zbozi.
Takto by slo pokracovat.
Dalsi vec, ze si CZC umi vyjednat s nekterymi vyrobci specialni akce, takze treba Logitech veci, pokud je v takove akci maji, tak je jinde sezenete vzdy draz.

Mě ta první reklamace co zamítli, tak byla taky asi 14 dnů. Každopádně mě to stačilo a už u nich nenakoupím. Na druhý straně třeba u Alzy jsem reklamovala asi 3 roky zpět 2x akční kamerku, poprvý vyměnili hned na počkání, podruhý do týdne, takže za mě ohledně reklamací si u Alzy stěžovat nemůžu. Zase většinou byla Alza cenově dražší než CZC, takže jsem nakupovala u CZC. Novou kartu jsem teď kupovala u Alzy a jinak, jak už tu někdo řekl už koukám spíš po menších krámech s dobrým hodnocením třeba na Heurece

Zda se mi to, nebo podobne pripady.s CZC tu bylo vic? Stejne u nich prestanu nakupovat, minule me zbudil nejakej magor jestli od nich nechci prodlouzenou, cestnou, a zajista kvalitni zaruku 2+1 k ntb za par tisic, kdyz jsem ji v objednavce jasne odskrtaval, ktera by me stejne jen obrala o dalsi prachy, mel jsem chut byt vulgarni do telefonu, no zachoval jsem si svoji vychozi arogantnost a slusne ho odpalkoval, jinak by dal mlel svoje :-) Nenazranci.

Myslim, ze toto je vseobecny jav. Ja tiez nakupujem nie u jednotky, ani dvojky u nas na trhu, ale mozno u 5-6.
Nemam sice mozno najlepsie ceny, ale zase ked si dupnem nohou vacsinou mi je hned vyhovene.
Momentalne budem vracat 3 veci, dve omylom objednane a jeden mi prisiel hrozny shit. Myslim, ze keby sa aj cukali tak staci, ze pohrozim, ze odidem a hned sa budu diat zazraky.
Podotykam, ze tomu skladu robim 50k rocne asi (nie je je to vela, ale velkych moc nemaju, takze su im dobri aj mensi obchodnici).